10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

وقتی اشتباه می کنید، به سرعت تمام موفقیت ها و تحسین هایی که در طول سال ها به شما شده اند را فراموش می کنید. کافی است یک اشتباه بزرگ مرتکب شوید و دیگر تمام فکر شما را همین اشتباه پر خواهد کرد. و متأسفانه ممکن است یک عمر آن را با خود حمل کنید. این رفتار طبیعی اما ناسالم است.

اشتباهات اتفاق می‌ افتد و انسان عاقل و خردمند می داند که از این طریق می توان راه و رسم زندگی یاد گرفت. اشتباه کردن و زمین خوردن، و دوباره بلند شدن؛ این چرخه رشد انسان از دوران کودکی است. با این حال، وقتی اشتباه می کنید، این خرد تجربی می تواند از ذهن خارج شود. اولین واکنش شما ممکن است این باشد :«من از دست خودم عصبانی هستم.» این ممکن است دقیقا همان عبارتی باشد که در جستجوی اینترنتی خود برای یافتن پاسخ استفاده می کنید. ابتدا بدانید که تنها نیستید. دوم، راه ‌های زیادی برای تسکین این احساس خشم و بازگرداندن خود به مسیر وجود دارد.

بنابراین، بنشینید، نفس عمیق بکشید، و این ده کاری را که می توانید زمانی که به خاطر اشتباهات خود عصبانی هستید، در نظر بگیرید انجام دهید.

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

 1. به یاد داشته باشید، شما انسان هستید

همه اشتباه می کنند و شما هم اشتباه می کنید. هنگامی که متوجه شدید که بخشی از این گروه غیرکامل به نام انسان هستید، احساس بهتری نسبت به سفر خود خواهید داشت. در واقع، زمانی که به خاطر اشتباه کردن عصبانی هستید، آن را آئیینی برای گذر در نظر بگیرید. به ناچار گاهی شکست می خورید، چیزهایی می گویید که نباید بگویید، یا از حد انتظارتان کوتاه می آیید. نه اینکه ساده لوح باشیم، بلکه باید با خودمان صادق باشیم؛ این زندگی است. انسان بودن است. بنابراین، هر اشتباهی که قبلا مرتکب شده اید و هر اشتباهی که در آینده مرتکب خواهید شد، به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد بالغ و به عنوان یک انسان رشد کنید.

 1. خشم خود را کنترل کنید

خشم یک احساس آزاردهنده است زیرا قضاوت و فرآیند تصمیم گیری منطقی شما را مختل می کند. همچنین فوق العاده ناسالم است. خشم باعث افزایش فشار خون می شود، استرس و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن شما را سرکوب می کند. بعلاوه، خشم تسکین ناپذیر می تواند منجر به پیامدهای خطرناکی از جمله خشونت و رفتارهای اعتیادگونه شود.

شما باید یاد بگیرید که چگونه خشم خود را مدیریت کنید. با اعتراف با صدای بلند: «من از دست خودم عصبانی هستم»، شما مالک وضعیت ذهنی خود هستید. حالا، آن را بررسی کنید. اجازه ندهید بیش از حد خشمگین شوید و کنترل شرایط از دست شما خارج شود. به یاد داشته باشید، اشتباهات قابل کنترل هستند، اما خشم غیرقابل کنترل نیست. اگر عصبانیت خود را کنترل نکنید، می تواند تأثیر منفی بر بقیه زندگی شما بگذارد.

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

 1. احساس خود را تخلیه کنید

یکی از راه ‌های کاهش خشم، تخلیه کردن احساسات است. هیچ چیز رهایی بخش تر از به اشتراک گذاشتن احساس خود با دنیا نیست. اما توجه داشته باشید، استفاده از رسانه های اجتماعی ایده عاقلانه ای نیست. اگر به کسی حمله کنید یا در یک فحاشی تحقیر آمیز خود افراط کنید، می تواند زندگی شخصی و حرفه ای شما را از مسیر خارج کند.

در عوض، یک منبع قابل اعتماد برای تخلیه پیدا کنید. این می تواند هر کسی از یک دوست گرفته تا حیوان خانگی شما باشد. فقط به آنها بگویید:« من از دست خودم عصبانی هستم.» تمام احساساتی که روی دوش شما سنگینی می کند از سینه خود بردارید. حضور پیش یک گروه دوستان قابل اعتماد یا حتی یک گروه پشتیبانی مکانی عالی برای تخلیه احساسات است. این مجموعه ها برای گوش دادن به هر چیزی که شما را آشفته می کند طراحی شده اند.

حتی ممکن است بهترین مکان برای تخلیه حس خشم یک ژورنال باشد. نوشتن احساس خود و آنچه از این تجربه آموخته اید نه تنها راهی عالی برای تخلیه است، بلکه مکانی برای پارک افکار و احساسات خود برای تأمل بعدی به شما می دهد.

 1. بلند شوید و حرکت کنید

ورزش و فعالیت راه های خوبی برای از بین بردن احساس «من از خودم عصبانی هستم» هستند که در درون می جوشد. پیاده روی سریع داشته باشید یا ورزش بوکس را امتحان کنید یا کمد یا گاراژ را تمیز کنید. مشغول کردن ذهن، بدن و روح خود با فعالیت بدنی سازنده قدم منطقی بعدی برای رهایی از این بار است.

هیچ چیز رهایی بخش تر از عرق کردن سالم نیست. متوجه خواهید شد که فعالیت بدنی فوراً عصبانیت شما را پراکنده می کند و افزایش اندورفین به شما وضوح می دهد. هنگامی که راه سالمی برای تمرین آدرنالین خود پیدا کردید، آماده هستید که وارد یک فضای منطقی شوید و بررسی کنید که چه اشتباهی رخ داده است و دفعه بعد چگونه می توانید شرایط را بهتر مدیریت کنید.

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

 1. از دیگران مشاوره بگیرید

هنگامی که عصبانی هستید یا با هر احساس شدیدی روبرو هستید، قضاوت شما مبهم است. پیدا کردن راهی برای خروج از چنین شرایطی سخت است. به دنبال مشاوره باشید؛ چه به شکل یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا کاری باشد و به آنها بگویید «از دست خودم عصبانی هستم» و دلیل آن را مشخص کنید. آنها گوش می دهند و به شما کمک می کنند تا خشم خود را مدیریت کنید. آنها همچنین ممکن است در مورد اینکه چه چیزی را می توانید در ادامه تغییر دهید یا چگونه می توانید از سرزنش کردن خود عبور کنید توصیه هایی ارائه دهند. جملات تاکیدی مثبت و اصیل آنها و تمایل به گوش دادن بهترین پادزهر برای خشم شما خواهد بود.

به خاطر داشته باشید، جستجوی کمک حرفه ای نشانه ضعف نیست، به خصوص اگر عصبانیت واکنش مداومی باشد که به شکست ها دارید. یک مشاور یا پزشک آموزش دیده است تا به شما کمک کند ریشه چنین احساساتی را کشف کنید و به شما کمک کند علت تحریک آنها را کشف کنید. با حرکت رو به جلو، مهارت ‌هایی برای مدیریت بهتر احساسات و کشف مسیرهای جایگزین و متفکرانه ‌تر در چنین شرایطی بدست خواهید آورد.

 1. منتقد درونی خود را اصلاح کنید

اجازه ندهید اشتباهات ندای درونی را که می گوید:« من به اندازه کافی خوب نیستم» شعله ور شود. در حالی که شما تعجب خواهید کرد که آیا این حقیقت دارد و برای یک لحظه منتقد درونی خود را باور کنید، خود را از رفتن به آن شیب لغزنده قربانی بودن منع کنید. تسلیم شدن به منتقد درونی می تواند پیشرفت شما را متوقف کند. شما تسلیم این شک خواهید شد و همیشه از خود می پرسید:« اگر دوباره تلاش کنم، آیا همان نتایج حاصل می شود؟»

این نوع ترس فلج کننده شما را به جایی نمی رساند. در عوض، سخنان نصیحت و خرد درونی خود را به خاطر بیاورید ، حتما اشتباهاتی رخ خواهد داد. بنابراین، با صدای بلند اعلام کنید: «اشتباه کردم. من از دست خودم عصبانی هستم.» سپس آن را در آنجا رها کنید و به ادامه مسیر بپردازید. روز بعد، بلند شوید و به زندگی بازگردید و اجازه ندهید گفتگوهای درونی اسراف کننده، نادرست و خودخرابکارانه باعث کاهش سرعت شما شود.

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

 1. از اشتباهات خود درس بگیرید

می خواهم به این ایده برگردید که اشتباهات اتفاق می افتند و به دلیلی اتفاق می افتند تا بتوانید یاد بگیرید که چه کاری را نباید انجام دهید. اینکه از دست خودتان عصبانی هستید باید انگیزه ای برای رسیدن به هدف شما باشد. توقف کنید و بررسی کنید که درسی که می توانید بگیرید در چیست. یک کاری که برای پیش رفتن انجام نمی دهید چیست؟ چه موارد دیگری برای یادگیری وجود دارد؟ شاید افرادی هستند که باید با آنها صحبت کنید تا همه چیز را حل کنید. ممکن است برخی اصلاحات وجود داشته باشد که باید انجام دهید تا در مسیر بهتری حرکت کنید.

اخیراً در یک گفتگوی شغلی شرکت کردم که اصلاً خوب پیش نرفت. فکر کردم: «من از دست خودم عصبانی هستم»، زیرا در لحظه بیش از حد صحبت کردم و سعی کردم اوضاع را درست کنم، در صورتی که سکوت بهترین جایگزین بود. من از این اشتباه درس گرفتم. به جای صحبت کردن، گاهی اوقات فقط مکث و گوش دادن تنها چیزی است که لازم است. با حرکت رو به جلو، در مواقع لزوم خویشتن داری بیشتری را تمرین کرده ام و با نتایج بهتر و اعتماد به نفس بیشتر از مکالمات حرفه ای خود دور شده ام.

 1. برای خودتان وقت بگذارید

«من از خودم عصبانی هستم» یکی از انگیزه های بهتر برای خوشحال شدن دوباره از خودتان است. چگونه؟ ورزش، تنظیم مجدد، تمدد اعصاب و حواس ‌پرتی ‌های سالم تنها برخی از دروازه ‌های شما برای ورود به فضای بهتر هستند. خیلی اوقات، مردم بر این باورند که بهترین راه برای غلبه بر چیزی این است که بلافاصله به آن متوسل شوید، هر چه که باشد، یا هر جایی که اشتباه شما ریشه دارد. در حالی که این برای بسیاری کار می کند، برخی به زمان و مکان کمی نیاز دارند تا همه چیز را مرتب کنند و این اشکالی ندارد. برای مدتی جدا شدن از موقعیت فعلی و استراحت در سلامت روان می تواند برای پاکسازی روحیه شما معجزه کند. همچنین ممکن است به شما وضوح بیشتری بدهد.

در حال حاضر، ممکن است به اشتباهات زیادی مرتکب شده باشید تا دیدگاه روشنی به دست آورید. به یاد داشته باشید، اشکالی ندارد که برای مدتی به عقب برگردید و ذهن خود را پاکسازی کنید و بدون اینکه احساس گناه کنید که برای خودتان وقت بگذارید. این بازنشانی ذهنی بین شما و اشتباهات فاصله می ‌اندازد تا بتوانید سرحال و با حالتی بهتر برگردید و جلو بروید و جلو بروید.

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

 1. مهارت های آرامش بخشی را تمرین کنید

تنفس عمیق، یوگا و مدیتیشن می ‌توانند به شما کمک کنند تا آرام شوید و احساسات شدید خود را کاهش دهید. درست مانند ورزش، ممکن است متوجه شوید که این شکل از رهاسازی و ترمیم نه تنها به شما کمک می کند خشم خود را برطرف کنید، بلکه به شما کمک می کند ذهن خود را پاکسازی کنید و اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید. همچنین ممکن است این زمان برای ایجاد تمرین آرامش شخصی خود باشد، بنابراین دفعه بعد که اشتباه کردید، بتوانید وارد فضای تمرین درمانی و ترمیمی خود شوید و ذهن، بدن و روح و روان خود را آرام کنید.

 1. خودتان را ببخشید

«خطا کردن انسانی است، بخشیدن امری الهی است.»

همه ما می دانیم که این حرف درست است اما همیشه به آن عمل نمی کنیم. بخشش راه واقعی شفا است. احتمالاً داستان های زیادی در مورد اینکه چگونه این فرآیند به افراد کمک کرده است از یک موقعیت بسیار بد از جمله بهبودی پس از بیماری بازگردند، شنیده اید.

بخشش حرکتی قدرتمندانه است و تنها راه پیشرفت است. بنابراین، من شما را با این چالش نهایی ترک می کنم: چگونه می توانید «من از خودم عصبانی هستم» را به «من خودم را می بخشم» تغییر دهید؟

10 کاری که وقتی از اشتباهات خود عصبانی هستید باید انجام دهید

سخن نهایی

وقتی متوجه می‌ شوید که در مورد همه « اگرها و شایدها و بایدها» که با این فکر فراگیر همراه است، «من از دست خودم عصبانی هستم» عصبانی هستید، دیگر بهانه ‌ای برای غوطه ‌ور شدن در حس خشمگین بودن ندارید. امتحان کردن یک یا همه استراتژی های بیان شده در این مطلب می تواند به شما کمک کند فاصله بین اشتباه کردن و داشتن یک لحظه روشنگری را کوتاه کنید. محاسبه اینکه شما انسان هستید، افرادی دارید که به شما ایمان دارند، منابعی برای حمایت از شما دارید، و فرصتی طلایی برای یادگیری و حرکت رو به جلو دارید، باید تمام چیزی باشد که برای بهتر کردن فردا و آینده خود بهتر نیاز دارید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/912812/angry-at-myself
4.6/5 - (14 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx