همراه گرامی لطفا پیش از طرح سوال خود به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- حتما سوال خود را به زبان فارسی بنویسید و از نوشتن سوال به زبان انگلیسی و فینگلیش (فارسی با حروف انگلیسی) خودداری کنید.

۲- لطفا قبل از طرح سوال، در قسمت جستجو با نوشتن کلیدواژه سوال خود، بررسی کنید که این سوال قبلا توسط فرد دیگری ثبت و پاسخ داده شده یا خیر. این کار شما را زودتر به پاسخ می‌رساند.

۳- چنانچه به هر دلیل و مشکلی امکان ثبت سوالتان مقدور نشد، به پشتیبان سایت در واتساپ پیام دهید تا نسبت به رفع مشکل شما اقدام کنند.

۴- کلیه افراد اعم از عزیزانی که در دوره‌های مجموعه پرورش افکار شرکت کرده باشند یا شرکت نکرده باشند می‌توانند سوال بپرسند.

۵- محدودیتی در زمان ثبت سوالات ندارید و در تمام ۲۴ ساعت روز میتوانید سوال خود را ثبت نمایید.

۶- در تعداد سوال پرسیدن نیز محدودیتی ندارید. ولی بهتر است بجای اینکه مثلا ۵ سوال را در قالب یک سوال مطرح کنید، در قالب ۵ سوال جدا آن را ثبت نمایید.

۷- هرچه سوال خود را دقیق تر و با جزئیات بیشتری بنویسید پرسش شما توسط پاسخ دهندگان بهتر درک خواهد شد، بنابراین پاسخ بهتری دریافت خواهید کرد.

۸- دقت کنید که بعد از ارسال سوال توسط شما، امکان ویرایش آن وجود ندارد.

۹- فقط به سوالاتی که در حیطه دسته بندی نوشته شده پاسخ داده خواهد شد و به سوالات سیاسی، اعتقادی و … پاسخ داده نمی‌شود.

۱۰- لطفا برای سوال پرسیدن از همان کلمه اول سراغ اصل مطلب بروید و از سلام و احوالپرسی و تشکر اجتناب کنید و اجازه دهید افراد با خواندن سوالتان در سریعترین زمان ممکن جان مطلب را درک کنند.

۱۱- لطفا از نوشتن نامهای نامتعارف در سوال پرسیدن اجتناب کنید. نوشتن نامهای نامتعارف ممکن است باعث عدم انتشار سوال شما شود.

۱۲- در صورت استفاده از کلمات و عبارات خارج از عرف و اخلاق، دسترسی شما به این قسمت از سایت برای همیشه مسدود می شود.

۱۳- سوالات شما در اولین فرصت توسط ادمین منتشر خواهند شد.

۱۴- لطفا از نگارش سطحی کلمات مانند تکرار علامت‌تعجب و علامت سوال و حروف‌ بپرهیزید (مثلا: میشه جواب منو بدیییییییییید؟!!!!)

۱۵- لطفا پیشنهادات و انتقاداتتان را در قالب سوال مطرح نکنید و آن را به پشتیبانی سایت ارسال کنید.

۱۶- از کپی کردن مطالب سایت های دیگر حتی با ذکر منبع اجتناب کنید.

۱۷- لطفا تا جای ممکن از عکس در سوالاتتان استفاده نکنید، مگر این‌که واقعا به این نتیجه برسید که بدون وجود آن عکس امکان بیان پیام خود را ندارید. چنانچه خواستید از عکسی در سوالتان استفاده کنید آن را در سایتهای همچون picofile.com آپلود کنید و لینک آن را در سوالتان قرار دهید.

۱۸- پرورش افکار این حق را دارد که بر اساس تشخیص خود، حتی اگر قوانین سوال پرسیدن را صریحاً نقض نکرده باشید، بدون هر گونه اخطار و توضیح اختصاصی به شما سوال شما را منتشر نکند. بنابراین اگر سوالی را ثبت کردید و در سایت پرورش افکار منتشر نشد، لطفا بدون اینکه به پشتیبانی سایت پیامی ارسال کنید، با مراجعه به ملاحظات همین صفحه بررسی کنید کجای سوالتان قوانین ما را رعایت نکرده و سپس دیدگاه خود را در چارچوب این قوانین اصلاح و ثبت نمایید تا دوباره در صف بررسی و انتشار قرار بگیرد.