10 راهکار مطمئن برای رسیدن به خودباوری

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

10 راهکار مطمئن برای رسیدن به خودباوری

از چه راه هایی می توان به خودباوری رسید

«براد هنری» می گوید: «به خودتان اعتماد کنید و خود باوری داشته باشید. اگر به توانایی های خود اطمینان داشته باشید و سخت تلاش کنید، مطمئن باشید که از پس انجام هر کاری بر می آید.»

این که اگر کسی می خواهد موفق شود باید به خود باوری رسیده باشد، یک مسئله و موضوع بدیهی است. ما باید به خودمان و توانایی هایی که داریم، ایمان داشته باشیم. زیرا اعتماد درونی منجر به تغییر نتایج بیرونی و رسیدن به موفقیت در زندگی می شود. برخی از افراد حتی در مواجه با شکست نیز به خود اعتماد دارند. هنگامی که شما اعتماد به نفس خود را از دست بدهید، دیگران شما را انتخاب نمی کنند و به شما اعتماد نخواهند کرد.

افراد زیادی هستند که آرزوی یک زندگی بی نظیر و موفق را دارند، ولی آن ها به زودی در این مسیر شکست خواهند خورد. یکی از دلایل اصلی شکستشان نیز این است که به خود باوری نرسیده اند. دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، بسیار رقابت آمیز و چالش برانگیز است. مردم وقتی دچار شکست می شوند که به خودشان و توانایی هایشان شک می کنند. اما شکست پایان راه نیست و شما باید دوباره از اول شروع کنید. به همین منظور برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار در ادامه چند راه برای رسیدن به خود باوری را بیان کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – شرایط فعلی خود را بپذیرید

اگر می خواهید به خود باوری برسید و اعتماد به نفس داشته باشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شرایط فعلی زندگی تان را تمام و کمال قبول کنید. شما باید در شرایط فعلی زندگی تان آرامش را به خود هدیه دهید. باید بدانید که مقابله با شرایط و عدم پذیرش آن، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. در این مرحله مقاومت بی معنی است و ما باید خودمان را با شرایط سازگار کنیم. در صورت انجام این کار انرژی لازم برای انجام تغییرات در مراحل بعدی و رسیدن به موفقیت در زندگی را ذخیره می کنیم.

«آلیسا میلان» می گوید: «در ابتدا شرایط زندگی خود را بپذیرید. من متوجه شدم که بدون از دست دادن چیزی موفقیت بی معنی خواهد بود.»

در مورد موفقیت های گذشته خود بیندیشید

۲ – در مورد موفقیت های گذشته خود بیندیشید

اگر احساس می کنید که انرژی کمی دارید، از گذشته خود برای انگیزش دوباره استفاده کنید. موقعیت های گذشته خود را که در آن شما عالی بوده اید به یادآورید. خودتان را در شرایط گذشته قرار بدهید و در مورد دستاوردهایی که داشتید فکر کنید. حالا به یاد داشته باشید که می توانید آن کارها را دوباره انجام دهید. فکر کردن درباره شکست ها کاری آسان است، ولی در مقابل آن شما باید به موفقیت ها و پیروزی هایی که تا به حال داشتید هم فکر کنید و برای رسیدن به موفقیت در زندگی، از گذشته خود به نفع آینده تان استفاده کنید.

«باب فلر» می  گوید: «هر روز یک فرصت جدید برای شما است. شما می توانید موفقیت های گذشته خود را ادامه دهید و یا در شکست هایتان غرق شوید. این راه و رسم زندگی است که هر روز یک بازی جدید برای شما دارد.»

۳ –  به خودتان اعتماد کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، اطمینان و اعتقاد به خودتان است. قدرت، اعتماد، شجاعت و اطمینان در درون شما قرار دارد. از طریق انجام ورزش و فعالیت های مدیتیشن سعی کنید، به این موارد دست پیدا کنید و آن ها را در وجود خود تقویت نمایید.

«مولانا» می گوید: «همه چیز در جهان در درون شماست. جواب همه سوال ها در وجود شما قرار دارد.»

۴ – با خودتان صحبت کنید

افراد به مرور زمان شبیه باورها و اعتقادات خود می شوند. ما هر روز این کار را با صحبت درباره باورهایمان انجام می دهیم. این که ما با خودمان صحبت کنیم و خود را تحریک نماییم، واقعاً موضوع پر اهمیتی است. به خاطر داشته باشید که ما به هیچ عنوان برای رسیدن به موفقیت در زندگی نیازی به تایید دیگران نداریم. در نهایت این خود شما هستید که باید خودتان را تایید کنید.

«شاد هلمزتر» می گوید: «اگر به خودتان بگویید که نمی توانید، هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت.»

۵ –  اجازه ندهید ترس مانع شما شود

ترس باعث می شود که شواهد دروغین واقعی به نظر برسند. این اصلی ترین مسئله ای است که شما را مجذوب خود می کند و مانع اعتماد به نفستان می گردد. ترس باعث می شود که شما از مسیر تحقق اهداف تان منحرف شوید.

«رالف والدو امرسون» می گوید: «همیشه کارهایی که از انجام آن ها می ترسید، را پیگیری کنید.»

۶ – خیلی درگیر گذشته نباشید

شما باید خودتان را برای هرگونه اشتباهی که در گذشته مرتکب شده اید، ببخشید و به راه خود ادامه دهید. تمام توجهتان باید به آینده باشد و از غرق شدن در گذشته بپرهیزید. و برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید نسبت به خودتان مهربان باشید.

نگرشی مثبت به مسائل داشته باشید

۷ – نگرشی مثبت به مسائل داشته باشید

داشتن نگرش مثبت به مسائل پیرامونی یک راه سریع برای به دست آوردن اعتماد به نفس است. نسبت به داشته های خود سپاسگزار باشید و همیشه سعی کنید رویکردی مثبت به جهان داشته باشید.

۸ – داشتن یک مربی در زندگی می تواند به شما کمک کند

یک مربی حرفه ای می تواند در بیشتر موقعیت ها به شما کمک کند و شما را به طرز شایسته ای راهنمایی نماید. این فرد می تواند در کسب انواع توانایی ها و مهارت های زندگی شما را یاری کند. آن ها به شما کمک می کنند، تا بتوانید بر اهداف خود تمرکز کنید و موفقیت های گذشته تان را به یاد آورید. هنگامی که شما به توانایی های خود شک کنید، این مربی است که به شما اعتماد و اطمینان دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس تان می شود.

۹ – در مسیر موفقیت و پیشرفت فقط به سمت جلو حرکت کنید

«مارتین لوتر کینگ» می گوید: «اگر شما نمی توانید پرواز کنید و یا نمی توانید بجنگید، این فقط به خاطر محدودیت ذهنی شماست. اگر ذهن خود را باز کنید، از پس انجام هر کاری که دوست دارید بر می آیید.»

بنابراین هر چه کمتر احساس نیاز کنید در زندگی آرامش بیشتری خواهید داشت. ممکن است صدایی در ذهن تان به شما بگوید که توانایی هایتان کاهش پیدا کرده و شما به خودتان شک کنید. برای رسیدن به موفقیت در زندگی، هرگز نباید به این مسائل توجه نمایید. قوی باشید و به مسیرتان ادامه دهید تا به مقصد دلخواه خود برسید. هنگامی که شما کار مورد نظرتان را انجام دهید آنگاه متوجه می شوید که چقدر قوی تر شده اید.

۱۰ – اجازه دهید زندگی جریان طبیعی خود را طی کند

زندگی خود را با جریانی طبیعی دنبال کنید. هنگامی که اجازه دهید زندگی روال طبیعی خود را طی کند متوجه خواهید شد که چقدر ارزشمند و شگفت انگیز است. شما باید بتوانید به درست ترین روش زندگی خود را هدایت کنید. شما باید بدانید که چه زمانی باید حرکت کنید و چه زمانی توقف نمایید و استراحت کنید.

«کلی رولاند» می  گوید: «اتفاقات مختلفی در زندگی روزمره ما رخ می دهد، آنچه مهم است این است که ما ببینیم در پایان روز چه دستاوردهایی برای خود داشته ایم. شما باید به خدا اعتقاد داشته باشید و بدانید که او شما را در این مسیر هدایت و راهنمایی می کند.»

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx