چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

Add a Comment
11 Min Read

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

چگونه از پشیمانی دست برداریم

آیا شما گاهی اوقات برای خود متاسف می شوید و حال شما بد می شود؟ آیا دوست دارید می دانستید چگونه از دلسوزی برای خودتان دست بردارید؟

 • گاهی اوقات، آنچه شما برنامه ریزی می کنید یا انتظار دارید، آنطور که می خواهید عمل نمی کند.
 • گاهی اوقات، شما احساس طرد شدن می کنید.
 • ممکن است درس بخوانی، اما نمرات پایینی بگیری.
 • شما سخت کار می کنید و سپس شکست می خورید.

در این مواقع چه احساسی دارید؟ دلتان برای خودتان میسوزد؟ آیا احساس افسردگی، رنجش و ناراحتی می کنید؟ آیا اغلب به خود می گویید: «از انجام دادن یا نکردن این یا آن کار متاسفم؟

این نگرش ذهنی احساس پشیمانی ناسالم، مخرب و غیر مفید است. چه کاری می توانید انجام دهید تا از این خلق و خوی منفی خلاص شوید، دیگر برای خود متاسف نباشید، احساس بهتری داشته باشید و سپس ادامه دهید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا اعتماد به نفس خود را به دست آورید و مثبت تر شوید؟

در اینجا چند نکته و پیشنهاد وجود دارد که به من کمک کرده است و معتقدم به شما نیز کمک خواهد کرد.

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

چگونه در ۹ مرحله دیگر احساس تأسف نخوریم؟

 1. برای پیاده روی بیرون بروید

همه چیز را رها کن و برو پیاده روی. حتی ۱۰-۱۵ دقیقه پیاده روی برای شما مفید خواهد بود. چرا؟ زیرا بیرون بودن در فضای باز، نه در اتاق، به شما کمک می‌کند تا مسائل را از منظری وسیع‌تر ببینید، و اغلب، مسائلی که شما را آزار می‌دهند، به نظر می‌رسد که بخشی از قدرت خود را بر شما از دست می‌دهند. پیاده روی در خیابان یا پارک برای رهایی از استرس و ایجاد آرامش بیشتر بسیار مفید است. فعالیت بدن به بدن ورزش می دهد و حواس پرتی ذهن را از مشکلات دور می کند.

 1. بفهمید که چرا برای خود متاسف هستید

دقایقی را به فکر کردن در مورد دلایل این خلق و خوی خود و اینکه چرا ناراضی هستید اختصاص دهید.

 • شکست خوردی؟
 • آیا کسی که دوستش دارید شما را رد کرده است؟
 • آیا کار خود را از دست داده اید؟
 • پول از دست دادی؟

سوالاتی را بپرسید که به وضعیت شما اشاره دارد. بعد، به سه راه سازنده فکر کنید که بتوانید این موضوع را برطرف کنید و آنها را یادداشت کنید. بیش از ۱۰ دقیقه به این مرحله اختصاص ندهید، زیرا اگر به عواملی که منجر به این وضعیت شده اند فکر کنید، ممکن است افکار و احساسات منفی و منفی شروع به قوی تر شدن کنند. آنچه را که یادداشت کرده اید همه جا همراه داشته باشید و شروع به اجرای آنچه نوشته اید کنید.

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

 1. در مورد احساس خود سوال بپرسید

از خودت بپرس:

 • (آیا دلسوزی برای خودم به هیچ وجه به من کمک می کند؟)
 • (خوب، من الان احساس بدی دارم، اما آیا می خواهم این احساس را ادامه دهم؟)
 • (آیا از اجازه دادن به این احساسات لذت می برم؟)
 • (آیا واقعاً می خواهم با این حال و هوا ادامه دهم؟)
 • (چرا از زمانم برای انجام کارهایی که به من احساس خوبی می دهد به جای رنج کشیدن استفاده نکنم؟)

بعد، چند بار به خود بگویید:

(من می خواهم احساس خوشحالی و اعتماد به نفس داشته باشم. من می توانم و دفعه بعد بهتر عمل خواهم کرد.)

 1. آن را از زندگی و سیستم خود خارج کنید

این ایده خوبی نیست که اجازه دهید تاسف برای خود و احساس پشیمانی ادامه یابد. برای چند دقیقه به آنها توجه کنید، روی احساسات خود تمرکز کنید و متوجه شوید که آنها چقدر شما را ناراحت می کنند. این کار را بیش از چند دقیقه انجام ندهید، زیرا تمرکز روی آنها باعث رشد آنها می شود.

پس از آن، تصمیم بگیرید تا جایی که می توانید کمتر به آنها فکر کنید. این مفید خواهد بود که توجه خود را به چیز دیگری جلب کنید، چیز جالبی که توجه شما را از چیزی که شما را آزار می دهد منحرف کند، مانند یک سرگرمی، ورزش یا هر فعالیت دیگری. از دیگر کارهایی که می توانید انجام دهید، ملاقات با دوستان، رفتن به سینما یا رفتن به تعطیلات است.

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

 

 1. سعی کنید اهمیت موقعیت را به حداقل برسانید

چیزی در زندگی تان باعث شد که برای خودتان متاسف شوید. آخر دنیاست؟ قطعا نه! بسیاری از موقعیت هایی مانند شما عبور کرده اند. این چیزی منحصر به فرد برای شما نیست.

چگونه اهمیت موقعیت را به حداقل برسانیم؟

 • به چیزهای خوب زندگیتان فکر کنید.
 • به چیزهایی فکر کنید که شما را خوشحال کرده است.
 • کارها و خوبی هایی را که انجام دادید را به ذهن خود بیاورید.

این به شما کمک می کند تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهید. آیا اتفاقی که اکنون روی می دهد در یک هفته، یک ماه یا یک سال اهمیت خواهد داشت؟

زندگی فراز و نشیب های خود را دارد و مطلقاً هیچ منطق و دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید رویدادهای خارجی بر احساس شما تأثیر بگذارد. این دلیلی است که من کتابی در مورد جدایی و رها کردن و اینکه چگونه چیزها را شخصی نگیریم نوشتم.

 1. با دیگران مهربان باشید

 

 1. چند کلمه با فروشنده در مغازه صحبت کنید
 2. از راه های کوچک به دیگران کمک کنید.
 3. سعی کنید شنونده بهتری باشید.
 4. با مردم مهربان باشید.
 5. به کسی کمک کنید از یک خیابان شلوغ عبور کند.
 6. اجازه دهید عده ای در حین رانندگی به لاین شما بروند. می توانید راه های بسیار دیگری برای مفید بودن پیدا کنید. این باعث می شود که توجه شما از غم و اندوه منحرف شود و احساس رضایت و شادی بیشتری داشته باشید.

کمک به دیگران، به شما کمک می کند تا در مشکلات خود غرق نشوید و برای خود متاسف نشوید.

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

 1. یک غذای بینظیر و خوشمزه بخورید

غذا به عنوان یک درمان شناخته شده است. برای افسردگی و احساسات بد من خوردن بستنی یا چیزی شیرین را پیشنهاد نمی کنم، اگرچه ممکن است برای مدتی کمک کند. بسیار بهتر است که یک وعده غذایی خوب و سالم داشته باشید. می توانید یک غذای خوب تهیه کنید یا برای خوردن آن به رستوران بروید.

 1. جملات تاکیدی را تکرار کنید

من اغلب می نویسم که چگونه جملات تاکیدی در تغییر روحیه، وضعیت ذهنی یا عادات فرد مفید است.

هنگامی که خلق و خوی بدی دارید، احساس ترحم به خود، احساس ضعف در عزت نفس، یا زمانی که برای خود متاسف هستید، تکرار یک یا چند جمله تاکیدی می تواند به شما کمک کند تا شما را شاد، تشویق و انگیزه دهد. جملات تاکیدی همچنین می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

در اینجا چند مورد تأیید وجود دارد:

 • (من می توانم وضعیت ذهنی خود را تغییر دهم.)
 • (من مثبت تر و با اعتماد به نفس تر می شوم.)
 • (من قصد دارم زندگی خود را بهبود بخشم و احساس خوبی داشته باشم.)
 • (من فقط افکار مثبت و شاد را به ذهنم راه می دهم.)

چگونه از احساس تاسف برای خود دست برداریم

 1. نقل قول های الهام بخش را بخوانید

دریافته ام که خواندن جملات الهام بخش و انگیزشی برای احساس بهتر و به دست آوردن عزت نفس انگیزشی و شجاعت بسیار مفید است.

اگر نقل قول خاصی را پیدا کردید که دوست دارید، آن را روی کاغذ یا روی یک اپلیکیشن مناسب روی گوشی خود یادداشت کنید و در ساعات مختلف روز آن را بخوانید. در مورد آن فکر کنید، و در مورد اینکه چگونه می توانید آن را در زندگی خود اعمال کنید. این به شما کمک می کند تا دیگر برای خودتان متاسف نباشید.

هیچ دلیلی برای متاسف شدن برای خود وجود ندارد هیچ دلیلی در دنیا وجود ندارد که شما به خود ترحم کنید و برای خود متاسف باشید. غرق شدن در احساسات منفی اتلاف وقت و انرژی است. این احساسات کمکی به بهبود زندگی شما نمی کند. آنها فقط شما را در مسیری قرار می دهند.

برای تغییر طرز فکر، باید همین الان اقدام کنید، نه در آینده. منتظر نباشید این احساسات و افکار بد از بین بروند. با رعایت نکاتی که در این مقاله آمده است، آنها را از بین ببرید. زندگی می تواند عالی باشد. می توانید احساس شادی و الهام داشته باشید. همه چیز در ذهن و نگرش شماست. افکار و انتظارات خود را تغییر دهید و زندگی جهشی به جلو خواهد داشت.

برای آسان‌تر و سریع‌تر کردن این فرآیند، از قدرت جملات تاکیدی استفاده کنید. این جملات مثبت کوتاه می تواند اعتماد به نفس، قدرت درونی و عزت نفس را برای شما به ارمغان بیاورد و دیگر نیازی به تاسف نخواهید داشت.

یاد بگیرید که رها کنید و اجازه ندهید احساسات و خلق و خوی منفی دیگران بر شما تأثیر بگذارد، گام مفید دیگری است که می توانید بردارید.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/how-to-stop-feeling-sorry-for-yourself-and-feel-better/
۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx