استفاده هدف دار از قانون جذب در زندگی چگونه است؟

نظرات 2
12 دقیقه مطالعه

قانون جذب یکی از قوی ترین قانون هایی است که زندگی هر فردی را تحت تاثیر قرار می دهد و به آن شکل می دهد. قانون جذب با احساسات و نیروی درونی هر شخص کار می کند و شما می توانید اهداف خود را تعیین کنید و با تلاش و تمرکز، آنها را سمت خود جذب کنید. این قانون ابزاری برای دستیابی به هر خواسته و چیزی نیست بلکه به شما کمک می کند تمرکز کنید و با تمام انرژی، برای رسیدن به آنها تلاش کنید و به شما اجازه می دهد که تمام چیزهایی که برای زندگی خود می خواهید را داشته باشید. استفاده هدف دار از قانون جذب را می‌توان در جمله قبل خلاصه کرد.

این قانون با انرژی درونی افراد کار می کند و شما تمامی حوادث و موقعیت های زندگیتان را با تفکرات خود جذب می کنید پس سعی کنید به جای درگیر کردن ذهن خود به افکار منفی، دید خوب و مثبتی نسبت به آینده و اهداف خود داشته باشید. حتی بهتر است شرایط زندگی خود را طوری تصور کنید که به هدف خود رسیده اید و از آن لذت می برید.

استفاده هدف دار از قانون جذب

برای استفاده از قانون جذب، ابتدا باید هدف های زندگی خودتان را تعیین کنید و برای تعیین هدف ابتدا باید بفهمید که به چه کاری علاقمند هستید و انجام دادن چه کاری باعث افتخار و اعتماد به نفس شما می شود. گاهی اوقات ما باید برای تعیین هدف و جذب آن به سمت خود وارد عمل بشویم چون زمان می گذرد و قبل از آن که دیر شود باید به سمت آرزوها و زندگی ایده آل خود حرکت کنیم.

استفاده هدف دار از قانون جذب

توجه به این نکته هم مهم است که قانون جذب با شک و تردید کاری ندارد و تا زمانی که در اهداف خود مصمم نباشیم، قانون جذب زمینه ی لازم برای تحقق آن ها را فراهم نمی کند. پس تلاش برای آزمایش قانون جذب، بی فایده است و اگر خواسته ای که دارید را باور نداشته باشید یا نسبت به تحقق آن نا امید باشید، هرگز امکان ندارد که به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

4 نکته اساسی برای شروع استفاده هدف دار از قانون جذب

برای استفاده هدف دار از قانون جذب، ابتدا باید بفهمید که چه چیزی را دوست دارید و فکر کردن به چه چیزی باعث انگیزه شما می شود.

1.بر روی هدف خود تمرکز کنید.

همه ی ما به عنوان یک عضو جامعه، مشغول به کار و زندگی هستیم که در شرایط حساس دچار استرس و نگرانی می شویم. اگر این استرس بیش از حد باشد و تمام ذهن ما را به خود مشغول کند ما دیگر قادر نخواهیم بود که در مورد اهداف و راه های رسیدن به آنها فکر کنیم.

هر روز زمانی را برای خود اختصاص بدهید و تمام انرژی خود را برای تمرکز روی اهداف واقعی خود صرف کنید. تمرکز و برجسته کردن اهداف واقعی باعث روشن شدن مسیر منفی زندگی و عبور از بن بست های آن می شود. تمرکز روی کمبود و مشکلات، کار راحتی می باشد ولی به یاد داشته باشید، تا زمانی که نتوانید به اهداف و آرزوهای مثبت زندگی خود فکر کنید، هیچ چیز جدیدی در زندگی شما  ظاهر نمی شود.

2.آرامش خود را حفظ کنید.

برای اینکه بتوانیم استفاده هدف دار از قانون جذب بکنیم، باید آرامش داشته باشیم. هنگامی که استرس تمام وجود ما را فرا می گیرد و شرایط زندگی خود را غیرقابل تغییر می بینیم، مغز قادر به تمرکز نمی باشد چون که مشغول تلاش برای زنده ماندن و حفاظت ما از خطرات احتمالی می باشد.

روش های زیادی مانند ورزش، تنفس عمیق و … برای حفظ آرامش وجود دارد. هر کس با ساختار ذهنی و احساسات خودش آَشنایی دارد و می داند که چه کاری باعث آرامشش می شود به همین دلیل بهترین راهکار را پیدا کنید تا به آرامش برسید. هنگام آرام بودن، ذهن شما از هر گونه دغدغه و فکر بیهوده تمیز می شود و درست همین لحظه است که می توانید راه خود را پیدا کنید.

3.اهداف خود را ثبت کنید.

بهتر است بعد از تعیین اهداف و ایده ها، زمانی را برای ثبت آن ها اختصاص دهید که همیشه انجام این کار راحت نیست. اگر زمانی برای مشخص کردن خواسته های خود نداشته باشیم، ذهن ما با مفاهیمی که هرگز به حقیقت نمی پیوندند، آشفته می شود و به هم می ریزد.

نوشتن افکار و ایده ها، ما را وادار می کند با آنچه که زمان و انرژی خود را صرف می کنیم، بیشتر آشنا شویم. پس از درک بهتر افکار، می توانیم آن ها را با احساسات خود ترکیب کنیم. همه ی این کارها باعث می شود توجه خود را صرف کارهایی کنیم که باعث فوق العاده شدن آینده ما می شود.

4.از هیپنوتیزم استفاده کنید.

بعضی مواقع ممکن است با وجود پیاده سازی تمامی تکنیک های لازم، باز توانایی لازم برای محقق ساختن اهداف خود را حس نکنیم و به خودمان تلقین کنیم که مسیر زندگی ما به هیچ وجه تغییر نخواهد یافت. برای کارکرد قانون جذب، باید ذهن خود را باز کنیم و اجازه دهیم احساسات و ناخودآگاه ما شکوفا شوند.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم ابزار بسیار قدرتمندی است که برای آرام کردن سروصدای ذهن مورداستفاده قرار می گیرد. هیپنوتیزم می تواند مانند یک خورشید در آسمان مه آلود عمل کند و با درخشش خود مه را از بین ببرد و وضوح مسیر را بالا ببرد. ما با استفاده از هیپنوتیزم می توانیم سریع تر و محکم تر از قبل در مسیر خود حرکت کنیم.

اهمیت خودشناسی در استفاده هدف دار از قانون جذب

هر کسی در زندگی خود دچار سردرگمی می شود و کمبود هایی در خود حس می کند که مانع از تعیین خواسته ها و جذب آنها به سمت خودش می شود. اصل قانون جذب، شدت احساسات مربوط به خواستن یک هدف می باشد. اگر فقط به خاطر چشم و هم چشمی برای خود هدفی تعیین کنید و علاقه و توانایی های خود را در نظر نگیرید، بعد از یک مدت دچار سستی می شوید و شروع به تعیین اهداف دیگر می کنید، این کارها فقط باعث تلف شدن وقت می شود.

شما باید خود را از دیگران جدا نگه دارید سپس به آنچه که علاقه دارید و فکر کردن به آن باعث انگیزه ی شما می شود، اهمیت بدهید. درنظر گرفتن دیدگاه دیگران در اهداف خود، کار بیهوده ای است چون شما می خواهید تجربه ی جدیدی داشته باشید و احساساتی که نسبت به آن دارید ممکن است با آن چیزی که دیگران از دور مشاهده می کنند، متفاوت باشد.

ممکن است ما از اینکه واقعاً چه کسی هستیم، خجالت بکشیم و نگران این باشیم که نتوانیم خودمان باشیم چون امکان دارد دیگران به دلیل فرهنگ جامعه، تربیت خانواده، دین و … ما را نفهمند و اهداف و افکار ما را ناپسند و زشت بدانند.

شناخت صحیح خود یک باید است

شما باید خودتان را به خوبی بشناسید و این شانس را به خود بدهید که خود واقعیتان را به دیگران نشان دهید. هر چه قدر که خودمان را بیشتر بشناسیم، بهتر متوجه می شویم که چه چیزهایی ما را خوشحال می کنند. خودشناسی به مرور زمان شما را به فردی شجاع و جسور تبدیل می کند که با این شجاعت می توانید علایق شخصی خود را در نظر بگیرید و اهداف خود را دنبال کنید.

فرهنگ، دین، خانواده و … همیشه وجود دارند و افراد ضعیف همیشه به دنبال راهی برای انتقاد افراد موفق می باشند، اگر شجاع باشیم و به خودتان اعتماد داشته باشیم، با قدرت تمام در برابر انتقادات دیگران می ایستیم چون مهم خودمان هستیم تا زمانی که اعتماد بنفس داریم می توانیم آنچه را که برای ما مناسب است را تعیین کنیم و با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش کنیم. در این شرایط، قانون جذب هم کار خود را انجام می دهد و شرایط لازم برای محقق شدن اهدافمان را فراهم می کند.

نتیجه

قانون جذب برای رسیدن به خواسته های سطحی و خودخواهانه مناسب نمی باشد چون احساسات درونی،  نقش اول قانون جذب را دارند. براساس قانون جذب ، هدف باید واقعی و بزرگ باشد یعنی باید انقدر بزرگ باشد که انگیزه و حس خوب ایجاد کند و واقعی یعنی امکان جذب آن وجود داشته باشد. بزرگ بودن هدف باعث می شود که صبح زود از خواب بیدار شویم و تا شب برای محقق شدن آن تلاش کنیم. زمانی که شخص نسبت به خواسته های خود حسی نداشته باشد و برای رسیدن به آن تلاشی نکند، به هیچکدام از آنها دست پیدا نمی کند. اگر هدفی که برای خود تعیین کرده اید را دوست داشته باشید، مسیر رسیدن به آن هدف نیز لذت بخش خواهد بود. تعیین هدف کاری نیست که در یک لحظه انجام شود، بلکه ابتدا شما باید اقدامات لازم برای شناخت خود را انجام دهید.

ابتدا باید مسیری که برای شما جذاب است را پیدا کنید و در ادامه، تمامی تمرکز و انرژی خود را صرف دنبال کردن این مسیر بکنید. شما نباید انتظار داشته باشید که مسیر زندگی شما در همان اوایل تلاش تغییر کند چون نتیجه دادن تلاش های شما زمان می برد. گذشت زمان نباید باعث ناامیدی و سستی شما بشود. بعضی خواسته ها وجود دارند که برای خوشبختی ضروری نمی باشند پس بهتر است تا می توانید از مسیر خود لذت ببرید و زیاد به مقصد توجه نکنید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx