10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

خود اصیل

امروزه در جهان، یافتن افرادی که نمی‌ترسند بدون عذرخواهی خود واقعی خود باشند، به همان اندازه نادر شده است که بتوان سوزنی در انبار کاه پیدا کرد. همه می خواهند مثل بقیه باشند، غافل از اینکه هر کس به روش خودش منحصر به فرد است و همه چیزهای مختلفی برای ارائه به دنیا دارند. خود واقعی بودن تنها راه برای داشتن یک زندگی شاد و رضایت بخش است. به خواندن ادامه دهید تا راه هایی را بیابید که می توانید خود واقعی خود را آزاد کنید و در نتیجه گنج زندگی را بیابید.

10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

 1. سلام! این تویی

اولین قدم برای رهاسازی خود واقعی تان این است که بدانید چه کسی هستید و نه فقط اینکه چه کسی می خواهید باشید. برای سکوت و ارزیابی خود وقت بگذارید. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید تا خودتان را بهتر بشناسید. بدانید به چه چیزی علاقه دارید و چه چیزی شما را خوشحال می کند. از خود سوالاتی بپرسید که طرز تفکر شما را گسترش می دهد و به شما امکان می دهد با خود واقعی خود ارتباط عمیق تری برقرار کنید.

 1. چارچوب بندی مجدد زندگی خود

جامعه انتظارات زیادی از شما دارد. از آنچه انتظار می رود پیروی نکنید، بلکه قوانین خود را ایجاد کنید. بیشتر روی مراقبت از خود و چیزهایی تمرکز کنید که بهترین نسخه شما را نشان می دهد. به عنوان مثال، آیا غذاهای مغذی مصرف می کنید؟ یادتان هست امروز ورزش کنید؟

 1. سعادت خود را دنبال کنید

امروز برای شما چالش برانگیز است که خود واقعی خود باشید، زیرا همیشه سعی می کنید کارهایی را انجام دهید که دیگران را خوشحال می کند. شما همچنین همیشه به دنبال تایید دیگران هستید. برای تبدیل شدن به خود واقعی، کارهایی را انجام دهید که از انجام آنها لذت می برید و به آنها علاقه دارید. شادی خود را دنبال کنید، آنگاه شما خود واقعی خود را آزاد خواهید کرد.

10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

 1. هدف خود را پیدا کنید

با گذراندن زندگی، هر از چند گاهی متوجه می شوید که از چیزهایی که آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود شکایت می کنید. با این حال، اگر فقط شکایت کنید و کاری برای تغییر وضعیت خود انجام ندهید، ممکن است در نهایت ناامید شوید و حتی راه خود را گم کنید.

غر زدن را متوقف کنید و به دلیل انجام کاری که انجام می دهید فکر کنید و اهداف معناداری تعیین کنید. رسیدن به اهداف با معنای عمیق تقریباً غیرممکن است و سایر اهداف کوچکتر شما را هدایت می کنند. فقط یک هدف کوتاه مدت تعیین نکنید که پس از دستیابی به آن ممکن است شما را بدون ایده برای انجام کارهای بعدی در گیر کند. دنبال کردن اهداف معنی دار باعث می شود در طول زندگی انگیزه داشته باشید و شما را بر روی دستیابی به آنها متمرکز کنید.

 1. شما واقعی را به دنیا نشان دهید

اگر نمی توانید خودتان باشید، دیگر چه کسی می توانید باشید؟ زندگی کوتاه تر از آن است که بتوان آن را با کسی غیر از خودت سپری کنید. خودت باش و آدم شادتری خواهی شد. انتظارات دیگران را برآورده نکنید، بلکه بر اساس باورهای خود زندگی کنید. اگر مردم شما را آنطور که هستید دوست ندارند، پس این مشکل آنهاست، نه شما.

 1. مدیتیشن کنید

مدیتیشن ساده ترین راه برای رها کردن خود واقعی است. مدیتیشن شما را به عمق خود می کشاند و شما را به مکانی آرام و دور از واقعیت و فضا می برد. این خود واقعی شما را باز می کند و باعث می شود مطابق با آن عمل کنید. مدیتیشن روزانه می تواند منجر به سیم کشی مجدد مغز شما شود که باعث کاهش استرس و تنش می شود.

10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

 1. از سفر خود لذت ببرید

اکثر مردم زمان زیادی را صرف وسواس در مورد گذشته و آینده می کنند و فراموش می کنند که در حال زندگی کنند. حضور داشته باشید تا از زیبایی های زندگی لذت ببرید و با خود واقعی خود ارتباط بیشتری برقرار کنید.

 1. شکرگزاری را تمرین کنید

قدردانی یک احساس قوی است که می تواند تغییر قابل توجهی در زندگی شما ایجاد کند. قدردان بودن فواید زیادی دارد.

اگر زمانی را بیابید که به گذشته نگاه کنید و به آنچه برای آن سپاسگزار هستید نگاه کنید، از این مزایا لذت خواهید برد. شما شادتر هستید و با نگرش مثبت به زندگی نگاه می کنید. برخلاف کسی که جنبه منفی همه چیز را می یابد، شما از احساس زنده بودن لذت خواهید برد، بسیار بهتر می خوابید و نسبت به دیگران مهربان تر و دلسوزتر خواهید بود.

تمرین قدردانی چندان سخت نیست. شما می توانید با قدردانی از هر چیز جدیدی که روزانه در زندگی شما اتفاق می افتد شروع به انجام آن کنید. به عنوان مثال، اگر کسی کاری را برای شما انجام می دهد که معمولاً انجام نمی دهد، نامه هایی بنویسید و از کسانی که به نوعی زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده اند تشکر کنید.

هر روز هنگام صرف شام، همه چیزهایی را که به خاطر آنها سپاسگزار هستید با خانواده خود به اشتراک بگذارید. همچنین، می‌توانید با نوشتن هر روز و قرار دادن تکه کاغذ در یک شیشه، آن را سرگرم‌کننده و خلاق کنید. قدردانی زندگی شما را بسیار آسان تر و بهتر می کند. یک دفترچه قدردانی تهیه کنید که در آن چیزهایی را که به خاطر آنها سپاسگزار هستید ثبت کنید.

10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی

 1. به بهترین خود تبدیل شوید

چگونه می توانید به بهترین شکل ممکن تبدیل شوید؟ این “شما” که همیشه از زندگی راضی هستید. “تو” که حتی در کوچکترین چیزها هم شادی می یابد. خوب، در اینجا چند نکته برای شما وجود دارد.

به این 6 عنصر مسلط شوید:

 1. ارتباط – انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند. به چیزهایی که دارید عشق بورزید و آنها را بدیهی نگیرید. تصویربدترین سناریوها، مانند از دست دادن هر چیزی که دارید. انجام این کار باعث می شود قدر آنچه اکنون دارید بدانید.
 2. آرام – آیا اغلب غذای خود را بدون اینکه متوجه شوید تمام می کنید؟ یا روز به پایان می رسد و شما نمی توانید به یاد داشته باشید که چه کار کرده اید؟ دلیلش این است که هر چقدر هم که بخواهید، همیشه کنترل افکاری که در ذهنتان می گذرد را ندارید. آرام و حاضر باشید و یاد بگیرید که افکارتان را در حین عبور از ذهنتان مشاهده کنید.
 3. تمرکز – اهدافی را تعیین کنید که به شما انگیزه و اشتیاق می دهد تا به آنها دست یابید و به زندگی شما معنا می بخشد.
 4. وضوح – کارهایی وجود دارد که انجام داده اید و آرزو می کنید که ای کاش به روش دیگری انجام می دادید یا از انجام آنها در وهله اول پشیمان هستید. زمانی را به فکر کردن در مورد دلیل اینکه چرا کارها را به روشی که برای رسیدن به علت اصلی انجام دادید، اختصاص دهید. درک اقدامات و تصمیمات خود به شما کمک می کند خودتان را بهتر بشناسید.
 5. انگیزه – دلیل انجام تمام کارهایی که انجام می دهید را بدانید. این شما را تشویق می کند تا به تلاش خود برای رسیدن به هدف خود ادامه دهید.
 6. انرژی – آیا به فشار در جهت درست نیاز دارید؟ شما باید روال‌ها و عادت‌هایی ایجاد کنید که به شما کمک کند به همان اندازه که می‌خواهید موفق شوید. با روال‌ها و عادت‌ها، می‌توانید از تعیین اهداف غیرواقعی و دست نیافتنی دست بردارید، زیرا دیگر آن ضرب‌الاجل‌های ذهنی که اغلب منجر به شکست می‌شوند را ندارید. در عوض یاد می گیرید که چگونه پافشاری کنید و سخت کار کنید.10 گام ساده برای پیدا کردن خود واقعی
 7. اصالت خود را ملاقات کنید و بپذیرید – هدیه ای که کیهان به شما داده است را کشف کنید

پذیرفتن خود شروعی عالی برای سفر شما به سمت واقعی شدن است. چرا تلاش می کنید تا شخص دیگری باشید در حالی که به راحتی می توانید بدون عذرخواهی خودتان باشید. هدایای خود را بشناسید و پتانسیل خود را شکوفا کنید. داشتن یک زندگی معتبر مستلزم این است که بتوانید اولویت های خود را بر اساس میزان اهمیت آنها برای شما تعیین کنید.

کلام پایانی

سفر رها کردن خود واقعی شما زمانی شروع می شود که متوجه شوید چه کسی هستید. واقعی بودن شما بر زندگی و روابط شما تأثیر می گذارد. شما توانایی های خود را می شناسید و به توانایی خود برای رسیدن به اهداف خود ایمان دارید. شما تبدیل به بهترین نسخه از خودتان می شوید که می توانید باشید. شما به دیگران اعتماد می کنید زیرا آنها می توانند برای ابراز احساسات واقعی شما در مورد مسائل مختلف روی شما حساب کنند.

وقت آن است که منحصر به فرد بودن خود را در آغوش بگیرید و خود واقعی خود را آزاد کنید.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/unleash-your-true-authentic-self
5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx