قانون جذب چیست؟ چشمهایتان را بر روی جهانی با احتمالات بینهایت باز کنید

نظرات 11
16 دقیقه مطالعه

به زبان ساده، قانون جذب توانایی جذب هر چیزی در زندگی ما است که بر روی آن تمرکز می کنیم. اعتقاد بر این است که بدون توجه به سن، ملیت یا اعتقادات مذهبی، ما مستعد قوانین از جمله قانون جذب هستیم که جهان را اداره می کنند.

این قانون جذب است که با استفاده از آن می توانیم هر آنچه که در ذهن و تفکرات ما می گذرد را به واقعیت تبدیل کنیم. در اصطلاح کلی، تمام افکار در نهایت به حقیقت و واقعیت تبدیل می شوند.

اگر بر روی حوادث و وقایع منفی تمرکز کنید، به یاد داشته باشید که همیشه تحت تأثیر تبعات آن قرار خواهید داشت. اگر بر روی افکار مثبت تمرکز داشته باشید و هدفتان رسیدن به آنها باشد، مطمئن باشید که با یک کار فوق العاده به هدفتان خواهید رسید.

این دلیلی است که چرا جهان مکانی این چنین زیبا است. قانون جذب بیان می کند که با داشتن یک برنامه ریزی صحیح به هر آنچه که در ذهنتان می گذرد و هدفتان است، در نهایت به واقعیت تبدیل شده و به آن خواهید رسید.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب یکی از بزرگترین رازهای زندگی است. افراد خیلی کمی هستند که نسبت به میزان تأثیرگذاری فوق العاده قانون جذب در هر زندگی آگاهی دارند. هرکاری که چه آگاهانه یا ناآگاهانه، در هر ثانیه از زندگی  در حال انجام هستیم، ما مانند یک آهن ربای انسانی عمل می کنیم که متناسب با افکار و احساساتمان محیط اطرافمان را جذب کرده و برروی آن تأثیر می گذاریم.

متأسفانه خیلی از ما هنوز به وجود این پتانسیل فوق العاده در درون خودمان آگاه نیستیم. در نتیجه، خیلی راحت افکار و احساساتمان را بدون این که مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم، رها می کنیم. این کار افکار اشتباهی را صادر و موجب جذب احساسات و وقایع ناخواسته ای در زندگی ما می شود.

با گفتن این، کشف این که قانون جذب در زندگی شما عمل می کند باید یک دلیل عالی برای جشن گرفتن باشد! زمانی که قدرت قانون جذب به توسط شما درک شده باشد، دیگه آن یک راز نیست. به علاوه، یاد گرفته اید که چطور به طور موثر از آن در زندگی استفاده کنید، تمام آینده شما به توسط خودتان ایجاد می شود.

تاریخچه قانون جذب

قبل از شروع سفر باورنکردنی به سوی رشنگری در مورد قانون جذب، مهم است که بدانید می توانید این قانون را در زندگی خود به کار ببرید و در صورت استفاده صحیح از آن می تواند موثر باشد. اعمال و عقاید موجود در این قانون باعث متحول شدن زندگی افراد در طول تاریخ شده است.

صدها سال قبل قانون جذب برای اولین بار به توسط بودای جاوید ( immortal Buddha ) تصور شد که در انسان و تفکرات او وجود دارد. اعتقاد بر این است که او می خواسته بداند که (( به هر فردی که تبدیل می شوید ناشی از تفکراتی است که دارید )). این اعتقاد جان مایه و لپ مطلب قانون جذب است.

با گسترش این مفهوم در فرهنگ غربی نیز اصطلاح karma مطرح شد که اعتقادی است که در میان جوامع متعدد محبوب است.

بعد از قرن ها، در میان بیشتر افراد این درک و مفهوم وجود دارد که هر رفتار و عملی که در محیط و جهان پیرامون خودتان انجام می دهید ( عصبانی یا شاد بودن، متنفر بودن یا عاشق بودن ) در نهایت آن چیزی است که می توانید بازخورد آن را در زندگی شخصیتان مشاهده کنید.

پیروی از مفهومی که سالیان قبل در میان بسیاری از ما عمومیت داشته خیلی ساده و آسان است. آن توضیح می دهد که ایده قدرت جذب یک مطلب جدیدی نیست. قبلا به طرق مختلف به توسط اکثریت انسان ها تشخیص داده شده است.

اصول اصلی قانون جذب را می توان در آموزه های بسیاریاز تمدن ها و گروه های مذهبی نیز کشف کرد. به عنوان مثال، در ضرب المثل 23:7، چنین آمده است: (( همانطوریکه انسان در قلب خود فکر می کند، شخصیت واقعی او نیز این چنین است )).

اثبات ستایش از قوانین جذب را می توان در تمام دوران ها کشف کرد. همه به روش های مختلف ضبط و آموزش داده شده اند، اما هنوز هم بسیاری از افراد هستند که باید آن را پیدا کرده و درک کنند.

آیا قانون جذب واقعی است؟

همانطوریکه قبلا بحث شد، قانون جذب و ارزش های آن در سرتاسر تاریخ مشاهده شده است. و تعداد بسیار زیادی از زنان و مردان فوق العاده ای که کارها و آثار بی نظیری را از خود در جهان باقی گذاشته اند نشان داده اند که قانون جذب یکی از قدرتمندترین نیروها در زمین است؛

بسیاری از شاعران، هنرمندان، دانشمندان معروف و متفکران فوق العاده مانند شکسپیر، Blake، Emerson، نیوتن و بتوون همه این پیام را در تمام کارها و آثارشان منتقل کرده اند.

در حال حاضر قانون جذب طرفداران بسیار زیادی دارد. از جمله Oprah Winfrey، Jim Carry و Denzel Washington. علاوه بر این، با بیش از 5.8 میلیون طرفدار در فیسبوک، داستان های موفقیت بسیار زیادی در مورد قانون جذب وجود دارد.

چالش برانگیزترین بخش شناختی و پذیرش حقیقت این که قانون جذب چیست این است که باید فهمید و درک کرد که هر تصمیمی که در زندگی، چه خوب و چه بد، می گیریم تنها به توسط خود شما گرفته شده است.

برای بسیاری، فهم و درک این مطلب مشکل است، مخصوصا اگر احساس کنید که شما و کسی که دوستش دارید با موجی از مصائب و مشکلات در زندگی روبرو شده است.

البته، زمانی که واقعا حقیقت واقعی در مورد قانون جذب را درک کنید، می توانید دوباره امید و اشتیاقتان را بدست آورید و به چنان شناخت کاملی برسید که باعث شود مسئولیت زندگی خودتان را بپذیرید .

خود را از احساساتی مانند ترس، نگرانی و هرچیزی که تأثیر منفی در زندگی شما داشته و باعث عقبگرد و درجا زدن طولانی مدت شما در زندگی شده است، رها سازد.

علم پشتیبان و حامی قانون جذب: حقیقت، نه داستان و تخیل

فیزیکدانانی که بر روی کوانتوم کار می کنند در طی سالیان اخیر به روشن شدن بیشتر تأثیر فوق العاده ای که نیروی ذهن بر زندگی و در کل بر جهان دارد، کمک کرده است.

علاوه بر این، این ایده به توسط دانشمندان و متفکران نیز مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته است، درک ما از این که چقدر نقش ذهن در شکل دهی زندگی و دنیای پیرامون ما مهم است، بهتر و کامل تر شده است.

مهم نیست که آیا همه ما به درک کاملی از فیزیک کوانتوم حمایت کننده از قانون جذب رسیده ایم یا نه. با این حال، این بدان معنی نیست که همه ما نمی توانیم از مزایای بسیار زیاد و سخاوتمندانه این قانون که می تواند به ما پیشنهاد یا ارائه شود، بهره مند شویم.

همانطوریکه فیزیکدانان اطلاعات بیشتر و بیشتری را در مورد این قانون به ما ارائه می کنند، می توانیم بیشتر از مزایای این واقعیت که خودمان ایجاد کننده و کنترل کننده زندگیمان هستیم و انرژی را خودمان تولید می کنیم، لذت ببریم.

از این که جهان همیشه می تواند بر وفق مراد شما بچرخد خوشحال باشید! هرچقدر وقت بیشتری برای چگونه استفاده مفید بردن از قانون جذب صرف کنید، می توانید یک زندگی کامل تر و لذت بخش تری داشته باشید. هیچ محدودیتی وجود ندارد! ذهن خودتان را باز کنید و از فراوانی های طبیعی موجود در جهان لذت ببرید.

قانون جذب چیست؟ چشمهایتان را بر روی جهانی با احتمالات بینهایت باز کنید

چگونه از قانون جذب استفاده کنید

زمانی که احتمالات فوق العاده ای که زندگی به ما ارائه می کند را درک کنیم، می توانیم همچنین بفهمیم که چرا هنرمندان را دوست داریم. ما در حال ساخت تصیرهایی از اهدافمان از زندگی هستیم و سپس انتخاب می کنیم و اقداماتی انجام می دهیم که آنچه را که پیش بینی کرده ایم تحقق بخشد.

بنابراین چه اتفاقی می افتد اگر از تصویری که ایجاد کرده اید، خوشتان نیاید؟

تغییرش دهید!

زندگی یک مجموعه ی بی انتهایی از احتمالات است. شما آنچه که تصویر در نهایت به نظر خواهید رسید را تحت کنترل دارید و آن را می سازید.

قانون جذب واقعا به همین سادگی است. بدون هیچ ابهامی. تمام قانون های طبیعت کامل و بی نقص هستند و قانون جذب هم همینطور بوده و استثنایی در مورد آن وجود ندارد. اصلا مهم نیست که دنبال داشتن یا رسیدن یا بودن در زندگی هستید، اگر بتوانید این قانون را در ذهن خود تجسم و مشاهده کنید، می توانید با تلاش و کوشش به هر آنچه که می خواهید دست پیدا کنید.

در اینجا تنها جنبه های محدودی از زندگیتان را که می توانید با استفاده از قانون جذب ارتقاء بخشید، آورده شده است.

1- برقرار ارتباط و آشکار کردن عشق با استفاده از قانون جذب

Daniell Light:

(( شروع به عاشق شدن یا دوست داشتن پایانی بر مقاومت و ایستادگی است )).

با ایجاد روابط جدید هر روز، تعجب آور نیست که این یک هدف مشترک است. بسیاری از مردم آرزو دارند عشق زندگی خود را ملاقات کنند. اما آیا قانون جذب می تواند به زندگی عاشقانه شما کمک کند؟

پاسخ کوتاه این سوال مثبت یا بله است.

تکنیک ها و تمرین های بسیار زیادی در مورد قانون جذب وجود دارند که می توانند اعتماد به نقس، کاریزما و در کل تمایلات ناخودآگاه برای دریافت و بروز عشق در شما را افزایش دهند. در این روش، با استفاده از قانون جذب کاملا برای شما امکان پذیر است که بتوانید عشق زندگی خودتان را ایجاد کنید.

2- پول درآوردن و کسب سلامتی با استفاده از قانون جذب

Bob Proctor:

(( همیشه بخاطر داشته باشید، پول یک حلال است؛ شما استاد هستید )).

یکی دیگر از اهداف رایج در دنیا کسب منابع مالی فراوان یا پولدار شدن است. علاوه بر این داشتن سلامتی نیز مزیت های مشخص و واضحی در زندگی شما دارد. پول می تواند برای شما خانه و مکانی برای زندگی فرآهم کند. همچنین، آن کمک می کند به شما تا بتوانید دارای توانایی کمک به خانواده و دوستانتان شوید.

متأسفانه، بسیاری از ما با این ایده ثروت روابط و ارتباط سخت و دشواری داریم. این قطعا مفهوم طمع و پوچی دارد. برای جذب پول، باید این الگوهای تفکر منفی را کنار بگذاریم. یکی از جنبه های اصلی قانون جذب این ایده است که مثبت گرایی باعث تولید مثبت می شود. بنابراین، می توانید یاد بگیرید که چگونه با کمک ابزارها و تکنیک های تجسم، به راحتی از جنبه ها یا عادت های مثبت پول استفاده کنید.

3- ارتقاء سلامت ذهنی و جسمی

Katherine Hurst:

(( سلامتی فراتر از سلامت جسم و بدن ما است. آن تنها شامل بیرون و درون بدن ما نمی شود، آن احساسات ما و این که از نظر معنوی چه احساسی داریم را نیز شامل می گردد )).

با وجود داشتن یک برنامه کاری روزانه شلوغ، تعهدات به دوستان و خانواده و در کل زندگی روزمره، گاهی اوقات از سلامت شخصی خودمان غافل می شویم.

در حالی که استفاده از قانون جذب نمی تواند به طور کامل جایگزینی برای یک رژیم غذایی سالم، ورزش و چک آب مرتب پزشکی باشد، آن می تواند دامنه وسیعی از مزایا برای سلامت ذهنی، معنوی و جسمانی شما ایجاد کند.

آموزش مغزتان به داشتن یک دیدگاه مثبت نسبت به هرچیز اجازه ی فضا برای رشد ذهنی و شاد بودن ایجاد می کند که به نوبه خود می تواند سلامت جسمانی را ارتقاء بخشد. همچنین، صرف زمان برای مراقبت از خود می تواند به مبارزه با یک رنج یا محدوده ای از بیماری های روحی و ذهنی کمک نماید.

افزایش اعتماد به نفس و مبارزه با اضطراب

همانطوریکه در بالا ذکر شد، سلامت ذهنی می تواند واقعا بر روی سلامت و تندرستی جسمی تأثیرگذار باشد. بنابراین، شما می توانید سطح هرگونه استرس و فشار را کاهش دهید. علاوه بر این، قانون جذب بروری این ایده اعتماد به نفس و ایمان در جهان تمرکز دارد. شما به منظور استفاده موثر و صحیح از قانون جذب باید تمام احساسات شبه انگیز و مشکوک را از خود دور کنید.

تناسب اندام، کاهش وزن و بهره گیری از یک رژیم غذایی مناسب

یکی دیگر از اهداف رایج، کاهش وزن است که به چندین دلیل می تواند یک فرآیند فرسایشی باشد. البته، این دلایل مورد بحث ما نیستند. تفکر مثبت می تواند واقعا به حذف پرخوری و کمبود یا فقدان انگیزه کمک کند.

یک رویکرد آگاهانه تر نسبت به غذا خوردن همچنین می تواند واقعیت ها و چیزهای زیادی را در مورد کاهش وزن و اشتهای شما مشخص سازد. به این ترتیب، ابزارها و تکنیک های تجسم می توانند هنگام دستیابی به تناسب اندام مفید باشند.

4- بدست آوردن موفقیت و فراوانی با قانون جذب

Rhonda Byrne:

(( هرکسی می تواند در مورد چیزی که می داند یا نه تصویر سازی کند. تصویر سازی راز موفقیت است )).

در حالی که موفقیت می تواند به صورت اهداف فردی قابل دسترس باشد اما می تواند همچنین به شکل شکل دهنده ی رویاهای زندگیتان قابل دسترس باشد. فقط باید ابزار درست و صحیح برای رسیدن به موفقیت را پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx