احساس گمشدگی می کنید؟

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

احساس گمشدگی می کنید؟ 40 نقل قول برای کمک به شما در یافتن معنای زندگی

لیز گالووی

گاهی اوقات، ما حکمت باستانی را با خود حمل می کنیم که در طول نسل ها زمزمه شده است، جایی که برای آنچه نیاز داریم قدرت پیدا می کنیم. مواقع دیگر احساس می کنیم شادی و سلامت عقلمان از بین رفته است و بدون سکان، در فضای خود شناور هستیم. ما نمی دانیم که آیا در مسیر درستی حرکت می‌کنیم یا خیر و به جای تغییر، احساس عذاب وجدان می‌کنیم. در این لحظات، ممکن است به برخی از نقل قول های مربوط به احساس گمشده نیاز داشته باشیم تا به ما کمک کنند دوباره الهام بگیریم.

در مواقعی که احساس گمشدگی می کنیم، راحت می توانیم آسایشی که در اوقات خوش داریم را فراموش کنیم و وقت خود را برای اشتباهاتی بگذاریم که ما را از دیگران جدا می کند.

من اغلب در زمینه رهبری کار می کنم و باید محدودیت های خود را آزمایش کنم و به کسانی که رهبری می کنم الهام بخشم. یکی از نقل قول هایی که توسط تی اس الیوت در ذهن دارم این است:

«تنها کسانی که جرات رفتن بیش از حد را دارند، احتمالاً می توانند بفهمند که تا کجا می توان پیش رفت.»

دانستن اینکه چگونه در یک بحران عملکرد شخصی یا حرفه‌ای خواهید داشت، می‌تواند به شما کمک کند تا از دوران سخت عبور کنید. افرادی که تمایل دارند در یک بحران بهترین کار را انجام دهند یا در مواقع استرس زا آرام بمانند، افرادی صادق و رک هستند.

ما اغلب سعی می کنیم با استفاده از منطق، در زندگی خود معنا پیدا کنیم و با افزایش کنترل، خطرات درک شده را کاهش دهیم. مشکل کنترل کردن، این است که می‌توانید خیلی محکم نگه دارید، گزینه‌های خود را محدود کنید و تصویر بزرگتر را از دست بدهید.

احساس گمشدگی می کنید؟

تلاش برای حذف عملکرد از اهداف نامشخص، فقط فشار را افزایش می دهد. شاد بودن ناشی از احساس خود و آزادی است، نه فهرست محدودی که خود را در آن حبس کرده اید.

گاهی لازم است زندگی خود را به شیوه های جدیدی مشاهده کنیم و با خردی که در داشتن آن شک داریم، آن را بررسی کنیم. آن موفقیت های بزرگ، هر روز با اقدامات افزایشی کوچک انجام می شود. در مواقع شک و تردید، چه کسی را انتخاب می کنید؟

چه این صفحه را برای الهام گرفتن در آینده نشانه گذاری کنید یا نقل قول های قدرتمند و الهام بخش را روی تی شرت، لیوان قهوه، زنجیره کلید و محافظ صفحه نمایش خود به نمایش بگذارید، این 40 نقل قول فراموش شده به شما کمک می کند تا ماهیت واقعی خود را یادآور شوید.

ما می‌توانیم دوباره با اولویت‌هایمان ارتباط برقرار کنیم و با برخی از کلمات مورد علاقه‌ام در زیر که الهام‌بخش سادگی و حقیقت هستند، هم از قدیمی‌ها و هم از بینندگان مدرن الهام بگیریم.

 

نقل قول هایی درباره گمشدگی

 1. «اگر روی چیزی کار می‌کنید که واقعاً به آن اهمیت می‌دهید، لازم نیست تحت فشار قرار بگیرید. قدرت تصور، شما را با خود می کِشَد» – استیو جابز
 2. اگر برای چیزی ایستادگی نکنید، به هر چیزی دچار خواهید شد. -گوردون ادی
 3. یکی از واقعی ترین آزمون های درستکاری، امتناع صریح از به خطر افتادن است. -چینوا آچهبه
 4. ترس هایی که با آنها روبرو نمی شویم به محدودیت های ما تبدیل می شوند. -امی الیزابت
 5. آن کسی باشید که در جوانی به آن نیاز داشتید. -ناشناس
 6. «وقتی بنشینیم و کاری نکنیم، درون خود ترس ایجاد می کنیم. ما با داشتن عملکرد، بر آنها غلبه خواهیم کرد.» -دکتر. هنری لینک
 7. «چیزهای درک نشدنی و ناملموس، نشان دهنده قدرت واقعی جهان است؛ زیرا بذر چیزهای محسوس است.» -بروس لی
 8. طوفان، باعث می شود درختان ریشه های عمیق تری داشته باشند. -دالی پارتون
 9. زمانی که به نظر می رسد همه چیز بر علیه شما پیش می رود، به یاد داشته باشید که هواپیما برخلاف باد بلند می شود، نه همراه با آن. -هنری فورد
 10. اگر صدایی را در درون خود بشنوید که می‌گوید «نمی‌توانی نقاشی کنی»، به هر طریقی نقاشی کن تا آن صدا خاموش شود. – ونسان ون گوگ
 11. «اینقدر کوچک عمل نکنید، شما جهانی هستید که در حال حرکتی وجدآمیز است». -مولوی
 12. درختی که خم نمی شود معمولا می شکند. -لوا تزو
 13. آنچه در درون به دست می آوریم، واقعیت بیرونی را تغییر خواهد داد. – پلوتارک
 14. «ما به راحتی می توانیم کودکی را که از تاریکی می ترسد ببخشیم. تراژدی واقعی زندگی زمانی است که مردان از نور می ترسند.» -افلاطوناحساس گمشدگی می کنید؟
 15. معلم شما می تواند در را باز کند، اما شما باید خودتان وارد شوید. -ضرب المثل چینی
 16. گم شدن یعنی آموختن راه. -ضرب المثل آفریقایی
 17. با انتقاد منحرف نشوید. به یاد داشته باشید طعم موفقیت برخی از افراد، تنها زمانی است که شما را پایین بکشند. -زیگ زیگلار
 18. «آیا می دانید که چه کسی هستید؟ نپرسید. عمل کنید. عمل شما را مشخص و معین خواهد کرد.» -توماس جفرسون
 19. برای آنچه امروز هستید سپاسگزاری کنید و برای اینکه فردا چه بخشی از خود را از دست خواهید داد به جنگیدن ادامه دهید.” -ویلیام شکسپیر
 20. «غم به عقب نگاه می کند. نگران به اطراف نگاه می کند؛ اما ایمان به بالا نگاه می کند.» -رالف والدو امرسون
 21. «یک روز از من خواهی پرسی که زندگی من مهمتر است یا زندگی تو؟ من مال خودم را می گویم و تو نمی دانی که تو زندگی منی.» – خلیل جبران
 22. شما به دنیا آمدید که واقعی باشید، نه برای اینکه کامل باشید. -ناشناس
 23. «پس از بالا رفتن از یک تپه بزرگ، فقط می بینید که تپه های بزرگتری هست که باید از آنها بالا بروید.» – نلسون ماندلا
 24. ممکن است با شکست های زیادی مواجه شویم، اما نباید شکست بخوریم. -مایا آنجلو
 25. دستانم را از کسانی می شویم که پچ پچ را دانش، سکوت را جهل و محبت را هنر می پندارند. – خلیل جبران
 26. ترس تنها به اندازه ای عمیق است که ذهن اجازه می دهد. -ضرب المثل ژاپنی
 27. «باید حاضر باشیم زندگی‌ای را که برنامه‌ریزی کرده‌ایم رها کنیم تا زندگی در انتظارمان باشد.» – جوزف کمبل
 28. هر روز به درون خود بروید و نیروی درونی را بیابید تا دنیا شمع شما را خاموش نکند. – کاترین دانهام
 29. «یک پرستو نه تابستان می‌سازد، نه یک روز خوب. به همین ترتیب، یک روز یا مدت کوتاهی از شادی، انسان را کاملاً خوشحال نمی کند.» – ارسطو
 30. «دو راه برای زندگی کردن وجود دارد. یکی مثل اینکه هیچ چیز معجزه نیست. دیگری انگار همه چیز یک معجزه است.» – آلبرت انیشتین
 31. شما باید راه های اشتباه زیادی را طی کنید تا راه درست را پیدا کنید. – باب پارسون
 32. «خشم، کینه و حسادت قلب دیگران را تغییر نمی دهد. فقط مال شما را تغییر می دهد.» – شانون ال. توسکا
 33. گم شدن به همان اندازه پیدا شدن، بخشی از روند پیدایش شما است. – الکس ایبرت
 34. «بافت زخم قوی تر از بافت معمولی است. قدرت را درک کنید، ادامه بدهید.» – هنری رولینز
 35. بزرگترین اشتباهی که در زندگی می توانید مرتکب شوید این است که دائماً از انجام آن بترسید.” – البرت هابارد
 36. زندگی انتظاری برای گذشتن طوفان نیست. در مورد یادگیری رقصیدن در باران است. – ویویان گرین
 37. هیچ چیز زیباتر از لبخندی نیست که در میان اشک ها تلاش کرده است تا پیدا شود. – دمی لواتو
 38. «در ورودی و در پشتی خود را باز بگذارید. اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند. فقط به آنها چای ندهید.» – شونریو سوزوکی
 39. «زمان‌های سخت هرگز دوام نمی‌آورند، اما آدم‌های سخت دوام می‌آورند». – رابرت اچ شولر
 40. شما هرگز برای تعیین هدف دیگر یا رویایی جدید آنقدر پیر نیستید. – سی اس لوئیس

 

گاهی اوقات بد نیست احساس کنید که گم شده اید.

پس از نگاه کردن به این نقل قول های احساسی، به راحتی ممکن است کسی از شما گیج شود. اما این نقل قول‌های الهام‌بخش شما را راهنمایی می‌کنند که هر بار که خطر زیاد است، صدایی بشنوید و جایی برای فرار نداشته باشید. انتخاب میانبر و نادیده گرفتن صدای ناخودآگاه برای انجام درست کار، همیشه آسان است!

مهم نیست که شرایط چقدر وخیم است، باید تلاش کنید و راه هایی برای ارتقای روحیه خود بیابید.
تلاش نکردن از خطر غوطه ور کردن افکارتان در منفی گرایی، دردناک تر است.

وقتی احساس می کنید گم شده اید، طبیعی است که در مورد مرحله بعدی گیج شوید.
با این حال، باید تعیین کنید که خطر ماندن در حالت غمگین برای مدت طولانی‌تر، چه زمانی باعث آسیبی بیشتر از سود می‌شود.

و نگران نباشید، اشکالی ندارد که گاهی احساس کنید گم شده اید و ندانید در زندگی خود به کجا می روید. ما در زندگی مراحل مختلفی را پشت سر می گذاریم و هیچ کدام دائمی نمی مانند. به یاد داشته باشید که «زندگی یک کار در حال پیشرفت است» و این نیز خواهد گذشت. اگر می خواهید از جزر و مد زندگی عبور کنید، حفظ امید بسیار مهم است.

احساس گمشدگی می کنید؟

 

به خودتان خیلی سخت نگیرید.

هر کس به شیوه خود مبارزه می کند، اما هیچ کس نمی تواند بگوید من همه چیز را می دانم.” زندگی یک مبارزه دائمی است و هر کسی باید شخصاً برای غلبه بر موانع تلاش کند.

خواه این زندگی حرفه ای شما باشد که باعث شده احساس گم شدن کنید یا زندگی شخصی شما این وضعیت ذهنی را ایجاد کرده است، به یاد داشته باشید که شما به تنهایی می توانید راه حل را پیدا کنید. شادی یک حالت ذهنی است و شما به تنهایی می توانید احساساتی را کنترل کنید که می توانند در نگرش شما زمانی که احساس گمشدگی می کنید، تغییر ایجاد کنند.

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که هدف شما از دنیا چیست و فقط شما باید خودتان تصمیم بگیرید. کائنات به ما حیات بخشیده و از طریق تجربیات منحصر به فرد چیزهای مختلفی به ما می آموزد. برخی ممکن است خوب باشند و برخی ممکن است بد باشند.

بنابراین، حتی اگر هنوز آن را نفهمیده اید، خودتان را مورد سرزنش قرار ندهید و به خودتان سخت نگیرید. مشکلی نیست! شما به کسی توضیحی در مورد اینکه چرا اینقدر طول می کشد یا چرا هنوز نتوانسته اید آن را بفهمید، بدهکار نیستید. با سرعت خودتان جلو بروید تا به جایی برسید که می‌خواهید. هیچ چیز دائمی نیست و شما راه خود را پیدا خواهید کرد. این فقط به زمان بستگی دارد.

به جای شکایت و تحقیر خود، می‌توانید ایده‌ فکر کردن را امتحان کنید تا به شما در ادامه راه کمک کند. به تعویق انداختن و سرزنش خود فقط انگیزه را از بین می برد و چیزی جز ترحم برای شما ندارد.

فراموش نکنید اگر دلتان را روی چیزی بگذارید، می‌توانید به آن برسید. احساس گمشدگی یک حالت دائمی نیست و برای بالا بردن احساسات خود، باید به خودتان ایمان داشته باشید.

سخن آخر

بسیاری از این جملات درباره احساس گمشدگی، هسته مشترکی دارند. یعنی یک قدم به عقب بردارید و خود را از زاویه جدیدی ببینید.

اقدام کنید و الهام را به یک روتین تبدیل کنید. عملکرد باعث ایجاد یادگیری می شود و این در نهایت باعث ایجاد اعتماد به نفس و ایجاد جهت می شود و شک و تردید را از بین می برد.

تصور کنید که می خواهید چه چیزی باشد تا ارتعاش شما با میل شما مطابقت داشته باشد. ما نمی‌توانیم انگشتان خود را به هم بزنیم و احساس گمشدگی را تغییر دهیم، اما می‌توانیم آگاهی موقعیتی خود را از احساسات و مکان‌هایی که زندگی‌مان دچار تغییر ناگهانی شده یا ممکن است تغییر کند، افزایش دهیم.

ما به همان اندازه که متفاوت هستیم، از زندگی روزمره خود الهام می گیریم. الهام می تواند فوراً و به طور پراکنده باشد یا مانند قطره ای باشد که به آرامی به یک آبشار باشکوه تبدیل می شود که با انرژی خلاق از بین می رود. این قطره چیزی است که شما را در دوران تاریک، حفظ میکند.

وقتی در جایی هستید که احساس می‌کنید گم شده‌اید و خودتان را نمی‌شناسید، در آن لحظه به کسی که با شماست، کمی دلسوزی درونی بدهید.

شما این قدرت را دارید که دنیای خود را با یک قدم در یک زمان بسازید و این جملات دربارع احساس گمشدگی، می تواند به شما کمک کند. شما انتخاب می کنید که چگونه فکر کنید. با احساس و دلایل خود هماهنگ شوید.

به یاد داشته باشید که شما این قدرت را دارید که هر کاری که می خواهید باشید، انجام دهید. روزگار سخت پایدار نیست ولی انسانهای سخت چرا.

می گویند اگر می خواهید شخصیت یک انسان را امتحان کنید، به او قدرت بدهید تا چهره واقعی خود را ببینید. بنابراین الهام خود را برای زمانی که نیاز به یادآوری هدف خود دارید، حفظ کنید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/809763/feeling-lost-quotes
4.9/5 - (11 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx