روز بیست و ششم شکرگزاری

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

روز بیست و ششم شکرگزاری

تبدیل اشتباهات به موهبت با قانون جذب

هر اشتباه به منزله یک موهبت است که شکل خود را تغییر داده است. تمرین امروز شکرگزاری و قانون جذب این مسئله را روشن تر می کند چون می خواهید موهبت های پنهان مانده و گفته نشده را که پشت هر اتفاق است را کشف نمایید. یک کودک زمانی می تواند نوشتن یا دوچرخه سوار شدن را یاد بگیرد که بارها اشتباه کرده باشد، در صورتی که ما حتی لحظه ای هم به این موضوع فکر نمی کنیم! چون می دانیم هر انسانی برای کاری که در انجام آن سعی و تلاش می کند بالاخره خبره می شود.

سوال اینجاست که چرا وقتی بزرگترها اشتباهی مرتکب می شوند، انقدر مسئله را برای خودشان سخت و بزرگ می کنند؟! در صورتی که همین قانون که درباره ی کودکان صادق است مسلما در مورد شما هم صدق می کند. همه ی ما انسان ها مرتکب اشتباه می شویم و اگر اشتباه نکنیم هیچ چیزی را یاد نخواهیم گرفت و باهوش تر نخواهیم شد در نتیجه در کارمان هم به درجه ی خبرگی نمی رسیم.

دلیل آزادی ما در ارتکاب خطا و اشتباه

دلیل آزادی ما در ارتکاب خطا و اشتباه

بر اساس قانون جذب ما انسان ها این آزادی را داریم که هرچه خودمان می خواهیم را انتخاب کنیم؛ درست است که ممکن است اشتباهات باعث بروز آسیب شود ولی اگر از اشتباهات خودمان عبرت نگیریم رنجی که متحمل شده ایم پوچ و بی ثمر بوده است. در واقع با استفاده از قانون جذب، ما اشتباهات خود را بارها و بارها تکرار می کنیم تا جایی که از انجام آن ضرر کنیم و از آن درس بگیریم! بنابراین به همین خاطر است که اشتباهات دردآور هستند تا از آن ها یاد بگیریم و دیگر آن ها را تکرار نکنیم.

برای درس گرفتن از یک اشتباه، ابتدا باید مسئولیت آن را بر عهده بگیریم و این درست همان جایی است که اغلب انسان ها نمی توانند از پس آن بربیایند. چون معمولا همه ی افراد دیگران را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش می کنند. تصور کنید که پلیس به خاطر سرعت غیرمجاز هنگام رانندگی شما را جریمه کرده است. در این موقعیت به جای آن که خودتان را سرزنش کنید و از اشتباه و سرعت غیرمجاز خود درس بگیرید، پلیس را مورد سرزنش قرار می دهید، که چرا پشت بوته ها و جاده های پر پیچ و خم پنهان شده بود تا شما را جریمه کند! در صورتی که تنها اشتباه از جانب شما بوده که قانون را رعایت نکرده اید و با سرعت غیرمجاز در حال رانندگی بوده اید!

مشکل اساسی در سرزنش دیگران

اساسی ترین مشکلی که در سرزنش کردن دیگران به خاطر اشتباهات خودمان وجود دارد این است که برای اشتباهی که خودمان مرتکب می شویم دیگران را مورد سرزنش قرار می دهیم، ولی علی رغم تحمل درد و رنج ناشی از آن، باز هم از اشتباه خود عبرت نمی گیریم. بنابراین آن خطا را دوباره و یا شاید برای چندمین بار تکرار می کنیم و خلاص!

به خاطر داشته باشید که شما یک انسان هستید، پس مرتکب خطا و اشتباه می شوید و همین موضوع یکی از زیباترین مسائل و جنبه های انسان بودن می باشد. ولی به شرط این که از اشتباهات خود درس بگیرید، در غیر این صورت زندگی شما سرشار از اشتباه و درد و رنج های غیر ضروری خواهد بود.

به نظر شما چگونه می شود از یک اشتباه درس گرفت؟!

به نظر شما چگونه می شود از یک اشتباه درس گرفت؟!

جواب خیلی ساده است با استفاده از نیروی شگفت انگیز شکرگزاری و قدرشناسی! اهمیتی ندارد که یک چیز تا چه اندازه ممکن است بد و منفی باشد؛ همیشه دلایل و موارد زیادی برای شکرگزار بودن وجود دارد. هنگامی که شما در مشکلات به دنبال عللی برای قدرشناس بودن می گردید، بر اساس قانون جذب مشکل را به شکلی شگفت انگیز به یک موهبت تبدیل می کنید. به خاطر داشته باشید که هر اشتباهی، می تواند اشتباهات بیشتری را به دنبال داشته باشد، همچنین موهبت هم می تواند موهبت های بیشتری را در پی داشته باشد. شما کدام یک از این موارد را در زندگی خود ترجیح می دهید؟!

امروز یکی از اشتباهاتی را که در زندگی مرتکب شده اید را در نظر بگیرید و به آن فکر کنید. اهمیتی ندارد که اشتباه کوچک یا بزرگی باشد، فقط مهم است که وقتی به آن فکر می کنید آزارتان می دهد. شاید شما کنترل خودتان را در برابر کسی از دست داده اید یا رفتاری از خودتان نشان داده اید که سبب شده روی روابط شما با آن فرد تاثیر بگذارد. شاید کورکورانه به کسی ایمان داشته باشید که اکنون باعث آزار شما می باشد. شاید کورکورانه نسبت به کسی اعتماد داشته اید و حال موجب آزار و اذیت شما شده است. شاید برای بهبود شرایط دروغی مصلحتی گفته باشید ولی شرایط را به شدت بدتر کرده اید. شاید در موقعیتی تصمیم خود را درست می پنداشتید ولی اکنون متوجه شده اید که آن تصمیم پیامدهای ناخوشایند زیادی برای شما داشته است.

تمرین روز بیست و ششم شکرگزاری

زمانی که یکی از اشتباهات خود را انتخاب می کنید تا آن را به موهبت تبدیل کنید به چیزهایی توجه کنید که باید در ازای آن ها قدرشناس باشید. برای آن که به شما کمک شود، می توانید از خودتان دو سوال مهم و اساسی بپرسید: اول این که از این اشتباه چه چیزی یاد گرفتم؟! دوم این که چه چیزهای خوبی از این اشتباه نصیب من شد؟!

مهم ترین چیزهایی که شما بابت آن می توانید از یک اشتباه قدردان باشید زمانی نمود پیدا می کند که به درس هایی فکر کنید که از آن یاد گرفته اید. اصلا اهمیتی ندارد که اشتباهتان چه باشد و چه نتایجی در برداشته باشد که آینده ی شما را تغییر دهد. الان به این مسئله فکر کنید که آیا می توانید ده موهبت را پیدا کنید و بابت آن ها شکرگزاری کنید. لیست خود را در دفترچه یا گوشی همراهتان یادداشت کنید. مثلا همین مورد رانندگی با سرعت بالا را در نظر بگیرید که به خاطر آن اشتباه پلیس به شما ایست داد و جریمه تان کرد. می توانید آن را این گونه بنویسید:

۱ – از پلیس به خاطر این که می خواهد مانع آسیب رساندن من به خودم شود، سپاسگزارم چون تمام سعی و تلاش آن ها برای حفاظت از جان من است.

۲ – اگر با خودم روراست باشم باید از پلیس قدردانی کنم، چون در حال فکر کردن به موارد دیگر بودم و به طور کل تمرکز و حواسم از رانندگی پرت شده بود.

۳ – از پلیس به خاطر هشداری که به من داد سپاسگزارم. جریمه کردن من توسط او باعث شد که در آینده زمان رانندگی با سرعت مجاز رانندگی کنم و بیشتر دقت داشته باشم.

۴ – از پلیس خیلی ممنونم چون مسلما رانندگی با آن سرعت زیاد و با لاستیک هایی که باید عوض می شد کار بسیار خطرناکی بود.

۵ – از پلیس به خاطر سعی و تلاشش برای حفظ سلامتی و امنیت ما انسان ها و خانواده هایمان در راه ها بسیار سپاسگزار هستم.

این کار را تا ده مورد انجام دهید. کاملا جدی از شما می خواهیم که اشتباهی را انتخاب کنید که تاکنون آن را انجام داده باشید و درباره ی آن احساس خوشایندی دارید. سپس در مواقعی که زمان دارید این تمرین فوق العاده را در مورد آن تکرار کنید. به این فکر کنید که بر اساس قدرت شکرگزاری و قانون جذب شما می توانید از یک اشتباه موهبت های زیادی را کشف کنید. چه چیز دیگری چنین سود تضمین شده ای در خود پنهان کرده است؟! پس با اطمینان این تمرین را انجام دهید تا معجزات آن را شاهد باشید.

خلاصه تمرین روز بیست و ششم معجزه شکرگزاری

خلاصه تمرین روز بیست و ششم شکرگزاری

تبدیل اشتباهات به موهبت با قانون جذب

۱ – طبق روال هر روز ابتدا موهبت های خود را بشمارید و برای هریک از آن ها سه مرتبه سپاسگزارم را تکرار کنید.

۲ – یکی از اشتباهات زندگی خود را انتخاب کنید.

۳ – ده موهبتی که به خاطر این اشتباه به شما داده شده را پیدا کنید و آن ها را یادداشت نمایید.

۴ – برای آن که بتوانید موهبت ها را پیدا کنید، می توانید این سوال را از خودتان بپرسید: از این اشتباه چه چیزی یاد گرفتم؟! چه دستاوردهای خوبی از این اشتباه نصیب من شد؟!

۵ – قبل از این که بخوابید افکار خود را روی بهترین اتفاق روز متمرکز کنید و بابت آن سپاسگزارم را بر زبان جاری کنید.

۴.۴/۵ - (۷۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx