شرایط لازم برای داشتن جذابیت در بین دوستان و دیگر افراد

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

دوست دارید دوستان بیشتری داشته باشید و جذابیت در بین دوستان و سایر اشخاص موجود در اطراف برایتان مهم است؟ منظورم دوستان واقعی است، یعنی افرادی که با شما می خندند و گریه می کنند. دوستان نزدیک من برای من یک دنیا معنی دارند. دوستانی که وقتی به آنها احتیاج دارم، کنار من هستند. وقتی آنها در موقعیت های بسیار بالایی قرار دارند ، من با آنها جشن می گیرم؛ و یا وقتی سقوط می کنند ، دوباره به آنها کمک می کنم. زندگی به خاطر دوستان خوب خیلی ثروتمندتر خواهد شد.

اما به دست آوردن همه اینها آسان نخواهد بود. گاهی ممکن است عمیق شدن یک دوستی نیاز به سالها کار داشته باشد و طول بکشد تا درد دل ، عصبانیت ، غم و اندوه و نارضایتی، خوشی ها، شادمانی ها و …  را طی کنیم تا این دوستی محکم را که اکنون به دست آورده ایم را پیدا کنیم. ایجاد یک دوستی واقعی تلاش و فداکاری زیادی در پی خواهد داشت. آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه جذابیت بیشتری داشته باشید؟

مواردی که می توانند باعث جذابیت در بین دوستان شوند.

جذابیت فقط در ظاهر به نظر نمی رسد. در ادامه این مقاله قصد داریم راه ها و نکاتی را بیان کنیم که به وسیله آن بفهمیم جذابیت در بین دوستان چگونه امکان پذیر است؟ افراد جذاب خاصیت مغناطیسی اولیه دارند! البته ، ما می توانیم از نظر جسمی به کسی جذب شویم ، اما بیشتر اوقات به اعتماد به نفس ، اشتیاق و شخصیت آنها جلب می شویم. جذاب بودن چیزی فراتر از ظاهر است.

جذابیت حتی می تواند پایه و اساس پیدا کردن یک شریک برای لحظات عاشقانه باشد. علاوه بر آن، شما می توانید، جذب کار با افراد خاص شوید، به دوستی خاصی جذب بشوید. انواع خاصی از ایده ها شما را جذب خود کند. حتی به بعضی از کافی شاپ ها جذب شوید زیرا شما طعم غذا ها و دسر های آن ها آنها ، منوی آنها یا مکان آنها را دوست خواهید داشت. جذابیت بخشی اساسی از درک آنچه به مردم انگیزه می بخشد ، است. اگر می خواهید دیگران شما را به خاطر بسپارند ،برای داشتن جذابیت در بین دوستان و درک بهتر مردم ، باید یاد بگیرید. می توانیم  قانون جذب را دوباره تعریف کنیم. قانون جذب در مورد در دسترس بودن و ترسیم افراد ، ایده ها و فرصت های مناسب برای شماست.

جذابیت چیست؟

جذابیت زمانی است که ما علاقه مند هستیم ، فرد یا افرادی را تحت تأثیر قرار می دهیم یا احساس می کنیم که نیاز به گرایش به سمت چیزی یا شخصی را احساس می کنیم. وقتی احساس جذابیت می کنیم می خواهیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم. ما می خواهیم در کنار شخص دیگری باشیم. جذابیت باعث می شود احساس اشتیاق و زنده بودن کنیم. اما چگونه می توانیم برای دیگران جذاب تر باشیم؟ در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

چگونه جذاب باشیم ؟چگونه جذاب باشیم؟

یکی از بهترین راه هایی که باعث جذابیت در بین دوستان و سایر اشخاص خواهد شد، کسل کننده نبودن است. مغز افراد مانند کودکان نو پا واقعا گرسنه است – آنها به راحتی  بی حوصله می شوند و خواهان تغذیه با نکات  سرگرم کننده هستند. البته “سرگرم” بودن به سادگی کافی نیست. شما چگونه می توانید رفتار جالبی داشته باشید؟!

جان مدینا ، نویسنده پرفروش و زیست شناس مولکولی در نیویورک تایمز ، کشف کرد که مغز از توجه بسیار کمی برخوردار است. مغز ما جذب افراد و چیزهای جذاب ، جالب  و شگفت انگیز می شود. شما باید بدانید که خوشبختانه،  فردی جذاب ، جالب و شگفت انگیز هستید هستید! ممکن است بعضی اوقات شما خسته کننده عمل کنید، زیرا می ترسید از اینکه “عجیب” یا “متفاوت” به نظر بیایید. بنابراین همان فیلمنامه اجتماعی خسته کننده-ذهن یعنی خسته شده از “چه می کنید؟” و “کجا هستید ؟” را خواهید داشت.

شما حقیقت را به اشتراک نمی گذارید، سؤالات خود را پنهان می کنید و سعی می کنید در فیلمنامه جای بگیرید. اما این روش بسیار کسل کننده و غیر جذاب است. ترس از قرار نگرفتن در مواضع مختلف، شما را خسته کننده خواهد کرد. تحقیقات نشان داده است که ابزاری وجود دارد که می توان برای مبارزه با کسالت،  افزایش جذابیت خود و یادآوری بیشتر نکات مثبت از آن استفاده کرد.

راه حلی برای پرهیز از کسل کننده بودن

فکر کنید که 30 ثانیه زمان دارید ، پیش بروید. به کسی اجازه ندهید که چیز متفاوتی درباره شما بگوید. مردم حتی لحظه ای که در اتاق قدم می زنید هم شما را قضاوت می کنند. اما نکته قابل توجه این است که اگر شما از سلیقه های اجتماعی خلاص شوید و به علم فرو بروید ، جذابیت در 30 ثانیه اول اتفاق می افتد! ممکن است شما دوست نداشته باشید آن را بپذیرید ، اما مغز شما تصمیم می گیرد، ً فوراً به شخص دیگری جذب شود. تحقیقات نشان می دهد که ۳۰ ثانیه اول بسیار حیاتی هست.

انسان شناس دانشگاه روتگرز ، هلن فیشر ، صدها زوج را در زمینه عشق مورد مطالعه قرار داد و دریافت که بدن انسان در مدت زمان یک ثانیه می داند که از نظر جسمی فردی جذاب است یا خیر. ممکن است ما متوجه آن نباشیم ، اما مغز ما در چند ثانیه اول ملاقات با یک شخص جدید ، قضاوت های عجیب و غریب فوق العاده ای که دقیق و حتی طولانی هستند، می کند.

اما در دنیای غیر دوستیابی علوم جذابیت ، تحقیقات نشان می دهد که شما کمی زمان بیشتری برای ایجاد اولین برداشت خود باید در نظر بگیرید، اما همان هم خیلی زیاد نیست. اصطلاح علمی برای برداشت اول ، برش نازک است! آزمایشات بسیار زیادی درباره برداشت اول انجام شده است. به نظر می رسد اگر تمایل دارید جذابیت در بین دوستان خود افزایش دهید، بهتر است روی ۳۰ ثانیه اول تمرکز و تمرین داشته باشید.

تکنیک های مربوط به جذابیت در بین دوستان و اطرافیان

به نظر خودتان، جذاب ترین صفت شما چیست؟ چه چیزی شما را نمایان می کند؟ چشم ها؟ شوخ طبعی؟ پاها؟ تحقیقات نشان می دهد که جذاب ترین ویژگی فرد در دسترس بودن آنها است. با این حال ، این یکی از جنبه های عملکردی افراد است که بسیار نادیده گرفته می شود در حالی که این قسمت برای هر زمینه ای از زندگی مهم است. به طور مثال در زمان ملاقات ،  در دسترس بودن فیزیکی است: “آیا این شخص با من جور می شود؟ در رابطه با دوستان و شریک عاشقانه طولانی مدت ، این در دسترس بودن، عاطفی است. “آیا این شخص دری به روی من باز می کند؟” در تجارت صحبت از دسترسی اقتصادی و معنوی است. “آیا این شخص با من همکاری خواهد کرد؟”

بهترین راه برای دستیابی به در دسترس بودن، در یک رویداد شبکه ، مهمانی ، جلسه کاری یا نمایش با افراد در دسترس بودن است! با افرادی که می خواهید ارتباط برقرار کنید ، صحبت کنید و رابطه برقرار کنید. نشان دهید که وجود دارید! یک زن در یک رویداد یک بار از من سؤال کرد: “آیا آشکار نیست که من در دسترس هستم؟”

نکته

دقت داشته باشید که نمایش ظاهری کافی نیست! شما باید به افراد نشان دهید که از نظر عاطفی در دسترس هستید تا آن ها بتوانند ارتباط برقرار کنند. به عنوان تمرین سعی کنید در رویداد اجتماعی بعدی یک نکته بگویید و به مردم نشان دهید،  چرا آنجا هستید و به دنبال چه چیزی هستید. به عنوان مثال ، “من از دیدن شما هیجان زده شده ام زیرا امیدوارم در این رویداد بتوانم ارتباطات واقعا جالبی برقرار کنم.” یا ، “این رویداد بسیار عالی پیش می رود ، من آمدم که بخواهم تجارت خود را پر رونق کنم و… چند کارت ویزیت دارم. ممکن است به شما یکی بدهم؟ »

شما باید درک کنید که در دسترس بودن ما آنقدر که فکر می کنید آشکار نیست. سعی کنید آن را نشان دهید و از اینکه مردم با استقبال و کنجکاوی در عوض رفتار شما خوشحال هستند ، بسیار شگفت زده خواهید شد.

زبان بدن و جذابیتاستفاده از زبان بدن برای جلب توجه

راه دیگری که می توانید در دسترس بودن خود را نشان دهید غیر کلامی است. شما با زبان بدن و رفتار خود می توانید در دسترس بودن را نشان دهید. اگر می خواهید جذاب تر به نظر برسید ، لازم نیست ظاهر خود را تغییر دهید ، فقط باید زبان بدن خود را درست کنید. زبان بدن مناسب از هر نوع لباس ، مدل مو یا حرکت رقص جذاب تر است. زبان بدن زن و مرد نیز متفاوت است. شما می توانید از زبان بدن برای نشان دادن در دسترس بودن و افزایش جذابیت در تعاملات خود استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که وقتی احساس می کنید از نظر روحی در حال مساعدی نیستید ، زبان بدن خود را می بندید و جلوه جالبی نخواهید داشت.

نکاتی در مورد زبان بدن

مطالعات نشان داده است که وقتی نمی توانیم دست افراد را ببینیم ، در اعتماد به آنها مشکل داریم. وقتی دستان خود را در جیب خود می گذارید ، آنها را زیر میز می گذارید یا آنها را در پشت یک پالتو پنهان کنید ، جذابیت شما کاهش می یابد.

شما باید جذابیت را درک و درونی کنید و بدانید که این جذابیت از درون به بیرون اتفاق می افتد. برخلاف تصور عامه ، جذابیت ارتباط چندانی با کالبدی ظاهری شما ندارد و در واقع همه چیز در رابطه با احساس شما نسبت به خود است. افرادی که تمایل داریم آنها را “طبیعی جذاب” بدانیم ، احتمالاً وقت کمتری را برای ایجاد ظاهری متناسب با زیبایی شناسی خاص می گذرانند ، و زمان بیشتری را برای ایجاد ارتباط درونی با خود می گذرانند. آنها می فهمند که جذابیت مربوط به آنچه می پوشند نیست ، بلکه نحوه پوشیدن و تفکر مهم است. به عبارتی نحوه انجام کار مهم است.

بنابراین ایجاد ارتباطی فردی و مناسب با خود درونی جذابیت را به همراه خواهد داشت. البته (و متأسفانه) ، اکثر مردم وقت نمی گذارند تا خودشان را بشناسند. بدون شک کار سختی است ، اما اجتناب از این کار به طور خودکار باعث عدم جذابیت همیشگی خواهد بود.

منابع

https://www.scienceofpeople.com/attraction/

https://amp.mindbodygreen.com/articles/4-qualities-of-highly-attractive-people–20726

https://m.wikihow.com/Attract-Friends?amp=1

https://tinybuddha.com/blog/how-to-become-a-magnet-for-friends-7-mindful-tips/

داشتن دوسالنبیشتر بخوانید : استفاده از قانون جذب برای موفقیت شغلی

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx