چرا تفکر مثبت میتواند سلامت جسمی را بهبود بخشد

یک نظر اضافه کنید 1
7 دقیقه مطالعه

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم موضوع چرا تفکر مثبت میتواند سلامت جسمی را بهبود بخشد را بررسی کنیم .

تفکر مثبت میتواند زندگی روانی شما را تغییر دهد، سطح شادی روزانه­ ی شمارا بهتر و مسیر موفقییتان رو راحت تر میکند.

با این حال ، فواید تفکر مثبت می تواند با روش های جالب و شگفت انگیزی به سلامت جسمی شما نیز تحت تاثیر قرار دهد.

البته ممکن است بعضی روزها مثبت فکر کردن به این آسانی که به نظر می رسد، نباشد. با این حال ، تا زمانی که اجازه ندهید افکار منفی روزتان را کنترل کند ، باید راهی برای شروع مثبت اندیشی مجدد پیدا کنید.

چرا تفکر مثبت میتواند سلامت جسمی را بهبود بخشد

تفکر مثبت میتواند از جنبه­های مختلف به بهبود زندگی شما ، و سلامت جسمی­تان کمک کند. هرچند همیشه مثبت بودن کار سختی است، حتی زمان­هایی که با موقعیت­های منفی روبه­رو میشوید سعی کنید جنیه­ی مثبت آن را ببینید، و این خود یک دستاورد عالی است.

بعضی روزها هست که شما انقدر که دوست دارید مثبت اندیش باشید، نیستید… به هر حال، سعی کنید در زمان­هایی که ممکن است منفی باشید نمانید. در عوض، برروی زمان­هایی که مثبت هستید تمرکز کنید.

امیدوارم فواید مثبت اندیشی بتواند به شما کمک کند سفرتان را به سمت داشتن یک زندگی مثبت آغاز کنید.

 

تفکر مثبت میزان استرس شما را کم میکند

تفکر مثبت میزان استرس شما را کم میکند

 

مطالعه بر روی افراد مثبت اندیش قویا مطرح میکند که این افراد در کنترل استرس بهترند. همچنین ،این افراد بیشتر وقت خود را صرف تمرکز بر روی راه حل سازنده برای مشکلات می کنند.

آزمایشات قلب و عروق بر روی افراد خوش بین و بدبین نشان میدهد که بدن افراد خوش بین سریعتر به حالت ریلکس (از جمله ضربان قلب طبیعی در حالت استراحت) برمی گردد.

این توانایی کنترل استرس می تواند فواید سلامتی قابل توجهی به همراه داشته باشد.. سطح استرس به عنوان یکی از عوامل افزایش فشار خون شناخته شده است و با افزایش خطر بیماری­هایی مانند دیابت و آلزایمر مرتبط است.

 

مثبت اندیشی میتواند عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد

 

یک تحقیق جالب که بر روی ارتباط بین سلامتی ذهنی و جسمی انجام شده از این ادعا که تفکر مثبت مقاومت به بیماری­هارا افزایش میدهد را حمایت میکند.

برای مثال، یک مطالعه نشان داد فعالیت در قسمت­هایی از مغز که مرتبط با تجربه احساسات منفیه مثل ترس، و غمگینی با پاسخ ضعیفتر سیستم ایمنی به واکسن ها مرتبط بوده است. در ضمن مثبت اندیشانی که درباره­ی رویاها و اهدافشان خوش بین بوده اند و مورد ازمایش قرار گرفتند پاسخ ایمنی قویتری داشته اند.

مطالعات بیشتر حاکی از آن است که افرادی که نگرش مطلوبی دارند کمتر دچار سرماخوردگی و آنفلوانزا میشوند. بعلاوه ، بیمارانی که  تشخیص داده شده مبتلا به بیماریهای بالقوه کشنده هستند ، پس از درمان ، بهبودهای طولانی مدت تر و قابل توجه تری را تجربه می کنند.

 

مثبت اندیشان تمایل دارند سبک زندگی سالمتری داشته باشند

 

به نظر می رسد برخی از فوایدی که مثبت اندیشی برای سلامتی دارد به این واقعیت مربوط است که مثبت اندیشان علاقه بیشتری به خوردن غذاهای سالم دارند ، به طور منظم ورزش می کنند و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی را انجام میدهند.

به عنوان مثال ، مقاله اخیر مجله پزشکی که ارتباط بین خوش بینی و سطوح بالاتر کلسترول خوب را مستند کرده بود ، ممکن است با این علاقه به زندگی سالم توجیه شود.

همین فرضیه می تواند برای این واقعیت  که مثبت اندیشان از حملات قلبی کمتری رنج می برند هم آورده شود. این افراد تقریباً 9٪ کمتر دچار سکته مغزی می شوند.

با این حال ، هنوز در مورد اینکه مثبت اندیشی مستقیماً بر سلامتی تأثیر می گذارد یا ابتدا از طریق تأثیرگذاری بر سبک زندگی ، اتفاق نظر وجود ندارد. بنابراین ، تحقیقات در مورد علت و معلول ادامه دارد.

 

مثبت اندیشان زندگی طولانی تری دارند

 

سرانجام ، با توجه به مطالب فوق ، منطقی است که زندگی مثبت اندیشان بهتر به نظر برسد. یک مطالعه قابل توجه بر روی بیش از 600 بیمار بیمارستانی در دانمارک نشان داد که افرادی که خلق و خوی مثبت بیشتری دارند نزدیک به 60٪ بیشتر احتمال دارد که حداقل پنج سال دیگر زندگی کنند.

این نتیجه ممکن است تا حدی با برخی از فوایدی که ما اخیراً فهمیده ایم مرتبط باشد. با این حال ، به احتمال زیاد بسیاری از ارتباطات کشف نشده دیگر بین مثبت اندیشی و حال خوب جسمی وجود دارد. یک چیز واضح است:

با تمرکز بر روی چیزهای خوب زندگی و داشتن یک رویکرد سازنده نسبت به مشکلات ، خودتان را برای زندگی شادتر و طولانی تر آماده می­کنید.

 

با کمک قانون جذب یک مثبت اندیش شوید

با کمک قانون جذب یک مثبت اندیش شوید

 

قانون جذب به شما کمک میکند تا شروع کنید به فکر کردن و تجلی اهدافتانو زندگی رویایی خود را به یک واقعیت تبدیل کنید.

اگرچه ، وقتی از قانون جذب استفاده می کنید ، اگر مثبت اندیش بمانید و سعی کنید منفی بافی­ای که مانع شما می­شودرا کنار بگذارید بسیار مفیدتر است.

اگر می توانید به طور موثر استفاده از قانون جذب در زندگی تان را شروع کنید، حتما متوجه میشوید که مثبت اندیشی درباره ی خود و آینده تان هم آسان تر است.

نگاهی به جعبه ابزار قانون جذب ما بیاندازید و ابزارهایی را که امروز برای شروع تجلی زندگی رویاییتان امروز نیاز دارید دریافت کنید.

جعبه ابزار قانون جذب شامل موارد زیر است:

  • راهنمای گسترده تاکیدها و مثالها.
  • تابلوی رویا و نقشه زندگی و راهنمای گام به گام.
  • کتاب تعریف شده.
  • و غیره!

https://www.thelawofattraction.com/why-positive-thinking-boosts-physical-health/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx