آنچه که برای بهتر آرزو کردن باید یاد بگیرید

یک نظر اضافه کنید
22 دقیقه مطالعه

آرزو کردن بخش جدا نشدنی زندگی هر انسان است. همه ما از زندگی خواسته هایی داریم که فکر می کنیم اگر به واقعیت تبدیل شوند، زندگی برایمان به بهشت تبدیل می شود. این آرزو  و خواسته های قلبی همواره با ماست و نشانه زنده بودن ماست.

آدمی به امید زنده است. اگر امید نداشته باشد که فردا زنده خواهد بود، امروز خود را در ناامیدی و بطالت می گذراند. اگر امید نداشته باشد که می تواند در مهمانی دوست صمیمی اش شرکت کند، هیچ تلاشی برای خرید لباس یا هدیه نخواهد کرد. امید است که به انسان قدرت حرکت می دهد.

حال امید چه ارتباطی با آرزو دارد؟ امید به زندگی فرداست که باعث می شود انسان از زندگی خود خواسته هایی داشته و همواره برای دستیابی به آن تلاش کند. اگر امید نبود، هیچ برنامه ای برای آینده، یا به عبارتی هیچ آرزویی در ذهن افراد شکل پیدا نمی کرد.

در این مقاله به بررسی تاثیرات آرزو در زندگی و آینده افراد و همچنین نحوه صحیح آرزو کردن می پردازیم. این اطلاعات به شما کمک می کند آرزو های خود را در اسرع وقت به واقعیت تبدیل کنید.

تاثیرات امیدواری و آرزو کردن

طی سال های زیادی که متخصصان در حال بررسی رفتارهای انسان بودند، فهمیدند که عوامل مختلفی بر رشد فردی هر انسان موثر است. اما چیزی که به هر حال و بدون توجه به عوامل دیگر می تواند تاثیر عمیقی بر جذب موفقیت در فرد داشته باشد، امید است.

امید قوه محرکه زندگی افراد در زندگی است. تک تک اعمال و رفتاری که افراد در زندگی روزمره خود انجام می دهند، تنها به دلیل امیدی است که به نتیجه آن عمل دارند. هر عمل به همراه خود نتایجی را برای فرد خواهد داشت که فرد معمولا قبل از انجام هر کاری آن را دانسته و با آگاهی کار را انجام می دهد.

امید نیز بایستی به میزان کافی در زندگی وجود داشته باشد که بتوانید به خوبی آن را به کار ببندید. تنها امیدواری به زنده بودن تضمینی برای موفقیت شما نیست. امید داشته باشید که می توانید از پس هر مشکلی که بر سر راه شما قرار می گیرد، بر بیاید. با این طرز تفکر صحیح می توانید برای رسیدن به خواسته قلبی خود از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

آرزو کردن خود یکی از نشانه های امیدواری به آینده است. فرد آرزو می کند در زندگی چیزی را به دست آورد، چرا که امید دارد در آینده زنده خواهد بود و می تواند از جذب موفقیتی که آرزو کرده بود، لذت برده و استفاده کافی کند.

در خود جستجو کنید. ببینید که چه چیزی را با تمام قلب خود می خواهید که از زندگی لذت ببرید. این امر به شما کمک می کند که برای آینده خود تصویر درست و متناسب با روحیاتتان رسم کرده و در نهایت احساس امیدواری به آینده را در خود تقویت کنید.

آرزو کردن

آرزو کردن عملی کاملا درونی است

به همان اندازه که امیدواری شما را به سمت رشد و پیشرفت می راند، آرزو کردن نیز مهم است. در زمان سفر کنید. چرا که بهترین هدیه ای که می توانید به خودتان در آینده ببخشید، وقت گذاشتن برای آرزوها و خواسته های قلبی خودتان است.

آرزوهای شما تنها دارایی های شماست که کسی نمی تواند آن را از شما بدزدد. پس این دارایی شما از اهمیت والایی برخوردار است. در واقع می توان گفت مهم ترین دارایی های شما هستند. آن ها را به درستی در درون خود پرورش دهید و برای تک تکشان وقت بگذارید.

چه اشکالی دارد اگر در زندگی آرزو کنید که بازیگری  مشهور شوید؟ یا آرزو کنید نجاری دقیق و ماهر باشید؟ همه این آرزو ها قشنگ و سازنده هستند. خود را در آرزو کردن محدود نکنید، چرا که آرزو، امید و احساس رضایت از زندگی است که شما را به سمت موفقیت هدایت می کند.

آنچه را که حس می کنید می تواند زندگی شما را زیبا کند، بشناسید. درون خود جستجو کرده و آن را کشف کنید. آرزوی شما می تواند از آرزو خواهر، برادر و دوستانتان متفاوت باشد. این تفاوت است که به شما هویت و به زندگیتان زیبایی و در نهایت جذب موفقیت می بخشد.

برای کشف آرزوهای درونی خود به خوبی تلاش کنید. اگر در مسیری قرار بگیرید که با ویژگی های درونی شما در تناسب نیست، جذب موفقیت بسیار سخت و حتی غیرممکن است. تنها زمانی می توانید موفقیت خود را تضمین کنید که آرزوهایتان با ویژگی های خاص شما در تناسب باشد.

حال که با اهمیت آرزو کردن در زندگی آشنا شدید، زمان آن نرسیده که آرزو های خود را بشناسید؟ آن ها در جایی امن بنویسید و سعی کنید همواره به آن فکر کنید. این کار به شما کمک می کند که هر چه سریع تر خواسته های قلبیتان را به دست آورید.

آرزو کردن

تنها کافیست به آرزوی قلبی و شخصی خود وفادار بمانید

کلید اصلی جذب موفقیت در درون شماست. شما آنچه که برای موفقیت نیاز دارید، همه و همه در درون شما نهفته است. زمانی می توانید آن را به کار بگیرید که یاد بگیرید ابزار لازم را در درون خود کشف کرده و آن ها به درستی پرورش دهید.

پیش تر یاد گرفتیم که آرزوهای شما شخصی ترین بخش زندگی شماست. آرزو کردن را به تنهایی انجام دهید. چرا که هیچ کس به اندازه خودتان نمی تواند شما را بشناسد. این اشتیاق های قلبی خود را به اندازه خودتان دوست بدارید.

زمانی که آرزوهای خود را کشف کردید، نوبت به اقدام برای آن می رسد. قبل از هر عملی بدانید که کلید اصلی جذب موفقیت وفاداری به چیزهایی است که شما را بیشتر از هر موضوع دیگری خوشحال می کند. وفاداری را تمرین کنید.

در مسیر رسیدن به آنچه آرزوی قلبی شماست، از موضوعاتی که حواس شما را پرت کرده و تمرکز شما را کم می کند، دور باشید. موضوعات متفاوتی وجود دارد که ممکن است جذاب به نظر برسد اما در نهایت تنها چیزی که شما را خوشحال می کند، آرزوهای شماست.

انسان ها ممکن است در نهایت یک روز شما را ترک کند، اما در آخر چیزی که برایتان می ماند و شما را رها نمی کند، خواسته های قلبی شماست. پس از هر چیز دیگری مهم تر است. این شریک زندگی وفادار ارزش آن را ندارد که به آن وفادار باقی بمانید؟

پس اگر در مسیر جذب آرزوهای خود قرار گرفته اید، وفاداری را سرلوحه کار خود قرار داده و از هر موضوعی که ممکن است تمرکز شما را کم کند، بپرهیزید. هر بار که به این موضوعات فرعی نه بگویید، یک قدم در مسیر دستیابی به خوشبختی و رضایت در زندگی نزدیک می شوید.

شما برای برآورده کردن آرزوهای خود کافی هستید

هیچ آرزویی بی دلیل در درون شما نیست، هر خواسته شما از یکی از توانایی های فراوانتان نشات گرفته است. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر چیزی که آرزوی آن را دارید در حال رساندن پیامی به شماست. پیامی از درونتان که چه چیزی را باید در زندگی خود برای رضایت کسب کنید.

در آرزو کردن وسواس به خرج ندهید. اگر شما خودتان را سانسور و امیال و خواسته هایتان را محدود کنید، پس چه زمانی قرار است که به خودشکوفایی و رشد فردی برسید؟ اگر دقیقا ندانید که شما چه چیزی را در درون خود داشته و دوست دارید چه چیزی را کسب کنید، جذب موفقیت تقریبا غیرممکن خواهد بود.

برای دریافت آنچه که بسیار مشتاق هستید، نیاز نیست که توانایی های عجیبی داشته باشید. لازم نیست حتما فرد بزرگی باشید که بتوانید به اهداف خود دست پیدا کرده و در زندگی احساس رضایت کنید. همه افراد، بدون توجه به مقایسه توانایی هایشان، می توانند آنچه که عمیقا مشتاق هستند داشته باشند را کسب کنند.

شما برای برآورده کردن خواسته های خود کافی هستید. هیچگاه توانایی های خود را در این راه دست کم نگیرید. هر آنچه نیاز است داشته باشید که بتوانید در مسیر درستی قرار گرفته و در نهایت احساس رضایت و شادی داشته باشید را در درون خود دارید.

ابتدا تمام چیزهایی که برای احساس رضایت در زندگی دوست دارید را بنویسید. این نوشتن به شما کمک می کند به اهداف خود وفادار باقی مانده و آن ها را فراموش نکنید. برای هرکدام از آرزوهایتان یک صفحه جای خالی بگذارید.

در صفحه خالی هر آرزو ، آنچه که حس می کنید توانایی انجام آن را برای رسیدن به آرزوهایتان دارید را لیست کنید. اصلا خود را در چهارچوب خاصی محدود نکنید. شما هر آنچه نیاز خواهید داشت را در درون خود دارید.

آرزو کردن

آرزوهای شما فقط مربوط به شماست

این خوب است که از هیچ تلاشی برای رسیدن به آرزوهایتان دریغ نکنید. برای حقیقی کردن آن تلاش کنید و همواره امید داشته باشید که در نهایت آن را کسب خواهید کرد. با تصور روزی که تمام آرزوهایتان را در مشتتان دارید، انگیزه خود را چند برابر کنید.

تمام این کارها درست است. اما توجه داشته باشید که آرزو کردن کاری یک نفره است. کسی نمی تواند برای شما تصمیم بگیرد که چه آرزویی داشته باشید یا چه آرزویی را کنار بگذارید. از آرزوی خود به خوبی محافظت کنید و نگذارید کسی بتواند آن را از شما بگیرد.

اگر از فکر کردن و انجام کارهایی درباره اهداف خود احساس خوشحالی دارید، این امریست طبیعی. اما نیاز نیست که همواره در مورد آن با همه افراد صحبت کنید و جزئیات را برایشان بازگو کنید. جزئیات مربوط به شماست و نیاز نیست به همه اطرافیانتان پاسخ دهید.

زمانی که آرزو کردن و تلاش برای آن را با دیگران در اشتراک می گذارید، این اجازه را به افراد می دهید که در آرزوهای شما دخالت کنند. این دخالت شاید به نظر کمک کننده برسد، اما هیچکس بهتر از شما نمی داند که هدف نهایی این آرزو چیست و چه حسی را در درون شما ایجاد خواهد کرد.

اگر نیاز دارید که برای انجام کاری از دیگران کمک بگیرید، این کار بسیار مفید است. اما نیازی نیست که درباره هدف نهایی مسیر خود و آنچه عمیقا برای جذب موفقیت دوست دارید انجام بدهید با آن ها صحبت کنید. کمکی که نیاز دارید را بدون هیچ توضیح اضافه ای درخواست کنید.

آرزو کردن

هیچ وقت برای آرزو کردن دیر نیست

تاکنون مشغول چه کاری بودید؟ آیا با کار و شغل خود احساس نزدیکی و راحتی نمی کنید؟ آیا ادامه این کار برایتان سخت است؟ آیا هر روز صبح نیاز دارید که چندین حقه پیاده کنید که بتوانید کار را شروع کنید. شما در جای اشتباهی قرار دارید.

چه چیزی باعث شده که از تلاش برای تغییر شرایط دست بردارید؟ شاید دلیل شما این باشد که سال ها برای رسیدن به این شغل تلاش کرده اید. اگر این شغل و موقعیتی که برایش تلاش کرده اید خواسته قلبی شما بود، اکنون باید سرشار از احساس رضایت و موفقیت بودید، اما اینطور نیست.

موقعیت کنونی شما یک دستاورد در زندگی شما بوده و قابل ستایش است، اما برای احساس رضایت کافی نیست. آنچه که با تمام قلب خود دوست دارید داشته باشید را بشناسید. برای آرزو کردن قرار نیست حتما در ابتدای راه باشید.

رشد فردی با احساس رضایتی که شما دارید، سنجیده می شود. حتی اگر رئیس جمهور باشید اما احساس خرسندی نداشته باشید، شما در جای اشتباهی هستید. همه قرار نیست مثل هم فکر کنند و از الگوی مشخصی برای رضایت پیروی کنند.

اگر چیزهایی تاکنون به دست آورده اید که آن را عمیقا دوست نداشتید، پس برای کسب آرزوهای قلبی خود مسیر ساده تری دارید. شما از مسیری که در کسب آرزوهایتان در پیش می گیرید، لذت خواهید برد و بر تمامی مشکلات یا سختی هایی که در این راه وجود دارد چیره خواهید شد.

هیچ سنی برای آرزو کردن مشخص نشده است

زمانی که صحبت از آرزو کردن به میان می آید، به کودکان و نوجوانانی فکر می کنیم که هیچ چیز از سختی های زندگی نمی دانند و مسیر زندگیشان مشخص نشده است. آن ها آرزوهای بسیار کوچک و بسیار ابتدایی دارند. برای مثال دوست دارند که یک خانه پر از شکلات داشته باشند یا در آینده خلبان شوند.

کودکان بدون محدودیت آرزو می کنند و به هیچ قضاوتی توجه نمی کنند. آن ها به نظر دیگران درمورد غیرممکن بودن رویاهایشان پاسخی نمی دهند. همواره آنچه که آن ها را خوشحال می کند را در ذهن خود پرورش می دهند و سعی می کنند آن را به دست بیاورند.

این روش درست ترین روش برای آرزو کردن است. به همین دلیل است که تصور می کنیم این کار، تنها مختص به دوران کودکی و نوجوانی است. انسان ها در این سن طرز صحیح آرزو کردن را به کار می گیرند.

بهتر است بدانید که هیچگاه برای آرزو کردن دیر نیست. نیاز نیست حتما در ابتدای مسیر زندگی باشید که بتوانید برای آینده خود برنامه ریزی کنید. در هر لحظه زندگی و در هر موقعیتی که باشید می توانید برای باقی مسیر بهترین برنامه را در نظر گرفته و به سمت کسب رضایت حرکت کنید.

تفکرات غلط را کنار گذاشته و خود را در مسیر رشد فردی و جذب موفقیت قرار دهید. تمام نکاتی که تا این جا برایتان ذکر شد را به کار بگیرید. مگر چند بار زندگی می کنیم که خود را از احساس رضایت و موفقیت محروم می سازید؟

در نهایت آرزو کردن معنی نهایی زندگی شما را مشخص می کند

هدف نهایی از این زندگی چیست؟ سوالی بسیار اساسی که هنوز پاسخ صحیحی برای آن یافت نشده. سوالی که می تواند کل زندگی را به یک باره زیر سوال برده یا انگیزه ای برای ادامه زندگی ایجاد کند. البته پاسخ هر فرد به این سوال متفاوت است. هر انسانی می تواند رشد فردی خود را در زمینه ای متفاوت با دیگران ببیند.

آرزو کردن اگر به طور مناسب انجام شود، به شما کمک می کند هدف نهایی زندگی که در تناسب با ویژگی های شخصی شماست را در ابتدا کشف کنید. آن مسیری که همواره از آن لذت می برید و به شما کمک می کند توانایی های خاص خود را نشان دهید، همان مسیری است که به زندگی شما معنی می بخشد.

شما در این مسیر توانایی هایی که تاکنون از وجود آن آگاه نبودید را مشاهده می کنید. می بینید که چه ویژگی های جالبی داشتید و تا این زمان آن را به کار نمی گرفتید. معنی زندگی شما تغییر کرده و استرس های بیهوده را از خود دور می کنید.

در نهایت با ایمانی که نسبت به توانایی های خود پیدا می کنید، به مسیر رشد فردی امیدوار شده و خیلی ساده می توانید در آن موفق شوید.

آرزو کردن

قرار نیست با آرزو کردن دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، خودتان را تحت تاثیر قرار می دهید

شاید تنها هدف شما از آرزو کردن، تحت تاثیر قرار دادن اطرافیانتان باشد. این که به دیگران نشان دهید چقدر در زندگی می توانید توانمند باشید و کارهای بزرگ انجام دهید. توانایی هایی را با قرار گرفتن در مسیر آرزوهایتان نشان دهید که تاکنون کسی فکر نمی کرد آن را داشته باشید.

این امر یکی از نتایج فرعی آرزو کردن و تلاش برای آن است. در اصل نمی توان اهداف فرعی را به عنوان عامل انگیزشی اصلی قرار داد. هدف نهایی تحت تاثیر قرار دادن خودتان است نه دیگران. رضایت شما از اوضاع زندگیتان از هر موضوع دیگری مهم تر می باشد.

سلیقه دیگران و آنچه توقع دارند همواره در حال تغییر و گسترش است. افراد مختلف، با ویژگی های خاص خود می توانند توقع های بسیار گسترده و متنوعی داشته باشند. اگر هدف نهایی خود را بر اساس خواست مردم تعیین کنید، نه تنها نمی توانید آن را به دست بیاورید، بلکه از مسیر اصلی و صحیح رشد فردی دور می شوید.

اگر هدف نهایی شما کسب رضایت خودتان باشد، رسیدن به آن بسیار ساده تر بوده و شما در این مسیر دچار سردرگمی نمی شوید. رضایت نهایی شما بر اساس ویژگی های درونیتان است و هیچگاه تغییر نخواهد کرد. موفقیت شما در گرو شناخت امیال درونی و قرارگیری در مسیر رسیدن به این خواسته هاست.

داشتن آرزویی که در تناسب با خواسته های شما و توانایی هایتان است نه تنها برایتان لذت بخش است، بلکه به زندگی شما معنی بخشیده و می تواند امید به آینده را در شما افزایش دهد.

تنها خودتان را در هدف گذاری در نظر داشته باشید و ببینید چه زمانی می توانید احساس رضایت و موفقیت را در زندگی داشته باشید. حال آرزو کردن برایتان ساده تر و ممکن تر خواهد بود.

آرزو کردن

نتیجه نهایی

چرا خودتان را محدود به سن یا نظر دیگران برای آرزو کردن، می کنید؟ شما برای خودتان زندگی کنید چرا که در نهایت تنها کسی که در تمام سختی ها و شادی ها در کنارتان خواهد بود، خودتان هستید. هیچ انسانی در این دنیا مهم تر از خودتان برای جلب رضایت انجام خواسته هایش وجود ندارد.

برای جذب موفقیت خود هوشمندانه تلاش کنید؛ اگر نسبت به خود شناخت کافی ندارید، ابتدا سعی کنید که این شناخت را کسب کنید. این شناخت به شما کمک می کند که آرزوهای درستی کرده و در نهایت از مسیر رسیدن به آن لذت ببرید.

لذت بردن از مسیری که در آن قرار دارید به شما کمک می کند که بر تمام مشکلات چیره شده و احساس رضایت و شادی را در زندگی به خود هدیه دهید. هوشمندانه آرزو کنید و بدانید که کلید اصلی خرسندی در زندگی در پس آرزوهایی است که برای زندگی خود در نظر دارید.

آرزو تنها برای کودکان و افراد در ابتدای مسیر زندگی نیست؛ در هر سنی که هستید از داشتن آرزو نترسید، به آن وفادار باشید و در مسیر کسب آن همواره به توانایی های خود ایمان داشته و امیدوار باشید. هیچ چیزی به اندازه داشتن آرزو به زندگی شما معنی نمی بخشد. این امر به زندگی شما رنگ و بوی دیگری داده و لذت بردن از زندگی را برایتان به همراه خواهد داشت.

4.4/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx