چگونگی دستیابی به ثروت زیاد با هوش مالی

1 comment
8 Min Read

چگونگی دستیابی به ثروت زیاد با هوش مالی

چگونگی دستیابی به ثروت زیاد با هوش مالی

دوستان عزیز سایت پرورش افکار هر انسانی برای بالا بردن هوش مالی خود به فرآیندهای مختلفی نیاز دارد تا با استفاده از آن بتواند به مال و ثروت بیشتر و به طبع موفقیت در زندگی دست پیدا کند.

چیزی که همواره واضح و مشهود است این است که گروه کارمندان، کارگران و مشاغل کوچک تنها برای به دست آوردن پول کار می کنند. آن ها همان کسانی هستند که در قبال هر ساعتی که کار می کنند، حقوق دریافت می کنند. این در حالی است که افرادی که در زمینه ی تجارت مشغول به کار هستند دو گروه درآمدها و هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهند.

تفاوت دیدگاه کارمندان و سرمایه داران

تفاوت دیدگاه کارمندان و سرمایه داران

گروه کارمندان و مشاغل کوچک با تاجران و سرمایه داران تفاوت هایی دارند. کارمندان و مشاغل کوچک فقط بر میزان درآمد خود توجه دارند، ولی تاجران و سرمایه داران تنها روی بالا بردن میزان دارایی های خود تمرکز دارند و به راه های رسیدن به موفقیت در زندگی فکر می کنند.

به عبارتی می توان گفت تنها تفاوت میان این دو گروه افراد در این است که اهداف متفاوتی دارند. مثلا سرمایه داران و تاجران برای پول کار نمی کنند، چون احتیاج چندانی به آن ندارند. آن ها فقط تلاش می کنند که سرمایه و دارایی خود را حفظ کنند. این مسئله شاید اندکی به تامل احتیاج داشته باشد.

در صورتی که کارمندان و مشاغل کوچک گروهی هستند که فقط کار می کنند تا درآمد داشته باشند و از آن امرار معاش کنند. اغلب این افراد تصور می کنند، پولی که به عنوان درآمد دریافت می کنند در قبال زحماتی که می کشند و زمانی که صرف می کنند به هیچ وجه کافی نیست! به همین خاطر است که دچار بیماری های روحی و روانی می شوند و احساس می کنند که از اقشار ضعیف جامعه می باشند و نیاز به روشی برای حفظ پول و سرمایه و رسیدن به موفقیت در زندگی به شدت در بین آن ها هم احساس می شود.

در حقیقت میزان درآمد ماهیانه برای قشر ضعیف و نیازمند برای گذران زندگی و پس انداز و … بسیار ناچیز است، و به گفته ی خودشان زودتر از آن چیزی که فکر می کنند تمام می شود و به هیچ وجه به چشم نمی آید. آن ها فکر می کنند شغلی که هیچ چیزی برای آن ها نداشته باشد، شغل نیست! بلکه شغل چیزی است که با آن بتوانند جیبشان همیشه پر از پول باشد. و برخی دیگر اعتقاد دارند که شغل باید چیزی باشد که چه کار بکنی و چه کار نکنی بتواند باز هم همیشه جیبت را پر از پول نگه دارد.

افراد ثروتمند هر روز ثروتمندتر می شوند

افراد ثروتمند هر روز ثروتمندتر می شوند

یکی از دلایلی که افراد فقیر و نیازمند جامعه خود را ملزم می کنند که همیشه سخت کار کنند، این است که درآمد پایینی دارند. در حقیقت آن ها می خواهند با سخت کوشی و صرف انرژی فیزیکی خود به پول بیشتری دست پیدا کنند و موفقیت در زندگی را این گونه تجربه نمایند.

یکی از دلایلی که افراد ثروتمند، هر روز ثروتمندتر می شوند این است که آن ها روز به روز به دارایی های اضافه می کنند. به همین خاطر نیازی ندارند که سخت و پی در پی کار کنند. در واقع هر اندازه که هوش مالی افراد بیشتر باشد، میزان کارکرد مورد نیاز هم کمتر خواهد بود.

افراد ثروتمند آن قدر ثروتمند می شوند که به کارگران خود هزینه ی بسیار ناچیزی می پردازند تا به نوعی به خاطر افزودن سرمایه ها و دارایی هایشان از آن ها تشکر کرده باشند. جالب است بدانید ثروتمندان خودشان هم می دانند که مقدار حقوقی که به کارمندانشان می پردازند، خیلی کم است، اما برای تشکر کردن از آن ها کافی می باشد.

یکی از معضلاتی که مانع ثروتمندتر شدن و عدم موفقیت در زندگی می شود چیست؟!

یکی دیگر از معضلات که در دنیای اقتصادی دیده می شود، این است که اکثر افراد دوست دارند با زحمت کمتر، پول بیشتری به دست آورند. با وجود این که امروزه هم مانند زمان قدیم کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، ولی دیدگاه افراد کاملا تغییر کرده است؛ چون آن ها دوست دارند با ساعت کاری کمتر، حقوق بیشتری دریافت کنند و تصور می کنند این گونه می توانند به موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنند.

گاهی راهکارها و استراتژی های درونی یک سازمان به اندازه ای غلط هستند که افرادی برای حقوق ناچیز تلاش می کنند، یا این که تعدادی دیگر به فکر خروج از کشور و مهاجرت به کشورهای دیگر می افتادند. با این روند شرایط کاری و اوضاع اقتصادی کشور دچار مشکلات فراوانی می شود و قدرت بیشتری به تولیدکنندگان خارجی می دهد.

در حال حاضر همچنان بعضی از افراد باور ندارند که هوش مالی و قوانین مالی به طور کلی تغییر کرده اند، و آن ها همچنان در تلاش هستند که به سختی کار کنند تا پول های خود را پس انداز کنند و با همین مقدار ناچیز اندکی سهام خریداری کنند. ولی امیدواریم که با استفاده از هوش مالی و قوانین قدیمی قادر باشند مشکلات مالی فعلی خود را هم حل کنند و به موفقیت در زندگی و آینده خود دست پیدا کنند و از آن لذت ببرند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در مقاله های بعدی هوش مالی سعی می کنیم بیشتر شما را با برخی از توصیه های بی اعتبار و بی اساس کارشناسان مالی آشنا کنیم. و به شما آگاهی دهیم که اغلب برنامه های آن ها مربوط به زمان حال هستند و هیچ تضمین و ضمانتی برای دوران بازنشستگی شما ندارند.

ما بر این باور هستیم که هرکسی باید قادر باشد برای پول و سرمایه خود تصمیم بگیرد، چه کارگر و کارمند باشد و چه سرمایه دار و مالک شرکت! دوستان عزیز همواره به خاطر داشته باشید که اگر کسی در جایی پولی سرمایه گذاری کرد این به آن معنا نیست که آن فرد سرمایه دار و یا سرمایه گذار است. هرکسی باید خودش را در حد خودش بشناسد و به عبارتی باید با جایگاه خود آشنایی داشته باشد تا بتواند به موفقیت در زندگی و کسب و کار خود دست پیدا کند.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx