چگونه برای رسیدن به اهداف خود زمان خلق کنیم

1 نظر
7 دقیقه زمان مطالعه

چگونه برای رسیدن به اهداف خود زمان خلق کنیم

روش های استفاده بهینه از زمان برای رسیدن به موفقیت

دوستان عزیز سایت پرورش افکار مطمئنا شما هم با جمله وقت طلاست آشنایی دارید. ما هم باید تاکید کنیم که زمان ارزشمندترین چیزی است که در اختیار ما قرار دارد. درست از لحظه ای که اولین نفس را می کشیم، این شمارش معکوس آغاز شده و با هر لحظه ای که در این دنیا سپری می کنیم همراه ما می باشد. در واقع ما نمی دانیم که تا چه زمانی در این دنیا زندگی می کنیم پس باید از تک تک لحظاتی که داریم نهایت استفاده را ببریم.

به همین منظور ما در ادامه این مقاله به شما می گوییم که چگونه می توانید برای خودتان زمان خلق کنید و با استفاده درست و بهینه از زمان خود به موفقیت در زندگی و کسب و کارتان دست پیدا کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

قانون 72

قانون ۷۲

این قانون به شما کمک می کند تا با نرخ مرکب و عظمت آن آشنایی پیدا کنید. در واقع این قانون می گوید که اگر نرخ سود یا نرخ بهره تان را بر ۷۲ تقسیم کنید، آن گاه می دانید که چند سال زمان نیاز است تا پولتان دو برابر شود.

به همین دلیل است که انیشتین این قانون را جزو هشتمین عجایب دنیا نامگذاری کرده است. این مسئله نشان می دهد که این موضوع قدرتی مرموز دارد، برای این که بتوانید از آن استفاده کنید و به موفقیت در زندگی برسید، باید در جریان باشید که از سه روش تشکیل شده است:

اکنون کمی زمان ذخیره کنید تا در آینده زمان بیشتری در اختیار داشته باشید. برای این کار می توانید در بخش های زیادی مقدار کمی زمان ذخیره کنید و اطمینان داشته باشید که زمان پس انداز شده شما مرکب خواهد شد و در نهایت به زمانی تبدیل می شود که قبلا از آن بهره ای نبرده اید. کمی در رابطه با این مسئله فکر کنید چه سرمایه گذاری های زمانی می توانید انجام دهید تا در آینده با خیالی آسوده تر به انجام کارهایتان بپردازید.

روش دیگری که برای تولید زمان وجود دارد کمک گرفتن و واگذاری کارها به دیگران می باشد. شما پیش تر این موضوع را شنیده اید، اما می خواهم در رابطه با چگونگی تولید زمان و پول آشنا شوید. فرض را بر این بگذارید که می خواهید ۲۵۰ میلیون تومان بر درآمد سالانه خود بیافزایید. این مسئله به این معناست که هر ساعت از زندگی شما ۳۰ هزار تومان ارزش دارد.

اگر نگاهی به کارهای روزانه خود بیندازید، متوجه می شوید که اکثر کارهای روزانه شما ارزش این مقدار از پول را ندارد. زیرا صرف انجام کارهایی نظیر چرخیدن در شبکه های اجتماعی، رفت و آمدهای کاری و… می شود. اگر این کارها را به شخص دیگری واگذار کنید، مطمئنا این مقدار هزینه نخواهید کرد اما برای شما دقیقا همین مقدار هزینه به دنبال خواهد داشت؛ که همین روند در بلند مدت شما را از رسیدن به موفقیت در زندگی دور خواهد کرد.  

بخشی از زمان خود را قربانی کنید تا در آینده زمان بیشتری در اختیار داشته باشید

در واقع شما باید عملکرد شغلی خود را کاهش دهید و فرد دیگری را برای انجام کارها به استخدام در آورید. این سپرده ای است که می توانید در حساب اثر مرکب خود قرار دهید؛ اما زمانی که این کار را انجام دهید آن سپرده به سرعت مرکب خواهد شد و زمان زیادی را به شما هدیه می دهد که قبلا نداشتید.

آخرین راهی که می توانید برای تولید زمان با استفاده از اثر مرکب استفاده کنید، بهره گرفتن از طریق سیستم ها می باشد. اگر شما بتوانید سیستم هایی با معیارهای درست برای خود در نظر بگیرید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که در نهایت زمان اضافی بسیار زیادی را به همراه خواهید داشت.

رسیدن به اهدافتان

با استفاده از این فرمول می توانید شانس رسیدن به اهدافتان را تا حدود زیادی افزایش دهید

در این قسمت می خواهیم سه گام اساسی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید کارایی خود را به صورت چشمگیری افزایش داده و به موفقیت در زندگی و کسب و کارتان دست پیدا کنید.

قدم اول – سه هدف انتخاب کنید

شما در وهله اول باید مهمترین انتخابی که در اختیار دارید را انتخاب نمایید. در واقع اگر ۱۰ هدف را برای خود انتخاب نمایید، به این معناست که به هیچ کدام از آن ها نمی توانید دست پیدا کنید. برای انتخاب این اهداف می توانید از فهرست یادداشت کمک بگیرید و از خود بپرسید که اگر بخواهم سه هدف را انتخاب کنم کدام یک از آن ها از اهمیت بیشتری نزد من برخوردار می باشد. دقت کنید برای این مسئله نیاز است که چراهای خوب و قدرتمندی در اختیار داشته باشید.

قدم دوم – برای رسیدن به هر هدف خود دو رفتار اصلی انتخاب کنید

اگر کمی بر روی رفتارهای خودتان دقت کنید متوجه می شوید که دو ویژگی در رفتارهایتان وجود دارد که باعث می شود تا رسیدن به اهداف برایتان آسان شود و تغییرات بسیار زیادی را در زندگی شما به وجود آورد. شاید با خود بگویید که خودم بهتر می دانم که چه رفتارهایی می تواند کمک کننده باشد، اما نکته اینجاست که به دلیل خسته کننده و تکراری بودن این رفتارها در اکثر موارد از انجام آن خسته شده و در نهایت رها می شوند. از همین رو باید بر روی انجام آن ها متمرکز شوید.

قدم سوم – رهگیری عادات و رفتارهایی که انتخاب کرده اید

تفاوتی که این بار با دفعات گذشته خواهد داشت، این است که شما برای آن چیزی که به دست خواهید آورد یک بازی خواهید ساخت. در واقع به دلیل این که انسان ها عاشق بازی کردن هستند، می توانند دوپامین بسیار زیادی ترشح کنند و در نتیجه رهگیری عادت و رفتارها می تواند به یک بازی تبدیل شود.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx