نکاتی که یک مدیر موفق و موثر باید رعایت کند

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

نکاتی که یک مدیر موفق و موثر باید رعایت کند

مدیران موفق، به خوبی دریافته اند که باید پایبند به قراردادها و تعهدات خود باشند و به هیچ وجه به آنها پشت پا نزنند.

مدیر موفق و خلاق چه کارهایی انجام می دهد؟

مدیریت موفق و موثر در مجموعه ی کار،  از مقوله های مهمی است که باعث ارتقای همکاران و محیط کاری می شود،  پس باید توجه کرد که این تاثیر به تنهایی با علوم تئوری و کتبی دانشگاهی نمی تواند عملی شود،  باید به نکات ریز و عملی که در راستای کار آموخته باشند به مدیریت موفق تبدیل شود.
امروزه تمامی افراد در حیطه های کاری،  فعالیت های مختلفی انجام می دهند،  بعضی در جایگاه مدیر و بعضی دیگر در جایگاه کارمند.
آنچه این مجموعه کارمندی و مدیریت را زیباتر و موفق می کند،  باعث نتیجه ی مطلوب گرفتن از کار می شود و باید به نکاتی توجه نمایند که بدون استفاده و وقت گذاشتن برای آنها،  موفقیتی حاصل نمی شود.

برای هرچه بهتر شدن و موفق آمیزتر بودن این راهبردها لازم است مدیر به مقوله های زیر بسیار توجه نماید.

راهبردهای و ویژگیهای یک مدیر موفق چیست؟

لبخند بزنید

یک مدیر موفق و جذاب برای اینکه حس مثبت اندیشی و جذبه ی معنوی خود را حفظ نماید،  باید از اخلاق و منش خوب به همراه برخورد گرم و دلنشین با کارمندان خود استفاده کند.
تابحال چندبار شنیده اید که افرادی می گویند: ” او مدیر موفق و خوبی ست،  همیشه بدرفتار و بی اخلاق است ” مدیران خوب و موفق می دانند که الهام بخشی و جذبه ی معنوی آنها با رفتار بد با دیگران به هیچ وجه،  پایدار نمی باشد.

زود سرکار حاضر شوید

نکاتی که یک مدیر موفق و موثر باید رعایت کند

از روش های موثر برای تسریع در روند موفقیت کاری برای مدیران،  این است که روز خود را نسبت به افراد عادی زودتر شروع کنند. در ساعات غیر معمول مثلا ۴ یا ۵ صبح بیدار شوند و خود را برای روز کاری که در پیش دارند آماده نمایند،  البته اندکی انعطاف پذیری نسبت به فعالیت ها هم می تواند در برخی اوقات بسیار موثر واقع شود.
مدیران موفق دریافته اند که، نباید به تعهدات و حرف های خود پشت کنند، تجربه ی کاری به آنها اموخته است که باید برای هرچه بهتر شدن در روند تعهدات به قول و قرارهای کاری هر نکته ای را بیازمایند.

با اقتدار صحبت کنید

حرف زدن و خطاب قرار دادن دیگران، با اعتماد به نفس عالی، بسیار امری مهم می باشد و حتما باید این نکته را با قاطعیت، رعایت کنید و به کار ببرید.
به خودتان و کاری که انجام می دهید معتمد باشید، و با لحن آرام و قاطع، دیگران را خطاب کنید و حرف بزنید.

ازسکوت حتما استفاده کنید

در اکثر موارد سکوت کردن و حرف نزدن،  بسیار موثرتر از به کاربردن کلمات است. هم چنین استفاده ی به موقع از سکوت می تواند تاثیر به سزاتر و ماندگارتری در اکثر موقعیت ها داشته باشد.

محترمانه رفتارکنید

نکاتی که یک مدیر موفق و موثر باید رعایت کند

درجوامع هیچ کس از اهانت خوشش نمی آید و افرادی که توهین می کنند، از درجه ی بسیار پایینی در جامعه برخوردار هستند. پس از آن دسته افراد باشید که به هیچ وجه توهین نمی کنند. برای یک مدیر موفق ضروری است که با همه از کارمند تا کارآموز،  راننده و سرایدار و کوچکترین عضو مجموعه ی کاری، با احترام و منش عالی در خور یک مدیر موفق رفتار کنید.

دست دیگران را بگیرید

برای اینکه مدیر موفق باشید، نباید ریاست را در راس همه ی امور و تعهدات کاری خود قراردهید، بلکه باید برای به دست آوردن اقتدار و احترام به همکاران و کارمندان خود نیز کمک کنید تا آنها هم رشد کنند و ارتقا یابند،  این نکته ارزش و احترام شما را به نسبت بیشتر می کند و گام موثری در دست یافتن به مدیریت موفق می شود.

تجارب خود را منتقل کنید

بیشتر گوش کنید و کمتر حرف بزنید،  پس در عمل پاسخ مناسب بدهید،  با این روش می توانید،  وفاداری و سلطه ی بیشتری نسبت به افراد تحت مدیریتی خود پیدا کنید. مدیران موفق می دانند که به تنهایی به مراتب بالا و موفقیتی که در حال حاضر دارند دست نیافته اند، از اقداماتی که مدیران موفق ، در عرصه ی کاری انجام می دهند: انتقال تجارب و رمز موفقیت خود به کارمندان جوان تر و کم تجربه ترشان می باشد. مدیران موفق به چشم کارمندان خود نمونه ی یک کارمند متعالی و ارتقا یافته اند که از احترام بالایی درجامعه برخوردار هستند.

مکالمه ی غیر رسمی داشته باشید

نباید در حرف زدن و جلسات همیشه به صورت رسمی حرف بزنید و حس رسمی بودن را القا کنید. مدیران موفق در انسان عادی بودن به موفقیت رسیده اند، آنها افرادی بوده اند که با استفاده از حس همدلی و ارتباط احساسی با جامعه خود را به مرحله ی عالی سوق داده اند زیرا در قلب و افکار مردم جایگاه خوب و زیبا پیدا کرده اند. مدیران موفق به خوبی می دانند که چگونه خود را به جامعه و مردم نزدیک تر کنند و از افکارشان مطلع شوند.

گوش کنید

نکاتی که یک مدیر موفق و موثر باید رعایت کند

مدیر موفق باید به حرف کارمندان خود ،  به خوبی گوش کند و کاری انجام دهد که اعتماد و وفاداری افراد تحت رهبری خود را به به دست آورد. باید زمینه ای برای خود و کارمندانش فراهم کند که اتفاقات و چالش های کاری بوجود آمده را به خوبی مدیریت نماید. عرصه را برای کارمندان خود تنگ نکند این همان تعریف مدیریت کارآمد تر، می باشد.
مدیر کارآمد و موفق، کسی است که با خوش رویی به حرف های کارمندانش گوش می کند و در عمل پاسخ مناسب می دهد، و با این روش اعتماد و وفاداری افراد زیر سلطه ی مدیریت خود را به دست می آورد.

مطالعه کنید

ازدیگر راهکارهای مدیریت متفکرانه، که نوعی از مدیریت می باشد این است که،  اکثراوقات در حال مطالعه بصورت جدی دیده شوید.این نوع مطالعه میتواند خواندن چند مطلب علمی یا بازاریابی و یا بازدید از وبلاگ های متنوع است، که بار دانش شمارا قوی تر می کند، و باعث می شود در روز سعی کنید چند مطلب جدید به دانستنی هایتان اضافه کنید.به یاد داشته باشید هرچقدر بیشتر مطالعه کنید به نسبت، نویسنده ی بهتری هم خواهید شد.این امر مدیریت افکارتان را نیز، نیرومند تر خواهد کرد.

نکته ی آخر

دربالا اشاره ی زیادی به انواع قدرتمندتر کردن یک مدیریت عادی و سوق دادن مدیران، به سمت موفقیت شده، ولی باید بدانید با مطالعه این مطالب به تنهایی و یا درک کردن آنها، نمی توانید کارساز شوید و موفق. بلکه زمانی برای شما فایده ای دارد که بتوانید در کار و فعالیت های روزمره ی زندگی و کاری، از آنها استفاده کنید و بهره ی تمام را از آن خود کنید. این مطالب فقط مختص مدیران عزیز نیست، حتی ساده ترین کارمند هم با به کارگیری این متون می تواند، در حیطه ی کاری، خود را بهتر نشان دهد و رشد کند!
مدیریت موفق، همان پازلی است که با کنار هم قراردادن تمام نکات ریز موفقیت،  ریزبینی های مدبرانه و توجه به نکات مختلف شکل می گیرد و مدیریت این گونه کامل خواهد شد و روند کاری، سازماندهی می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx