۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

بزرگترین فوتبالیست زمان حاضر یا به تعبیر خیلی از بزرگان، بهترین بازیکن فوتبال تمام ادوار، عناوینی که این روزها به لیونل مسی نسبت داده می‌ شوند، غیر از این موضوع، ما می‌ توانیم درس‌ های فراوانی را در حوزه هدایت و رهبری از این اسطوره فوتبال بیاموزیم.

لیونل مسی که معمولاً به عنوان بهترین بازیکن دنیا مطرح می‌ شود و از نظرعده‌ ای بزرگترین بازیکن این رشته ورزشی در تمام ادوار است، اولین بازیکن فوتبال در تاریخ است که 4 سال متوالی جایزه توپ طلا را که به بهترین بازیکن سال اهدا می‌ شود به خود اختصاص داده است، مسی همچنین اولین فردی است که سه جایزه کفش طلایی اروپا را کسب نموده. اگر به نحوه بازی او دقت کرده باشید، سبک بازی و شخصیت او چیزهای زیادی را در خصوص رهبری یک تیم به ما می‌ آموزد.

و اما ببینیم از نظر این نابغه فوتبال رمز موفقیت در چه چیزهایی است:

۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

1- توپ را پاس بدهیم

شاید بزرگترین درسی که می توانیم از لیونل مسی یاد گرفت، پاس دادن توپ در رهبری گروه است. در بازی بین بارسلونا و سلتاویگو، مسی که پشت ضربه پنالتی ایستاده بود و همه منتظر بودند تا گل بزند، توپ را به هم‌ تیمی خود سوارز پاس داد، او هم فرصت را غنیمت شمرد و توپ را در دروازه جای داد و به امتیاز هت تریک آن بازی دست پبدا کرد. موضوع پاس دادن نبود، بلکه فداکاری بود. مسی در آستانه 300 گله شدن بود اما به جای آن که خودخواهی کند، فرصت گل زدن را به سوارز داد و مجبور شد همچنان منتظر این نقطه عطف در زندگی خود بماند. چهار روز بعد مسی توانست در یک بازی دو گل بزند و همین باعث شد از مرز 300 گله شدن عبور کرده باشد و یکی از کسانی که به زدن اولین گل او در آن بازی کمک کرد، سوارز بود.

گاه رهبران تیم ها تصور می‌ کنند که همه چیز باید به نفع آنان باشد، اما رهبری یعنی فداکاری و ارائه خدمات به تیم، نه خدمت‌ رسانی به خود.

2- رهبری تیم مانند دریبل زدن می باشد

رهبر تیم، برای ایجاد تفاوت در بازی عهده‌ دار مسئولیت می‌ شود. لیونل مسی خیلی وقتها 3 یا 4 بازیکن حریف را دریبل میکند تا یک فرصت گل برای خودش بسازد. زمان‌ هایی لازم است یک رهبر تغییری را در کار، در زندگی، در خانواده یا در یک ملت به وجود آورد. توانایی بلند شدن و ایجاد تفاوت در زندگی، از تعهدات یک رهبر است. رهبران بزرگ شجاعت گذشتن از موانع و رسیدن به موفقیت را دارند.

۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

3- انتخاب بهترین‌ ها به عنوان استاندارد

رهبری تیم زمانی حائز اهمیت خواهد شد که از بهترین‌ ها به عنوان استاندارد اندازه‌ گیری موفقیت یک رهبر استفاده شود. با کمی توجه میتوان به راحتی دید که لیونل مسی خواستار تعالی خود می باشد. لیونل فوتبال را با مهارت مطلق بازی میکند. فوتبالیست‌‌ های کمی در جهان یا تاریخ فوتبال وجود دارند که بتوان آنها را با مسی مقایسه نمود.

4- واجد شرایط بودن و بازی کردن

مسی رکورد ثبت میکند، چون بازی میکند. ما بدون شرکت کردن در موقعیتی که در آن امکان رکورد زدن وجود دارد، نمی توانیم از خودمان رکوردی برجای بگذاریم. برای رکورد زدن هم باید واجد شرایط بود، رهبر یک تیم باید واجد شرایط باشد. رهبری تیم تجاری به مهارت‌ های گوناگون نیاز دارد و داشتن صفاتی همچون، شجاعت، استواری و قدرت. اما تمام آنچه که برای واجد شرایط بودن لازم است، در میدان ماندن است. مسی شرایط بازی کردن در مسابقات را دارد.

رهبر تیم باید دائم در تلاش باشد. تمام رکوردهایی که لیونل مسی ثبت نموده و یا جوایزی که در زندگی خود کسب کرده، به خاطر آن است که شرایط لازم را داشته و همچنان در صحنه است.

۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

5- بلند شو و به بازی ادامه بده

مسی مایل است به بازی ادامه دهد و خیلی شکایت نمیکند. خطاهای زیادی روی او صورت گرفته اما او همچنان به بازی ادامه میدهد. رهبران واقعی کسانی می باشند که وقتی شرایط آنها را زمین میزند، بلند می شوند و نشان می دهند که مشکلاتشان رفع شده است. برخی بازیکنان دنیای فوتبال بعد از آنکه روی آنها خطا انجام میشود، روی زمین می‌ افتند و چندین غلت می‌ زنند و وانمود می‌ کنند که شدیداً درد دارند، اما یک رهبر واقعی بلند میشود و به بازیش به بهترین نخو ادامه میدهد. اینکه در زمین بازی خودمان را چگونه مدیریت می کنیم، نشان میدهد در آینده چه تعداد از ما پیروی خواهند کرد.

6- گل زن عالی

گرچه وقتی به سمت مدافعان میدود، سعی میکند از آنها جلو بزند، اما بازی او از زمانی به شکل چشمگیری متحول شد که در سال 2013 دچار صدمات عضلانی گردید. مسی در حال حاضر ترجیح میدهد لحظه مناسبی را که باید به سرعت بدود و حمله کند را انتخاب کند. این روش حساب شده در ابتدا انتقادهای را به دنبال داشت، اما در حقیقت او در آن لحظات تمام انرژی اش را جمع میکند، سرش را بالا میگیرد و حرکت دیگران را رصد میکند، در حقیقت این کارها لازم است تا مطمئن شود توانسته از بی‌ توجهی تیم رقیب و ضعف خط دفاعی حریف استفاده کند.

7- یک حرفه‌ ای تمام و کمال

برخلاف آنچه که مخالفین در نگاه اول باور دارند، لیونل یک بازیکن واقعاً قدرتمندی می باشد که هم به آمادگی جسمانی خود توجه دارد و هم این که رژیم غذایی خود را به شدت رعایت میکند.

قدرت ذهنی این بازیکن شماره 10، به همان اندازه قابل توجه است. مسی همیشه مقابل دوربین در برابر سوالاتی که از او پرسیده میشود، یک لبخند شجاعانه بر لب دارد و حتی تکل‌ های مداوم بازیکنان حریف را بدون شکایت می پذیرد، مسی می تواند تحت فشار زیاد هم آرام باشد.

۱۰ راز موفقیت کارآفرینان از زبان لیونل مسی

8- شور و اشتیاق برای بازی

مسی علاقه بسیار زیادی به تمام چیزهایی که به فوتبال مربوط می‌ شوند، دارد. به گفته خودش “پول یک عامل تحریک کننده نیست. پول باعث نمی‌ شود من بهتر بازی کنم. من با یک توپ خوشحالم. انگیزه من از بازی در زمین به وجود می‌ آید چیزی که من عاشقش هستم. اگر دستمزد یک بازیکن حرفه‌ ای را هم به من ندهند، حاضرم به خاطر هیچ هم بازی کنم.”

9- هویت پیدا کردن با یک تیم درست

یکی از ویژگی‌ های لیونل مسی این است که عضو یک تیم خوب می باشد. مسی توانسته برنده 5 جایزه توپ طلای Balon D’or شود. و چنین اتفاقی بدون داشتن هم تیمی‌ های خوب میسر نخواهد شد. بهتر است بگوییم آنقدر که بارسلونا برای مسی کار انجام داده ، مسی برای بارسلونا کار انجام نداده است.

10- محاسبه و برنامه‌ ریزی استراتژیکی

اگر طرفدار فوتبال هستید، حتماً با ما موافقید که گل زدن محاسبه میخواهد. ما باید محاسبه کنیم که چگونه به توپ ضربه بزنیم، کی بدویم، چه تکنیکی به کار ببریم و چه موقع گل بزنیم. این همان کاری است که مسی به خوبی هنگام گل زدن انجام میدهد. به عنوان یک کارآفرین، باید محاسبات لازم و کافی را برای شناختن فرصت‌ های بازار انجام دهیم.

3.6/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx