چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه زمان مطالعه

چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

افراد موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟

در بسیاری از اوقات که کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، آرزو می کنیم که ای کاش، شبانه روز بیشتر از ۲۴ ساعت بود تا می توانستیم در زمان تعیین شده، مسوولیت های خودمان را به انجام برسانیم. اما چنین امری امکان پذیر نیست و در نتیجه، برای استفاده بهینه از یک شبانه روز، ترجیح می دهیم از زمان خواب خودمان کاسته و به ساعت های فعالیت مان اضافه کنیم.

بر اساس گزارش های منتشره از جانب انجمن ملی خواب و سازمان بین المللی سلامت، همه بزرگسالان، دست کم به ۷ تا ۸ ساعت و کودکان  ۸ تا ۹ ساعت خواب در طول شبانه روز نیاز دارند.
اما برخی از افراد، به منظور تحقق بیشتر اهداف خودشان، از خواب شبانه کم کرده و در عوض به برنامه های کاری و زندگی شخصیشان رسیدگی می کنند. از جمله این افراد می تواند به رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا یعنی دونالد ترامپ اشاره کرد که فقط چهار ساعت در شب می خوابد.
اما برخی دیگر از افراد موفق دنیا و چهره های سرشناس دنیا، با داشتن برنامه ریزی های دقیق و درست، بدون اینکه به زمان استراحت خود لطمه ای وارد کنند، از شبانه روز خود به طور کامل و صحیح بهره می گیرند. برای مثال می توان به ۱۳ چهره مشهور زیر اشاره کرد که هر کدام، قبل از خواب عادت های ویژه ای دارند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با عادات چهره های موفق جهان پیش از خواب آشنا شوید.
بیل گیتس یک ساعت قبل از خواب مطالعه می کند

چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

بنیانگذار و موسس مایکروسافت عادت کرده قبل از خواب، دست کم ۱ ساعت کتاب مطالعه میکند. وی در مصاحبه هایش بیان داشته که مهم نیست چه ساعتی از شب باشد، او همیشه قبل از خوابیدن، یک ساعت مطالعه خود را انجام میدهد.

شریل سندبرگ موبایل خود را خاموش میکند

مدیر ارشد فیس بوک عادت دارد قبل از خوابیدن موبایل خود را خاموش میکند. به این ترتیب مطمئن میشود که هیچ تماس یا پیامی، زمان استراحت وی را خراب نمیکند.

آریانا هافینگتون دوش آب گرم میگیرد

بنیانگذار و سردبیر سابق نشریه هافینگتون پست پس از اینکه یکبار از فرط خستگی در محل کارش خوابش گرفته و به موجب آن چانه اش به میز اصابت کرده و شکسته، تصمیم گرفت تا عادت خواب خود را اصلاح کند. هافینگتون بیان داشته که هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت خوابیده و قبل از خواب نیز همه وسایل الکترونیک همانند موبایل و تبلت را خاموش کرده، دوش آب گرم میگیرد و چند صفحه از کتاب مورد علاقه اش را مطالعه میکند.

اوپرا وینفری، مدیتیشن میکند

چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

این تهیه کننده، مجری و هنرپیشه مشهور و موفق نیز بیان داشته هر شب قبل از خواب مدیتیشن میکند.

مایکل فلپس

فلپس، شناگر موفق آمریکایی بیان میکند هنگام تمرینات ورزشی خود در اتاقی میخوابد که فضایی همانند ارتفاعات کوهستانی را داشته باشد(قانون جذب). در چنین شرایطی، اکسیژن کاهش یافته و بدن مجبور است بیشتر تلاش کند تا اکسیژن لازم برای فعالیت ها را تأمین کند.

گوئینت پالترو، ماساژ میگیرد

پالترو، هنرپیشه آمریکایی و بنیانگذار وب سایت Goop که در زمینه سبک زندگی فعالیت دارد، بیان داشته که همانطور که به ورزش و داشتن تغذیه سالم اهمیت میدهد، داشتن خواب خوب هم برایش بسیار مهم است. بر این اساس، از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح فردا روزه میگیرد و برای کاهش استرس و فشارهای روحی نیز پاها و سر خود را ماساژ میدهد.

ایلان ماسک از عصرهنگام قهوه را کنار میگذارد

چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

بنیانگذار و مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا، در گذشته عادت داشته ۸ قوطی نوشابه رژیمی و دو فنجان قهوه بنوشد. این نوشیدنی ها هر دو مملو از کافئین می باشند. اما از سال ۲۰۱۵ تصمیم میگیرد که این عادت را کنار بگذارد. ایلان ماسک در حال حاضر، از ۶ ساعت پیش از خواب قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار نمی نوشد. وی همچنین با موبایل خود برنامه خوابش را تنظیم و پیگیری میکند.

باراک اوبا با دخترانش برنامه تلویزیونی تماشا میکند

رئیس جمهوری سابق آمریکا، باراک اوباما در زمانی که در کاخ سفید بوده برنامه منظمی برای خواب خود نداشته است. اما به طور معمول، شبها پیش از خواب با خانواده به تماشای برنامه The Daily Showمی پرداخته یا کتاب مطالعه می کرده است.

استفن کینگ پیش از خواب دست هایش را میشوید

چهره های موفق جهان قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند

نویسنده داستان های علمی و تخیلی، استفن کینگ، یک عادت عجیب دارد و آن این است که پیش از خوابیدن حتماً دست های خود را میشوید. وقتی از وی پرسیده شد که چرا این کار را انجام میدهد، گفت: “نمی دانم”. وی همچنین باید بالشت ها را به شکل دلخواه خود چیده و سپس بخوابد.

ماریا کری از دستگاه های بخور استفاده میکند

ماریا کری بیان میکند که برای استراحت کامل باید ۱۵ ساعت بخوابد. برای این منظور، وی تمام فضای اطراف تخت خواب خود را از انواع دستگاه های مرطوب کننده و بخورهای گرم و سرد پر کرده که هوای اتاق را مرطوب کنند. این دستگاه ها برای نرم شدن گلو بسیار خوب هستند و به گفته ماریا کری این خواننده مشهور و موفق، خوابیدن در چنین اتاقی مثل خواب در اتاق بخار است.
کنت چناو کارهای مهم فردا را یادداشت میکند

کنت چناو، مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت آمریکن اکسپرس نیز بیان داشته که پیش از خواب، ۳ مورد از مهم ترین کارهایی که باید فردا انجام دهد را یادداشت میکند.

امینِم همه پرده ها را میکشد

بر اساس گزارش مجله سان، امینمِ خواننده نیز پیش از خواب، همه پرده ها را کشیده، صفحه های فلزی جلوی پنجره ها گذاشته تا جلوی ورود هر نور یا صدایی را بگیرد. به این ترتیب میتواند یک خواب درست و کامل داشته باشد. همچنین گفته شده در مواقعی که به کشورهای دوردست سفر میکند، انجام این کارها برایش الزامی میشوند زیرا در چنین مواقعی، ساعت بدنش به هم ریخته و ممکن است نتواند خواب راحتی داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx