10 راز پنهان در ذهنیت یک میلیونر

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

وقتی به رفتار و نگرش کسانی که از نظر مالی موفق هستند و کسانی که برای ایجاد ثروت تلاش می کنند نگاه می کنیم، بسیاری از تفاوت های کلیدی را مشاهده می کنیم.

با این حال، یک ویژگی روانشناختی جالب وجود دارد که بین فقرا و ثروتمندان یکسان است که “سویه اعتبار دهی به خود” نام دارد.

سویه اعتبار دهی به خود، یعنی هرگونه تحریف ادراکی که در آن فرد خود یا شرایطش را خیلی مطلوب و خوب می‌بینید.

اکثر افرادی که به زندگی دیگران نگاه می کنند؛ ارزش استعداد، اخلاق کاری و طرز فکر را در موفقیت‌های خود دست کم می گیرند و شانس را با ارزش تر می دانند. ما همچنین تمایل داریم که شکست های دیگران را به جای نقص های شخصیتی به عنوان بدشانسی ببینیم.

بنابراین از 10 راز پنهان چه می توانیم یاد بگیریم؟

خوب در حالی که شانس یک فاکتور است، اما کاملاً از کنترل ما خارج است، و بنابراین مهمترین حوزه ای که باید توجه خود را بر آن متمرکز کنیم طرز فکر ماست. اگر بتوانیم طرز فکر میلیونرها را در پیش بگیریم، می توانیم به احتمال زیاد این میزان پول را به دست آوریم.

10 راز پنهان در ذهنیت یک میلیونر

افراد ثروتمند اغلب به شما خواهند گفت که همه چیز مربوط به طرز فکر است. و حقیقت این است که بله، بیشتر مربوط به طرز فکر است.

در ادامه 10 راز پنهان در طرز فکر یک میلیونر آورده شده است

  1. میلیونرها به ضمیر ناخودآگاه خود ایمان دارند

ذهن آگاه متزلزل و غیرقابل اعتماد است. دائماً موضع خود را نسبت به مسائل تغییر می دهد، اعتراضات و تردیدهایی را ایجاد می کند که مانع تصمیم گیری روشن و مختصر می شود. طرز فکر میلیونرها مستلزم این است که ما به چیزی بزرگتر از آنچه در لحظه حال احساس می کنیم تکیه کنیم، چیزی که فراتر از ترس ها و نگرانی های ما است. برخی ممکن است این را شهود بنامند، اما برخی دیگر ممکن است بگویند که آنها فقط به ذهن ناخودآگاه خود ایمان دارند تا آنها را در مسیر درست در زمان مناسب هدایت کند.

  1. میلیونرها از جایی که کاملاً واضح شروع می کنند

دانستن آنچه می خواهید یک چیز است، و دانستن آنچه که می خواهید و کوچکترین جزئیات آن چیز دیگری است. میلیونرها اغلب اهداف و برنامه های بسیار واضحی خواهند داشت که تا رسیدن به جایی که می خواهند آنها را دنبال کرده و انجام می دهند. ما اغلب همین طرز فکر را در ورزشکاران بسیار موفق می بینیم که سال ها قبل تر از موفق شدنشان، موفقیت خود را تصور می کردند. اگر می خواهید ذهینت رشد و فراوانی داشته باشید، باید دقیقاً آنچه را که می خواهید مشخص کنید و قبل از به وجود آمدنش، آن را تجسم کنید.

  1. میلیونرها می دانند که دقت و توجه بزرگترین دارایی آنها است

یک فرد متوسط، ​​هر روز ساعت ها و ساعت ها وقت خود را تلف می کند. رسانه های اجتماعی، تلویزیون، بازی های ویدئویی روی تلفن های همراه، خوردن بیش از اندازه، کشیدن سیگار و غیره. اما یک میلیونر می داند که توجه و دقت آنها ارزشمندتر است و آن را صرف فعالیت هایی نمی کنند که در عوض چیزی به آنها ارائه نمی دهد و اصطلاحاً “چیزی گیرش نمیاد”. تمامی کارهایی که آنها انجام می‌دهند به سمت هدفشان متمرکز است.

  1. میلیونرها هرگز از هدف خود چشم پوشی نمی کنند

برای اطمینان از این که توجه خود را بر روی کارهای بی اهمیت نمی گذارید، مهم است که همیشه هدفتان را در جلوی چشمانتان داشته باشید. یک راه برای انجام این کار این است که زندگی را ایجاد کنید که در آن اطرافتان با افرادی که هدفشان همانند و مشابه اهداف شماست احاطه شود. همچنین می توانید پیروزی های کوچک خود را جشن بگیرید تا بدانید برای چه کار می کنید؟

  1. افراد ثروتمند ارتباط خود را با پول حل می کنند

این که شما فرد خوبی هستید به حساب بانکی شما وابسته نیستید، می توانید پول در بیاورید و همچنان به مردم کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که رابطه متضادی با پول ندارید و هیچ سوال اخلاقی در مورد ثروتمند شدن ندارید. این گیج کننده ترین جنبه ذهنیت یک میلیونر است. اکثر مردم حتی تصور نمی کنند که ناتوانی آنها در کسب درآمد؛ می تواند به رابطه ناخودآگاه آنها با پول بستگی داشته باشد.

10 راز پنهان در ذهنیت یک میلیونر

  1. میلیونرها تصمیم می گیرند که چه چیزی در زندگیشان معنا دارد

شما باید تصمیم بگیرید که پول یک دارایی ارزشمند برای زندگی شما است. اگر به آنچه دیگران به شما می گویند که با آن توجه کنید؛ گوش دهید، هرگز بر روی بلند شدن، جستجوی ثروت و رشد متمرکز نخواهید شد. اگر تصمیم بگیرید که چه چیزی در زندگی شما معنا دارد و از گله پیروی نکنید، ذهنیت‌تان شما را به سمت موفقیت سوق خواهد داد.

  1. میلیونرها بیشتر از آنچه به دست می آورند، می بخشند

این ممکن است غیرقابل تصور باشد؛ اما یک ذهنیت میلیونر بیشتر از آن چیزی که به دست می آورد، می بخشد. برای به دست آوردن ثروت باید اجتماعی باشید و برای موفقیت در روابط خود، باید ارزش ارائه دهید. همیشه به دنبال ارائه چیزی برای دیگران باشید، و بدانید آنچه می بخشید، سر جای خود باز خواهد گشت.

  1. میلیونرها انگیزه های خود را می دانند

هنگامی که افراد تحت تأثیر احساسات منفی، ترس، حرص، عصبانیت و نا امنی قرار می گیرند؛ می‌توانند پول زیادی به دست آورند، اما این کار هرگز آن چیزی که انتظارش را دارید، به شما نخواهد داد. وقتی نیاز به خدمت به دیگران برانگیخته می شود؛ بنابراین پول نیز احساس رضایت را با خود به همراه می آورد. بدانید که انگیزه های درستی برای ثروتمند شدن دارید.

  1. میلیونرها چیزها را به خود نمی گیرند

جنبه دیگر ذهنیت میلیونرها این است که آنها مسائل را چندان به خود نمی گیرند (ناراحتشان نمی کند). هنگامی که ما فراز و نشیب های خود را بازتابی از ارزش خود می دانیم، سخت است که در اعمال خود ثابت قدم و با جهت باشیم. ثروتمندان شکست را فرصتی برای رشد می دانند. برای آنها هزاران عامل برای کنترل موفقیت ها و شکست هایشان وجود دارد. هر آنچه را که برایتان پیش می آید به سادگی به عنوان یک درس در نظر بگیرید، پیروزی ها را برای مدت طولانی جشن نگیرید و در مورد شکست ها نیز فکر نکنید.

  1. میلیونرها ریسک می کنند

این چیزی است که همه می دانند، اما هر چند وقت یکبار این مسئله را در زندگی خود در نظر می‌گیریم؟ اگر می خواهید موفق شوید، باید ریسک کنید. راه دیگری وجود ندارد. اگر می خواهید پاداشی دریافت کنید باید ریسک کنید. همچنین در نظر داشته باشید که اگر بتوانیم شکست‌های خود را به عنوان فرصتی برای رشد در نظر بگیریم؛ بنابراین وقتی صحبت از ریسک پذیری به میان میاید، نمی‌ترسیم.

نتیجه گیری

این 10 راز پنهان در طرز فکر میلیونرها، روانشناسی افرادی را نشان می دهد که قادر هستند ثروت زیادی ایجاد کنند. اگرچه به کار بردن این چارچوب ها یک شبه اتفاق نمی افتد؛ اما تفکر مداوم در مورد آن، منجر به تغییر در باورها و در نهایت منجر به تغییر رفتار می شود. ثروتمند شدن از آنچه فکر می کنید به شما نزدیکتر است؛ فقط به دانش، شجاعت و تلاش نیاز است.

منبع

www.keepinspiring.me/secrets-of-a-millionaire-mindset

1.7/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx