10 کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

Add a Comment
12 Min Read

۱۰ کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

در حالی که هر یک از انسان های موفق راه های خود را برای رسیدن به هرآنچه میخواهد دارد، شما میتوانید با خواندن کتاب ها، مصاحبه ها یا سخنرانی های آنها متوجه یک سری الگو ها که در بین همه آنها مشترک است، شوید. اینجا ۱۰ کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند را مشاهده میکنیم.

  1. تمرکز آنها بر روی کارآمد بودن عمل خود است نه تنها مشغول بودن

در دنیایی که ما زندگی میکنیم در آمد ما بر حسب هر ساعت کاری محاسبه میشود اما اگر شما یک کارآفرین هستید، نباید مانند رئیسی که به کارمندش حقوق می دهد به خود حقوق دهید! برای زمانی که کار کردید برای خود دستمزدی را در نظر نگیرید بلکه دستمزد خود را نسبت به کارهایی که به اتمام رسانده اید مشخص کنید. وقتی شما کسب و کار شخصی خود را اداره میکنید درآمد شما نسبت به تولیدات و سرویس هایی که ارائه میدهید محاسبه میگردد نه ساعت کاری.

10 کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

و اگر در یک کسب و کار شرکتی میخواهید به موفقیت برسید چه؟ اینگونه به آن بنگرید؛ زمانی که کارآمد بودن شما بیشتر از همکارانتان به چشم آید، شما بر کمپانی خود تاثیری گذاشته اید و احتمالا این شما هستید که برای ارتقا شغلی در نظر گرفته خواهید شد.

  1. برای خود اهداف هوشمندانه تعیین کنید

موفقیت چیست؟ اکثر افراد احتمالا تعریف موفقیت را دستیابی به یک هدف میدانند؛ اما اگر شما اهداف دست نیافتنی داشته باشید هیچگاه موفق نخواهید شد. بسیاری از اهداف غیر واقع بینانه و مبهم هستند.

در ازا سعی کنید اهداف هوشمندانه ای برای خود تعیین کنید. این اهداف دارای چهار ویژگی هستند: واضح و دقیق، قابل اندازه گیری، دست یافتنی منتطبق و مرتبط به شرایط شما و دارای زمان مشخص. این ویژگی ها به روشنی همه چیز را بیان میکنند. این اهداف ملموس، کاملا واضح و سطح پیشرفت در راه رسید به آنها قابل اندازه گیری است. شما در یک بازه زمانی مشخص میتوانید به آنها دست یابید و به طور کلی موفقیت شما با آنها ارتباط دارد.

تعیین اهداف هوشمندانه یک تکنیک کاربردی است که به شما کمک میکند به موفقیت های بیشتر و بزرگتری برسید. به هر هدف هوشمندانه ای که برای خود در نظر میگیرید به عنوان پله ای از نردبان موفقیت خود بنگرید.

  1. آنها ازموقعیت هایی که برایشان پیش می آید کمال استفاده را میکنند

دلیل اولی که بسیاری از افراد هیچگاه در زندگی به اهداف خود نمیرسند چیست؟ احتمالا امتناع از تلاش کردن اولیه! هرچه شما نقطه هدف را بالاتر در نظر بگیری احتمال شکست شما نیز به همان مقدار برای شما ترسناکتر میشود؛ اما این دلیلی برای امتناع از تلاش کردن نیست. ممکن است فکر کنید چیزی که هیچگاه برای شمااتفاق نیافتاده است نمیتواند به شما آسیبی وارد کند.

 

10 کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

اما حقیقت این است که وقتی به خود فرصتی برای شروع کردن ندهید، هر روز در حال آسیب دیدن هستید.

بنابراین از موقعیت های خود که تا کنون آن را نادیده میگرفته اید، استفاده کنید. شما چیزی برای از دست دادن ندارید و در عوض بسیار چیزها را میتوانید به دست آورید. ممکن است همین موقعیت پیش رو باعث تغییر زندگی شما شود، هر چیزی ممکن است.

  1. آنها برنامه ی ورزشی و تغذیه مناسبی دارند

انسان های موفقی که در طولانی مدت نیز موفقیت خود را حفظ میکنند به بدن خود آسیب وارد نمیکنند. آنها هر روز زمانی را برای تهیه و خوردن غذاهای سالم و ورزش کردن، در نظر میگیرند. حتی رئیس جمهور، باراک اوباما، میتواند زمانی را در صبح گاه برای ورزش کردن پیدا کند، به مدت ۹۰ دقیقه در روز.

اگر قدرتمند ترین (و پر مشغله ترین) مرد دنیا برای ورزش کردن وقت دارد، پس شما نیز این وقت را دارید!

  1. زندگی آنها دارای تعادل است

در دنیای حرفه ای، فشار همیشه کار کردن وجود دارد. اگر شما روزی ۲۰ ساعت کار نمیکنید و بیش از ۴ ساعت در روز میخوابید احتمالا به اندازه کافی به موفق شدن اهمیت نمیدهید! این چیزی است که احتمالا در هر حوزه کاری خواهید شنید.

هرچند این موضوع حقیقت ندارد و کسانی که این گونه زندگی میکنند احتمالا در نهایت خسته شده و جا میزنند. آنها می اندیشند با فدا کردن سلامت، روابط و تفریحات خود برای چند سال میتوانند بقیه عمر خود را آسوده خاطر سپری کنند. به ندرت پیش می آید که کارآفرینان این گونه کار کنند. اکثر کارآفرینان موفق مدت های زیادی از عمر خود در حال کار کردن هستند.

آنها تلاش میکنند واهمیت میدهند که وقتی را برای چیزهای مهمتری در زندگی پیدا کنند، به خصوص برای افراد ارزشمند وعزیزان خود! داشتن یک سبک زندگی سالم و متعادل بسیار اهمیت دارد اگر شما میخواهید قدرت ادامه دادن در طولانی مدت را داشته باشید.

همچنین واجب است که شما به یاد داشته باشید که چرا میخواهید به موفقیت برسید. اکثر ما موفقیت مالی را برای حمایت از خانواده و سبک زندگی بهتر میخواهیم؛ اما آگر در را رسیدن به موفقیت، خانواده و حتی زندگی خود را کاملا دور بیاندازیم آیا واقعا موفق شده ایم؟

10 کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

  1. آنها به صورت واقع بینانه ای خوشبین هستند

انسان های موفق هر گاه ممکن باشد نیمه پر لیوان را میبینند- اما نه به صورت کورکورانه. خوشبین بودن کمک میکند موقعیت هایی را ببینیم که ممکن بود در سایه منفی گرایی از آنها غافل شویم.

در حالی که شما باید همواره برنامه ای برای آینده و موانع احتمالی داشته باشید، باید اعتقاد داشته باشید به اینکه همیشه راهی برای خروج از تاریکی وجود دارد. در غیر این صورت شما قبل از تمام شدن مسیر به عقب بر خواهید گشت یا در مسیر به زمین میخورید.

  1. آنها از شبکه ارتباطی خود نهایت استفاده را میبرند

موفق ترین افراد اگر به اجبار نباشد، هیچگاه تصمیم نمیگیرند که مسیر را به تنهایی طی کنند، بلکه دائما به دنبال موقعیت هایی هستند که شبکه اجتماعی خود را گسترش داده و روابط کاری یا دوستانه جدیدی را به وجود آورند.

آنها به این موضوع آگاه هستند که هر گفت و گویی میتواند یک موقعیت باشد، موقعیتی برای یک رابطه کاری یا معامله ای جدید. آنها وقتی در دچار مشکلات میشونند از ایده های دیگرام بهره میبرند و متقابلا زمانی که شخصی درون شبکه اجتماعی آنها مشکلاتی را در زندگی سپری میکند آنها راه حل هایی را پیشنهاد میدهند.

  1. آنها همواره امکان شکست را در ذهن خود نگه میدارند.

شما نیز تا به حال احتمالا کسی را ملاقات کرده اید که به ادعای اینکه شکست های اندکی را پشت سر گذاشته است افتخار می کند. این افراد معمولا یا دروغ میگویند یا آن قدر که به نظر میرسد موفق نیستند. ممکن است آنها دچار خوش شانسی بزرگی شده و تمام امپراطوری خود را بر یک ارث بزرگ یا یک ریسک بزرگ بنا کرده اند.

اما در واقعیت، موفقیت معمولا بر روی انبوهی از شکست های پیشین و درس هایی که از آنها آموخته شده بنا میشود. اجازه ندهید شکست های پیشین خود مانع حرکت شما یا القای حس شکست به شما شود. انسان های موفق هر روز از شکست های خود درس میگیرند و میدانند تا زمانی که این یادگیری ادامه داشته باشد آنها در مسیر درست موفقیت قرار دارند.

  1. آنها پیشرفت های خود را ثبت میکنند

شما نمیتوانید به سمت یک هدف حرکت کنید اگر هیچ مقیاسی برای پیشروی خود نداشته باشید. این بر میگردد به تعین اهداف هوشمندانه. به یاد داشته باشید که یکی از ویژگی های آن قابل اندازه گیری بودن است. بسیاری از افراد موفق یک نوع گزارش یا یادداشت های برای ثبت پیشرفت خود دارند. این موضوع برای معامله گران بازار بورس، نویسنده ها، رئیس شرکت ها و همه انسانهای دیگر و در تمام ابعاد زندگی صدق میکند.

10 کاری که انسان های موفق هر روز انجام میدهند

  1. آنها میدانند چگونه حد و مرزهایی را مشخص کنند

بسیاری از ما طوری تربیت شده ایم که هیچ گاه «نه» نگوییم، اما گاهی وقت ها نه گفتن ضروری است. هر موقعیت شغلی برای ما خوب نیست و هر پارتنری نیز برای ما مناسب نیست. انسان های موفق مدانند که نمیتوانند بر روی همه پروژه های موجود و با تک تک شریک های بالقوه کار کنند. آنها میدانند که گاهی نیاز دارند کمی عقب نشینی کرده و به خودشان برسند.

طبیعتا اگر راه خلاقانه ای برای نه گفتن پیدا کنند که در را برای موقعیت های احتمال در آینده باز میگذارد، بسیار بهتر خواهد بود.

از اینکه هر از چند گاهی به جاه طلبی خود نیز نه بگویید نترسید. این بر میگردد به موضوع تعادل در زندگی کاری و شخصی که پیشتر به آن اشاره شده است. گاهی شما باید به یه ساعت کار اضافه «نه» گفته و به استراحت کردن «بله» بگویید. ممکن است به نظر رسد که شما به اندازه کافی برای کار خود تلاش نمی کنید ولی اشتباه است! شما به زمانی برای خودتان نیز دارید.

امیدواریم که از خواندن این ده توصیه و حقه برای موفقیت روزافزون خود لذت برده باشید! این های همه تغییرات کوچکی است که میتوانید در زندگی روزمره خود جای دهید؛ بنابراین امروز از جای برخیزید و اهداف هوشمندانه ای برای خود تعریف کنید. شبکه ارتباطات و حدو مرزهای خود را در یاد نگه دارید، ورزش کنید و به دنبال تعادل در زندگی باشید و از موقعیت هایی که تا کنون نادیده میگرفتید استفاده کنید.

منبع:

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx