راه های اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

راه های اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی

آیا نگران افکار عجولانه ای هستید که همیشه استرس و اضطراب شما را افزایش می دهند؟ یک ذهن بی قرار می تواند پریشانی را در زندگی شما افزایش دهد. اگر در زندگی خود به آرامش نیاز دارید، سعی کنید به آرامش درونی و آرامش فکری دست یابید.

خوشبختانه با کمک کارهای کوچک امکان پذیر است. این چیزها برای تغییر کل زندگی شما کافی است.

در اینجا چند راه اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی وجود دارد.

راه های اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی

تنفس عمیق

تنفس عمیق تمرین خوبی برای افزایش آرامش و تسکین درد است. این کار سیستم لنفاوی شما را تحریک می کند، انرژی و ایمنی را افزایش می دهد.

بدون شک تنفس عمیق فواید بی شماری دارد. با کمک تنفس عمیق می توانید ذهن خود را از بازدم و دم منحرف کنید.بی قراری و حرف های بی وقفه ذهن خود را آرام کنید.کشف کنید که چگونه از فکر کردن زیاد دست بردارید، خود را از تفکر بی وقفه رها کنید و از آرامش لذت ببرید.

ذهن خود را آرام کنید

برای تنفس عمیق، پنج بار نفس های طولانی و عمیق بکشید و در حین انجام این کار به دیافراگم و ریه های خود توجه کنید. این یک راه آسان و سریع برای احساس آرامش و آرامش است.

مکان خود را مرتب کنید

از بین بردن همه چیز در اتاق شما می تواند بهم ریختگی را از مغز شما دور کند. به همین دلیل هر چه زودتر خانه خود را مرتب کنید.

از رنگ های طبیعی و روشن برای رنگ آمیزی دیوارها، افزودن بافت و داشتن پرده های سیاه مخصوص استفاده کنید. طرح رنگ اتاق خواب شما می تواند کل سناریوی اتاق شما را تغییر دهد.

پرده ها، ملحفه ها، کاغذ دیواری ها، مبلمان و دکوراسیون نقش مهمی در تغییر رنگ بندی اتاق خواب شما ایفا می کنند. حتماً رنگ‌های آرام‌بخش و چاپ‌های زیبا را انتخاب کنید تا ذهن شما را پرت کند.

راه های اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی

از طبیعت لذت ببر

بتن اضافی در اطراف شما خوب نیست. بنابراین سعی کنید مدتی را در طبیعت بگذرانید. به شما احساس شادی و جوانی می دهد. برای بهبود سلامت و ارتقای آرامش روانی هوای تازه دریافت خواهید کرد.

در تعطیلات، مدتی را دور از شهر خود بگذرانید و از آرامش و آرامش لذت ببرید.

هر بار که در طبیعت هستم، مخصوصاً در یکی از روزهای گرم که فقط می خواهید در نزدیکترین جریان بپرید و چند دور انجام دهید، به من روحیه می بخشد.

به نقل قولی از رالف والدو امرسون فکر می کنم: «در جنگل، ما به عقل و ایمان برمی گردیم. در آنجا احساس می‌کنم هیچ چیز در زندگی به من نمی‌رسد – هیچ رسوایی، هیچ بلایی (از چشمانم رها می‌شود) – که طبیعت نتواند آن را اصلاح کند.

سعی کنید در این هفته مدتی را در طبیعت بگذرانید و فکر می کنم احساس شادی و جوانی بیشتری خواهید داشت.

از سرزنش مداوم خود اجتناب کنید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا به نظر می رسد همه چیز درست پیش نمی رود؟ چرا همیشه به نظر می رسد که از بیرون به داخل نگاه می کنید؟ اگر چنین است، وقت آن رسیده است که از سرزنش خود دست بردارید و شروع به دریافت کمکی کنید که نیاز دارید.

سرزنش مداوم خود معمولاً از ناتوانی در قبول مسئولیت نتایج در موقعیت های خاص ناشی می شود. در حالی که یافتن تعادل بین خودارزیابی مفید و خودگفتاری منفی کاملاً دشوار است، اما دست یافتنی است.

اهمیت این امر در این است که چگونه بر اقدامات ما در حرکت رو به جلو تأثیر می گذارد. اگر بعد از هر اشتباه خود را سرزنش کنیم (حتی اگر سهم خود را در آن حساب کرده باشیم)، آنچه به خود می گوییم می تواند در تمایل به تکرار مجدد این اشتباهات یا عدم تلاش مجدد ظاهر شود.

اگر برای همه چیز خود را سرزنش می کنید، می تواند بر عزت نفس و آرامش روانی شما تأثیر بگذارد. فرقی نمی کند که این یک رابطه باشد یا تصادف، شما نباید خود را تنها یک جنایتکار ببینید.

افراد قوی ذهنی، مسئولیت پذیری مناسبی را بر عهده می گیرند. آنها تصدیق می کنند که مسئول انتخاب های اشتباه خود هستند، اما همچنین به عوامل دیگری که خارج از کنترل آنها هستند نیز اذعان دارند. این عوامل ممکن است انتخاب افراد دیگر، آب و هوا، وضعیت اقتصادی و غیره باشد.

راه های اثبات شده برای یافتن آرامش درونی و آرامش روانی

 

اجتناب از ذهنیت قربانی

آیا فکر می کنید دنیای اطراف شما را از انجام بهترین کار باز می دارد؟ شما اشتباه می کنید که دیگران را برای همه مشکلات خود مقصر می دانید.

به یاد داشته باشید، شرایط بیرونی می تواند مانع ایجاد کند، اما شما می توانید جایگزینی برای هر چیزی پیدا کنید. مهم این است که مسئولیت زندگی خود را بپذیرید.

مهم است که انتخاب های خود را تصدیق کنید، حتی پس از مواجهه با شرایط غم انگیز. سعی کنید روی عوامل مختلفی تمرکز کنید که می توانید کنترل کنید.

نیازی نیست وقت خود را در مهمانی های ترحم آور تلف کنید. مردم اغلب وقت خود را برای تحت تاثیر قرار دادن اطرافیان خود تلف می کنند. مطمئن شوید که با خودتان راحت هستید. روی چیزهای مثبت تمرکز کنید و بر اساس ارزش خود زندگی کنید.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/inner-peace/inner-calm-and-mental-peace
4/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx