دنبال کردن رویاهایتان ممکن است!

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

اگر در طول روز به رویاپردازی می پردازید، تنها نیستید. همه ما گاهی به دنبال کردن رویاهایمان فکر می کنیم؛ اما از کجا می دانید که آیا واقعا باید به سراغ آن بروید؟

شاید بالاخره بخواهید به دنیا سفر کنید. یا نمی توانید از فکر راه اندازی کسب و کار خود دست بکشید. رویای شما هر چه که باشد، ایده دنبال کردن آن رویا می تواند ترسناک باشد. به جای انجام کاری که واقعا می خواهید، ممکن است احساس کنید که باید انتظارات دیگران را برآورده کنید.

با این حال، ارتباط با خود واقعی شما بیش تر از آن ارزش دارد. مطالعات نشان می دهند که زندگی کردن به عنوان خود اصیل می تواند به شما کمک کند تا معنای بیشتری را در زندگی پیدا کنید. افرادی که از ترس آنچه دیگران فکر می کنند، از دنبال کردن رویاهایشان خودداری می کنند، در زندگی گم می شوند.

تحقیقات به وضوح نشان داده اند که احتمال پشیمانی افراد از کاری که انجام نداده اند، بسیار بیشتر از کاری است که انجام داده اند. ما معمولا فکر می کنیم که اگر رویاهایمان را کنار بگذاریم یا نادیده بگیریم، آن ها از بین خواهند رفت. واقعیت؟ در پایان عمر، مطمئناً تعجب خواهید کرد که چرا هرگز رویاهای خود را دنبال نکردید.

خبر خوب این است که هنوز هم می توانید به سراغ آن بروید. شاید ترسناک باشد، اما اگر به خودتان ایمان داشته باشید، غیرقابل توقف هستید. به علاوه، مزایای دنبال کردن رویاهایتان بسیار بیشتر از معایب آن است.

در اینجا به ده دلیل اشاره می کنیم که باید با ترس های خود مواجه شوید و رویاهای خود را دنبال کنید.

دنبال کردن رویاهایتان ممکن است! در اینجا 10 دلیل برای انجام آن وجود دارد

10 دلیل برای اینکه همین الان دنبال رویاهایتان بروید

 1. بعدا پشیمان خواهید شد. وقتی بزرگ تر شدید، ممکن است به این فکر کنید که اگر به دنبال رویای خود می رفتید زندگیتان چه رنگ دیگری داشت. احتمالا برای جبران زمان از دست رفته تلاش خواهید کرد. (با این حال، غیرممکن نیست و هرگز برای دنبال کردن رویاهایتان دیر نیست)
 2. ممکن است چیزی غیر منتظره کشف کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که به رویاهای خود برسید و گاهی اوقات این چیز خوبی است. شما چیزی در مورد خود یاد خواهید گرفت و به همین دلیل شادتر خواهید بود. حتی ممکن است در این فرآیند رویای جدیدی کشف کنید.
 3. شما از منطقه امن خود خارج خواهید شد. شما چیزهای جدید را امتحان خواهید کرد، مهارت های جدیدی به دست خواهید آورد و به فردی با تجربه تبدیل خواهید شد. اینگونه رشد می کنید.
 4. شما اشتباه خواهید کرد اما اینگونه است که یاد می گیرید و در نهایت به بهترین نسخه از خود تبدیل می شوید. ترس از شکست فقط شما را عقب نگه می دارد، پس از چند قدم اشتباه نترسید. اگر رویاهای خود را دنبال می کنید، به راحتی می توانید الهام بگیرید، بلند شوید و به راه خود ادامه دهید.
 5. شما می توانید الهام بخش دیگران باشید. در نهایت، جوانان و حتی دوستان شما از شما خواهند پرسید که چگونه به جایی که هستید رسیدید. می توانید آنها را تشویق کنید تا رویاهای خود را نیز دنبال کنند.
 6. شما باید قوانین خود را تعیین کنید. زندگی پر از محدودیت های اختیاری برای کارهایی است که می توانیم انجام دهیم. قوانین خود را تعیین کنید و با آنها زندگی کنید. وقتی توقعات دیگران را کنار بگذارید و شروع به انجام کاری کنید که واقعاً می خواهید، احساس آزادی خواهید کرد.
 7. شما شادتر خواهید بود. هیچ چیز رضایت بخش تر از زندگی کردن به نحوی که همیشه می خواستید نیست. یک هدف نهایی انتخاب کنید، برنامه ریزی کنید و رویاهای خود را عملی کنید. این یک راه شگفت انگیز برای یافتن شادی واقعی است. به علاوه، دنبال کردن چیزی که با ارزش های شما هماهنگ باشد، بدون شک به موفقیت بیشتر منجر خواهد شد.
 8. در محل کار احساس بهتری خواهید داشت. هر شغلی چالش های خاص خود را دارد؛ اما وقتی به سمت رویای خود حرکت می کنید، مقابله با آن ها بسیار آسان تر خواهد بود. حتی اگر تنها یک مشغله جانبی باشد، دنبال کردن رویاهایتان می تواند نگرش شما نسبت به زندگی حرفه ای تان را تغییر دهد.
 9. شما افراد مرتبط با حیطه خود را پیدا خواهید کرد. زمانی که شروع به دنبال کردن رویاهای خود می کنید، اتفاقی جادویی رخ می دهد: با افرادی روبرو می شوید که همین کار را انجام می دهند. شما افرادی را خواهید یافت که به آنها تعلق دارید.
 10. احساس می کنید زندگی تان کامل است. وقتی همه چیز با هم هماهنگ شود، آرامش درونی را احساس خواهید کرد. به جای اینکه برای راضی نگه داشتن دیگران زندگی کنید یا مسیر اشتباهی را انتخاب کنید، خواهید فهمید که بیشترین بهره را از زندگی برده اید. به همین دلیل است که مردم رویاهای خود را دنبال می کنند.

دنبال کردن رویاهایتان ممکن است! در اینجا 10 دلیل برای انجام آن وجود دارد

برای ساختن یک زندگی شاد به شجاعت زیادی نیاز دارید. ما اغلب روی دلایل انجام ندادن کاری تمرکز می کنیم، بنابراین باید خودمان را آموزش دهیم تا روی نکات مثبت تمرکز کنیم.

اگر به کمک نیاز دارید تا شجاعت دنبال کردن رویاهای خود را پیدا کنید، دست به کار شوید. داشتن یک هدف خارجی می تواند به شما کمک کند اهداف روشنی تعیین کنید و در برابر خودتان پاسخگو باشید. وقتی برنامه ای داشته باشید، ناممکن ها هم برای شما دست یافتنی خواهند بود.

6 راه برای شروع به دنبال رویاهای خود

ممکن است احساس کنید در یک چاله گیر کرده اید. عدم تمایل و بی حوصلگی وارد می شود و شما تسلیم می شوید تا همان جایی که هستید بمانید. هوشیارباشید و نگذارید این اتفاق بیفتد.

در اینجا نحوه شروع پیشرفت به سمت رویاهای خود آورده شده است.

 1. دیدگاه روشنی داشته باشید. خاص باشید. تصویر واضحی از چگونگی تغییر زندگی خود ترسیم کنید. در اینجا چند سوال برای بررسی وجود دارد:
 • صبح چه ساعتی می خواهید بیدار شوید؟
 • برنامه صبحگاهی شما چگونه است؟
 • چه نوع لباس پوشیدنی برای کار می خواهید؟
 • آیا در دفتر کار می کنید یا در فضای باز؟
 • آیا هر روز صبح با تیم خود ملاقات می کنید و تصمیم می گیرید که چگونه با آن روز مقابله کنید؟ یا شاید شما مستقل کار می کنید؟
 • آیا خود را در حال کمک مستقیم به مردم می بینید یا در پس زمینه با پشتکار کار می کنید؟
 • بعد از کار، برنامه مورد نظر شما چیست؟
 • می خواهید در چه خانه و محله ای زندگی کنید؟

دنبال کردن رویاهایتان ممکن است! در اینجا 10 دلیل برای انجام آن وجود دارد

ایده آل خود را برای هر جنبه از زندگی روزمره خود توصیف کنید. این به شما انگیزه می دهد تا برای دنبال کردن رویاهای خود تلاش کنید.

 1. با افرادی آشنا شوید که به آنچه می خواهید دست یافته اند. به صرف یک قهوه دعوتشان کنید و بپرسید که چطور به آنجا رسیده اند. ممکن است یک مربی پیدا کنید که قبلاً به آنچه شما امیدوارید دست یافته باشد و بتواند در این سفر به شما کمک کند.
 2. تفکر آینده نگر را تمرین کنید. فهرستی از نقاط عطف تهیه کنید و قدم به قدم به آنها برسید. تفکر مثبت کلید پذیرش این موضوع به عنوان پیگیری طولانی مدت و ماندن در مسیر است.
 3. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید. چگونه نقاط عطف خود را برآورده خواهید کرد؟ اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی را تعیین کنید که شما را به رویاهایتان نزدیک تر کند. مطمئن شوید که آنها را دنبال کرده و هر قدم کوچک را جشن بگیرید. بدون شک تقسیم اهداف بلندمدت به مراحل قابل مدیریت، انگیزه شما را حفظ می کند.
 4. بپذیرید که شکست ها اجتناب ناپذیر هستند. زندگی پر از پیچ و خم است. تسلیم نشوید. سخت کوشی و انعطاف پذیری در مواقع سخت به شما کمک خواهد کرد و چیزی که به نظر می رسد شکست است، ممکن است با تکامل برنامه های شما و یادگیری بیشتر در مورد خود، به یک فرصت عالی تبدیل شود.
 5. در این راه به دیگران کمک کنید. اگر بتوانید باعث انگیزه دادن به افراد شوید، دنبال کردن رویای شما لذت بخش تر است. جامعه مرتبط با حیطه خود را پیدا کنید و از یکدیگر حمایت کنید. جشن گرفتن پیروزی های یکدیگر عالی به نظر می رسد و انگیزه بیشتری برای ادامه راه به شما می دهد.

دنبال کردن رویاهایتان ممکن است! در اینجا 10 دلیل برای انجام آن وجود دارد

هنگام دنبال کردن رویاهای خود از چه چیزی اجتناب کنید

وقتی رویاهایتان را دنبال می کنید، خیلی چیزها می توانند شما را از مسیر خارج کنند. مراقب این دام ها باشید.

 1. خودگویی منفی به افکار خود توجه کنید. با شنیدن عبارت هایی مانند من به اندازه کافی خوب نیستم یا من نمی توانم این کار را انجام دهم، باعث توقف خود در مسیر رشد می شوید. ممکن است در حال حاضر نتوانید آن را انجام دهید، اما یک روز خواهید توانست. از خودگویی مثبت برای مراقبت و حفظ حال خوب خود استفاده کنید.
 2. افراد سمی اجازه ندهید مخالفان شما را از رویاهایتان بیرون کنند. آنها مشکلات خاص خود را دارند و به سادگی آنها را به شما نشان می دهند.
 3. انگیزه های بد به دنبال اعتبار از بیرون خود نباشید. شهرت، ثروت و عشق جایگزینی برای احساس ارزشمندی شما نیست. دنبال چیزی بگردید که شما را خوشحال می کند و نه چیز دیگری.
 4. ترک کردن. رویاهای شما ممکن است با بزرگ تر شدن تغییر کنند اما همیشه چیزی را دنبال می کنند. وقتی تصمیم می گیرید بی حرکت باشید، زندگی راکد می شود.

نقل قول هایی در مورد رویاها که انگیزه شما را حفظ می کنند

منابع الهام بخش زیادی در دنیا وجود دارد. در ادامه برخی از نقل قول های مورد علاقه ما در مورد دنبال کردن رویاهای خود آورده شده است.

 • «بزرگ ترین ماجراجویی که می توانید انجام دهید این است که زندگی رویایی خود را داشته باشید.» اپرا وینفری
 • «زندگی خود را رویا پردازی نکنید، بلکه رویای خود را زندگی کنید.» مارک تواین
 • «اگر می توانید آن را در رویای خود ببینید، می توانید آن را واقعی کنید.» بلوا دیویس
 • «برنده رویاپردازی است که هرگز تسلیم نمی شود.» نلسون ماندلا
 • «آینده متعلق به کسانی است که به زیبایی رویاهای خود ایمان دارند.» النور روزولت
 • «هر رویایی که پشت سر می گذارید بخشی از آینده شماست که دیگر وجود نخواهد داشت.» استیو جابز

دنبال کردن رویاهایتان ممکن است! در اینجا 10 دلیل برای انجام آن وجود دارد

متنفرها متنفر خواهند بود

هر کسی در زندگی شما نظری در مورد رویاهای شما خواهد داشت. برخی از آنها توصیه های ارزشمندی ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر سعی می کنند صرفا مانع شما شوند. فقط نظر یک نفر مهم است: نظر شما. وقتی شروع به دنبال کردن رویاهای خود می کنید این را در ذهن داشته باشید.

با سرمایه گذاری روی خود، اولین قدم را برای دنبال کردن رویاهای خود بردارید.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/following-your-dreams

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx