مثال هایی از قانون جذب در قرآن | اشارات قرآن به قانون جذب

نظرات 6
11 دقیقه مطالعه

قانون جذب یک قانون طبیعی برای رسیدن به خواسته هایی که دارید است .اگر قانون جذب را بلد باشید و از آن استفاده کنید می توانید به چیزهایی که دوست دارید و به آن ها فکر می کنید برسید. یکی از رازهای قانون جذب این است که اختیار افکار و احساساتتان را داشته باشید و ذهنتان را کنترل کنید با این کار می توانید در مسیر آرزوهایتان حرکت کنید و اگر متوجه شدید که حستان به کارتان مثبت است یعنی دارید به آن هدف نزدیک می شوید و برعکس اگر حس منفی ای نسبت به کارتان داشتید بدانید که دارید از هدف و خواسته ی خود دور می شوید در زیر قانون جذب در قرآن را می خوانید.

اشتباهی که بعضی ها در هنگام استفاده از قانون جذب می کنند این است که بدون باور و ایمان به این قانون کاری را انجام می دهند و منتظر جواب می مانند و بعد از اینکه به هدف خود نرسیدند می گویند که این قانون وجود ندارد و کذب است در صورتی که اینگونه نیست و باید باور و ایمان قلبی و عمیق به قانون جذب داشته باشید .

قانون جذب در قرآن و از نگاه دین اسلام با نظر دو دسته از افراد روبرو است.

عده ای مخالف این قانون هستند و می گویند قانون جذب با باورها و اعتقادات دین اسلام فرق دارد و این قانون ضد دین اسلام است.

به نظر شما آیا مسلمانان حق استفاده از قانون جذب را ندارند؟

درکتاب مقدس قرآن در داستان های پیامبران و اقوام آن ها به قانون جذب اشاره شده است البته در قرآن به طور مستقیم به این قانون اشاره نشده است و هرکس میتواند برداشتی از آیه ها داشته باشد و نیز طبق عقیده ای که دارد پیش برود.

قانون جذب را نباید به کسانی که آن را باور ندارند تحمیل کرد و فرد باید حتما اعتقادی قوی به این قانون داشته باشد و اینکه اگر کسی از قانون جذب استفاده نکرده باشد یا استفاده کرده باشد اما اعتقادی نداشته باشد و بگوید نه این قانون وجود ندارد ،اشتباه است چون کسانی نیز هستند که به قانون جذب اعتقاد داشته اند و از آن جواب گرفته اند و می گویند که قانون جذب وجود دارد.
قانون جذب در کتاب های انجیل و تورات و …آمده است اما در اینجا ما با قانون جذب در قرآن کار داریم .

در اینجا آیاتی از قرآن را مورد بررسی قرار می دهیم که باز هم می گویم هر کسی عقیده ای دارد و بررسی این آیات ممکن است از دید شخصی دیگر ،چیز دیگری باشد.

مثال هایی از قانون جذب در قرآن | اشارات قرآن به قانون جذب

*آیه ی 200 سوره ی اعراف

و اما ینزغنک من الشیطان نزع فستعذ با الله
هر گاه وسوسه ای از شیطان به تو رسید سریعا به خدا پناه ببر.

قانون جذب در این آیه همان احساس خوب و احساس بد است .شیطان با بزرگنمایی و بهتر نشان دادن افکار منفی در ذهن ما رخنه می کند و که هر فکر منفی ای فکر منفی دیگری به دنبال دارد، این افکار به دل ما نفوذ می کنند و احساس ما را شکل می دهند و این احساس روی رفتار ما تاثیر می گذارد و مجموعه ی این احساسات و افکار، ما را شکل می دهند و نتیجه ای بد برای ما و زندگیمان در پی دارند. یعنی زنجیره ای از شر های مختلف که در اثر یک فکر منفی و یک حس منفی پشت سر هم برای ما رخ می دهند و زندگی ما را شکل می دهد.

در جای دیگر خداوند اشاره کرده است که شیطان شما را به فقر و فحشا دعوت می کند و ما این نمونه ها را در جامعه زیاد می بینیم. بدون شک تمامی مفسده ها از احساس عدم لیاقت و عدم کفایت درونی و حس ها و افکار بد بوجود می آیند نه فقط عوامل محیطی و بیرونی. بدی بدی های بیشتری را جذب می کند. و خداوند بلافاصله فرموده است :سریعا به خدا پناه ببر یعنی سریعا احساست رو به منبع خیر محض که خداوند است معطوف کن و احساست را خوب کن .خداوت برای تو منبع خیر و برکت است و هم خیر و هم شر از جانب خود ماست.

در قانون جذب نیز اشاره به این موضوع دارد که احساس خوبت را حفظ کن تا به آنچه میخواهی برسی یعنی امیدوار بمان .

*سوره نوح

آیات ابتدایی این سوره بیان می کند که اگر توبه کنید نعمت های بیشماری را برای شما جاری می کنیم که این موضوع با هم با مبحث پاکسازی و ایجاد خلا و ورود نعمت به زندگی رابطه ی تنگاتنگی دارد.

*حدیثی از حضرت علی

از نشستن در گذرگاه های عمومی و بازار پرهیز کن که جای حاضر شدن شیطان و برانگیخته شدن فتنه هاست.این حدیث نیز اشاره دارد به ارتعاشات منفی ای که وجود دارد و در طول روز احساسات ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

*حدیثی دیگر از حضرت علی

حضرت می فرمایند اگر از کسی انتظار داری خیری به تو برساند، در دلت نسبت به او بد فکر نکن.
این حدیث تایید راستی و درستی نیروی ذهن و جاذبه را تایید می کند
باز هم می گویم که هر کسی با هر عقیده ای که دارد می تواند آیات قرآن و احادیث آن را تفسیر کند و ممکن است از دید یکی غلط و از دید شخصی دیگر درست باشد.

*حدیثی از امام صادق

وقتی چیزی می خواهی و خواسته ای داری پس اینگونه بپندار که خواسته تو دم در است.
قانون نیز می گوید اگر باوری عمیق برای رسیدن به خواسته هایتان داشته باشید به آن ها میرسید و باید با باور و اعتقاد قوی به چیزی که می خواهی فکر کنی و آن را تصور کنی تا به آن برسی و سخن امام صادق نیز دقیقا همین موضوع را بیان می کند.
پس می توان گفت که قانون جذب قانونی نیست که از غرب آمده باشد و با دقت در آیات و روایات قرآن می توان به وجود قانون جذب پی برد.

*داستان حضرت یوسف

می توان گفت که این داستان نیز وجود قانون جذب را بیان می کند. به گونه ای که زلیخا به دلیل علاقه ای که به حضرت یوسف داشته و تنهای خواسته ای بود که از ته قلب و باباور عمیق آن را می خواست و سرانجام در پیری و شرایط بد خدا خواسته ی او را برآورده کرد و به آرزویش رساند.
یا خواسته وانتظار حضرت یعقوب برای پسرش حضرت یوسف، با اینکه سال ها انتظار کشید اما به ارزویش که رسیدن به پسرش بود رسید.

*سوره ی غافر آیه ی 60

و پروردگارتان فرمود مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم.
اگر شکر گذاری کنید نعمت خود را بر شما خواهم افزود.
در این قانون ما باید به نیروی خلاق خدوند یکتا تکیه کنیم زیرا هم قدرت تجسم و هم آن چیزی که ما جذب می کنیم همه به اذن خداوند است. هیچ چیزی در این دنیا انجام نمی شود مگر اینکه با اذن الهی صورت گیرد و خداوند به عملی شدن آن کار راضی باشد.

*سوره طه آیه ی 15

هرکس به موجب آنچه می کوشد جزا داده می شود.
فقط فکر کردن و مثبت اندیشی برای رسیدن به خواسته ها کافی نیست و باید در راه رسیدن به هدف تلاش و کوشش کرد.
برای اینکه خواسته های خود را برآورده کنیم نباید فقط به قانون جذب تکیه کنیم، قانون جذب را با تکیه بر قدرت و توکل به خداوند به کار می گریم زیرا قانون جذب و یا هرچیز دیگری که در جهان وجود دارد به اذن و اراده ی پروردگار یکتاست و در صورتی که قانون جذب مغایرتی با احکام الهی نداشته باشد می توان از آن استفاده کرد.

در پایان مقاله باز هم یادآور می شوم که هر شخصی طبق عقیده و باوری که دارد می تواند زندگی کند و اگر کسی قانون جذب را باور نداشته باشد نباید استفاده از این قانون را به او تحمیل کرد چون به دلیل نداشتن باور به قانون جذب به هدف و نتیجه ای که دارد نمی رسد همانطور که افرادی با قانون جذب به خواسته ی خود می رسند و آن را قبول دارند.

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از آن آگاه گردانید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx