چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

پس از دستیابی به موفقیت در هدف، احساس خواهید کرد که روي آسمان ها هستید. شما بر چالشی در زندگی خود غلبه کرده اید و در نتیجه عادتی ایجاد کرده اید که شما را به ارتفاعات جدیدی می رساند.

این احساس فوق ‌العاده ‌ای است، اما در نهایت، میزان دوپامین ناشی از موفقیت از بین می‌ رود. و مانند بسیاری از افراد دیگر که به موفقیت رسیده اند، با يك سوال بزرگ مواجه مي شوند:

حالا که به هدفم رسیدم چیکار کنم؟

انسان ها ذاتا جاه طلب هستند، اما پس از موفقیت در رسیدن به هدف، افراد می توانند خود را گم کنند یا سرعت رشد خود را کاهش دهند. این بخش از فرآیند مشکلی است که بسیاری از افراد در مقطعی با آن مواجه می شوند، اگر قبلاً با آن مواجه نشده باشند.

برای کمک به شما در مسیرتان، در اینجا چند پیشنهاد برای انجام کارهایی که باید به محض رسیدن به هدف انجام دهید و چگونه بهتر به جلو ادامه دهید ارائه شده است.

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

فهرست مطالب

  1. پيشرفت بيشتر پس از موفقیت در هدف
  2. بعد از موفقیت در هدف چه باید کرد
  3. سخن نهایی

پيشرفت دوباره پس از موفقیت در هدف

وقتی برای اولین بار هدف بزرگی را برای خود تعیین می کنید که برای رسیدن به آن تلاش می کنید، برای شما آسان است که فقط روی آن هدف تمرکز کنید. اصلاً هیچ فضایی برای فکر کردن در مورد اینکه بعد از رسیدن به موفقیت هدف باید انجام دهید وجود ندارد.

خوشبختانه، برخی از اطلاعات و درس های اساسی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند پس از رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی. اینها اصولی هستند که پل اسکولاردی میلیونر به خوبی به آنها عمل كرده است.

در اینجا به تفکیک این اصول می پردازیم:

فروتن باشید

ممکن است مانند اسکولاردی برای میلیونر شدن تلاش نکنید. با این حال، هنوز هم یک درس مهم است که باید در نظر داشت. در حالی که با موفقیت در اهداف پیشرفت زیادی کرده اید، مهم است که آنچه را که پشت سر گذاشته اید دست کم نگیرید یا به کسانی که در موقعیتی مشابه شما هستند نگاه تحقیر آمیز نداشته باشید.

رشد چیز شکننده ای است و به راحتی می توان آن را با عادت های بدی جایگزین کرد که شما را به وضعیت بدتری سوق مي دهد.

بعلاوه، رفتار متکبرانه یا خودپسندانه در مورد دستاوردهای شما می تواند افراد را از خود دور کند، چه دوستان، خانواده یا حامیان اصلی. این خوب نیست زیرا رشد اغلب از منابعی فراتر از خودمان سرچشمه می گیرد. بسیاری از میلیونرها مربیانی برای کمک به آنها دارند. ورزشکاران مربی دارند

ما اغلب در مورد آنها در داستان های خاص نمی شنویم، اما بسیاری از افراد به نوعی در رشد شما نقش دارند. متواضع باشید و تشخیص دهید که آن افراد چه کسانی هستند و از آنها الگو بگيريد.

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

خود را برای تعیین اهداف بزرگتر آموزش دهید

در ادامه این ایده را بیشتر توضیح خواهم داد، اما ایده این است که وقتی به هدفی رسیدید که فکر نمی‌ کردید به آن برسید، می‌ خواهید با تعیین یک هدف بزرگ ‌تر ادامه دهید .

شما می خواهید به تدریج اهدافی را تعیین کنید که فکر می کنید دستیابی به آن ها پس از هر جهش موفقیت آمیز غیرممکن است.

به عنوان مثال اگر در شغل خود به عنوان بخشی از موفقیت هدف خود به رتبه بالایی دست پیدا کرده اید، هدف بزرگ تر این است که بتوانيد کسب و کار خود را در آن صنعت خاص بسازید.

سخت تر و هوشمندانه تر کار کنید

وقتی روی اهداف خود کار می کنید، حفظ اعتماد به نفس، مثبت اندیشی و کار همه برای دستیابی لازم است. طبیعي است كه اگر تلاش بزرگ ‌تری انجام می ‌دهید، باید انگیزه، اعتماد به نفس و کار بیشتری را نیز در آن به کار ببندید. همچنین هوشمندانه ‌تر کار کردن و تأمل در دستاوردهایتان سودمند است. چه چیزی در وهله اول به شما کمک کرد تا به این هدف برسید؟ چه روش یا رویکردی را اتخاذ کردید تا همه این اتفاقات برای شما رخ دهد؟

بسیاری از افراد راه خود را گم می کنند زیرا اجازه می دهند طعم موفقیت بيش از حد در آنها نفوذ كند و آنچه را که آنها را در وهله اول به آن موقعیت والا رساند از دست می دهند. این نتيجه عدم تفكر و تامل است، بنابراین مطمئن شوید که به آنچه که به شما کمک کرده به جایی که در حال حاضر هستید برسید، نگاه کنید.

همچنين اهمال كاري يك پديده بسيار رايج است، که دستیابی به اهداف آینده را دشوارتر می کند.

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

نادیده گرفتن منتقدان

متنفران و منتقدان همه یکسان هستند. هر زمان که به چیزی دست پیدا کردید، همیشه افرادی هستند که سعی می کنند شما را نااميدكنند. معلوم می شود که بسیاری از مردم افراد حسود هستند و تا آنجا پیش می روند که آرزو می کنند شما شکست بخورید.

بخشی از مشکل این است که بسیاری از افرادی که برای رسیدن به اهداف تلاش نکرده اند، انتظار دارند که موفقیت هدف ساده باشد. نه تنها این، بلکه ما اغلب از میزان کاری که برای رساندن افراد به قله های موفقیت لازم است غافل هستیم.

به عنوان مثال اسکولاردی را در نظر بگیرید. مگر اینکه او داستان خاص خود را در مورد چگونگی تبدیل شدنش به یک میلیونر به اشتراک بگذارد، ما واقعاً نمی دانیم که او برای رسیدن به آن چه از سر گذرانده است. تنها چیزی که می دانیم نوک کوه یخ است، که او میلیونر نبود و حالا هست.

حتی اگر موفقیت هدف شما بر حوزه کوچکی تأثیر بگذارد، باز هم افراد متنفر یا افرادی که به شما اعتقاد ندارند را جذب خواهید کرد. افراد موفق می دانند که بهتر است آنها را رها کنند، زیرا موفقیت شما ربطی به احساس آنها ندارد.

بعد از موفقیت در هدف چه باید کرد

با در نظر گرفتن این چهار اصل، می‌ خواهید این چهار اصل را در زندگی خود به کار ببرید. با این حال بهتر است، در حالی که هنوز در حال تلاش برای رسیدن به اهداف خود هستید، همین الان این موارد را اعمال کنید.

اما بعد از اینکه به موفقیت رسیدید چه اتفاقی می افتد؟ به هر حال، این اصول عالی هستند، اما همه آنها آن شتابی را که پس از موفقیت به آن نیاز دارید ، برای شما به ارمغان نمی آورند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

  1. آن هدف بزرگتر تعیین کنید یا آن را گسترش دهید

همانطور که قبلا ذکر کردم، شما می خواهید اهداف بزرگتری را تعیین کنید. جاه طلبی افراد بی پایان است و در عمق وجود شما همیشه به دنبال دستیابی به چیزهای بیشتر هستید. حریص به نظر می رسد، اما تلاش برای بیشتر همیشه نباید به شکل پول یا دستاوردهای بالا باشد.

شما می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و به آن ها در حل مشکلاتشان کمک کنید. یا شاید می خواهید ارتباط عمیق تری با خانواده و دوستان خود برقرار کنید. شاید بخواهید برای سلامت جسمانی بهتر تمرین کنید و آن را با شرکت در مسابقات سه گانه آزمایش کنید.

در هر صورت ممکن است، شما می خواهید یک هدف بزرگتر از قبل تعیین کنید. در بسیاری از صنایع و جنبه های زندگی شما، همیشه جایی برای نوعی گسترش وجود دارد. بنابراین، وقتی ذهن خود را روی آن متمرکز کنید، متوجه می‌ شوید که جاه ‌طلبی‌ های دیگری نیز وجود دارد و زمینه ‌های دیگری نیز وجود دارد که می ‌توانید موفقیت هدف را دنبال کنید.

راه دیگری برای بررسی این موضوع این است که هدف اصلی خود را فراتر از جایی که قبلا بود گسترش دهید. در برخی موارد، پیشرفت‌ های طبیعی مشابه نحوه تعیین نقاط عطف وجود دارد که شما را به انجام اهدافتان سوق می ‌دهد.

به عنوان مثال، اگر به دنبال کاهش وزن هستید و به هدف خود رسیده اید، هدف بعدی این است که بدن خود را به روشی خاص تمرین دهید، مانند تمرین برای ماراتن محلی. شما هنوز برای فعالیت بدنی تلاش می کنید، اما به روشی متفاوت تمرین خواهید کرد که بدنتان به آن عادت ندارد.

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

  1. به دیگران کمک کنید

رویکرد دیگر در همين راستا فروتن ماندن است. به جای اینکه نگاه بالا به پايين به افراد داشته باشيد، بخشی از انرژی خود را صرف کمک به مردم کنید. احتمال دارد شما در یک جامعه یا گروهی درگیر شوید که به نوعی به شما کمک می کنند به نتایج خود برسید.

از آنجایی که آن گروه یا جامعه به شما کمک کرده است، چرا به آنها پاسخ ندهید؟

این لزوماً پیشرفت نیست، اما به شما اين فرصت را می ‌دهد تا بفهمید در آینده چه کاری می‌ خواهید انجام دهید. در تمام این مدت، به شما امکان می دهد آنچه را که آموخته اید به اشتراک بگذارید و تقویت کنید.

به یاد داشته باشید که ایده ‌آل ‌های شما مهم هستند و اگر از مسیری که در وهله اول موفقیت هدف را برای شما به ارمغان می ‌آورد دور شوید، می ‌توانند تغییر کنند. کمک به جامعه ایده خوبی است که به شما کمک می کند به اصول اخلاقي و ايده آل های خود وفادار بمانید و بر اهداف خود متمرکز شوید.

  1. به جنبه هاي دیگر نگاه کنید

به قول معروف «همه تخم مرغ هایت را در یک سبد قرار نده.» این یک عبارت مناسب در زندگی ما است، زیرا همه ما جنبه ‌های (یا سبدهای) زیادی داریم که باید روی آن کار کنیم. در همان سطرهاي اول، شاید برخی از شما زمان زیادی را صرف ساخت و توسعه یک جنبه کرده‌ اید که دیگری را نادیده گرفته باشید. در این صورت، چرا به جنبه هاي دیگر نگاه نکنید و به آنها توجه لازم را نکنید؟ اهداف خود را مرور کنید تا ببینید کدام بخش از زندگی شما در کوتاه مدت و بلند مدت نیاز به توجه بیشتری دارد.

چگونه بعد از رسیدن به هدف باز هم پيشرفت کنیم

  1. بازتاب خود را تمرین کنید و خود را پیدا کنید

کمی برای خودتان وقت بگذاريد مکث کنید، با خود تامل کنید، و پس از این گام بزرگ موفقیت، یک بار دیگر خودتان را پیدا کنید.

منطقی است که بعد از موفقیت در هدف، بخواهید به سمت چیز بزرگ بعدی بروید، اما مهم است که به خودتان برگردید.

همانطور که در بالا ذکر شد، جنبه های زیادی از خودمان وجود دارد و اگر روی بخشی از خود تمرکز کنیم، بخش دیگری را تضعیف می کنیم. من این را به سختی یاد گرفتم زیرا زمان زیادی را در محل کار گذراندم که از سایر بخش های زندگیم مانند سلامتی و خانواده غافل شدم.

این جنبه ‌ها بخشی از هویت من هستند و غفلت از آن ‌ها برای مدتی باعث فروپاشی زندگی من شد. تمام چیزی که داشتم کارم بود. همه اینها زمانی تغییر کرد که به خودم نگاه کردم که چه کسی هستم و چه کسی می خواهم باشم و تغییرات فعالی در زندگی ام ایجاد کردم تا دوباره خودم را پیدا کنم.

سخن نهایی

افراد می خواهند فکر کنند که موفقیت آسان است و همه مشکلات ما را حل می کند، اما اغلب اینطور نیست. با هر موفقیتی که به دست می آورید، بايد تلاش و همت خود را در جهت پيشرفت هاي بعدي بيشتر كنيد.

البته، شما آزاد هستید که در موقعیت فعلی خود بمانید، اما حفظ آن نیز مهم است. با در نظر گرفتن همه این موارد، داشتن این اصول و به کارگیری این شیوه ها، بهتر می توانید خود را برای آنچه قرار است اتفاق بیفتد، آماده کنید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/878292/goal-success

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx