آشنایی با توانایی های ضمیر ناخودآگاه

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

ضمیر ناخودآگاه چه توانایی هایی دارد

آیا با توانایی های ضمیر ناخودآگاه آشنایی دارید؟

ضمیر ناخودآگاه هیچ گاه این توانایی را ندارد که افکار و ایده هایی را که به آن وارد می کنید رد کند. از همین رو اگر افکار نادرستی را به آن وارد کنید، به راحتی می پذیرد و شرایطی را پدید می آورد که آن افکار به صورت رویدادها و یا تجربیاتی متفاوت در زندگی تان به واقعیت تبدیل شوند.

به عبارت دیگر تمامی اتفاقاتی که در زندگی شما در حال رخ دادن است، نتیجه افکاری است که در ضمیر ناخودآگاه شما وارد شده و حال در حال تبدیل شدن به واقعیت است. نکته اینجاست وقتی در عالم واقعیت و در ذهن هوشیار خود در حال فکر کردن به موضوعی هستید، آن فکر به ضمیر ناخودآگاه شما نفوذ خواهد کرد. اگر این افکار سازنده و مثبت باشد، مطمئنا بر اساس قانون جذب به نفع شما خواهد بود. اما در غیر این صورت یک زندگی سراسر دلهره، نگرانی، ترس و پر از افکار منفی خواهید داشت که از خوشحالی و شادابی دور خواهید بود.

قدرت شگفت انگیز تلقین

قدرت شگفت انگیز تلقین

مطمئنا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که ذهن هوشیار به عنوان نگهبان دروازه عمل می کند و از اصلی ترین وظایفی که برعهده دارد، می توان به دور کردن افکار منفی و ویرانگر به ضمیر ناخودآگاه اشاره کرد. پس می توان گفت که در حال حاضر شما به یکی از مهمترین قوانین بنیادین ذهن انسان آگاه هستید. تنها کاری که ضمیر ناخودآگاه انجام می دهد، این است که بدون هیچ بحث و مشکلی هر ایده و فکری که وارد آن می شود را بپذیرد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا بر اساس قانون جذب آن را به واقعیت تبدیل کند.

واکنش های مختلف به یک تلقین یکسان

 وقتی صحبت از تلقین یکسان می شود، باید بدانید که افراد واکنش های مختلفی از خود نشان می دهند. زیرا شرایطی که ضمیر ناخودآگاه آن ها با یکدیگر متفاوت است. در فرهنگ لغت از تلقین به معنای عمل قرار دادن یک فکر یا ایده در ذهن یک فرد یاد می شود. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که عمل تلقین هیچ گاه نمی تواند برخلاف خواسته ذهن هوشیار عمل کند و چیزی را وارد ضمیر ناخودآگاه خود نماید. در واقع ذهن هوشیار این توانایی را دارد که هر تلقینی را رد کرده و آن چیزی را که دوست دارد به ضمیر ناخودآگاه راه بدهد.

چگونه خودالقایی ترس را از بین می برد

از خودالقایی به عنوان نوعی تلقین فکری صریح و مشخص به خود یاد می کنند. در واقع اکثر افراد از خود القایی برای از بین بردن ترس های گوناگون و سایر افکار منفی استفاده می کنند. اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید، متوجه می شوید افراد زودرنج و تند اخلاق زیادی در کنار شما زندگی می کنند که توانسته اند با استفاده از قدرت شگفت انگیز خودالقایی این مشکل را در خود درمان کنند.

آن ها تنها سه مرتبه این جمله را با خود تکرار کرده اند و بر اساس قانون جذب شاهد تغییرات مثبت و شگفت انگیز خود بوده اند؛ «از این لحظه به بعد، من انسان شوخ تری خواهم شد. شادی، خوشحالی و سرزندگی از این به بعد حالت طبیعی ذهن من خواهد بود. هر روز بیشتر از روز قبل، تبدیل به فردی دوست داشتنی می شوم؛ فردی که دیگران را درک می کند.»

قدرت سازنده و قدرت ویرانگر تلقین

پس از نکات بسیار زیادی که در رابطه با تلقین خدمت شما ارائه شد، مطمئنا آگاهی از القای بیرون جذاب خواهد بود. از همین رو باید بدانید که القای بیرون نوعی تلقین یک ایده یا فکر توسط فردی دیگر است. در تمام تاریخ بشریت افراد از تلقین به عنوان نقشی کلیدی در زندگی انسان ها یاد می کنند. در واقع قدرت تلقین قابلیت نظم دادن و کنترل زندگی را دارد. اما این امکان وجود دارد که از این قدرت به منظور وادار کردن افراد برای پیروی از دستوراتشان استفاده نمایند.

در واقع زمانی که قدرت تلقین برای منافعی مثبت مورد استفاده قرار گیرد، تاثیر شگفت انگیزی را در زندگی بروز می دهد؛ اما به کارگیری آن برای منافع منفی بر اساس قانون جذب آثار ویران کننده ای همچون فلاکت، بیچارگی، شکست، رنج و… را برای افراد به همراه می آورد.

تلقین های منفی

شما می توانید با تلقین های منفی مقابله نمایید

مطمئنا هر زمانی که قلم و کاغذی در دست می گیرید، این توانایی را دارید که چیزهای متعددی را یادداشت کنید. حتی این امکان وجود دارد که بذرهای شک، ترس، نگرانی و… را در ضمیر ناخودآگاه خود بکارید و این بذرها در آینده منافع بسیار ویران کننده ای را برای شما به همراه داشته باشید.

اما نکته اینجاست که در همین لحظه به کارگیری از قدرت خودالقایی تا حدود زیادی می تواند برای خنثی کردن اثرات تلقین های منفی به ضمیر ناخودآگاه کمک کند. البته باید مراقبت بذرهای منفی که دیگران به شما القا می کنند و بذرهای آن را در ذهن شما می کارند هم باشید.

مطمئنا همگی ما در برهه ای از زندگی خود تحت تاثیر مخرب دیگران بوده ایم، باید بدانید که اصلی ترین اهدافی که این قبیل افراد دنبال می کنند، کنترل کردن شما بوده است. در حقیقت دیگران با تلقین افکار منفی، سعی داشته اند که از شما سوء استفاده کنند. پس در هر شرایطی از این امر دوری کنید تا بتوانید افکار مثبت و سازنده ای در سر خود بپرورانید و بر اساس قانون جذب هر روز بیشتر از روز قبل به سمت رشد و تعالی قدم بردارید.

موفق باشید

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx