12 قانون کارما و چگونگی تأثیر آنها بر زندگی شما

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

مفهوم کارما قرن ها است که موضوع گفتگوهای فلسفی بوده است. به طور خاص ، نتایج کارمای خوب و بد  توسط بسیاری از متفکران برجسته جهان ، از جمله دالای لاما توضیح داده شده است. با این حال ، درک قانون کارما به سادگی تلویزیون های مدرن و کتاب‌های خودآموز نیست . برنامه هایی برای کارما و تفکر کارمایی وجود دارد. درک دروس  کارمایی می تواند به زندگی شخصی و حرفه ای شما کمک کند. بهترین راه برای درک کارما این است که ابتدا 12 قانون کارما را یاد بگیرید.

تعاریف کارما

کارما چیست؟

به عنوان تعریف ساده ی “کارما” میتوانیم بگوییم این کلمه معادل سانسکریت  “عمل” است. کارما یک روند فعال است. چندین مدل غربی برای درک این  فلسفه شرقی وجود دارد.  همه می توانید ، قوانین حرکت نیوتن را درک کنید: هر عملی واکنشی برابر اما در جهت مخالف دارد.

برای کسانی که بیشتر با سنت مسیحیان آشنا هستند ، قانون طلایی نیز ممکن است نمای کلی کارما در مسیحیت ، باشد. انرژی کارمایی به طور جداگانه در افکار ، خواسته ها ، تصمیمات آگاهانه و بسیاری از فعالیت های ساده دیگر یافت می شود. همچنین کارما  در الگوهای رفتاری یافت می شود. صرف نظر از کاربردهای فلسفی قوانین کارمای جهان ، کنترل کارما یک فرد مستقیماً به صلاحیت آن شخص بستگی دارد.

کارما در بودیسم

قانون کارما یکی از اصول اساسی بودیسم است. درواقع موضوعات مهم بودیسم شامل کارما و تناسخ می شود. ساده ترین انرژی،انرژی کارمایی است. چرخه بی پایان تناسخ مجدد توسط کارما در طول زندگی تکرار می شود.

گرچه ممکن است مانند تقابل های قطبی به نظر برسند ، اما مفهوم بودایی ذهن آگاهی و مفهوم غربی دعا مشابه هم است. ذهن آگاهی همان چیزی است که در هنگام مدیتیشن اتفاق می افتد. مدیتیشن زمانی است که فرد در مورد کارمای خود تأمل می کند. عادت به خاموش کردن جهان و کنار گذاشتن افکار برای تمرکز بیشتر بر مفاهیم متافیزیکی ، نیاز به تمرین دارد.

به هر حال این فرصتی نیز برای شماست که خواسته های خود را آشکار کرده و خود را از انرژی منفی خلاص کنید.

بخشی از تفاوت فلسفه غربی و بودیسم ، دیدگاه  کلی شخص است. به عنوان مثال ، در مورد مسیحیت ، فرد گناهکار است و همواره در تلاش است تا با خدا به حق برسد. وقتی با بودیسم مقایسه می شود ، مردم موجودات الهی هستند.

همه موجودات زنده مستحق عشق الهی هستند و عشق با درک جایگاه در جهان تجلی پیدا می کند. این امر نه تنها  حین مدیتیشن ، بلکه در طول فعالیت های روزانه نیز انجام می شود. هر کاری که شخص انجام دهد – مثبت یا منفی – کارما را به آن وصل کرده است. سرانجام ، این کارما مشخص می کند که وقتی دوباره تناسخ می شود ، فرد به یک سطح بالاتر می رود یا اینکه همچنان در همان جا باقی می ماند.

کارما

12 قانون کارما

درک قانون کارما این است که متوجه شویم چگونه اقدامات ما، ارزشهای معنوی را منعکس می کند که در نهایت زنان و مردان نیرومندی ایجاد شود. ایده غربی در مورد مجازات کارما برای انجام کار اشتباه ، تنها بخشی از داستان است. کارما در هر یک از ویژگی های یک شخصیت منعکس می شود  .

اهداف نیز مهم هستند. درک کارما می تواند به فرد در تغییر عادات بد کمک کند. این امر نشان دهنده ی علاقه به مهربانی است که حداقل در سنت بودایی تأثیر مثبتی در زندگی آینده دارد.

 قوانین کارما به عنوان راهنمایی برای چگونگی تأثیر – مثبت یا منفی –  بر شما و اطرافیانتان است.

قانون بزرگ کارما

اولین قانون کارما که قانون بزرگی است  می گوید: “همانطوری که شما کاشت می کنید ،  می توانید برداشت کنید.”

به عنوان مثال ، اگر شما یک دوست واقعی هستید ، در عوض دوستان واقعی زیادی خواهید داشت. نتیجه نهایی قانون بزرگ این است که آنچه را بکارید درو می کنید. به همین دلیل است که بسیاری از مردم در غرب ، کارما را تجلی بخش جمله ی  “چیزی که می بخشید به شما باز میگردد” می بینند.

قانون آفرینش

شما باید در زندگی  فعال باشید. نمی توانید به سادگی بنشینید و انتظار داشته باشید که همه چیز در جای مناسب خود قرار بگیرد. این قانون  آرزو کردن بدون پویایی را رد می کند و کسانی را که می خواهند کارمای خوب بسازند ، به کار وا میدارد تا اثر خوبی  در جهان ایجاد کنند.

قانون فروتنی

برای تغییر چیزی در مورد خود ، باید آن چیزرا بپذیرید. در واقع ، این اصل اولین  قدم برای ترک اعتیاد هم است. اولین جمله ای که در مراکز ترک اعتیاد از افراد دارای وابستگی به مواد مخدر میخواهند تکرار کند اینجاست : “اسم من X است و من یک معتاد هستم.” طبق گفته AA ، شما نمی توانید مسیر خود را تغییر دهید مگر اینکه  مایل باشید با حقایق ناراحت کننده درباره رفتار خود رو به رو شوید.

به بیان دیگر ، شادی واقعی را نمی توان تجربه کرد تا زمانی که چیزی را که شما را از جستجوی شادی یا حقیقت واقعی باز می دارد پیدا کنید.

قانون رشد

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا تاریخ خودش را تکرار می کند .

 قانون کارما در مورد تصریح می کند که مردم و مکانهایی که در آن ساکن هستند کاملاً  انتخاب خود آنهاست. ما مسئول تغییر خودمان هستیم. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که شرایط برای ما تغییر کند.

این قانون باعث فعال شدن در تصمیم گیری  و به چالش کشیدن خود برای رشد می شود.

قانون مسئولیت پذیری

یک حقیقت جهانی این است که ما آنچه را که در پیرامون ماست ، آینه می کنیم و آنچه در اطراف ماست ، آینه ی ما است و نشان می دهد که ما چه کسی  هستیم. بنابراین ، اگر زندگی شما فاقد درخشش است ، شما به اندازه ی کافی درخشان نیستید!

مسئولیت پذیری به معنای  مالکیت مکانی است که می خواهید در آنجا باشید و اینکه برای رسیدن به آنجا چه کاری انجام خواهید داد.در این قانون کارما مشابه قانون رشد ، نمی توانید انتظار داشته باشید که همه چیز در اطراف شما تغییر کند. در عوض ، شما باید یک ابزار تغییر باشید ، همانطور که گاندی معروف از آن استفاده کرده است.

قانون اتصال

این قانون کارما نشان می دهد که جهان دارای انرژی به هم پیوسته ای است. به عبارت ساده ، شما باید از کوچکترین کارها شروع کنید تا قطعات  دیگر پازل در جای خود قرار گیرند.

به چیزهایی در زندگی خود که می خواهید انجام دهید فکر کنید. ابتدا کارهای کوچک را به پایان برسانید . سپس ، می بینید که جهان مطابق میل شما شده است.

قانون تمرکز

این قانون کارما تمام کسانی که توانایی انجام چند کار به طور همزمان دارند را ناراحت می کند … در واقع فقط در آن واحد می توان به یک چیز توجه کرد. این مهم است زیرا ذهن تقسیم پذیر بیشتر مستعد افکار منفی است. ذهن آگاهی و مدیتیشن بخش های بزرگی از سنت بودایی هستند زیرا آنها باعث بهبود بخشیدن به قدرت تمرکز می شوند.

بنابراین ، اگر آرزوی شما تبدیل شدن به یک موجود معنوی یا درجه ای بالاتر باشد ، افکار منفی طمع و خودخواهی از شما دور خواهد شد .

قانون بخشش و مهمان نوازی

این ممکن است عنوان مناسبی به نظر نرسد ، اما به این صورت است … به عنوان مثال ، اگر ادعا می کنید دوست واقعی هستید ، در بعضی از زمانهای زندگی  از شما خواسته می شود تا این ویژگی خاص شخصیتیتان را نشان دهید. این جایی است که تئوری با عمل باید مطابقت داشته باشد. درنهایت ، هنگامی که شما یک حقیقت را ادعا می کنید ، جایی است که باید حقیقت را نشان دهید و دقیقاً در آنجا متوجه می شوید  که چه کسی هستید.

قانون اینجا و اکنون

بودیسم به همان روشی که مسیحیت انجام می دهد ، بر زندگی آینده و زندگی گذشته تمرکز نمی کند. یكی از اصلی ترین آموزه های بودایی این است كه نیروانا در لحظه های گذرا در اینجا روی زمین وجود دارد. این قانون شما را از نگاه به عقب و یا به  جلو دلسرد می کند. این ما را تشویق می کند که در لحظه باشیم و قدردانی کنیم.

تنها هنگامی که مرکز توجه شما جایی باشد که در آن لحظه قرار دارید می توانید تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید ، و اقدامات لازم را برای رسیدن به آنجا انجام دهید.

قانون تغییر

به عبارت ساده ، تاریخ تا زمانی که ما کنترل زندگی خود را به دست نگیریم و تغییراتی را که می خواهیم ایجاد نکنیم ، تکرار خواهد شد.

قانون صبر و پاداش

این قانون کارما بیان کننده این امر است که بدون اینکه  زحمت بکشید ، نمی توانید انتظار پاداش های بزرگی را  داشته باشید. سختکوشی همیشه تاثیرگذار است.

قانون اهمیت و الهام

هر آنچه را که بکارید همان را  درو  می کنید. نکته مهم در اینجا سهم انرژی و عشق است. همه چیز نمی تواند عالی باشد مگر اینکه کمک ها از مکانی پر از عشق و نوع دوستی حاصل شود.

این قانون در یک سطح معنوی کار می کند اما کاربردهای مادی نیز دارد. هنگامی که برنامه های مادی با انتظارات مطابقت نداشته باشند ، بخش روحانی شکاف ها را پر می کند.

4.2/5 - (17 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx