موفقیت شخصی و ۷ تکنیک آنتونی رابینز برای رسیدن به آن

Add a Comment
9 Min Read

چگونه به موفقیت شخصی برسیم

چگونه به موفقیت شخصی برسیم

میل به موفقیت شخصی در هر زمینه ای در همه انسان ها وجود دارد. اما نکته اینجاست که رسیدن به این مهم هیچ گاه بدون تلاش و کوشش میسر نمی شود؛ و به نوعی ما خودمان با عدم تلاش و کوشش به عنوان مانعی برای پیشرفت و موفقیت در زندگی مان عمل می کنیم.

دلیل اصلی این اتفاق را نیز عدم آگاهی از راهکارها و نکات مهم موجود در این راستا می دانند. به همین منظور در نظر داریم در این مقاله ۷ راهکاری که آنتونی رابینز برای رسیدن به موفقیت شخصی بیان می کند را برای شما عزیزان شرح دهیم؛ تا شما هم با استفاده از آن ها بتوانید در زمینه های مختلف زندگی خود به موفقیت شخصی دست پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- از قدرت شخصی کمک بگیرید

با بیان این نکته، این سوال در ذهن افراد ایجاد می شود که منظور از قدرت شخصی چیست؟! منظور از قدرت شخصی دقیقا توانایی های لازم برای انجام بسیاری از کارهایی است که بر عهده افراد قرار گرفته است. این قدرت شخصی است که افراد را در رسیدن به موفقیت در زندگی کمک می کند؛ اما سوال اینجاست که چه مسائلی می تواند مثل مانع عمل کند؟ اصلی ترین دلیل آن ترس است.

بزرگترین ترسی که افراد همواره با آن مواجه می شوند؛ ترس از شکست است. از همین رو توصیه می شود برای این که در راستای رسیدن به هدف خود با موفقیت روبرو شوید؛ همواره با خود جمله « هیچ شکستی وجود ندارد» را تکرار کنید. نکته اینجاست که انسان ها هیچ گاه با شکست مواجه نمی شوند و همواره نوعی موفقیت شخصی داشته اند.

تاکنون افرادی را در اطراف خود دیده اید که عنوان کنند که همیشه به اهدافمان رسیده ایم؟ مطمئنا تعدادی انگشت شمار توانایی انجام این کار را دارند. اما سوال اینجاست که آیا ما توانسته ایم از نتایج و پیامدها به درستی استفاده کنیم؟ تمامی افراد موفق حاضر در جهان اظهار داشته اند که تمامی این موارد به تلاش افراد بستگی دارد.

مطمئنا هیچ کدام از ما پس از مواجه شدن با شکست، احساس خوبی نداشته ایم. اما نکته اینجاست تنها راهی که منجر به موفقیت شخصی می شود، باور این مسئله است که هیچ شکستی وجود ندارد. در واقع این یادگیری و تجربیات است که پیشرفت های بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.

پذیرفتن مسئولیت کارهایتان

۲- پذیرفتن مسئولیت کارهایتان

تاکنون چند بار مسئولیت کارهایی که انجام داده اید را بر عهده گرفته اید؟ باوری که در بین عموم مردم وجود دارد این است که تمامی اتفاقاتی که در زندگی با آن روبرو می شویم، در نتیجه کارهای ذهنی و البته فیزیکی خودمان به وجود می آید. در واقع قانون جذب به این صورت است که اگر شما به چیزی فکر کنید دقیقا همان برای شما اتفاق خواهد افتاد.

اگر فرد مسئولیت پذیری نیستید، پس چگونه قدرت تغییر زندگی را در اختیار دارید؟ مطمئنا زمانی که به این موضوع پی ببرید که در یک محیط و یا در دنیای کنونی با مشکل مواجه هستید، قدرت تغییر آن در شما ایجاد شده است. این سیستم هیچ گاه عنوان نمی کند که همه چیز تقصیر شماست، بلکه این توانایی را در اختیار شما قرار می دهد که به این باور برسید که می توانید زندگی را به هر شرایطی که مد نظر دارید تغییر دهید.

۳- خود را به چالش بکشید

اگر در نظر دارید به انسانی موفق تبدیل شوید یکی از بهترین راه هایی که پیش روی شما قرار دارد، به چالش کشیدن خودتان است. قرار گرفتن در موقعیت های ناراحت کننده به شما این امکان را می دهد تا کارهای متفاوت و البته شگفت انگیزی انجام دهید؛ در صورتی که در گذشته آن را غیرممکن می دانستید. در واقع نکته طلایی در رابطه با موفقیت شخصی اینجاست که افکارمان دقیقا همان چیزی است که مانع پیشرفت مان خواهد شد. درک این نکته در موفقیت شخصی افراد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

نکاتی برای به چالش کشیدن خود

  • انجام کاری را بر عهده بگیرید که به نظر فراتر از توانایی فعلی شماست
  • به گونه ای رفتار کنید که اعتماد دیگران را جلب نمایید
  • به گونه ای رفتار کنید که گویی آماده انجام هر کار شگفت انگیزی هستید
  • برای انجام کارهای خود برنامه ریزی قدم به قدم داشته باشید. در واقع زمانی که ذهن از انجام کاری آگاه باشد راحت تر آن را به سرانجام می رساند.

عدم توجه به جزئیات و باور کردن توانایی ها

۴- عدم توجه به جزئیات و باور کردن توانایی ها

باور داشتن به خود باعث می شود که تمام کارهای محول شده به خود را در بهترین حالت ممکن انجام دهید و موفقیت شخصی مد نظر را کسب نمایید. اما سوال اینجاست که چگونه می توان به درک درستی از توانایی ها و ایمان به آن ها رسید؟ در واقع در بسیاری از موارد مشاهده می شود که توجه به جزئیات می تواند عدم پیشرفت و موفقیت را برای افراد به همراه داشته باشد.

در واقع آنتونی رابینز بر این عقیده است برای این که بتوانید به موفقیت شخصی دست پیدا کنید، نباید تحت هیچ شرایطی وارد جزئیات شوید. او مطالعه کتاب ها و سخنرانی ها را بهترین موقعیت برای یادگیری و کسب تجربه می داند.

۵- در اعمال خود یکپارچگی داشته باشید

اگر بخواهیم یکپارچگی را تعریف کنیم باید بگوییم که از آن با عنوان عمل کردن مطابق با عقاید خود یاد می شود. در واقع زمانی که اطمینان داشته باشید عقایدتان درست است و اعمال شما نیز با آن تطابق دارد می توانید این اطمینان را داشته باشید که به اهداف خود رسیده اید و همچنین موفقیت های بسیار زیادی را نیز کسب کرده اید. آن دسته از افرادی که توانسته اند در فعالیت های خود یکپارچگی داشته باشند از نظر دیگران، مرجع به حساب می آیند.

برقراری ارتباط با دیگران و دریافت بازخورد مناسب

۶- برقراری ارتباط با دیگران و دریافت بازخورد مناسب

اگر با توجه به تمام تلاش هایی که انجام داده اید، نتوانستید به موفقیت شخصی برسید، مطمئنا جایی را اشتباه رفته اید و باید تغییراتی را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که تمامی فعالیت های افراد به وسیله انگیزه ها و محرک ها ایجاد می شود. اگر نتوانید ارتباطی موثر با دیگران ایجاد کنید نباید به این نتیجه برسید که آدم اشتباهی را انتخاب کرده اید. زیرا این امکان وجود دارد که شما سخن و رفتار نادرستی را در پیش گرفته اید.

بهترین راهی که در این شرایط پیش روی شما قرار دارد، تغییر رویکرد است. سعی کنید از کلمات مخفف استفاده کرده و یا متن خود را به گونه ای تغییر دهید که طرف مقابل متوجه منظور شما شود. حتی استفاده از زبان بدن می تواند بسیار موثر باشد. ایجاد ارتباط موثر به شما این امکان را می دهد که به نتیجه ای درست برسید و قدمی بلند در رسیدن به موفقیت شخصی بردارید.

۷- تعهد به انجام کارها

تا جایی که می توانید نباید در حین انجام کارها، به دیگران آسیب برسانید. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر رسیدن به موفقیت شخصی آرزوی همیشگی شماست، باید بدانید که تنها کلید رسیدن به آن، تلاش کردن است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار امیدواریم از نکات کلیدی این مقاله لذت برده باشید و از آن ها در جهت رسیدن به موفقیت شخصی استفاده کنید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx