افراد موفق و 15 روشی که باعث می شود متفاوت فکر کنند

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

افراد موفق و 15 روشی که باعث می شود متفاوت فکر کنند

چگونه میتوان نگرشی متفاوت همچون افراد موفق داشت؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چه چیزی تعیین کننده میزان موفقیت افراد است؟ باید بدانید که نمیتوان جوابی واحد برای این سوال پیدا کرد زیرا پاسخ این سوال در گرو نحوه تفکر و نگرش افراد با توجه به موقعیت هایی که قرار دارند می باشد. اگر در نظر دارید که در آینده به فردی موفق تبدیل شوید در وهله اول باید نسبت به طرز تفکر و نحوه تغییر تفکر افراد اطلاعات کاملی بدست آورید. در این مقاله در نظر داریم 15 روز موفقیت آمیز فکر کردن که افراد موفق با بهره گیری از آنان به موفقیت دست پیدا کرده اند را به شما بیاموزیم. با ما همراه باشید.

1- تمرکز بر روی اتفاقات پیش آمده

یک شبانه روز تنها 24 ساعت است. اما نکته اینجاست که چگونه از ساعات خود بهترین بهره را دریافت نمائید. افراد موفق همواره تلاش می کنند تا اتفاقات پیش رو را پیش بینی کرده و از همین رو همواره برنامه ای برای بروز آنها در نظر دارند که این مسئله در رسیدن آنها به موفقیت نقش موثری ایفا می کند.

2- برنامه ریزی بیش از توان ممنوع

مطمئنا انجام برنامه ریزی میتواند شما را به آن چیزی که مد نظر دارید برساند اما باید بدانید که این برنامه همواره باید با کارهای محدودی همراه باشد. در واقع محققان بر این عقیده اند اگر شما بتوانید سه کار مهم و اساسی خود را در طی یک روز به اتمام برسانید به این معنی است که روز خود را به بطالت نگذرانده اید. کارهای محدود اما مهم باعث می شود تا انگیزه شما برای انجام فعالیت ها افزایش پیدا کند و در نتیجه موفقیت نزدیک تر از آن چیزی شود که فکر می کنید. این که شما بخواهید فعالیت های زیادی را در طی یک روز انجام دهید، مطمئنا غیر ممکن است و به روند موفقیت شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

به اشتراک گذاشتن ایده ها

3- به اشتراک گذاشتن ایده ها

اگر ایده خوبی در ذهن دارید و در حال برنامه ریزی برای عملی کردن آن هستید، هیچگاه نباید آن را از دیگران مخفی کنید. این روزها اشتراک گذاشتن ایده باعث می شود تا افراد به نکاتی که حتی به گوشه ذهنتان خطور نکرده است را دریابند و با کمک به شما، مسیر موفقیت را هموارتر نمایند.

4- استفاده از قانون 80/20

با توجه به اصل پارتو که تاکید دارد 80 درصد از نتایجی که اکنون با آن روبرو هستید تنها از 20 درصد تلاش های شما حاصل شده است. میتوان دریافت که با شناسایی تنها 20 درصد از توانایی های خود و تمرکز بر روی آن میتوانید به آن چیزی که در ذهن دارید دست پیدا کنید.

5- حفظ آرامش

مطمئنا یکی از مواردی که به افراد موفق در رسیدن به اهدافشان کمک کرده، مدیتیشن است. اگر بتوانید روزانه 5 الی 30 دقیقه از زمان خود را به انجام تمرینات ذهنی آرام سپری کنید مطمئن باشید که ذهن شما راهی برای آرام کردن خود پیدا خواهد کرد.

6- داشتن یک چشم انداز خوب

داشتن یک چشم انداز مثبت و خوب نسبت به آینده باعث می شود که افکار مخرب و منفی از ذهن شما پاک شده و همچنین احتمال رسیدن شما به موفقیت نیز افزایش پیدا کند. از همین رو از نفوذ افکار منفی به ذهنتان جلوگیری نمائید.

7- از متفاوت بودن با دیگران هراس نداشته باشید

مطمئنا اینکه نسبت به دیگران تفکر متفاوتی داشته باشید، دلیل محکمی بر رسیدن به موفقیت نیست. اما در اکثر مواقع متفاوت بودن هر چند موفقیت را تضمین می کند اما راهی دشوار را پیش روی افراد میگذارد. اگر نتوانسته اید با توجه به تفکر متعارف به آن چیزی که در ذهن دارید برسید، پس اکنون بهترین زمانی است که طرز تفکر خود را دستخوش تغییرات بزرگ نمائید.

پیگیر کارهایتان باشید

8- پیگیر کارهایتان باشید

افراد موفق همواره پس از شروع کاری، آن را به پایان رسانده اند. همین مسئله را میتوان اصلی ترین دلیل موفقیت آنها دانست. این مسئله را میتوان مهمترین دلیل تمایز آنها با سایرین دانست. پس اتمام کارهایتان را جزء اولویت هایتان قرار دهید.

9- همکاری افراد موفق با یکدیگر

اگر در حال شروع یک پروژه عالی هستید باید به شما بگوییم که همکاری با افراد دیگر میتواند نتایج بسیار فوق العاده ای را با خود به همراه داشته باشد. در واقع بسیاری از افراد موفق برای اینکه بتوانند در پروژه های خود به موفقیت برسند به سراغ کمک گرفتن از دیگران می روند تا با استفاده از خلاقیت آنان دقیقا خدمتی نوین و جدید را به مردم ارائه دهند.

10- اعتماد به نفس داشته باشید

اگر با خود فکر می کنید که توان انجام کاری را دارید، پس حتما این توانایی در شما نهفته است. در واقع یکی از ارکان اصلی موفقیت، اعتماد به نفس است. اگر میخواهید به نویسنده معروفی تبدیل شوید و یا کسب و کار موفق مرتبط با خود را راه اندازی کنید اولین قدم این است که به خود باور داشته باشید. به عقیده بسیاری از افراد، اعتماد به نفس کلید رسیدن به اهداف است.

11- گسترش دادن افکار

افراد موفق به خوبی نسبت به این مسئله آگاهی دارند که یک ایده عالی، یک شبه در ذهن ایجاد نمی شود و یک شبه به واقعیت تبدیل نمی شود. شکل گیری آن و تبدیل شدن به یک پروژه منحصر به فرد نیازمند طی کردن فرآیندی بزرگ و البته زمان بر است. از همین رو برای دستیابی به آن و البته محقق کردنش باید افکار خود را گسترش دهید.

12- افراد موفق متفاوت و منحصر به فرد هستند

مطمئنا انجام کارهای مشابه نمیتواند جایگاه متفاوتی را نسبت به دیگران برای شما به همراه آورد. شما همواره باید سعی کنید در زندگی متفاوت تر از دیگران عمل کنید نه اینکه در همان کار بهترین باشید. از همین رو هیچ گاه نباید به سراغ تقلید بروید. تبدیل شدن به فردی منحصر به فرد هر چند سخت اما خود موفقیت است.

13- اعتقادات و عقاید خود را مخفی نکنید

افراد موفق هیچ گاه به سراغ مخفی کردن افکار و عقاید خود نمیروند. آنها بر این عقیده اند که که نیازی ندارند تا افراد زیادی به تایید نظرها و افکار آنها بپردازند. هر چند که ایجاد مخالفان زیاد نمیتواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

 افراد موفق

14- در هر شرایطی ریسک نکنید

در وهله اول باید بدانید که زندگی، بازی پوکر نیست. هر چند که برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید فردی ریسک پذیر باشید اما سوال اینجاست که ریسک در هر شرایطی نتایجی موفقیت آمیز با خود به همراه دارد؟ مطمئنا پاسخ این سوال خیر است. در ابتدای هر کاری افراد باید تمامی جوانب آن را مورد سنجش قرار دهند و هیچ گاه از روی احساسات و هیجان تصمیمات آنی نگیرند. حتی در بسیاری از موارد افراد مجبور می شوند کارهایی را که قبلا امتحان کرده اند را دوباره انجام دهند.

15- درس گرفتن از شکست ها

مطمئنا برای رسیدن به موفقیت و اهداف، موانع بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد. و مسلما افراد با شکست های بزرگ و کوچکی مواجه می شوند. اما نکته اینجاست که افراد موفق پس از مواجه شدن با چنین وضعیتی به تجزیه و تحلیل وضعیت موجود می پردازند و عواملی که انها را از رسیدن به موفقیت بازداشته است را مورد بررسی قرار می دهند. آنها با درس گرفتن از شکست هایشان تلاش می کنند تا با عدم تکرار دوباره آن، قدم هایی استوار در رسیدن به موفقیت بردارند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx