چگونه می توان دوستان زیادی داشت و یک حلقه بزرگ اجتماعی ایجاد کرد؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

این مقاله کمی پیشرفته تر از توصیه های اساسی در زمینه ی کسب مهارت های اجتماعی است که سایت ها معمولاً ارائه می دهند. این مقاله شامل مجموعه ای از مشاهدات و تجربیات در مورد آنچه مردم می توانند انجام دهند تا یک حلقه بزرگ اجتماعی برای خودشان ایجاد کنند، می شود. در واقع داشتن دوستان زیاد ، برای بسیاری از افراد ایده آل نیست و ایده ی داشتن دوستان زیاد ، فقط به صورت تئوری جالب است.

ممکن است فرد کمی بی اعتماد به نفس باشد و فکر کند اگر بتواند یک دایره بزرگ اجتماعی تشکیل دهد و به فردی مشهور تبدیل شود که همه او را می شناسند به نوعی ارزشمندتر خواهد شد.

یک شخص با داشتن تعداد معدودی از دوستان خوب و ایده آل خوشحال تر است ، شاید او یک یا دو دوست صمیمی داشته باشد و با تعداد کمی از افراد آشنا باشد ولی احساس خوشحالی کند.

همچنین به هیچ وجه نادر نیست که بعضی از افراد دوستان زیادی داشته باشند ولی وقت زیادی را به تنهایی بگذرانند.

من در این مقاله نمی خواهم زیاده روی کنم و نظر خود را تحمیل کنم که داشتن تعداد زیادی دوست کاملاً خالی از لطف و بی اهمیت است. درواقع داشتن تعداد زیادی دوست واقعی بسیار جالب است و در زندگی اجتماعی به شما بسیار کمک خواهد کرد.

نکات زیر در رابطه با داشتن دوستان زیاد را در نظر بگیرید:

• این امر می تواند بسیار وقت شما را برای همراهی با دوستانتان و برآورده کردن خواسته های آنها بگیرد .

• ملاقات با افراد زیاد ، زمان و تلاش کافی می طلبد.

• اگر افراد زیادی را بشناسید ، غیرممکن است که با همه آنها واقعاً روابط نزدیکی داشته باشید.

• به طور متوسط ، اگر افراد زیادی را بشناسید ، نسبتاً بیشتر وقت خود را صرف انجام فعالیت هایی خواهید کرد که آنها دوست دارند و شاید شما اصلا لذت نبرید. این یکی از اصلی ترین راه هایی است که می توانید با دوستان خود کنار بیایید.

با این وجود اگر هنوز هم مصمم هستید که با افراد زیادی ارتباط داشته باشید در ادامه پیشنهاداتی ارائه شده است.

از مهارت های اجتماعی مناسب و شایسته برخوردار باشید و ایده خوبی در مورد چگونگی شروع یک دوستی داشته باشید.

لازم نیست شما انعطاف پذیر ترین فردی باشید که تا به امروز پا به روی زمین گذاشته است. گاهی اوقات چیزی که بیشترین تأثیر در تعداد دوستان شما خواهد داشت این است که چقدر برای یافتن و ایجاد دوستی تلاش می کنید.

درواقع شما باید از اصول اولیه دوستی و چگونگی سامان دادن برنامه خود با افراد برخوردار باشید. دانستن چگونگی ایجاد ارتباط با دوستان زیاد ، قدمی ابتدایی از مهارت های اساسی تر برای داشتن دوستان زیاد است.

بدیهی است که اگر شما واقعاً خجالتی باشید یا عادات اجتماعی بدی داشته باشید مردم از شما دوری کنند ، پس باید در این زمینه پیشرفت هایی داشته باشید و همچنین باید تا حدودی اعتماد به نفس کسب کنید .

شما باید نسبتاً دوستانه برخورد کنید و اهل گشت و گذار باشید.

وقتی صحبت از دوستانه تر و اجتماعی تر شدن است ، بخشی از آن شامل انجام برخی رفتارها (شروع مکالمه با افراد ، دعوت دیگران به گروه) می شود. تا حدی لازم است شما فردی باشید که به طور کلی اجتماع را دوست دارد و از صحبت کردن با افراد لذت می برد.

اگر می خواهید با فرد جدیدی ملاقات کنید ، باید راحت با او گپ بزنید و سعی کنید با او آشنا شوید.

مجدداً ، نیازی نیست که دوستانه ترین رفتار ممکن را داشته باشید ، اما در عین حال نمی توانید بیش از حد گوشه گیر باشید و یا در مورد کسانی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید ، بسیار انتخابگر باشید.

نکته دیگر این است که شما در واقع باید همه افرادی را که با آنها دوست می شوید را دوست بدارید. این واقعاً روندی نیست که بتوانید بی روح و مکانیکی انجام شود .

در این صورت شاید بتوانید از این طریق یک دسته از افراد را کنار خود جمع کنید ، اما باید بدانید که روابط شما فراتر از آن نخواهد رفت و صمیمیتی شکل نخواهد گرفت.

در چندین فعالیت شرکت کنید که در آن بتوانید با افراد زیادی ملاقات کنید.

برای داشتن دوستان زیاد ، باید افراد زیادی را ملاقات کنید.

تجربه ثابت کرده است ، افراد که درگیر فعالیتهای زیادی هستند و وقت خود را با گروه بزرگی از افراد می گذرانند دوستان بیشتری دارند. آنها با بسیاری از افرادی که در آنجا ملاقات می کنند آشنا می شوند و یک دسته از دوستان جدید را از هر گروه انتخاب می کنند. با گذشت زمان ، واقعاً به تعداد دوستان آنها افزوده می شود . مثلاً ، افرادی که در یک اردوگاه تابستانی کار کرده اند ، می توانند همه افراد آن جا را ملاقات کنند.

افراد خوش مشرب بیشتر به طور طبیعی برای انجام این نوع کارها گرایش دارند:

●       آنها به مجموعه های زیادی شامل باشگاه ها یا گروه های مدرسه می پیوندند.

●       آنها برای تیم های ورزشی مختلفی ثبت نام می کنند.

●       آنها یک الی دو شغل دارند و در محل کار خود تعداد زیادی همكار هم سن خود را می توانند ملاقات كنند.

●       آنها تمایل دارند در فعالیت هایی (مثلاً درخت کاری) ، که بتوانند آنجا با افراد جدیدی دیدار کنند، شرکت کنند.

●       آنها در گروه های تئاتر و مسابقه های مختلف یا مواردی از این قبل شرکت می کنند.

●       آنها برای کار های کوتاه مدت درسازمان های مختلف داوطلب می شوند ، از جمله کمک به یک جشنواره سالانه.

●       آنها به مسافرت می روند و در هر مکانی که بازدید می کنند ، دوستان جدیدی را انتخاب می کنند.

البته که بیشتر از طریق ایمیل با این دوستان جدید، ارتباط برقرار خواهد شد و شاید فقط هنگام مسافرت به آن شهر با آنها دوباره ملاقات داشته باشند ، اما آنها به هر حال دوست محسوب می شوند.

افرادی که علایق مختلفی دارند نیز از یک مزیت برخوردار هستند ، زیرا گروه های دوستان بالقوه ای که می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند با یکدیگر همپوشانی نخواهد داشت.

شما می توانید تعداد خوبی دوست داشته باشید حتی اگر در جایگاه و موقعیتی باشید که با افراد زیادی ارتباط نداشته باشید.

کاری که شما باید انجام دهید این است که راهی پیدا کنید تا بتوانید نقش محوری تری در آن محیط بازی کنید.

گروه های بزرگتری را سازماندهی کنید و در رویداد های بزرگتری شرکت کنید.

وقتی می بینید تنها با گروه کوچکی از افراد که  عمدتاً شامل دوستانی که از قبل می شناسید در ارتباط هستید در مهمانی ها و اجتماعات بزرگتر شرکت کنید که بتوانید افراد جدیدی را ملاقات کنید.

اگر به سمت رویدادهای بزرگتر بروید ، می توانید راهی مطمئن برای دیدار با دوستان جدید پیدا کنید.

با افرادی که دوستان زیادی دارند آشنا شوید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که یک شخص با داشتن دوستان زیاد بخواهد با شما هم دوست شود ، اما اگر حداقل با برخی افراد که این طور هستند آشنا شوید بسیار عالی است زیرا آنها برای گسترش روابط اجتماعی تان مفید خواهند بود و می توانند به شما امکان دسترسی به مخاطبین بسیار بیشتری را بدهد.

اگر آنها به یک جمع بزرگتر دعوت شوند ، احتمالا بسیاری از دوستانشان را نیز همراه خود می برند و شما شانس این را دارید که در آنجا با افراد جدیدی ملاقات داشته باشید.

اگر می توانید ، چیزهایی داشته باشید که مردم را به سمت شما سوق دهد.

تعدادی از ویژگی های افرادی که دوستان زیادی دارند،عبارت اند از:

• واقعاً جذاب و دوست داشتنی  هستند.

• آنها به نوعی موقعیت مهم و دارای درجه بالایی دارند.

•ممکن است آنها مهارت یا موفقیت هایی داشته باشند که باعث شود مردم به دنبال آنها باشند (به عنوان مثال ، نوازنده ای با استعداد یا کاپیتان یکتیم فوتبال باشند).

• آنها ممکن است بسیار بهتر از حد متوسط ​​به نظر برسند.

• آنها ممکن است به چیزهایی که افراد دیگر می خواهند برسند دسترسی داشته باشند (به عنوان مثال ، فرصت های شغلی ، ماشین ، امکان ورود به مکان های اختصاصی و غیره).

اگر شرایط بالا را داشته باشید ، مجبور نیستید کارهای زیادی را برای دیدار با افراد و شروع دوستی با آنها انجام دهید. البته گاهی اوقات در این شرایط بعضی مردم به دلایل اشتباه می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند. آنها ممکن است بخواهند در جلال منعکس شده از شما قرار بگیرند  یا از وضعیت شما، سواستفاده کنند و حتی ممکن است آنها بخواهند به چیزهایی که شما دارید دسترسی پیدا کنند.

اگر خوش قیافه به نظر برسید ممکن است آنها بخواهند با شما یا دوستانتان ارتباط برقرار کنند.

سو استفاده از این افراد بسیار آسان است زیرا در این شرایط ، بدیهی است که افراد به سود و پاداش هایی که به دوستان خود می دهند اهمیتی نمی دهند.

مدتی در یک منطقه بمانید.

وقتی به مکان جدیدی می روید باید دایره اجتماعی خود را از ابتدا شروع کنید.پس ماندن در یک منطقه برای کسی که زیاد اجتماعی نیست می تواند به منزله ی داشتن دوستان زیاد نسبت به کسی که مدام نقل مکان می کند ، باشد. افرادی وجود دارند که در بیشتر شهرها زندگی کرده اند اما هنوز هم با افرادی که از دبیرستان می شناختند در ارتباط هستند و روابط جدیدی نیز با افراد جدید برقرار کرده اند. اما انسانها و ویژگی های شخصیتی آنها متفاوت هستند!

 

3.6/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx