شش نکته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی در زمان کوتاه

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

شش نکته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی در زمان کوتاه

همه ما دوست داریم در تلاش‌هایمان موفق باشیم، به‌ویژه وقتی صحبت از زندگی حرفه‌ای‌مان می‌شود. در این مقاله به اهداف شغلی و اینکه بهترین راه‌ها برای دستیابی به آنها چیست، می‌پردازیم. دستیابی به موفقیت حرفه ای چند نکته ضروری نیاز دارد که همه افراد باید در نظر بگیرند.

این نکات در زیر ذکر شده است.

شش نکته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی در زمان کوتاه

نکاتی برای دستیابی به اهداف شغلی

  1. ذهنیت مثبت داشته باشید

قدرت تجسم خلاق یا مثبت اندیشی کلید دستیابی به هدف است. رمز ساسون می گوید که مردم می توانند یاد بگیرند که تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنند و چیزهایی را که می خواهند جذب کنند

دور نگه داشتن افکار منفی به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد موفق رشد کنید.

به توانایی و مهارت خود شک نکنید، زیرا شک اتلاف وقت و انرژی است. سعی کنید در عوض انتقاد مثبت را بپذیرید و از با نظر دیگران به عنوان انگیزه ای برای بهتر شدن در زندگی استفاده کنید. علاوه بر این، همیشه سعی کنید جایی که می خواهید بروید را تجسم کنید و فکر کنید که بهترین راه برای رسیدن به آنجا کدام است.

  1. رزومه کامل را ایجاد کنید

برای به دست آوردن کار ایده آل و بنابراین شغل و مقام ایده آل، بسیار مهم است که رزومه خود را به گونه ای درست کنید که قابل خواندن و قابل فهم باشد.

رزومه به سندی اشاره دارد که توسط جویندگان کار برای کمک به جمع‌بندی مجدد توانایی‌ها، دستاوردها و مهارت‌های آنها استفاده می‌شود. همچنین راهی سریع برای جویندگان کار برای معرفی خود به کارفرمایان است.

از آنجایی که کارفرمایان روزانه رزومه های زیادی دریافت می کنند، داوطلبان باید سعی کنند رزومه خود را تا حد امکان جالب و خواندنی کنند. یک رزومه اولین تصور را از اینکه کاندید چه کسی است ارائه می دهد، بنابراین آنها باید آن را تمیز و مرتب نگه دارند تا اولین تصور مثبت داشته باشند.

شش نکته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی در زمان کوتاه

  1. هوشمندتر کار کنید

اگر واقعاً روی دستیابی به موفقیت شخصی متمرکز هستید، سخت کار کردن کافی نیست. شما باید به همان اندازه که سخت کار می کنید هوشمندانه کار کنید.

روش کار خود را ارزیابی کنید و راه هایی برای کارآمدتر بودن در مسیر شغلی خود بیابید. این نکته به شما کمک می‌کند تا باهوش‌تر شوید و در درازمدت، رفتار بهتری را از سوی رئیس هایتان نسبت به همکارانتان به دست آورید.

 

  1. هوش عاطفی را توسعه دهید

هوش هیجانی (EI) به توانایی فرد در شناسایی و مدیریت احساسات خود و دیگران اشاره دارد.

مدیران این روزها به هوش هیجانی بیشتر از IQ اهمیت می دهند. می توانید احساسات خود را مهار کرده و از آنها برای بهره وری بیشتر محیط کار استفاده کنید. علاوه بر این، اگر احساسات دیگران را درک کنید، می توانید سطح درگیری ها را در دفتر کاهش دهید و روند کار را سریعتر و موثرتر کنید.

  1. فردیت خود را برجسته کنید

هر فردی دارای قدرتی است که او را در بین افراد دیگر متمایز می کند. جایگاه و منحصر به فرد بودن خود را شناسایی کنید و آن را به عنوان هویت خود اعمال کنید. این شما را از سایر کارمندان متمایز می‌کند و به شما کمک می‌کند خود را معروف کنید

. یک هویت شغلی قوی به افراد امکان می دهد بدانند چه چیزی برای ارائه دارند و ممکن است به فرصت های شغلی آینده منجر شود. علاوه بر این، تمرکز بر فردیت خود به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را تقویت کنید که یکی از ضروری ترین ابزارها است زیرا فرصت های شغلی و مراجع مناسب را برای شما به ارمغان می آورد.

شش نکته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف شغلی در زمان کوتاه

  1. حکمت و راهنمایی بخواهید

از سالمندان خود کمک و راهنمایی بخواهید. مربی یا مربی ای را شناسایی کنید که می تواند به شما در یادگیری چیزهای جدید کمک کند و روش های سریع تری برای رسیدن به موفقیت را به شما آموزش دهد. این جنبه به شما کمک می کند تا از برخی اشتباهات اجتناب کنید و در نتیجه سریعتر به موفقیت شغلی برسید.

با این حال، آرزو کنید با ارتقاء مهارت های خود به طور روزانه چیز ها را یاد بگیرید. پیشرفت های جدیدی در هر حرفه ای وجود دارد و عدم یادگیری آنها در نهایت باعث منسوخ شدن مهارت های شما می شود. شما می توانید با حفظ فرهنگ یادگیری از منسوخ شدن جلوگیری کنید

. برخی از نکات ذکر شده در بالا برای دستیابی به اهداف شغلی ضروری است. مربیان مناسب را شناسایی کنید، احساسات و شخصیت خود را درک کنید و از تمام توانایی های خود بهترین استفاده را ببرید. در کمترین زمان، شما در بالای نردبان شغلی خود خواهید بود.

منبع:

 

2.8/5 - (10 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx