استفاده از قانون جذب در جذب شادی و احساس خوب

1 نظر
13 دقیقه مطالعه

شادی را می توان با افکار جذب کرد چون شادی یک حالتی از ذهن است. خوشحال بودن اغلب به معنای احساس رضایت، شادی و احساسی است که زندگی شما را در طول مشکلات مختلف، معنی دار می کند و به آسایش و راحتی زندگی بستگی ندارد. شادی و خوشحالی ربطی به ثروت و آسایش ندارد و یک هدف ساده نیست، بلکه در مورد پیشرفت و بهبود شرایط است. در این مقاله رابطه قانون جذب و جذب شادی را بیان خواهیم کرد.

قانون جذب و جذب شادی

قانون جذب قدرتمندترین قانون جهان است و همیشه در حال جریان است. شما در هر لحظه با افکار و احساسات خود، چیزهایی را به زندگی خود جذب می کنید. قانون جذب بر اساس این تئوری استوار است که شما می توانید با تمرکز روز خواسته های خود، آنها را از جهان جذب کنید مانند جذب شادی. به این معنا که هر چیزی که بر افکار، اعمال، احساسات و حتی ضمیر ناخودآگاه شما حاکم باشد، همان چیزی است که شما در آینده به زندگی خود جذب خواهید کرد. این مسئله کاملاً ساده و واضح به نظر می رسد پس تمام کاری که باید برای رسیدن به رابطه قانون جذب و جذب شادی و خوشبختی انجام دهید این است که “شاد باشید”.

با این حال، شاد بودن در هر لحظه از زندگی راحت نیست. زندگی غیرقابل پیش بینی است و هر اتفاقی که می افتد ممکن است به غیر شادی، با استرس، غم و ترس نیز همراه باشد. فشارهای ناشی از کار زیاد، ممانعت های خانواده و حتی هوا هم می تواند باعث افسردگی شود. بنابراین چگونه می توان میزان خوشحالی و شادی زندگی را افزایش داد؟

متاسفانه، قانون جذب مانند دستگاهی نیست که شما بتوانید به راحتی آن را روشن کنید تا هر چه که از دنیا می خواهید را به دست آورید. این قانون مجهز به دکمه های متفاوت برای کنترل عملکرد شما نمی باشد ( مثلاً دکمه “موفقیت” را انتخاب کنید و به شغل رویایی خود دست پیدا کنید). با این حال، در این مقاله اطلاعات بیشتری برای کمک به جهان و شما مطرح شده است تا بتوانید مسیر و کاری که باید انجام دهید را مشخص کنید.

خودتان را با شادی و احساس خوب محاصره کنید

قانون جذب ابزاری برای ایجاد یا دستیابی به چیزی – حتی شادی – نمی باشد بلکه این امکان را برای شما فراهم می کند که با افکار و احساسات خود، شادی را جذب کنید. اگر با قانون جذب کار می کنید، می توانید حالت احساسی شادتری ایجاد کنید به طوریکه با این کار تجربه های دیگری از شادی را جذب کنید. اگر هدف شما جذب شادی است، باید خودتان را با افراد خوشحال و احساسات مثبت محاصره کنید. انجام این کار شما را شادتر می کند و همچنین باعث شادی افراد بیشتری می شود که این نیز باعث احساس خوب و شادی بیشتر شما می شود. بسیاری از مردم باورهای محدودی دارند که این مسئله، مانع رسیدن آنها به شادی و زندگی پربار می شود. شما ابتدا باید اعتقادات منفی و محدودکننده خود را به افکاری مثبت، قوی و شایسته تبدیل کنید.

قانون جذب و جذب شادی

قانون جذب و جذب شادی می گوید که ذهن و آرامش درونی شما، تنها راه جذب شادی، ثروت و موفقیت می باشد و فرقی نمی کند که در چه پست و منسبی هستید، اگر ذهن افسرده و خسته ای داشته باشید که تنها کارش تولید افکار منفی است، روز به روز از خوشحالی و شادی های زندگی خود دورتر می شوید. در ادامه، روش هایی برای جذب شادی و رسیدن به موفقیت مطرح شده است:

  1. هر روز مدیتیشن انجام دهید

یکی از تاثیرگذارترین راه های قانون جذب و جذب شادی و موفقیت، این است که 10 الی 15 دقیقه در روز مدیتیشن انجام دهید. کارهای زیادی وجود دارند که باعث شلوغ شدن برنامه ی کاری شما می شوند پس بهتر است چند لحظه روی خودتان تمرکز کنید و ذهن خود را باز کنید. مدیتیشن به شما کمک می کند که با خودتان در ارتباط باشید و به ازبین بردن تمامی افکار منفی کمک کنید.

  1. به خواسته های خود اطمینان داشته باشید

قانون جذب می گوید که شما به آنچه که فکر می کنید، تبدیل می شوید. اگر افکار ثابتی ندارید، تحقق آنها را به تعویق می اندازید. راجع به خواسته های خود فکر کنید و به آنها اطمینان داشته باشید.

  1. خودتان را مقصر ندانید

سرزش کردن خودتان منجر به شکست احساسات مثبت شما می شود. هر چه بیشتر خودتان را مجازات کنید، بیشتر سقوط می کنید. احساس سستی و دلسردی باعث ناامیدی می شود. به خودتان احترام بگذارید و به خاطر هر چیز سطحی خودتان را سرزنش نکنید، حتی اگر اتفاق سختی را پشت سر می گذارید هم مطمئن باشید که این دوران هم می گذرد پس روی افکار مثبت تمرکز کنید.

  1. اهداف خود را در دنیای اطراف خود پخش کنید

خواسته های خود را از جهان اطراف بخواهید و اهداف خود را تعیین کنید. شغل رویایی، ایده آل ترین رابطه و شادی خود را تجسم کنید و هدف خود را پخش کنید. اهداف و ویژگی های موردنظر خود را بنویسید و ادعا کنید که آنها در آینده ی زیبای شما خواهند بود.

  1. یک تابلوی رویایی برای خود ایجاد کنید

اهداف خود را تحت عکس و نقل قول تجسم کنید و آنها را در قالب یک تابلوی رویایی خود پیاده سازی کنید. اگر بتوانید شادی خود را ببینید، حتماً دنیای اطراف شما هم می تواند آن را عملی کند چون قدرت قانون جذب غیرقابل کنترل است و میزان تحقق اهداف شما بستگی به شدت احساسات شما برای رسیدن به آن خواسته ها دارد.

اگر بتوانید احساسات خود را به رویاهای خود متصل کنید، اطمینان بیشتری به تحقق رویاهای خود پیدا می کنید. طوری رفتار کنید که آرزوهای شما در حال تحقق هستند و به خاطر آنها از زندگی و دنیای اطراف خود سپاس گذاری کنید. این کار باعث می شود که بدون توجه به احساسات فعلی خود، احساس قدرت و موفقیت بیشتری داشته باشید.

ایمان داشته باشید که می توانید به خواسته های خود دست پیدا می کنید، وقت خود را صرف چیزهای بیهوده نکنید و تمام تمرکز خود را روی خواسته های خود قرار دهید و باور کنید که به خواسته های خود دست پیدا می کنید. خود و دیگران را فراموش کنید و چیزهای مثبت را در اولویت زندگی خود قرار دهید و افکار و مسائل منفی را از خود دور کنید. اجازه ندهید که یک اشتباه بد، یک مشکل یا اشتباه شخص دیگر، احتمال شادی، ثروت و موفقیت شما را خراب کند. خودتان و خواسته هایتان را در اولویت قرار دهید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

نکاتی برای قانون جذب و جذب شادی در زندگی

  • قدردان چیزهایی باشید که در زندگی دارید و از زندگی خود تشکر کنید

 با این کار انرژی مثبتی را به دنیای اطراف خود ارسال می کنید و چیزهای بیشتری را جذب می کنید که شایسته قدردانی می باشند.

  • باور کنید که می توانید به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، برسید

 اگر به خودتان شک کنید، جهان می بیند که شما برای رسیدن به خواسته های خود آماده نیستید و به شما اجازه نمی دهد که به هدف خود برسید. با این حال، اگر به خودتان ایمان داشته باشید، از فرصت های که جهان اطراف در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از آنها به هدف خود نزدیکتر بشوید، آگاه می شوید.

  • روی خواسته های خود تمرکز کنید

عملکرد قانون جذب به این صورت است که هر چیزی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است را جذب می کنید. بنابراین روی خواسته های مثبت تمرکز کنید. به عنوان مثال، فکر کنید که ” من می خواهم شغلی پیدا کنم که معنی دار و سرگرم کننده باشد ” و افکاری مانند “من از کارم متنفرم چون این کار خسته کننده است و متناسب با روحیه من نیست” را از ذهن خود دور کنید.

  • با افکار مثبت و خوب سازگار باشید

این کار راحت نیست و یک شبه انجام نمی شود، بلکه طرزفکری است که شما برای زندگی خود تمرین می کنید.

  • روشن فکر باشید

ممکن است بعضی اوقات فرصت هایی به وجود بیایند که قبلاً به آنها فکر نکرده اید، اما شما را به هدفتان نزدیک تر می کنند. اینگونه فکر کنید که این فرصت های جدید، شادی غیر منتظره ای را وارد زندگی شما می کنند.

به عبارت دیگر، شما نمی توانید قانون جذب و جذب شادی را با ناراحتی، ترس، عصبانیت، غم و نگرانی عملی کنید. اگر به صورت مداوم، ناراضی هستید و با مسائل و اطراف خود به صورت منفی رفتار می کنید، پیدا کردن افرادی که می خواهند در اطراف شما باشند، کار سختی خواهد بود. از طرف دیگر، افرادی که شاد هستند و باعث احساس مثبت اطرافیانشان می شوند، بیشتر از دیگر افراد جذابیت دارند چون هیچ شخصی در این جهان نمی خواهد درد و غم خود را با وقت گذرانی با افراد منفی، بیشتر بکند.

بنابراین، زندگی خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر روز و به صورت قصدی، خوشحالی را جذب کنید و برای اطمینان از یک زندگی شاد برای خانواده و خودتان، در تمام اوقات به هدف ها و خواسته های خود توجه کنید.

نتیجه

در زمان حال زندگی کنید. لحظه هایی که برای رقم زدن شادی شما مهم هستند را از دست ندهید. سپاسگذار داشته های خود باشید و زندگی خود را روی خواسته های مهم و ضروری خود متمرکز کنید. فرصت های خوب زیادی که وجود دارند را فراموش کنید و روی آنهایی تمرکز کنید که برای پیشرفت شما مهم تر هستند.

در واقع، سطح شادی زندگی با کارهایی که دیگران انجام می دهند یا حرف هایی که می گویند، ارتباطی ندارد حتی اگر شرایط زندگی شما با انها یکی باشد. با خودتان صادق باشید چون این یک اصل مهم برای شادی شما می باشد. برای بالا بردن حس شادی و خوشبختی  خود کارهایی که واقعا دوست دارید را انجام دهید، آنچه که در ذهن خود تایید می کنید را عملی کنید و برای رسیدن به خواسته های خود سخت تلاش بکنید اما در این مسیر هرگز به دیگران آسیب نرسانید.

واقع بین، صادق و شجاع باشید و اجازه بدهید که احساسات درونی شما راهنمای شما باشند و با آن احساسات و افکار، قانون جذب و جذب شادی را وارد عمل کنید. در این لحظه هست که قانون جذب آمادگی شما را برای رسیدن به خوشبختی و شادی بیشتر، می بیند و برای تحقق خواسته های شما وارد عمل می شود.

3.5/5 - (19 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx