نقش قدرت ذهن در دستیابی به موفقیت در زندگی

نظرات 2
12 دقیقه مطالعه

قدرت ذهن نقش مهمی در دستیابی به هر موفقیت و هدف، اهداف جزئی، روزمره و یا اهداف اصلی بازی می  کند. ا اهداف جزئی، روز به روز، می  دانید که چه چیزی می  خواهید به دست آورید، اما زمانی که بحث اهداف اصلی به میان می آید، قضیه تفاوت میکند. ممکن است یک ایده مبهم داشته باشید، اما این کافی نیست شما در این مقاله، هر انگیزه و هر هدفی که دارید، اعمالی انگیزه دهنده و الهام بخش را فرا میگیرید تا با به کار بردن آنها به قدرت ذهن خود دست یابید و به رویاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید.

برای انجام هر کاری، و استفاده از قدرت ذهنی خود، باید دقیقا بدانید که چه کاری باید انجام دهید. برای اینکه ذهن خود را بر روی یک هدف متمرکز کنید، به یک هدف مشخص و معین نیاز دارید. شما چطور این کار را می  کنید؟

اول، باید فکر کنید و ببینید که شما واقعا می  خواهید چه چیزی را به دست آورید و چه چیزهایی را به دست آورده اید. این ممکن است یک قدم ساده نباشد و نیازمند تفکر عمیق، تحقیق و زمان باشد.

بعد از کشف آنچه واقعا می  خواهید انجام دهید، باید برنامه  ای برای اقدام داشته باشید. شما باید ابتدا بدانید که چه کار باید انجام دهید، و چطور ادامه دهید. تمام اینها نیازمند برنامه  ریزی هستند، که به معنی استفاده از قدرت ذهن میباشد.

بعد از تصمیم  گیری درباره یک هدف و رسیدن به یک برنامه، باید یک تصویر ذهنی روشن از هدف خود در ذهن خود داشته باشید. شما باید آن را انجام دهید. این مرحله مستلزم آن است که شما از تخیل خود استفاده کنید، که تخیل، قدرت دیگری از ذهن به شمار می آید.

نقش قدرت ذهن در زندگی

همه افراد نمی  توانند تصاویر ذهنی شفاف را تجسم کنند، اما آموزش منظم تخیلات می  تواند شگفتی زیادی را ایجاد کند. برای مثال، ممکن است به عکس  هایی از آنچه می  خواهید برسید، نگاه کنید، و سپس چشمان خود را ببندید و سعی کنید آن را در تصور خود ببینید. این کار توانایی تجسم شما را افزایش خواهد داد. در این نقطه، شما باید شکیبایی، خویشتن  داری و مداومت را از خود نشان دهید.

تایید کردن ابزار ذهنی مفید دیگری برای دستیابی به موفقیت هستند. آنچه تایید می  کنید در ذهن نیمه هشیار شما فرو می  رود، بخشی از ذهن ناخود آگاه می  شود و در نتیجه بر رفتار و اعمال شما تاثیر می  گذارد. اگر تاییدات شما مثبت باشد، شما را به سوی موفقیت هدایت می  کنند. تاییدیه ها،  کلمات با قدرتی هستند. یاد بگیرید که چطور از تاییدات مثبت برای بهبود زندگی خود و رسیدن به رویاهای خود استفاده کنید.

قدرت ذهن

شما باید بتوانید افکار خود را به افراد دیگر منتقل کنید که با برنامه  های شما به شما کمک خواهند کرد. اغلب شما باید دیگران را متقاعد کنید که در برنامه  های خود سرمایه  گذاری کنند و یا به روش  های دیگر به شما کمک کنند. شما باید مشتاق و متقاعدکننده باشید و آنچه را که می  گویید باور کنید، در غیر این صورت گسی به حرف شما گوش نمی  دهند و به شما اهمیت نمی دهد.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، شما به کمی تمرکز، توانایی تجسم، مهارت و شکیبایی و مهارت  های ذهنی نیاز دارید.

انگیزش یک قدرت ذهنی و عاطفی دیگر است که شما برای دستیابی به موفقیت به آن نیاز دارید. اگر به اندازه کافی انگیزه ندارید، چطور می  توانید به هر چیزی که میخواهید دست یابید؟ برای افزایش انگیزه و اشتیاق خود، اغلب به هدفتان، مزایا و معایب آن فکر کنید، و این که چگونه زندگی شما را تغییر خواهد داد. انجام این کار، انگیزه شما را تقویت می  کند.

تاثیر افکار بر زندگی

افکار شما که بخشی از ذهن شما هستند، قدرت دارند. افکاری که اغلب به آن فکر می  کنید تمایل به تحقق یافتن دارند.

اگر انرژی ذهنی خود را در افکار ذهنی خود بریزید، قوی  تر و مصمم تر خواهند شد و در نتیجه بر نگرش، انتظارات، رفتار و اعمال شما تاثیر خواهند گذاشت.

این افکار و تصاویر ذهنی می  تواند به طور ناخودآگاه توسط افراد دیگر درک شود که در آن زمان به شما کمک و یا فرصت  هایی را ارائه می  دهند.

افکار شما همچنین می  توانند چیزی را که معمولا به عنوان اتفاقات تصادفی نامیده می  شود، ایجاد کنند. آن  ها می  توانند وقایع، موقعیت  ها و فرصت  ها را به زندگی شما جذب کنند.

همه چیز به واقعیت تبدیل نمی  شود. یک فکر باید اغلب تکرار شود، و با میل اشباع شود تا تحقق یابد.

شک، ترس  ها و نگرانی  ها، آنچه را که شما با قدرت ذهنتان می  سازید، از بین می  برد. این بدان معناست که باید ذهن خود را از افکار منفی و شک و تردید پاک کنید. ممکن است قبول نکنید که این کار ممکن است، اما با تمرین درست قطعا برایتان امکان پذیر می شود.

قدرت ذهن یکی از قوی  ترین و سودمندترین نیروهایی است که دارید. این قدرت از افکار شما تشکیل یافته است.

افکاری که از ذهن شما عبور می  کنند مسئول هر چیزی هستند که در زندگی  تان اتفاق می  افتد. افکار غالب شما رفتار و اعمال شما را تحت تاثیر قرار می دهد و اعمال و واکنش  های شما را کنترل می  کند. افکارتان به هر شکل که باشد، زندگی تان نیز به همان شکل است.

قانون جذب

مراقب آنچه فکر می کنید باشید.

اندیشه  ها همچون فیلمی هستند که بر روی صفحه ذهن شما بازی می  کنند. چیزی که آنجا بازی می  کنید، نوع زندگی شما و تجربیاتی را که با آن  ها ملاقات می  کنید مشخص می  کند. برای ایجاد تغییرات در زندگی خود، باید یک ویدئوی دیگری را بازی کنید، یکی که بیشتر آن را دوست دارید.

نیروی تفکر یک قدرت خلاق است.

شما می  توانید این قدرت را آموزش و تقویت کنید. شما می  توانید از آن برای ایجاد تغییرات در زندگی خود استفاده کنید و همچنین بر افکار دیگران تاثیر بگذارید. اگر دانه  ها را بکارید و به آن  ها کود بدهید، آن  ها به گیاهان سالم و قوی تبدیل خواهند شد. افکار، مانند بذر، تمایل طبیعی به رشد و ظهور در زندگی خود دارند، به شرطی که آن  ها را با توجه، علاقه و اشتیاق تغذیه کنید.

افکار شما از ذهن هشیار شما به ذهن نیمه هشیار شما می  گذرد، که به نوبه خود بر اعمال شما مطابق با این افکار تاثیر می  گذارد. افکار شما نیز به ذهن  های دیگر منتقل می  شوند و در نتیجه، افرادی که در موقعیتی برای کمک به شما هستند، ممکن است به شما کمک کنند، گاهی بدون اینکه بدانند چرا.

این قضیه ممکن است عجیب و باورنکردنی باشد. شما مجبور نیستید این کلمات را بپذیرید، اما اگر شما نوع افکاری که در سر دارید، و نوع زندگی که در آن زندگی می کنید را بررسی کنید، چیزهای جالبی در مورد ذهنتان کشف خواهید کرد.

قدرت ذهن شما بخشی از قدرت خلاقانه ی جهان است، که به این معنی است که افکار شما با آن در کنار هم کار می  کنند. هر کدام از شما یک نوع مظهر ذهن جهان هستی هستید.

زمانی که این فکر را بارها و بارها تکرار می کنید، این قدرت عظیم به شما کمک می  کند که افکار خود را درست بیان کنید.

استفاده از قدرت افکار به طور موثر، عملی از “خیال  بافی عملی” است.

اما چگونه از قدرت ذهن خود استفاده کنیم؟

یک صحنه کامل از هر چیزی که می  خواهید به آن دست پیدا کنید را مجسم کنید. جزئیات، رنگ، صدا، رایحه و زندگی را در این صحنه  های ذهنی قرار دهید.

تجسم خود را اغلب با ایمان و توجه تکرار کنید، و ذهن نیمه هشیار شما این صحنه  های ذهنی را به عنوان تجربیات واقعی خواهد پذیرفت. ذهن ناخود آگاه بین تجربه  های واقعی و خیالی تمایز قایل نمی  شود و هر دو را واقعی می  پذیرد. سپس شروع به ایجاد تغییرات و جذب فرصت  ها می  کند، تا واقعیت شما را در ذهن نیمه هشیار شما تطبیق دهد. اعمال، موقعیت  ها، و اشیایی که شما اغلب در صفحه مادی به شیوه  ای طبیعی تجسم می  کنید. این تجلی یک شبه اتفاق نمی  افتد. این کار به زمان نیاز دارد و بستگی به این دارد که چقدر شما مشتاق و صادق هستید و چقدر زمان و توجه شما به این اقدام معطوف شده  است.

 

به افکار خود توجه کنید. نهایت سعی خود را بکنید که افکار منفی را رد کنید و تنها افکار خود را در ذهن خود بگذارید تا نتایج خوب، شاد و مثبتی را برایتان به ارمغان آورد.

بیشتر بخوانید: 3 گام کلیدی برای قرار گرفتن در میان دوستان صمیمی

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از آن آگاه گردانید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx