19 تعریف موفقیت شما هرگز نباید نادیده بگیرید

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

در اینجا 19 تا از تعاریف مختلف موفقیت آورده شده است. همه این تعاریف با شما سازگار نخواهد بود، اما احتمالاً تعداد کمی از آن‌ها مناسب شما باشند. از این‌ تعاریف استفاده کرده یا الهام بگیرید تا تعریف خودتان را از موفقیت که می‌توانید در زندگی خود آن را به کار ببرید بگویید.

عناوین مقاله
1- موفقیت یعنی همیشه تلاشت را بکن.2- موفقیت یعنی تعیین اهداف مشخص و عینی3- موفقیت یعنی داشتن مکانی که به آن خانه بگویید.4- موفقیت یعنی درک تفاوتِ بین نیاز و خواسته5- موفقیت یعنی باور اینکه شما می‌توانید.7- موفقیت یعنی مراقبت از نیازهای خود8- موفقیت یعنی یاد بگیرید که گاهی باید “نه” بگویید.9- موفقیت یعنی بدانید که زندگی شما سرشار از نعمت و فراوانی است.10- موفقیت یعنی بدانید که نمی‌توانید چیزی را که اهدا نمی‌کنید را نگه دارید.11- موفقیت یعنی غلبه بر ترس12- موفقیت یعنی هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید.13- موفقیت یعنی یاد بگیرید که شکست خوردن در چندین مبارزه، می‌تواند به پیروزی شما در جنگ کمک کند.14- موفقیت یعنی دوست داشتن و دوست داشته شدن ( یعنی عشق بدهید و عشق دریافت کنید)15- موفقیت یعنی وقتی به چیزی باور دارید بر سر حرف خود بایستید.16- موفقیت تسلیم شدن نیست.17- موفقیت یعنی پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید.18- موفقیت یعنی اجازه ندهید که ناتوانی(معلولیت) شما را عقب نگه دارد.19- موفقیت یعنی درک کنید و بفهمید که کنترل سرنوشت در دستان خودتان است.

1- موفقیت یعنی همیشه تلاشت را بکن.

موفقیت زمانی می‌تواند حاصل شود که در تمام ابعاد کارهایی که انجام می‌دهید بیشترین تلاش خود را بکنید، حتی اگر منجر به نتایج بزرگی نشود. اگر بیشترین تلاش خود را کرده‌اید، باید به آن‌ها افتخار کنید.

2- موفقیت یعنی تعیین اهداف مشخص و عینی

هنگام تعیین اهداف واقع بینانه و ملموس باشید. موفقیت از تعیین اهداف انتزاعی و خیالی حاصل نمی‌شود. اگر می‌دانید به کجا می‌روید، این به خودی خود یعنی موفقیت. حتی اگر در نهایت به مقصد هم نرسید.

 19 تعریف موفقیت شما هرگز نباید نادیده بگیرید

3- موفقیت یعنی داشتن مکانی که به آن خانه بگویید.

خانه مکانی است که دلتان به لرزه بیافتد. وقتی بتوانید نام مکانی را خانه بگذارید، شما موفق هستید. لازم نیست خانه دارای ساختار خاصی باشد. خانه می‌تواند یک کشور، شهر، یا حتی یک شخص باشد. اگر جایی را دارید که در آن احساس راحتی و امنیت می‌کنید، در حال حاضر به چیزی عالی رسیده‌اید.

4- موفقیت یعنی درک تفاوتِ بین نیاز و خواسته

اگر بتوانید وظایف ماهانه خود را انجام دهید و نیازهای اصلی خود را برآورده سازید، موفق هستید. وقتی بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی به چه چیزی نیاز دارید و چه زمانی بدون آن هم می‌توانید سپری کنید، اغلب منجر به ثبات مالی می‌شود و یک راه عالی برای موفقیت است.

5- موفقیت یعنی باور اینکه شما می‌توانید.

اگر باور کنید که می‌توانید، موفق خواهید شد. اعتماد به خود به طور طبیعی برای همه به وجود نمی‌آید، بنابراین اگر بتوانید به خودتان بگویید که شما می‌توانید به اهداف موجود در برنامه‌هایتان برسید، یعنی دارید عالی عمل می‌کنید.

6- موفقیت یعنی به خاطر بیاورید که کار را با اشتیاق برابر کنید.

کار بدون شور و اشتیاق باعث ایجاد استرس‌های ناخواسته و دستاوردهای پوچ می‌شود. بر روی آنچه شما را هیجان زده می‌کند تمرکز کنید. اگر از کار خود خوشحال هستید، عالی است. با این حال، حتی اگر خوشحال هم نیستید، می‌توانید شغل رسمی خود را با سرگرمی یا کار داوطلبانه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید، متعادل کنید.

7- موفقیت یعنی مراقبت از نیازهای خود

به یاد داشته باشید که قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بگذارید. اگر می‌خواهید موفقیت تأثیر معناداری بر دنیای اطراف شما داشته باشد، مراقبت از خودتان امری ضروری است.

8- موفقیت یعنی یاد بگیرید که گاهی باید “نه” بگویید.

موفقیت فقط با زندگیِ متعادل حاصل می‌شود. بخشی از تعادل، یادگیری “نه گفتن” است. نه گفتن به معنای خودخواه بودن نیست. این بدان معنی است که شما اولویت‌هایی دارید و می‌دانید در هر زمان معین باید به آنچه نیاز دارید توجه کنید.

9- موفقیت یعنی بدانید که زندگی شما سرشار از نعمت و فراوانی است.

عشق، سلامتی، دوستان، خانواده … زندگی پر از فراوانی است. شناخت این موضوع قدم مهمی است تا برای تمام زندگی‌ای که به شما داده شده است احساس قدردانی کنید. اگر بتوانید این را احساس کنید، یعنی دارید موفقیت را تجربه می‎کنید.

موفقیت یعنی بدانید که نمی‌توانید چیزی را که اهدا نمی‌کنید را نگه دارید.

10- موفقیت یعنی بدانید که نمی‌توانید چیزی را که اهدا نمی‌کنید را نگه دارید.

شما فقط زمانی موفق خواهید شد که به دیگران کمک کنید تا آن‌ها هم موفق شوند. اینکه یاد بگیرید به جای اینکه همیشه چیزی را بگیرید چیزی را هم ببخشید و اهدا کنید، بخشی از دنیا را به وجود می‌آوریم که همه‌ی ما می‌خواهیم در آن زندگی کنیم. وقتی به دیگران کمک می‌کنید، شرایطی را نیز به وجود می‌آورید که دیگران تمایل داشته باشند تا به شما کمک کنند.

11- موفقیت یعنی غلبه بر ترس

غلبه بر ترس باعث می‌شود احساس شکست ناپذیری داشته باشید. حتی اگر غلبه بر روی یک ترس کوچک در هر هفته باشد، مطمئناً چیزی است که باید به آن افتخار کنیم.  ترس‌های بزرگتر زمان بیشتری را می‌طلبد، اما هر کاری که برای غلبه بر ترس انجام دهید منجر به موفقیت خواهد شد.

12- موفقیت یعنی هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید.

افراد موفق می‌دانند که یادگیری هرگز تمامی ندارد. هر روز وقت بگذارید و با شخصی که دیدگاه متفاوتی دارد مکالمه کنید، مقاله‌ای جالب در رابطه با موضوعی که اطلاعات کمی در مورد آن دارید را مطالعه کنید یا یک کنفرانس و سخنرانی تد تالک را در رابطه با یک پژوهش جدید ببینید. یادگیری خیلی زمان نمی‌برد و طول نمی‌کشد، پس از همین حالا شروع کنید.

13- موفقیت یعنی یاد بگیرید که شکست خوردن در چندین مبارزه، می‌تواند به پیروزی شما در جنگ کمک کند.

افراد موفق نبردهای خود را عاقلانه انتخاب می‌کنند. وقتی بدانید که نبردها در نهایت به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کنند، موفق خواهید شد.

14- موفقیت یعنی دوست داشتن و دوست داشته شدن ( یعنی عشق بدهید و عشق دریافت کنید)

باز کردن دَر قلب خود بر روی دیگران امری دشوار است و می‌تواند ترس را ایجاد کند. اینکه شجاعت داشته باشید و به دیگران عشق بورزید و از آن‌ها عشق دریافت کنید ( پذیرای عشقی که به شما می‌دهند باشید) گامی در جهت تحقق زندگی و موفقیت بزرگ است.

15- موفقیت یعنی وقتی به چیزی باور دارید بر سر حرف خود بایستید.

افراد موفق هرگز از رسیدن به چیزهایی که با تمام وجود به آن‌ها اعتقاد دارند تسلیم نمی‌شوند و از آن‌ها دست نمی‌کشند. شما ممکن است دیدگاه‌هایی داشته باشید که بسیاری از افراد با آن‌ها مخالف باشند، اما اگر تحقیقات خود را انجام داده‌اید و می‌دانید که این اعتقاد مناسب و درستی برای شماست، نباید اجازه دهید که بدون مبارزه و جنگیدن برایش، آن را از دست بدهید.

موفقیت تسلیم شدن نیست.

16- موفقیت تسلیم شدن نیست.

پشتکار، رشادت را به وجود می‌آورد و رشادت باعث موفقیت می‌شود. حتی اگر دستیابی به هدف سالیان سال به طول بیانجامد. اگر خواستار موفقیت هستید، ایستادگی و پافشاری کلید آن است.

17- موفقیت یعنی پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید.

هر زمان که به هدفی رسیدید یا بر مانعی غلبه کردید و آن را کنار زدید، حتی اگر چیز کوچکی باشد وقتی بگذارید و برای آن جشن بگیرید. همه اهداف نیازمند اهدافی کوچکتر هستند که ابتدا باید به آن‌ها دست یابید، بنابراین هر بار که یکی از آن‌ها را کامل کردید، زمانی را به قدر دانی بر روی آنچه برای آن تلاش کرده‌اید اختصاص دهید.

18- موفقیت یعنی اجازه ندهید که ناتوانی(معلولیت) شما را عقب نگه دارد.

معلولیت، موفقیت فرد را تعیین نمی‌کند. جسم و ذهن آن را جبران خواهند کرد. فقط به این دلیل که شما نمی‌توانید همه کارها را انجام دهید به این معنی نیست که نمی‌توانید هیچ کاری انجام دهید. آنچه را که بدن و ذهن شما اجازه می‌دهد را انجام دهید و همیشه به خودتان فشار آورده و بیشتر تلاش کنید. این موفقیت واقعی است.

19- موفقیت یعنی درک کنید و بفهمید که کنترل سرنوشت در دستان خودتان است.

سرنوشت فقط و فقط به دستان خودتان کنترل می‌شود. مسئولیت اقدامات و پیامدهای آن‌ها را بر عهده بگیرید، سپس متوجه می‌شوید که به طور طبیعی موفق‌تر خواهید شد.

کلام آخر

موفقیت را می‌توان از جهات مختلفی تعریف کرد.  اگر در این لحظه شادی، عشق یا ماجراجویی را تجربه می‌کنید، پیش از این صاحب موفقیت شده‌اید. ادامه دهید.

https://www.lifehack.org/articles/communication/the-new-definitions-success.html

 

4.8/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx