چگونه عادت های یک زن دارای اعتماد به نفس را داشته باشیم

Add a Comment
13 Min Read

اعتماد به نفس داشتن یکی از بحث های مهم در میان خانم هاست. به عقیده بسیاری از نویسنده ها و رونشناسان ایرانی خانم ها در ایران از اعتماد به نفس بالایی برخوردار نیستند و در عین حال نیازمند افزایش این نیرو در خود می باشند

اگر خانم های یک جامعه از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند می توانند مادرانی با اعتماد به نفس بالا بوده و از آن سو فرزندانی با قوه اعتماد به نفس بالا پرورش دهند. فراموش نکنید که انسان های یک جامعه در حقیقت جامعه را می سازند پس هر چه بتوانند از دید بالاتری به موارد و مسائل نگاه کنند بهتر تجزیه و تحلیل می کنند.

افزایش حسی که شما می توانید و یا از پس کاری بر می آیید می تواند خودتان و نسل های بعد از شما را نیز نجات دهد. اهمیت این موضوع از آن جهت است که زمانی که برای کاری اماده باشید اما از درون خود را باور نداشته باشید که نمی توانید آن کار را انجام دهید قطعا در ان موفق نخواهید بود. از سوی دیگر عادتی که شما خود را باور دارید باعث می شود که اطرافیان بخصوص فرزندانتان نیز آن را فرا بگیرند.

اعتماد ما تاثیر زیادی بر لذت زندگی ما دارد. افرادی که اعتماد به نفس دارند و خوشحال هستند. افرادی که با اعتماد به نفس و شاد هستند ناخودآگاه وبه طور مثبت بر مردم اطراف شان تاثیر می گذارند. اگر می خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، عادت های متعددی وجود دارد که می توانید بکار ببرید. شما می توانید با زبان بدن(body language) خود شروع کنید. بایستید و با دیگران ارتباط چشمی ایجاد کنیدو بر رفتار اعتماد خود کار کنیدو با خود و رفتارهای خود راحت باشید. از آنجا، شیوه زندگی خود را تغییر می دهید. شما می توانید با پذیرفتن ریسک بیشتر اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

قسمت ۱: با استفاده از زبان بدنتان

۱.راست بایستید.

اگر می خواهید اعتماد به نفس داشته باشید، باعث شوید بزرگتربه نظر برسید. کار بر روی آگاهی از نحوه عملکرد خود در طول روز کار کنید.
– به حالت راست و مرتب باشید.شانه هایتان عقب بدهید سرتان را بالا نگه دارید. وقتی می ایستید پاهایتان را نزدیک به هم قرار دهید.
– زانوهای خود را در حالی که تمرکز وزن خود را روی بدن خود قرار دادید آرام کنید. به این ترتیب شما به زمین متصل خواهید شد.

۲.ارتباط چشمی برقرار کنید

اعتماد به نفس افراد در مکالمه شور و شوقی را ایجاد می کند. اگر می خواهید با اعتماد به نفس بیشتری به نظر برسید باید در زمان صحبت کردن به چشم افراد نگاه کنید. شاید کمی مسخره به نظر برسد اما آنچه را که تصمیم دارید در مقابل دیگران بگویید، با صدای بلند و رسا تمرین کنید یا حرف‌هایتان را بنویسید.

همینطور زمانی که دیگران هم صحبت می کنند مطمئن شوید که ارتباط چشمی دارید.وقتی صحبت را خاتمه می دهید به دوردست نگاه نکنید.ارتباط چشمی را در طول صحبت حفظ کنید.از رفتارهایی که اشاره بر حواس پرتی دارد مانند نگاه کردن به گوشی یا به این طرف وآن طرف اتاق اجتناب کنید.

۳. تعامل رو در رو

رو در رو به این معنی است که شما به سمت فردی که با آن صحبت می کنید قرار بگیرید. این می تواند به شما کمک کند در مکالمه با اعتماد به نفس و مشتاق به نظر برسید. همانطور که در مورد روز خود صحبت می کنید، از موقعیت بدن خود در طی مکالمه آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که روبروی فردی که با آن صحبت می کنید قرار می گیرید این کار باعث می شود که شما با اعتماد به نفس بیشتری به نظر برسید.

ر تعامل رو در رو باید به فردی که در جلوی شما نسته است ثابت کنید که می توانید. وی باید شما را باور کند. این متوط به آن است که شما در ابتدا خودرا باور کنید. باور کردن خودتان مهم ترین موضوعی است که با آن دسته و پنجه نرم خواهید نمود.

۴. ضمن صحبت اشارات سر و دست بکار بردن

استفاده از حرکات دست در حین صحبت کردن باعث می شود با اشتیاق تر به نظر برسید. هیجان و شور و شوق می تواند به منزله اعتماد به نفس درباره موضوع در دست باشد. همچنین شما سر حالتر به نظر می رسید وقتی از حرکات سر وصورت استفاده می کنید

– دستان خود را در هنگام صحبت کردن حرکت دهید این به شما کمک می کند موضوع را بهتر نشان دهید . اگر به زمین نگاه کنید و از تماس چشمی بپرهیزید، خجالتی و ساده به نظر می‌رسید و دیگران روی شما حساب نمی‌کنند. هر طور که برای شما طبیعی است رفتار کنیدو اگر نمی تونید دست و صورت خود را حرکت دهید در مقابل آیینه تمرین کنید تا حالتی از دست خود را که با آن راحت هستید پیدا کنید.

– با اینکه حرکات دست می توان کمک بسیاری کند اما تلاش کنید که حرکات دستتان را تحت کنترل داشته باشید ، حرکات وحشیانه بدون کنترل باعث می شود ناخوشایند به نظر برسید.

۵. حالت و چهره گرفته خود را باز کنید

ریلکس و گشاده رو باشید این باعث می شود دیگران با شما احساس راحتی کنند.در گفتگو با دیگران هر چقدر راحتتر باشید با اعتماد تر به نظر می رسید.مطمئن شوید در هنگام گفتگو زبان بدن شما بسته نباشد . ژست و حرکات باز اعتماد به نفس بیشتری از شما نشان می دهد.

– هنگام صحبت کردن اطمینان حاصل کنید که کف دستانتان را نشان می دهید.
– از دست به سینه بودن و یا پنهان کردن دستان خود دوری کنید.
– دستانتان را هم سطح با دور کمر خو نگه دارید این مار باعث می شود گشاده رو و با اعتماد به نفس به نظر آیید.

قسمت ۲: پرورش نگرش درست

۱. نواقص خود را بپذیرید

ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد، اما شناخت نقاط ضعف شما واقعا می تواند اعتماد به نفس شما را بیشتر کند. هیچ کس کامل نیست. تلاش برای پنهان کردن نواقص می تواند به عنوان ناامنی خوانده شود. به جای تلاش برای پنهان کردن نقاط ضعف خود، آنها به عنوان بخشی از آنچه که هستید درآغوش بگیرید و بپذیرید.

– شمامجبور نیستید که خود را با یک نقص تعریف کنید. یاد بگیرید دوست داشته باشید و واقعیتی را که گاهی اوقات بیش از حد صحبت می کنید یا چیزی را که درباره ظاهر فیزیکی تان دوست ندارید بپذیرید. این تنها بخش کوچکی از شماست.
– اگر از نواقص خود آگاهید و آن را پذیرفته اید،شما احساس نیاز کمتری نسبت به مخفی کردن یا پوشاندن آنها دارید.

۲. مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرید

افراد سست و بی آعتماد به نفس تمایل دارند که معذرت خواهی کنند یا اشتباهات خود را بپوشانند. اگر اطمینان دارید، می دانید که یک اشتباه یا خطا عامل تعیین کننده زندگی شما نیست. کار بر روی مسئولیت پذیری خود را انجام دهید، خوب و بد. این کار اعتماد شما را در میان اطرافیان بیشترمی کند. اگر می‌خواهید فردی قاطع به نظر برسید، پاهایتان را کمی با فاصله قرار دهید. زنان این حرکت را که به معنای “مشخص کردن قلمرو” است به طور ناخودآگاه در مقابل مردان برای نشان دادن اعتماد به نفس به کار می‌گیرند. زنان وقتی دستپاچه و عصبی هستند تمایل دارند جای کمتری اشغال کنند.

– به یاد داشته باشید، شما تنها کسی هستید که می تواند همه چیز را برای خودش انجام دهد. انعطاف‌پذیر باشید، وسواس و لجاجت برای رسیدن به نظرات شخصی ثابت را کنار بگذارید و بپذیرید که گاهی باید به جریان سیال زندگی دل بسپارید. شما توانایی هدایت زندگی خود را برای بهتر یا بدتر شدن دارید.

– اگر اشتباه می کنید، آن را کوچک نشمرید. در عوض، به خودتان فکر کنید.” قضاوت نادرستی از طرف من بود. باید تلاش کنم که دفعه بعد بهتر شوم.”

چگونه عادت های یک زن دارای اعتماد به نفس را داشته باشیم

۳. ذهنیت “انگار” داشته باشید.

هر وقت در خود مانعی دیدید، از خودتان بپرسید “پس چه؟” اقداماتی با اعتماد به نفس بیرونی انجام دهید، حتی اگرمطمئن نیستید. به یاد داشته باشید که بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد، اینست که دقیقا همانطور که در رویاهایتان بود، موفق نخواهید شد. به عنوان مثال:
-“من می خواهم خودم بایستم و چیزی بگویم، اما آنها با من مخالف هستند”. پس چی؟
– “من می خواهم به آن رویداد وارد شوم، اما می ترسم که مردم رو خیلی نشناسم”. پس چی؟
– “من ممکن است بعدش فراموش کنم که چه چیزی در طول اجرا بگویم.” پس چی؟

هنگام صحبت کردن از عادت های خاص اجتناب کنید

از نحوه صحبت کردن تان آگاه باشید. برخی کلمات و عبارات خاص اعتماد به نفس شما را تضعیف می کنند و می توانند شما را مانند یک فردی با نگرش متزلزل جلوه دهد. یاد بگیرید که مراقب واژگان یا تن صدایی که باعث کاهش اعتماد به نفس می شود باشید.

– هیچگاه دهن خود را برای جملاتی که باعث کوچک شدنتان می شود باز نکنید. از گفتن چیزی های مانند، “من متخصص نیستم، اما …” یا “این فقط نظر من است، اما …” همچنین چیزهایی مانند “چی می شد اگر …” می تواند از روی عدم اعتماد به نفس باشد.

– واژه هایی مانند “فقط” غیر ضروری هستند و می توانند باعث شود که شما عصبی یا نامطمئن به نظر برسید.
– در به کار بردن افعال پرسشی مراقب باشید. این زمانی است که شما به جمله خود با خالت پرسشی پایان می دهید. این می تواند نشان از عصبی بودن داشته باشد، بنابراین از انجام این کار اجتناب کنید.

قسمت ۳. شیوه زندگی خود را برای افزایش اعتماد به نفس تغییر دهید

۱. از طریق برنامه های عملیاتی، برنامه های خود را توسعه دهید و آنها را دنبال کنید.

افراد با اعتماد درک عالی در این طریق دارند. آنها برنامه های بزرگی را که باعث شود شکست بخورند انجام نمی دهند. اگر میخواهید از خود اعتماد به نفس نشان دهید برنامه ریزی کنید و سپس هر زمان آنها را دنبال کنید.

– ناحیه ایی را که در آن شما نیاز به رشد دارید انتخاب کنید. این می تواند چیزی شخصی باشد. به عنوان مثال، شما می خواهید در کارهای خانه داری بهتر باشید. این نیز می تواند چیزی حرفه ای باشد. یا شما می خواهید در پیدا کردن یک کار بهتر سخت تر کار کنید.

۳/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx