چند راهکار شگفت انگیز برای پر انرژی بیدار شدن از خواب

1 نظر
10 دقیقه زمان مطالعه

11 روشی که به شما در پر انرژی بیدار شدن از خواب کمک می کند

۱۱ روشی که به شما در پر انرژی بیدار شدن از خواب کمک می کند

تقریبا اکثر افراد بیدار شدن از خواب در صبح هنگام و شروع فعالیت های روزانه را سخت ترین کار ممکن می دانند. اما باید بدانید زمانی که اشتیاق لازم برای بیدار شدن از خواب صبح را در خود ایجاد کنید، علاوه بر اینکه می توانید زمان کافی برای انجام کارهایتان داشته باشید، سلامت و تندرستی را نیز برای خود تضمین کرده و به موفقیت در زندگی دست پیدا خواهید کرد.

طی تحقیقاتی که در مورد پر انرژی بیدار شدن از خواب صورت گرفته محققان به این نتیجه رسیده اند که آن دسته از افرادی که صبح ها زودتر از سایرین از خواب بیدار می شوند، همواره از انرژی مثبت و شادابی بیشتری بهره مند بوده و علاوه بر آن از اضافه وزن دور خواهند ماند.

دلیل این مسئله را می توان تسلط و کنترل بیشتر افراد بر خودشان دانست. زیرا صبح ها بهترین زمانی است که افراد می توانند عادات خوب و سالم را در خود به وجود آورند و از آن در جهت سلامتی بدن، ذهن و حتی روابط خود استفاده نمایند. اما نکته اینجاست که چگونه می توان به این هدف یعنی پر انرژی بیدار شدن از خواب دست پیدا کرد؟ در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

۱ – از شب قبل تمام چیزهایی که نیاز دارید را آماده کنید

برای پر انرژی بیدار شدن از خواب بهترین کار این است که شب هنگام زمانی که خود را برای خواب آماده می کنید، باید لباس هایتان را مرتب کرده و هر آن چیزی که نیاز دارید را در کیفتان قرار دهید. حتی غذایی که باید به سرکار ببرید را نیز آماده کرده و در ظرفی بریزید. این مسئله به شما کمک می کند تا با انجام دادن بخشی از وظایف خود، صبح روز بعد با استرس کمتری از خواب بیدار شده و آرامش بیشتری برای انجام کارهایتان داشته باشید.

شب ها به اندازه استراحت کنید

۲ – شب ها به اندازه استراحت کنید

طبق توصیه پزشکان، هر فردی باید در طی شبانه روز چیزی حدود ۷ الی ۸ ساعت بخوابد. حال اگر بخواهیم فواید این مدت خواب را کنار بگذاریم، باید بدانید که پس از ۸ ساعت خوابیدن افراد با احساس بهتری از خواب بیدار می شوند.

از همین رو زمانی که شما شب ها زودتر از زمان معمول به خواب می روید، به این معنی نیست که از کیفیت خواب مناسبی بهره مند خواهید بود. از همین رو معمولا عنوان می شود که با قدم های کوچک در این مسیر گام بردارید. سعی کنید هر شب پانزده دقیقه زودتر به تخت خواب بروید و همین روند را تا زمان رسیدن به تایم دلخواه ادامه دهید تا در نهایت بتوانید به هدف خود یعنی پر انرژی بیدار شدن از خواب برسید.

۳ – استشمام رایحه گل پس از بیدار شدن، شادابی و انرژی را در هنگام صبح بیشتر می کند

طی تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد آمریکا صورت گرفته، آن دسته از افرادی که بیدار شدن از خواب را به صبح ها موکول می کنند و نگاهشان با گل و گلدان تلاقی پیدا می کند، انرژی و شادابی بیشتری پیدا خواهند کرد. حتی نگاه کردن به شکوفه های گل احساس استرس را از افراد دور می کند و باعث می شود تا در طول روز مهربان تر و خوش برخوردتر از گذشته باشند. از همین رو توصیه می شود همواره یک گلدان در کنار تخت و یا پیشخوان خانه قرار دهید.

۴ – فعالیت های تنش را به تایم دیگری غیر از صبح محول کنید

اگر به دنبال انرژی و شادابی صبحگاهی هستید، باید دیدن، شنیدن و خواندن اخبار صبحگاهی را به دست فراموشی بسپارید. در واقع باید محدودیت هایی را برای فعالیت های صبح هنگام خود در نظر بگیرید. گوش دادن به آهنگ مورد علاقه تان می تواند تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به آرامش، انجام کارها و به طبع آن رسیدن به موفقیت در زندگی تان داشته باشد.

۵ – هیچ گاه زمان بیدارشدن را به تعویق نیندازید

مطمئنا برای بسیاری از ما پیش آمده که پس از شنیدن زنگ هشدار تلفن و یا ساعت زنگ دار، بیدار شدن از خواب را به تعویق می اندازیم تا کمی بیشتر بخوابیم. اما باید بدانید که این رویکرد به هیچ عنوان نمی تواند نتایج مثبتی را با خود به همراه داشته باشد.

در واقع اگر در همان ساعتی که معین کرده اید از خواب بیدار شوید، انرژی بیشتری برای انجام کارها خواهید داشت. از همین رو بهترین کار این است که ساعت زنگ دار را در فاصله بسیار دورتری از خود قرار دهید تا امکان به تعویق انداختن هشدار را نداشته باشید.

نوشیدن آب همراه با لیمو را فراموش نکنید

۶ – نوشیدن آب همراه با لیمو را فراموش نکنید

زمانی که به خواب می روید، فعالیت هایی که در داخل بدن صورت می گیرد، باعث می شود تا در هنگام بیدار شدن، بدن با کمبود آب مواجه شود. از همین رو نوشیدن آب به همراه کمی لیمو می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد که به تامین آب مورد نیاز بدن می پردازد. این نوشیدنی انرژی زا بوده و احساس سیری را نیز در بدن تقویت می کند. همچنین لیمو باعث می شود تا از احساس خوردن انواع شیرینی در امان بمانند.

۷ – قرار گرفتن در معرض نور برای بیدار شدن

اگر اتاق شما نورگیر نیست و می خواهید با قرار گرفتن در معرض نور از خواب بیدار شوید، می توانید از چراغ رومیزی استفاده نمائید. در واقع زمانی که شما در معرض نور قرار می گیرید، ترشح هورمون ملاتونین که مرتبط با خواب است متوقف شده و پس از پانزده دقیقه ذهن آماده بیدار شدن می شود. این نور همچنین کمک می کند تا از افسردگی در امان بمانید. معمولا توصیه می شود که این چراغ را در نزدیکی خود قرار دهید و آن را در حین مسواک زدن روشن کنید.

۸ – پس از بیدار شدن از خواب کمی فعالیت داشته باشید

آن دسته از افرادی که پس از بیدار شدن از خواب فعالیت هایی برای شادابی و روحیه ای مناسب انجام می دهند، بهتر از سایرین می توانند خواب و بیداری روزانه خود را تنظیم نمایند. منظور از فعالیت به هیچ عنوان ورزش های سخت و طاقت فرسا نیست.

تنها ۱۰ دقیقه قدم زدن و یا انجام حرکات کششی می تواند شما را به آن چیزی که می خواهید برساند. حتی به سلامتی کمک کرده و جریان خون را افزایش می دهد و در نتیجه خواب آلودگی را از شما دور می کند.

۹ – در حین خواب اتاق خواب را کاملا تاریک کنید

رسیدن به سطح کیفی بالا برای خوابیدن نیازمند تولید و ترشح هورمون ملاتونین است. از همین رو باید اتاق خواب خود را کاملا تاریک کنید. اگر بتوانید در این راستا از چشم بند استفاده کنید، می توانید زودتر از همیشه به خواسته تان دست پیدا کنید. استفاده از پرده هایی ضخیم نیز می تواند انتخابی هوشمندانه به حساب آید.

ساعات خواب و بیداری منظمی تعیین کنید

۱۰ – ساعات خواب و بیداری منظمی تعیین کنید

یکی از بهترین روش هایی که کمک می کند تا ساعت بدن خود را متعادل نگه دارید، مشخص کردن ساعاتی برای خوابیدن و بیدار شدن و همچنین پایبند ماندن به آن است. این کار نوعی چرخه ای منظم به خواب و سیستم بدن شما می دهد و باعث می شود تا واکنش های بدن در دیگر ساعات شبانه روز آسان تر و قابل هضم تر شود.

۱۱ – مکان خواب خود را آرام و ساکت نگهدارید

زمانی که محیطی شلوغ و پر رفت و آمد را برای خواب انتخاب می کنید، به سختی می توانید بدن را برای خوابیدن آماده نمائید. از همین رو می توانید به سراغ دستگاه های پخش صدا و یا نویز سفید بروید، تا این مشکل را برطرف سازد. همچنین پخش مداوم صداهای آرامش بخش و یا بازگذاشتن دائم پنکه می تواند از خنثی کردن صداهای مزاحم جلوگیری به عمل آورد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و برای پر انرژی بیدار شدن از خواب به شما کمک کند.

۲.۵/۵ - (۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx