26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

اکثر مردم هر سال چندین هدف مختلف تعیین می کنند، اما اکثر آنها محقق نمی شوند. برای اطمینان از اینکه زندگی رویایی شما به واقعیت تبدیل می شود، باید کمی زمان بگذارید تا یاد بگیرید چگونه اهداف شخصی و شغلی را متناسب با زندگی ای که می خواهید ایجاد کنید ایجاد کنید.

البته، انتخاب هدف مناسب می تواند سخت باشد. گاهی اوقات برای به راه انداختن چرخ های موفقیت به کمی الهام گرفتن نیاز است. بنابراین در ادامه مطلب، نمونه ‌های بسیاری از اهداف آینده را خواهید یافت که به تعیین و دستیابی به اهداف برای آینده شما کمک می‌ کنند. چه به دنبال خودسازی با روش های قدیمی و خوب باشید و چه بخواهید آینده شغلی خود را دنبال کنید، در جای درستی هستید.

بنابراین، آیا برای برداشتن اولین قدم بسیار مهم آماده هستید؟ به 26 نمونه اهداف آینده زیر نگاهی بیندازید تا بتوانید همین امروز شروع کنید؛ و قبل از اینکه متوجه شوید، در راه رسیدن به یک زندگی بهتر و رضایت بخش تر خواهید بود.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

 1. هر ماه یک کتاب جدید بخوانید

اولین مورد در این لیست از نمونه های اهداف آینده، خواندن یک کتاب جدید در هر ماه است. این یک هدف بلندپروازانه است که باعث رشد شخصی و حرفه ای شما می شود. چگونه؟ با اجازه دادن به شما برای یادگیری هر روز، درواقع بیشتر از آنچه اکثر مردم در کل زندگی خود انجام می دهند.

هر زمانی که برای مطالعه صرف می ‌شود، می ‌تواند در خانه با خانواده (تنهایی)، در زمان استراحت ناهار در محل کار، یا حتی قبل از خواب انجام شود؛ اما نکته مهم این است که از مطالبی که در مورد آن می خوانید برای تغییر عادات خود استفاده کنید؛ و با گذشت زمان، عملاً تضمین می شود که زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر جهت دهد.

 1. یک وب سایت و وبلاگ بسازید

این عالی است زیرا به شما می آموزد که چگونه ندای درون خود را پیدا کنید، بفهمید چه می خواهید بگویید و پیام خود را به اشتراک بگذارید. همچنین ممکن است در مورد فناوری‌ ها یا ابزارهای جدیدی که می ‌توانند به کارآمدتر کار کردن کمک کنند، بیاموزید. به بیان دیگر این فرصتی است برای تبدیل حرف ها به عمل! و این عالی است چه برای پیشرفت شخصی یا اهداف شغلی شما.

حتی بهتر از آن، می‌ توانید از آن برای نشان دادن تخصص شغلی خود استفاده کنید که به طور بالقوه می ‌تواند فرصت ‌های تجاری بیشتری را به سمت شما جذب کند.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

 1. سبک زندگی فعال تر را توسعه دهید

گنجاندن یک سبک زندگی فعال در روال خود باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، پرانرژی تر باشید و سلامتی تان را بهبود بخشد. شما حتی شانس بیشتری برای زندگی طولانی تر نیز خواهید داشت؛ و بهترین قسمتش این است که لازم نیست کار سختی باشد. شما به راحتی می توانید راه هایی برای این اتفاق بیابید، چه با بردن سگ خود به پیاده روی در شب یا ورزش کردن با دوستان در تعطیلات آخر هفته.

 1. یافتن مسیرهای جدید برای اکتشاف

این هدف مفید است زیرا به شما زمان می ‌دهد تا خود را دوباره کشف کنید. ممکن است متوجه شوید که این هدف باعث ایجاد یک علاقه کاملاً جدید به چیزی می شود. اگر اینطور است، می توانید آن را برای چند ماه کشف کنید و سپس اشتیاق دیگری را برای دنبال کردن پیدا کنید، یا حتی دو علاقه را در یکی ترکیب کنید! این به اهداف شما معنا می بخشد و اساساً به این معنی است که زندگی شما نیز معنای بیشتری دارد.

 1. مهارت های جدید در حوزه کاری خود بیاموزید

این برای شما مفید خواهد بود زیرا به شما امکان می دهد با روندها همراه باشید، در صنعت خود مرتبط بمانید و چیز جدیدی برای خود یا دیگران داشته باشید. همچنین ممکن است از مهارت های جدید خود در یک مصاحبه شغلی یا پروژه کاری استفاده کنید که می تواند به فرصت های کاری بیشتر و همچنین چشم انداز شغلی بهتر منجر شود.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

 1. پروژه های جدید را در محل کار انجام دهید

آزمایش کردن با پروژه های جدید به شما کمک می کند تا در حرفه خود رشد کنید و در مورد اهداف یک شرکت یا نحوه کار سایر تیم ها بیشتر بدانید. همچنین ممکن است موضوع غیرمنتظره ای را به شما بیاموزد که می تواند در پروژه دیگری نیز اعمال شود.

 1. برای دوستان و خانواده وقت بگذارید

این یک راه عالی برای کمک به احساس رضایت بیشتر در زندگی اجتماعی است. این ممکن است برای قهوه یا شام، بیرون رفتن در یک شب قرار ملاقات، یا صرفاً مراقبت از حیوان خانگی خود با هم باشد. می ‌توانید لحظات باکیفیتی را دنبال کنید و آن‌ ها را به اشتراک بگذارید که همیشه نمی ‌توانند زمانی که مشغول هستید اتفاق بیفتند. اغلب، این لحظات آرام و آهسته هستند که بیش ترین مدت را با ما می مانند.

 1. کارهای خیریه انجام دهید

با انجام این نوع هدف گذاری در آینده، شما خیر و نیکی را به دنیا برمی گردانید و تفاوت ایجاد می کنید. حتی بهتر از آن، ممکن است بتوانید افراد جدیدی را ملاقات کنید و با دیگرانی که علایق مشابهی دارند، ارتباط برقرار کنید، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که شما در جایی داوطلب شوید که به شدت در مورد آن احساس خوبی می کنید.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت اول)

 1. یک یا دو سفر در سال برنامه ریزی کنید

گاهی اوقات، مهم ترین چیز این است که مدتی را از زندگی روزمره خود دور کنید. با تغییر مناظر و کاوش در مقاصد جدید، از پروژه های کاری یا سایر فعالیت هایی که ذهن شما را مشغول می کند، استراحت خواهید کرد. همچنین ممکن است در زمانی که دور هستید با افراد جدیدی ملاقات کنید و فرصتی برای کشف فرهنگ های مختلف، یادگیری در مورد خودتان و ایجاد ارتباط با افراد جدید و جالب داشته باشید.

 1. آشپزی را از ابتدا یاد بگیرید

همیشه بهتر است در مورد غذاهای مورد علاقه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین ممکن است باعث شود آشپزخانه شما مکانی کمتر ترسناک به نظر برسد یا ابزاری برای آشپزی در حین حرکت در اختیار شما قرار دهد که می تواند واقعاً راحت باشد؛ و البته، شما می توانید غذاهای خوشمزه و سالمی برای خود یا خانواده تان درست کنید.

 1. چیزی خارج از منطقه راحتی خود را امتحان کنید

این هدف برای اینکه به شما این فرصت را بدهد که به خودتان فشار بیاورید و آنچه را که می دانید به چالش بکشید عالی است. با زندگی کردن در خارج از منطقه امن ما و کسب تجربه از اشتباه کردن در این مسیر، دائماً موارد جدیدی یاد خواهید گرفت. این می تواند هر چیزی باشد، از سفر به جایی جدید، امتحان کردن غذایی که قبلاً نخورده اید، یا حتی انجام کاری در زندگی شخصی که معمولاً باعث اضطراب می شود.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/909481/future-goals-examples

 

4/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx