آیا قانون جذب وجود دارد؟ | آیا اصلا قانون جذب را باور دارید؟

نظرات 2
13 دقیقه مطالعه

قطعا راجع به قانون جذب چیزهایی شنیده اید. قانون جذب جزو موضوعات بحث برانگیزی است که افراد مختلف نظرات متفاوتی راجع به آن دارند. کسانی که موافق این قانون هستند به این معنی است که بر این باورند که هر چه را بر آن تمرکز و فکر کنند جذبشان می شود و برایشان اتفاق می افتد در صورتی که مخالفان این قانون، این نظریه را به طور کامل رد می کنند. در واقع اصول این قانون بر این پایه است که کائنات هدف زندگی را مشخص میکند. افرادی که هدف خاصی در زندگی شان نداشته باشند اشتیاقی برای استفاده از این قانون ندارند

اما بیایید ویژگی های این قانون جنجال برانگیز را بررسی کنیم. سپس به وجود یا عدم وجود آن دست یابیم.

_قانون جذب مثل دیگر قوانین عمل و اقدام خاصی را لازم ندارد. تنها ملزومات این قانون افکار و هدف ماست. آنان که بر باور این قانون هستند اعتقاد دارند که آنچه که برای آن اقدام و عملی خاص را در نظر می گیریم، بدین معنی است که ما آنرا نداریم. در صورتی که طبق قانون جذب ما همه چیز را داریم، کافی است آنها را هدفمان قرار دهیم تا با آن مواجه شویم.

_طبق این قانون، برای مواجه شدن با هدفمان نیازی به برنامه ریزی خاصی نداریم. زیرا ما پذیرفته ایم که تمام اهدافمان را داریم کافی است برای مواجهه با آنها زندگی کردن با این باور است که ما فلان هدفمان را در دست داریم.

قانون جذب چیست

_مهمترین چیزی که این قانون را بر علیه ما می کند، احساس منفی و حتی احساس شک است. شما اگر حتی ذره ای در هدف خود شک داشته باشید، حتی اگر این احساس شک کوتاه باشد مواجهه با هدفتان امکان پذیر نمی شود.

_علاوه بر برنامه ریزی مفهمومی به نام زمان نیز در قانون جذب معنی ندارد. زیرا اگر بر این باوریم که به گونه ای زندگی می کنیم که گویی اهدافمان را در دست داریم، بنابراین تعیین زمان برای تحقق اهداف امری بی معنی و متناقض با باورمان است.

_همانطور که گفتیم افکار منفی از موارد معدوم کردن قانون جذب است. یکی از مواردی که جزء افکار منفی محسوب می شود، چالش است. بازهم به همان دلیل که اگر ما فردی باشیم که بر این باور است که زندگی اش را با عقیده ی داشتن اهدافش ادامه

انواع قانون جذب

_طبق این قانون، هرگونه حمایت بی معنی است. به این دلیل که ما کاملا معتقد به کاری که داریم انجام می دهیم هستیم و در زندگی مان مصمم بر باور رسیدن به اهدافمان هستیم، نیاز داشتن به حامی نشانه ی ضعف و شک در راستای این قانون است و آن را نقض می کند.

_نکته ی دیگری که در این قانون وجود دارد این است که شما باید خود و زندگی تان را به گونه ای تصور کنید که گویی تمام اهداف و آرزوهایتان محقق شده است. به شیوه ای که علاوه بر خود و ذاتتان، به جهان و محیط اطرافتان هم نشان دهید که چقدر بر این قضیه اعتقاد دارید. به همین دلیل است که عواملی چون افکار منفی، نیاز به حمایت، برنامه ریزی و عمل و در نهایت مفهومی به نام چالش در این قضیه بی معنی است و نمی گنجد. بنابراین بر اساس این قانون تنها چیزی که باید در نظر بگیرید این است که عبارت: رسیدن و دستیابی به هدف را کلا کنار بگذارید و در عوض فقط روی هدف و نتایجتان تمرکز بسیار کنید بدون توجه به اینکه چه چیزهایی در اطرافتان در حال گذر است.

_طبق این قانون می توان گفت که هرکس مسئول اهداف خود و نتیجی است که در راستای این قانون بدست می آورد. یعنی اگر فردی نتیجه منفی از این قانون بگیرد، خودش مسئول است زیرا قطعا در طی اعمال این قانون برای خودش، افکار منفی و یا نکات منفی در سرش پرورانده و اگر هم نتیجه مثبت باشد باز خودش مسئول است و خودش علت اصلی این نتیجه است.

آیا قانون جذب وجود دارد؟

اما سوال مهمی که ممکن است از خود بپرسید این است که: قانون جذب وجود دارد یا نه؟ و حتی اگر برای مدتی در تلاش هستید تا رویاهای خود را برای مدتی به جذب کنید، ممکن است متوجه شوید که در مورد اصول نظری کاری که انجام می‌دهید، یعنی قانون جذب کنجکاوی بیشتری دارید.

باید بگوییم که بله، این قانون وجود دارد. اما برای اثبات وجود آن برای خودمان باید ببینیم که چگونه کار می کند؟

در حالی که جزئیات شگفت‌انگیز بسیار و حوزه‌های رشد تحقیقات جدیدی نیز وجود دارد، در اینجا حقایق کلیدی هستند که شما باید در مورد نحوه کار قانون جذب بدانید.

قانون جذب

۱. این قانون به طور مداوم کار می کند.

وقتی به سوالاتی در مورد این که چگونه قانون جذب کار می‌کند فکر می‌کنید، مردم عموما تصور می‌کنند که آن‌ها می‌توانند در زمان‌های خاصی کار کنند یا اینکه باید کار خاصی انجام دهند که این قانون جوابگو باشد. چیزی که شما باید درک کنید این است که قانون جذب به طور مداوم کار می‌کند. در مورد هر کاری که انجام میدهد و هر تجربه ای که می خواهید کسب کنید این قانون عمل مبکند.

پس از این ممکن است بیشتر به این فکر کنید که چطور می‌توانید قدرت قانون جذب کردن را مهار کنید و انرژی مرتبط با آن را به روش‌هایی هدایت کنید که به شما این امکان را می‌دهد که هر چیزی را که می‌خواهید به دست آورید.

۲. فرکانس شما نتایج شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

چه روی یک فرکانس بالا مرتعش باشید چه روی یک فرکانس پایین، فاکتور اصلی تعیین این مساله این است که آیا شما با موفقیت رویاهای خود را نشان داده‌اید یا خیر. با توجه به اینکه قانون جذب کار می‌کند، باید بگوییم که شما به طور مغناطیسی اجسام را جذب می کنید. درواقع اینها چیزهایی هستند که منعکس‌کننده وضعیت داخلی شما هستند.

این به این معنی است که اگر شما برای حفظ یک فرکانس بالا کار کنید (مثل مثبت بودن، عشق، شفقت، و بهره‌وری)آن وقت شما به طور اجتناب‌ناپذیری با چیزهای خوب بیشتری در زندگی خود رو به رو خواهید شد.

۳. این قانون به شدت تحت‌ تاثیر ضمیر ناخودآگاه قرار می‌گیرد.

ممکن است به خودتان به دید یک فرد واقعا مثبت نگاه کنید، اما ممکن است شما هنوز هم چیزهای منفی را به خاطر بخش‌های ناخودآگاه ذهن خود جذب کنید. این بخش‌های ناخودآگاه به شکل آرایش ژنتیکی شما و مغز شما شکل گرفته‌اند، بنابراین شما به خاطر وجود آن‌ها مقصر نیستید!

دلایل علمی اثبات می‌کنند که برخی از ترس‌ها و محدودیت‌ها می‌توانند از والدین به فرزندان منتقل شوند. با این حال، خبر خوب این است که این بخش‌های شما را می توان به آرامی از طریق تکنیک‌هایی مانند affirmations (تثبیت) و تصویرسازی دوباره برنامه‌ریزی کرد.

۴. نقطه هدف، محل نشانه گذاری است.

زمانی که من نقطه هدف را کشف کردم، استفاده من از قانون جذب به طور چشمگیری بهبود یافت. علاوه بر این که باید بدانید قانون جذب چگونه کار می‌کند، مهم‌ترین چیزی که باید بدانید این است که نقطه هدف نقطه قدرتمندی است که قلب و ذهن شما را بهم مرتبط می‌کند. زمانی که آن را در خود پیدا کردید، می‌توانید از موقعیت خود برای ارزیابی نیازها و مشخص کردن آنچه که ممکن است مانع از کار شما شود، استفاده کنید.

در اصل، این میدان الکتریکی قلب شماست، که مطالعات نشان می‌دهد ۵۰۰۰ برابر قدرت مغناطیسی بیشتری نسبت به مغز تولید می‌کند.

۵. آنچه بر روی آن تمرکز می‌کنید همان چیزی است که دریافت میکنید.

درست همانطور که شما با نوسان هایتان چیزهایی را به خود جذب می‌کنید که بر روی همان فرکانس پر انرژی مرتعش می‌شوند، چیزهایی که بر روی آن تمرکز می‌کنید، چیزهایی هستند که به احتمال زیاد به دست می‌آورید. برخی افراد ادعا می‌کنند که به طور مداوم بر آنچه که می‌خواهند (به عنوان مثال وفور مالی)تمرکز می‌کنند. با این حال، اگر آن‌ها آن را دریافت نکنند، به احتمال زیاد بر روی جنبه اشتباه آنچه که می‌خواهند تمرکز می‌کنند.

برای مثال، آن‌ها ممکن است در عین جذب کردن وفور مالی و هیجانی که برای آن دارند، مدام نگران این باشند که شاید پول کسب نکنند. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که قانون جذب فقط به این نیاز ندارد که قلب و ذهن خود را مملو از رویاهای خود کنید بلکه به این هم نیاز دارد که این کار را به گونه‌ای انجام دهید که کاملا مثبت و با اعتماد به نفس کامل باشد.

۶. ما به طور مداوم در حال یادگیری بیشتر در مورد علم این قانون هستیم.

قانون جاذبه

اگر چه قانون جذب به طور متناوب مشهور است (به روش‌های مختلف و گاه تحت نام‌های مختلف)، اخیرا علاقه زیادی از دانشمندان در حوزه های مختلف اعم از روانشناسی، عصب‌شناسی و فیزیک کوانتوم را به خود جلب کرده است.

به این ترتیب، ما بیشتر و بیشتر در مورد این که چطور بیولوژی ما و آرایش جهان برای پاسخ به جریان ثابت انرژی کار می‌کنند، دست به اکتشاف می زنیم.

اگر بخواهیم به خلاصه ای اجمالی در مورد آنچه که در این متن گفته شد اشاره کنیم، باید بگوییم که: هر چه بیشتر یاد بگیرید چطور با قانون جذب کردن کار کنید، بیشتر از دنیای پیرامون خود انرژی کسب می کنید. شما پتانسیل بی‌حد و حصری را در درون خود دارید، و بنابراین جهان نیز همین طور است! شجاع باشید و از اتفاقاتی که در پی این قانون بوجود می آید لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: 3 گام کلیدی برای قرار گرفتن در میان دوستان صمیمی

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx