6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

بیشتر مردم فکر میکنند افراد بسیار باهوش اَبَرانسانهایی هستند که هیچ گونه مشکلی ندارند چون مغزشان در هر موقعیتی به کمک‌ آنها می آید و آنها مجبور نیستند با مشکلاتی که مردم عادی درگیرشان می شوند، دست و پنجه نرم کنند. اما حقیقت چیز دیگری است؛ افراد بسیار باهوش هرقدر هم که باهوش باشند بالاخره انسان هستند.

مشکلات افراد باهوش دنیا با مشکلات افراد عادی تفاوتهایی دارند، اما همان قدر دردسرساز و چالش‌ برانگیزند. بسیاری اوقات این مشکلات می توانند با عدم درک اطرافیان همراه شوند و باعث این شوند که افراد باهوش احساس تنهایی کنند. در این مقاله به چند مورد از معمول ترین مشکلات افراد بسیار باهوش جهان اشاره خواهیم کرد، اگر شما هم این مشکلات را دارید پس واقعا باهوش هستید. شناختن این مشکلات به شما کمک میکند تا به درک بهتری از احساسات تان برسید و نیز اطرافیان‌ تان هم می توانند علت رفتارهای عجیب و غریب شما را پیدا کنند!

۱- حرفهای معمول روزانه حوصله مان را سر میبرد

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

حرف زدن درباره ی یک موضوع معمولی میتواند برای ما بسیار سخت باشد. علت این است که ذهن ما پر از ایده های بزرگ خواهد بود. موضوعات مورد علاقه‌ ی ما احتمالاً هنر، علم و فلسفه هستند و این موضوعات به ندرت در مکالمات روزمره پیدا میشوند. ما احساس میکنیم وقتمان دارد تلف میشود و در دریایی از عبارات بی پایان روزمره و خسته کننده گرفتار شده ایم و درحال غرق شدن هستیم. چیزی که ما میخواهیم، یکم فکر است تا با هم ایده هایی درباره ی موضوعات مهم رد و بدل کنیم.

۲- بیشتر از اینکه حرف بزنیم، فکر میکنیم

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

مغز ما طوری برنامه ریزی شده است که همه ی راه حل های ممکن و پاسخ های مختلف یک مسئله را در نظر بگیرد، پس ممکن است ما نسبت به یک فرد معمولی زمان بیشتری احتیاج داشته باشیم تا به نتیجه ای برسیم یا نظرمان را درمورد موضوعی بیان کنیم.
به احتمال زیاد اگر مطمئن نباشیم که پاسخ مان درست است یا فکر کنیم ایده‌ ای که می خواهیم مطرح کنیم چندان مهم نیست، اصلاً صحبت نخواهیم کرد. موضوعی که ما را درگیر میکند این است که افراد دیگر با عملکرد ذهن ما آشنایی ندارند و در برخورد با ما گیج میشوند و فکر میکنند ما عجیب و غریب، درونگرا یا بی علاقه هستیم.

۳- شغل ما به آسانی برایمان خسته کننده میشود

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

نیاز مغز ما به درگیر بودن دائمی با موضوعات جدیدتر و بزرگتر باعث میشود شغلی که زمانی برایمان جالب و هیجان انگیز بود، به کاری خسته کننده تبدیل شود. وقتی همه‌ ی راه هایی که می توانستیم با آنها خلاقیت را وارد کارمان کنیم امتحان کردیم، شغلمان به یک درگیری هر روزه تبدیل میشود و ما صرفاً می خواهیم مسئولیت هایمان را تمام و انجام وظیفه کنیم. علاوه بر همه‌ ی اینها، معمولا رئیس مان ما را درک نمیکند و فقط میخواهد کار انجام شود.

۴- بعضی وقتها نمی توانیم عمل کنیم

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

در دنیایی پر از افراد زرنگ و پُرکار که عمل کردن برای همه مهم تر از ایده های بزرگ است، متفکر بودن کار سختی است. ممکن است گاهی آنقدر ذهنمان درگیر ایده های بزرگ باشد که انگیزه ی عمل کردن را فراموش کنیم. متأسفانه گاهی دیگران این ویژگی را با تنبلی اشتباه میگیرند و همین مسئله باعث سرخوردگی ما میشود.

۵- در ارتباط اجتماعی، ناشی محسوب میشویم

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

دردسر ما به موارد بالا ختم نمیشود و این مورد نتیجه ی همه ی مشکلات قبلی است. اگر هنگام بحث های معمول احساس ناراحتی می کنیم، تا از موضوعی مطمئن نباشیم در موردش حرف نمیزنیم، ایده‌ های قدیمی که قبلاً امتحان کرده ایم برایمان الهام بخش نیستند و پرداختن به ایده ها برایمان جذابتر از عمل کردن به آنهاست، مردم ما را در دسته ی افراد ناموفق در مناسبات اجتماعی قرار میدهند. آنها نمیدانند با این کار تنها فشار بیشتری بر دوش ما می گذارند و باعث میشوند بیشتر در فکر رفتار اجتماعی مان فرو برویم.

۶- به سختی عاشق میشویم

6 مورد از معمولی ترین مشکلات افراد بسیار باهوش

سفر ما در راه عشق از مردم عادی سخت تر و طولانی تر است. از آنجا که ما بسیار محافظه‌کارتر، مستقل تر و تحلیل گرتر هستیم، مردم این ویژگی های ما را به اشتباه با سرد و خودبین بودن مرتبط میدانند. علاوه بر اینها، کمبود حس فوریت و اضطرار در ما میتواند باعث شود به سرعت عمل نکنیم و عشق مان به تدریج فروکش کند.
هرقدر هم که درگیری های روزانه ی ما سخت باشند، نباید اجازه بدهیم ما را از رشد و حرکت بازدارند. می توانیم با توضیح دادن برخی موارد برای دیگران به آنها کمک کنیم تا درک بهتری از نیازهای ما به دست آورند و با این کار فرصتهای بیشتری برای پرورش ایده ها و موفقیتِ بیشتر خلق کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx