چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه زمان مطالعه

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

«شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید و در این صورت هرگز مجبور نخواهید شد یک روز در زندگی خود به اجبار کار کنید.»

ناشناس

دوست داشتن کاری که انجام می دهید احساس خوبی است.

برای یک ورزشکار، بیدار شدن در ساعات قبل از سحر برای شروع تمرینات خود همیشه سخت نیست. آنها هر روز از رختخواب بیرون می آیند زیرا عاشق کاری هستند که انجام می دهند. زمانی که وارد سالن بدنسازی می شوند، وارد پیست می شوند یا به داخل استخر می روند، احساس هیجان می کنند.

اگر عاشق کاری باشید که انجام می دهید، همیشه با لبخند از خواب بیدار نمی شوید (هیچ کس هر روز این کار را انجام نمی دهد)، اما مشتاقانه منتظر شروع روز خود خواهید بود.

پیدا کردن یک شغل رویایی که هر روز صبح از رختخواب بیرون بیایید، باعث ایجاد این تفاوت می شود. شما از انجام وظایف خود نمی ترسید یا خیال پردازی در مورد فرار از وظایف جاری ندارید. کاری که انجام می دهید شما را کاملاً درگیر و غرق کرده است. شاید این همان چیزی است که آرزوی دستیابی به آن را داشتید یا شاید برای شما تعجب آور باشد که آن را بسیار قانع کننده می دانید. در هر صورت، شما برای شروع هیجان ‌زده هستید.

اما یافتن آن مشاغل رویایی و فرصت های کاری عالی بدون تلاش نکردن به دست نمی آید.

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

دوست داشتن کاری که انجام می دهید چه حسی دارد؟

همه ما می دانیم که دوست نداشتن کاری که انجام می دهید چگونه است. این احساس ترس زمانی که در حال شروع کار هستید، صرف ساعت های زیاد را برای چیزی که برایتان مهم نیست، سخت می کند.

دوست داشتن کاری که انجام می دهید کل دیدگاه شما را نسبت به کار تغییر می دهد. تعادل بین کار و زندگی شما مناسب است. شما سخت کار می کنید و می دانید که مفهوم مهمی در پس کارهایتان دارد. سطح خلاقیتی که تجربه می کنید ذهن و روح شما را تقویت می کند. هدف شما بالاتر و والاتر است و به دنبال فرصت هایی برای یادگیری و پیشرفت سریع تر هستید. شما در مورد همه موارد گفته شده هیجان زده اید.

انرژی شما زمانی به اوج می رسد که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. شما افراد هم فکری را جذب می کنید که اشتیاق شما به کار سخت و تعادل عالی بین کار و زندگی را دارند. در زندگی مردم، شما یک الگوی مثبت هستید. هرگز فراموش نکنید که اشتیاق و انگیزه شما مسری است.

اگر می خواهید درباره تبدیل کار خود به چیزی که دوست دارید بیشتر بدانید، با ما را همراه باشید.

یاد بگیرید چگونه کارهایی را که دوست دارید انجام دهید پیدا کنید

برای تجربه علاقه ای که ما توصیف می کنیم، باید عمیق کاوش کنید. از صرف وقت برای انجام برخی تحقیقات برای دریافت ایده در مورد انواع کارهایی که دوست دارید انجام دهید نترسید؛ اما فقط تحقیق نکنید، خواندن و فکر کردن و صحبت کردن فقط شما را به این نتیجه می رساند.

برای اینکه واقعاً در خود اشتیاق ایجاد کنید، باید با کار درگیر شوید. هرچه بیشتر آن را بشناسید، بیشتر متوجه مشکلات، ویژگی ها و چالش های جالبی خواهید شد که علاقه (و عشق) شما را برانگیخته است.

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

در اینجا شش کار برای کمک به شما در جستجوی شما وجود دارد:

 1. کتاب ها یا مقالات جدید درباره افرادی که علایق خود را پیدا کرده اند بخوانید
 2. از کارآفرینان و سایر مشاغل در مورد مسیر آنها مشاوره شغلی دریافت کنید
 3. هنگام ورزش یا مسافرت به پادکست ‌هایی درباره انگیزه گوش دهید
 4. حساب‌ های رسانه‌ های اجتماعی را دنبال کنید که درباره دنبال کردن رویاهای شما پست می ‌کنند
 5. تا جایی که می توانید پول پس انداز کنید تا بتوانید روی علایق خود تمرکز کنید
 6. لیستی از نقاط قوت خود را بنویسید، اغلب به آن مراجعه کنید (و هرگز آنها را فراموش نکنید)

۶ راه برای دوست داشتن کاری که انجام می دهید

شما هر روز انتخاب هایی می کنید. برخی از این انتخاب‌ ها باعث می ‌شوند که کاری را که انجام می ‌دهید دوست داشته باشید، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند. در اینجا شش عادت وجود دارد که می توانید از آنها برای دوست داشتن کار خود و غنی سازی زندگی خود استفاده کنید:

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

 1. به جزئیات توجه کنید

داشتن ایده ‌ها و دیدگاه‌ های بزرگ درباره اینکه می ‌خواهید زندگی‌ تان چگونه به نظر برسد، خوب است، اما وقتی عاشق کاری هستید که انجام می ‌دهید، جزئیات ریز‌تر معنادارتر می ‌شوند.

تمرکز بر جزئیات مستلزم تلاش بیشتر برای کاری است که انجام می دهید. کارآفرینان می دانند که به جای بی احتیاطی، باید عمدی باشند و به تک تک عناصر کار خود فکر کنند. این کار با عشق انجام می شود، حتی اگر به معنای صرف زمان بیشتر برای هر کاری باشد.

 1. تمام انرژی خود را بیاورید

آیا تا به حال به کسی نگاه کرده اید و فکر کرده اید که او تمام انرژی خود را از کجا می گیرد؟ در اینجا یک نکته وجود دارد: این شامل اشتیاق و عشق به کار آنها است. وقتی روی پروژه ‌ای کار می ‌کنید که شما را هیجان ‌زده می ‌کند، انرژی شما یک هدیه است. انجام تمام وقت شغل رویایی ‌تان، انرژی شما را بالا می ‌برد و دیگران را تشویق می‌ کند تا همین کار را انجام دهند.

دفعه بعد که پروژه ای را شروع می کنید که شما را برای شروع به کار هیجان زده می کند، اجازه ندهید کسی به شما بگوید که آن را آسان بگیرید. خود و انرژی خود را برای آنچه هست بپذیرید نه اینکه در مورد آن خجالت بکشید.

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

 1. کمی ریسک کنید

امتحان کردن چیزهای جدید این است که چگونه آنچه را دوست داریم کشف می کنیم. قبل از امتحان کردن آنها، غذاهای مورد علاقه خود را نمی شناختید، بنابراین این رویکرد را در مشاغل جدید به کار ببرید. یک تغییر خوب است، حتی اگر کمی شما را بترساند. ترس بیش از حد می تواند شما را ناکارآمد نگه دارد و مانع رشد شما می شود.

اگر شغل یا صنعت خاصی دارید که می خواهید در آن کار کنید، سعی کنید با افراد در آن صنعت برای مشاوره شغلی ارتباط برقرار کنید. برای یکی از بنیان‌ گذاران کسب ‌و کاری که تحسین می ‌کنید یا هر فرد موفق دیگری در اطراف لینکدین گشت و گذار کنید و از آنها بپرسید که آیا توصیه ای دارند یا خیر. اگر آنها به کاری که انجام می دهند علاقه مند هستند، مطمئن باشید که دوست دارند در مورد آن صحبت کنند.

 1. قدر اشتباهات خود را بدانید

اشتباهات می توانند خسته کننده، آزاردهنده و دلسرد کننده باشند؛ اما وقتی به آنها به عنوان فرصت های یادگیری نگاه می کنید، آنها می توانند خیلی بیشتر از این که اثر منفی داشته باشند اتفاقا برای حال شما مفید باشند.

اشتباهات شما مجموعه ای از اطلاعات و فرصت های یادگیری عالی هستند. آن ‌ها می‌ توانند به شما بگویند که چه استراتژی ‌هایی کار نمی ‌کنند و به شما سرنخ‌ هایی می ‌دهند که چه چیزی ممکن است برای شما بهترین باشد. ممکن است به خاطر مرتکب شدن این اشتباهات از خودتان ناراحت باشید، اما برای توسعه حرفه خود باید از آنها عبور کنید.

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

 1. عاقلانه استراتژی کنید

شما می خواهید اعمال شما معنایی داشته باشد. کارآفرینان استارت ‌آپ ‌های خود را پس از اینکه فکر زیادی روی آنها گذاشته ‌اند راه ‌اندازی می‌ کنند. برای انجام کارهای عالی، به یک برنامه اساسی نیاز دارید.

در مورد تمام عواملی که برای دستیابی به اهداف خود باید هماهنگ کنید فکر کنید. بنشینید و آنها را مرحله به مرحله بنویسید. اگر هدف شما این است که حضور آنلاین بهتری داشته باشید، از خود بپرسید کدام شبکه اجتماعی این کار را برای شما انجام می دهد. سپس، در مورد ابزارهایی که به پست کردن در رسانه های اجتماعی کمک می کند، تحقیق کنید تا بتوانید استراتژی خود را مدبرانه برنامه ریزی کنید.

 1. عادات و اهداف خود را پایدار نگه دارید

زمانی که در مسیر دوست داشتن کاری که انجام می دهید، باید با خودتان صادق باشید. اگر لیست کارهای شما دست نیافتنی باشد، احساس سازنده ای نخواهید داشت یا آنچه را که انجام می دهید تحسین نمی کنید. عادات و اهداف به طرق مختلف در زندگی افراد قرار می گیرد.

برخی از اهداف شخصی در بازه زمانی مورد نظر شما بیش از دیگران قابل دستیابی هستند. به این فکر کنید که چه اهدافی را می‌ توانید بدون استرس شروع کنید. اگر می خواهید هر هفته یک کتاب جدید بخوانید اما متوجه شدید که این زمان کافی نیست، آن را هر ماه به یک کتاب جدید تغییر دهید. رسیدن به اهداف پایدار آسان تر است و رسیدن به اهداف ما را برای دستیابی به اهداف بیشتر تشویق می کند.

چگونه کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید

نیاز به الهام دارید؟

به دنبال کلمات خردمندانه از افرادی هستید که آنچه را که برای رسیدن به آن تلاش می کنید تجربه کرده اند؟ پس برای الهام گرفتن، این چهار نقل قول را بررسی کنید:

«کار شما بخش بزرگی از زندگی شما را پر خواهد کرد و تنها راه برای رضایت واقعی این است که کاری را انجام دهید که معتقدید کار بزرگی است؛ و تنها راه انجام کار بزرگ این است که کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید.»

استیو جابز

«زمانی فرا می رسد که باید کاری را که می خواهید شروع کنید. شغلی را انتخاب کنید که دوست دارید. صبح از رختخواب بیرون می پرید. فکر می کنم اگر به شغل هایی که دوست ندارید ادامه دهید، چون فکر می کنید در رزومه تان خوب به نظر می رسد، دیوانه شده اید.»

وارن بافت

«من فکر می کنم مهم ترین ویژگی، بدون آن هیچ موفقیتی وجود ندارد، این است که واقعاً کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. اگر آن را دوست داشته باشید، آن را به خوبی انجام می دهید و اگر در کاری که دارید خوب عمل نکنید، موفقیتی حاصل نمی شود.»

مالکوم فوربس

در طول مسیر کمک بگیرید

احساس نکنید که نیاز است به تنهایی این کار را انجام دهید: پی بردن به کاری که دوست دارید انجام دهید همیشه کار ساده ای نیست. حتما در این راه از افراد لازم کمک بگیرید. از تعیین کاری که دوست دارید انجام دهید شروع کنید تا بالاخره روزی بتوانید آن را به مرکز زندگی خود تبدیل کنید.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/love-what-you-do?hsLang=en

 

۱.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx