7 باور غلط در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

7 باور غلط در مورد پول که شما را فقیر نگه می دارد

چگونه باورهای غلط در مورد پول را کنار بگذاریم (قانون جذب)

اکثر افراد در سراسر دنیا سرشار از باورهای اشتباه درباره پول هستند که همین افکار منفی، بر اساس قانون جذب باعث فقیر شدن آن ها می شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار در مورد هفت مورد از باورهای اشتباه درباره پول که ممکن است از شما سربزند، بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

1 – ما در خدمت پول هستیم

اولین نکته ای که به ذهن ما می رسد این است که پول به شما خدمت می کند. شما ارباب و پول بنده وفادارتان است. هرگز این موضوع را فراموش نکنید که پول دو هدف دارد: اول این که به ما اجازه می دهد، راحت زندگی کنیم و دوم این که پول عاملی است که باعث فعالیت و تلاش ما در این دنیا می‌شود. پس همیشه سعی کنید پول را در خدمت خود در آورید.

2 – پول همه چیز نیست

برخی معتقدند که پول باعث ایجاد شادی در زندگی نمی شود. آن ها کسانی هستند که فقر را به رفاه ترجیح می‌دهند و فکر می‌کنند که شادی با کمبود همراه است. با این حال این گونه افراد نیز با ذهنیتی که دارند، فکر می‌کنند بهترین خودشان هستند. این نکته را بدانید که پول فقط شاخصی برای موفقیت در زندگی است. افراد ضعیف و ناموفق این مسئله را بهانه ای می کنند تا به وسیله اش، عدم تلاش و کمبود مهارت های خود را توجیه نمایند. به شدت از این کار اجتناب کنید، چرا که این باور منفی بر اساس قانون جذب باعث شکست شما می شود.

در مقابل افراد موفق عادت به انجام کارهایی دارند که آن ها را در راه تحقق اهداف و رویاهایشان کمک می کند. شما باید از حالت ایستا خارج شوید و به فکر تلاش و فعالیت باشید. پس از همین الان سعی کنید، یکی یکی باور های اشتباه درباره پول را کنار بگذارید، تا به وسیله قانون جذب بتوانید به ثروت و به طبع آن موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

شما نمی دانید پول را باید چگونه به دست آورید

3 – شما نمی دانید پول را باید چگونه به دست آورید

چگونه است که بسیاری از افراد نحوه به دست آوردن پول را می دانند؟ چند نفر از ما می توانیم در قبال دریافت پول ارزش واقعی خود را به نمایش بگذاریم؟ من به دوستم کمک کردم تا ویروس های سیستم کامپیوتری فروشگاه خود را از بین ببرد. کار من کمتر از یک ساعت طول کشید و او می‌خواست که دستمزدم را بر حسب زمان پرداخت کند. به همین دلیل و این که من نمیدانستم چگونه باید توضیح دهم که او باید بر اساس ارزش کارم به من پول بدهد، کلا هیچ پولی از او نگرفتم.

خوشبختانه دوستم اصرار زیادی به پرداخت پول داشت. علاوه بر این او به من فهماند که دانش و تجربه من به هیچ عنوان وسیله ای برای تحقق اهداف کارفرما نیست. من می توانم به راحتی به دیگران کمک کنم و در ازای عملکردم جسورانه طلب پول نمایم. درست است که کمتر از یک ساعت طول کشید که من این ویروس ها و نرم افزارهای مخرب را از سیستم کامپیوتری او حذف کنم، اما پشت این یک ساعت ۲۰ سال مطالعه مداوم و تخصصی در زمینه کامپیوتر و کسب دانش نهفته است.

4 – شما نمی دانید در مقابل پول دریافتی چگونه تشکر کنید

همان طور که بسیاری از افراد نمی دانند چگونه باید پول خود را دریافت کنند، بسیاری از ما نیز نمی دانیم که پس از دریافت پول چگونه قدردانی خود را ابراز کنیم. هنگامی که شما در قبال عملکرد خود از دیگران پول دریافت می کنید، باید خیلی ساده از آنان قدردانی نمایید. همین قدردانی باعث می شود که بر اساس قانون جذب پول بیشتری وارد زندگی تان شود.

تشکر و قدردانی یک فرآیند بازسازی ذهن است که به ما در افزایش آگاهی هایمان کمک می کند. این مسئله شانس و فرصت موفقیت ما را افزایش می دهد.

5 – شما تصور ضعیفی از خود دارید

شما فقط به اندازه تصوری که از خودتان دارید، می توانید رشد کنید. اگر می‌خواهید شغل خود را ارتقا دهید، در ابتدا باید به انجام آن کار باور داشته باشید. داشتن تصوری بد و ضعیف نسبت به خودتان باعث می شود که نتوانید از پس انجام بسیاری از کارها بر آیید. به طور کلی این باورهای اشتباه درباره پول را از ذهن خود خارج کنید.

هنگامی که شما معتقد باشید ارزش منحصر به فردی برای این جامعه دارید، در آن زمان بر اساس قانون جذب و به صورت ناخودآگاه زندگی تان سرشار از شادی سلامتی و ثروت خواهد شد. این دستاوردها باعث افزایش آگاهی و شکوفایی شما می شود. زمانی دیگران قادر به دیدن و درک توانایی ها و شایستگی های شما هستند که خودتان به خودتان اعتماد داشته باشید.

6 – پول باعث جدایی خانواده ها می شود

هنگامی که والدین شما ساعت های طولانی کار می کنند، تا از نظر مالی بتواند زندگی تان را تامین کنند، ممکن است زمان کافی برای دیدن و وقت گذراندن با شما نداشته باشند. در نتیجه ارتباط تان کاهش می یابد و ممکن است نسبت به یکدیگر بیگانه شوید.

این احتمال وجود دارد که شما به طور ناخودآگاه پول را عامل ایجاد شکاف در خانواده تان تصور کنید. به همین دلیل ممکن است شما به خاطر نداشتن شناخت و آگاهی های لازم از این مسئله دوری نمایید. برای تغییر این عقیده منفی و مضر در ابتدا شروع به پذیرش باورهای گفته شده در این مقاله بکنید و باورهای اشتباه درباره پول را کنار بگذارید، تا بر اساس قانون جذب بتوانید به ثروت واقعی و موفقیت دست پیدا کنید.

شما هیچ چیز نمی دانید

7 – شما هیچ چیز نمی دانید

سیستم آموزشی موجود باعث شکست بسیاری از افراد می شود. این سیستم آموزشی به ما یاد می دهد که کارمند خوب کارمندی است که به کارفرمایش کمک کند تا آرزوها و رویاهایش را محقق نماید. این سیستم هیچ گاه به ما آموزش نمی دهد که چگونه خلق ثروت کنیم، چگونه پول به دست بیاوریم و این که چه کسب و کاری از نظر مالی قوی تر است.

به اغلب ما در مدرسه گفته شده است که خیال بافی را متوقف کنید و واقع بین باشید. یک حرفه را بیاموزید و یک حاشیه امن در زندگی برای خود ایجاد کنید. مناسب بودن شاید خوب باشد، ولی شما در زندگی باید همیشه عالی و بهترین باشید.

بنابراین در این زمینه شما باید خودتان به خودتان آموزش دهید و کتاب‌های بسیاری که درباره این موضوع وجود دارد را مطالعه نمایید. هنگامی که شما شروع به یادگیری عمیق کنید، متوجه خواهید شد که اکثر کتاب هایی که در زمینه کسب درآمد وجود دارند، هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. به طور خلاصه شما برای کسب موفقیت و ثروت باید دائماً در حال افزایش و بهبود توانایی ها و مهارت های خود باشید.

همه چیز با شما شروع می شود و بستگی به عملکردتان دارد

یک موضوع مشترک که در تمامی این هفت باور غلط وجود دارد، این است که افراد مسئولیت کار و زندگی خود را بر عهده دیگران می اندازند. افراد ناموفق همیشه شرایط و دیگران را سرزنش می کنند. برعکس افراد موفق شرایط را می پذیرند و برای بهبود آن ابتکار عمل به خرج می دهند. حتی اگر مشکلات به نظرشان غیرقابل تحمل بیاید، هر طور که شده فعالیت شان را ادامه می دهند.

برای کسب موفقیت و ثروت در زندگی در ابتدا باید تصمیم بگیرید که باورهای اشتباه درباره پول را کنار بگذارید. به پذیرفتن باورهای جدید که منجر به تحقق اهدافتان می شود تمایل نشان دهید. هنگامی که ما خودمان به خودمان آموزش دهیم، آگاهی و توانایی هایمان افزایش می یابد.

در نهایت اگر به افزایش موفقیت و ثروت در زندگی خود تمایل دارید، باید اهداف رو به رشدی برای خود تعیین کنید و برای تحقق آن ها تلاش نمایید. همان طور که در این مسیر قرار می گیرید، هرگز مهربانی را از یاد نبرید چرا که کمک شایانی به رشد شما خواهد کرد.

3.8/5 - (15 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx