4 قانون مهم برای داشتن زندگی بهتر از نظر یک جنگجوی سامورایی

نظرات 2
16 دقیقه مطالعه

جنگجوی سامورایی

با این 4 قانون می توانید زندگی بهتری داشته باشید

برای داشتن یک زندگی مطلوب و سالم، می بایست مجموعه ای از قوانین را رعایت کنید تا هم خودتان و هم دیگران در آرامش قرار داشته باشید، از زندگی در کنار هم لذت ببرید و به احساس موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. زندگی شخصی و اجتماعی نیازمند رعایت کردن مجموعه ای از قوانین می باشد که همه افراد باید به آن ها احترام بگذارند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم شما را با قوانین مهمی برای داشتن زندگی بهتر و رسیدن به موفقیت در زندگی آشنا کنیم. لطفا با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

تنها ماهی مرده موافق جریان آب شنا می کند

تنها ماهی مرده موافق جریان آب شنا می کند

همان طور که می دانید، زندگی همواره بر وفق مراد ما نیست و یکی از اصول این است که برای اتفاقات تلخ و شیرینی که برایمان رخ می دهد، با تمام وجود سپاسگزار خداوند مهربان باشیم. در صورتی که با تمام وجود به این اصل اعتقاد داشته باشیم، هیچ وقت بدون آزمایش و بررسی درون آتش زندگی گرفتار نخواهیم شد. چون بر اساس قانون جذب، عمل شکرگزاری تاثیر زیادی روی ما و زندگی مان خواهد داشت و باعث می شود که اتفاقات خوب بیشتری برایمان در زندگی رقم بخورد.

اگر در زندگی با سختی های مختلفی روبرو نمی شدیم، هیچ گاه رشد نمی کردیم، تغییر نمی کردیم، چیزی یاد نمی گرفتیم و هیچ گاه قادر نبودیم سطح زندگی خود را ارتقاء دهیم تا به موفقیت در زندگی برسیم. در صورتی که زندگی تنها پر از اتفاقات عاشقانه بود، مطمئناً بالاخره خسته می شدیم. در صورتی که همه چیز در زندگی راحت بود، هیچ گاه نمی توانستیم قوی شویم. به همین دلیل است که دائم می بایست سپاسگزار خدا باشیم و بدانیم که تنها یک ماهی مرده با آب شنا می کند.

برخی اوقات مسائلی اتفاق می افتد که باعث ناراحتی ما می شود و در نتیجه با خود کلنجار می رویم. ما باید با جریان آب به مبارزه بپردازیم و برای داشتن یک زندگی بهتر با تمام وجود تلاش کنیم. به خاطر داشته باشید که هیچ چاره ای جز پیش رفتن ندارید و باید قدرت خود را افزایش دهید. این موضوع باعث می شود قوی تر شویم و شادی و نشاط در وجود ما افزایش می یابد. طبق بررسی هایی که انجام گرفه است، مشخص شده که تعداد زیادی از مردم، دوران بازنشستگی را یک علامت ناراحت کننده تلقی می کنند.

تمام چیز هایی که برای بهتر شدن نیاز دارید را بررسی کنید. انجام دادن این کار برای نیرومندتر شدن اهمیت بسیاری دارد. نباید به خودتان اجازه دهید که ضعیف شوید و برای این منظور باید کاری انجام دهید. در این بین بهتر است برخی اوقات تلاش خود را برای مدت زمان کوتاهی متوقف کنید و از زندگی خود لذت ببرید.

قوی، سالم و نیرومند

می خواهید مانند یک ماهی مرده باشید یا همیشه قوی، سالم و نیرومند باشید؟!

زمانی که به انجام یک کار مشغول می شوید، مسلما خسته خواهید شد. اما این خستگی چیزهایی برای شما به دنبال دارد. ممکن است برخی اوقات تلاش شما متوقف شود، اما باز هم باید به حرکت خود ادامه دهید. کاملاً درست است، همیشه باید به حرکت خود ادامه دهید و در مسیر پیشرفت قرار داشته باشید.

1 – هیچ وقت نترسید

نباید در زندگی تان چیزی وجود داشته باشد که از آن احساس ترس و واهمه داشته باشید. در صورتی که از چیزی می ترسید، بهتر است برای رفع آن و غلبه کردن بر ترستان کاری انجام دهید. از هر چیزی که می ترسید، سرتان را بالا نگه دارید، سینه خود را ستبر کنید و به سمت آن گام بردارید و موفق به شکست آن خواهید شد. فراموش نکنید که هیچ چیزی برای ترسیدن از آن در زندگی وجود ندارد. البته برخی از افراد از چیزهای مختلفی می ترسند. به عنوان مثال یک نفر از ارتفاع می ترسد، دیگری از دریا می ترسد و هر کسی ممکن است ترس مخصوص خود را داشته باشد. ولی با کمی خودباوری و تمرین می توانید بر ترس های خود غلبه کنید. تنها کافی است بخواهید آن ها را شکست دهید.

2 – تعجب نکنید

برخی اوقات این گونه به نظر می رسد که زندگی تعجب بر انگیز است، اینطور نیست؟ شما در حال حرکت کردن به سمت اهداف خود هستید که به یک باره مانعی بر سر راهتان قرار می گیرد، ولی در صورتی که با دقت نگاه کنید، در امتداد مسیر نشانه هایی را مشاهده خواهید کرد که به شما نشان می دهد دست یابی به هدف مورد نظرتان امکان پذیر است، پس نباید متعجب شوید.

به خاطر داشته باشید که موقعیت فعلی شما، حتما تغییر خواهد کرد. به همین دلیل نباید اجازه دهید اتفاقاتی که در زندگی رخ می دهد، باعث شود متعجب شوید. به این دلیل که نصفی از عمرمان در حالی می گذرد که خواب هستیم. هوشیاری خود را حفظ کنید تا هیچ چیزی قادر نباشد باعث تعجب شما شود.

3 – هیچ تردیدی نداشته باشید

همیشه سعی کنید احتمام انجام دادن کاری را بررسی نمایید و سپس آن را انجام دهید. در صورتی که برگردید، موقعیتی که پیش رویتان قرار داشته است، از بین خواهد رفت و دیگر برای به دست آوردن آن هیچ شانسی نخواهید داشت. وقتی به گزینه های پیش روی خود فکر می کنیم می توانیم تصمیم بگیریم، انتخاب کنیم و دنبال آن برویم.

رمز دست یابی به موفقیت در زندگی، این است که تردید نداشته باشید و برای انجام دادن کار مورد نظر خود تعلل نکنید. به عبارت دیگر، منتظر نباشید تا دیگران برای شما تصمیم گیری کنند. یعنی اگر نمی توانید از یک موضوع صرف نظر کنید، می بایست هرچه سریع تر به دنبال آن بروید و از به دست آوردن آن لذت ببرید. در صورتی که چیزی برای انجام دادن نداشته باشید، آن وقت منتظر شدن و تردید کردن هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

شک نداشته باشید

4 – شک نداشته باشید

زمانی که درباره یک چیز خاص تصمیم گیری می کنید، دیگر نباید زمان خود را برای فکر کردن به آن هدر دهید. فکر کردن را متوقف کنید و سعی کنید از انتخاب خود لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که هیچ گونه شک و تردیدی در رابطه با زندگی وجود ندارد. هر زمان که تصمیم به انجام دادن یک کار گرفتید، می بایست مستقیم و بدون تعلل و تردید به سراغ آن بروید و هیچ گونه شکی در مورد آن نداشته باشید. نباید تردید داشته باشید که آیا کاری که آغاز کرده اید مناسب است یا خیر! به تصمیم و انتخاب خود ایمان داشته باشید و مطمئن باشید به موفقیت نیز خواهید رسید.

به خاطر داشته باشید که در مراحل مختلف زندگی و زمانی که قصد شروع و انجام دادن یک کار دارید، نباید به هیچ عنوان هیچ گونه ترس، تعجب، تردید و شکی به خودتان راه دهید؛ تا قادر باشید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار جالب است بدانید این چهار اصل یعنی نترسیدن، تعجب نکردن، تردید نداشتن و شک نداشتن، چهار توصیه است که از یک جنگجوی سامورایی در قرن هفدهم می باشد.

5- قدردان وسپاسگزار باشید.

قدرت قدردانی را وقتی که در فقر زندگی می کردم ، درک کردم.

هر وقت احساس بدی نسبت به وضعیتم پیدا می کردم ، به این موضوع توجه می کردم که چقدر خوش شانس ام که اوضاع بدتر نیست! من روی هر چیز خوبی که در زندگی ام پیش می آمد(به جای هر چیز اشتباهی که پیش می آمد) تمرکز می کردم . سرانجام ذهنم را آموزش دادم تا هر بار كه افکار منفی به سمتم هجوم آوردند، روی نعمتهایم تمرکز کند. غالباً این تکنیک من را از هرگونه انرژی منفی خالی می کرد و باعث می شد احساس خوشبختی کنم. احساس خوشبختی حتی در سخت ترین لحظه های زندگی برایم قابل لمس بود. با وجود فقر ، برکات زیادی مانند سلامتی،اخلاق کاری، عزیزانم، دوستان واقعی ام و قبولی در دانشگاه داشتم. وقتی اوضاع در زندگی شما بد می شود ، تمرکز بر روی افکار منفی بسیار آسان است (به جای اینکه فکر کنید چقدر خوش شانس هستید که اوضاع بدتر نیست). از نظر من سپاسگزاری و قدردان نعمات بودن،کلید اصلی شادی و داشتن یک زندگی خوب است.

6- هدف خود را پیدا کنید.

من تا وقتی که 37 ساله بودم، هدف واقعی ام را در زندگی پیدا نکرده بودم.

در واقع وقتی هدف واقعی خود را در زندگی می یابید ، همه چیز شروع به پیدا کردن معنای جدید می کند. تلاش کردن فقط برای رسیدن به آخر هفته را متوقف خواهید کرد.

از فکر کردن در مورد کارهایی که می خواهید بعد از کار اصلیتان (در اوقات فراغت) انجام دهید ، دست می کشید. اگر زندگی خوشبخت ترین افراد جهان را بررسی کنید ، مشاهده می کنید که هیچ مرزی بین زندگی شخصی و زندگی کاری آنها وجود ندارد.

زندگی ، زندگی است. هیچ مرزی در آن وجود ندارد.

7- محدودیتی وجود ندارد.

از زمانی که می توانم به خاطر بیاورم ، من همیشه دو عشق واقعی در زندگی ام داشته ام – هنرهای رزمی و کارآفرینی.

وقتی والدینم همه چیزشان (از جمله پس انداز و خانه) خود را از دست دادند ، هدف من از زندگی این بود که خانواده ام را از فقر بیرون بیاورم.

هنگامی که پدرم ما را رها کرد ، هدف من در زندگی مراقبت از مادر و برادر کوچکترم بود. امروز ، من یک مأموریت شخصی کاملاً واضح دارم. مأموریت من در زندگی این است که از طریق قدرت ورزشهای رزمی و برطرف کردن نابرابری ها و تبعیض های جنسیتی ، نژادی،مالی و تحصیلاتی در سراسر جهان ، عظمت را در وجود همه شکوفا کنم. از اعماق وجودم، می دانم که برای این مأموریت روی کره زمین قرار گرفته ام.

8- از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید.

وقتی من خیلی جوان تر بودم ، اغلب سطح موفقیتم را با دوستانم ، با افرادی که می شناختم یا حتی با قهرمانان و الگوهای زندگی ام مقایسه می کردم. امروز خجالت می کشم که این امر را اعتراف کنم ، اما حقیقت است.

مقایسه خود با دیگران

من میزان درآمد ،خوشحالی ، ارزش خالص، اعتبار شغلی و سرعت پیشرفتم را با دیگران مقایسه می کردم. باید به شما بگویم که این کار ، سودی برای من به ارمغان نیاورد ، بلکه تماما موجب ناراحتی و احساس بد من شد. می دانید، من آموخته ام که آنچه دیگران در زندگی انجام می دهند ، با خوشبختی شما هیچ کاری ندارد.

9- خود را با افراد خوشحال احاطه کنید.

به نظر عجیب می رسد ، اما این تکنیک به سرعت افراد منفی را از زندگی شما حذف می کند. همه ما افرادی را می شناسیم که همواره شکایت دارند که چقدر بدشانس هستند ، چگونه به آنها ظلم شده است ، چگونه جهان ناعادلانه است یا زندگی آنها چقدر وحشتناک است. متاسفم ، اما نسبت به افراد منفی باف ، اصلا احساس همدلی ندارم. افراد منفی نگر راهی برای سرزنش کردن دیگران برای مشکلات خود می یابند و 99٪ از مواقع ، علت اصلی مشکلاتشان، خودشان هستند.
افراد منفی متعلق به زندگی من نیستند. من به قانون جذب اعتقاد دارم. اگر در زندگی خود به افراد منفی اجازه ورود دهید، خودتان نیز شخصی منفی نگر خواهید شد و افراد منفی بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد. برعکس این امر نیز صادق است. خود را با افراد خوشحال که همواره سپاسگذار نعمات هستند احاطه کنید و خواهید دید که زندگی شما نیز شادتر خواهد شد. وقتی خوشحال باشید ، افراد خوشحال بیشتری را به خود جذب می کنید. احساس خوشبختی باعث جذب خوشبختی بیشتر می شود. مثبت نگر بودن باعث جذب حس مثبت بیشتر می شود.

10- هرگز کودک درونتان را سرکوب نکنید.

ما تا زمانی که کوچک هستیم، پر از عشق، معصومیت، شگفتی ، رویا و خوبی هستیم. هیچ چیز برای کودکان غیرممکن نیست و از نظر آنها هیچ کس انسان بدی نیست. با این حال ، وقتی بزرگتر می شویم،این احساسات را از دست می دهیم. دوستان و خانواده نزدیک من به شما خواهند گفت که من هنوز هم قلبا یک کودک هستم. من مدت ها پیش تصمیم آگاهانه ای گرفتم که هرگز اجازه ندهم مشکلات زندگی ، من یا کودک درونی ام را تغییر دهد. من عاشق شوخی و ماجراجویی هستم ، از رویا پردازی لذت می برم. من به خوب بودن همه ی مردم اعتقاد دارم و معتقدم هیچ چیزی غیرممکن نیست.

11- در لحظه زندگی کنید.

انجام این کار ، سخت است ، اما من تمام تلاشم را می کنم که در لحظه زندگی کنم ، تا از هر لحظه از زندگی ام لذت ببرم.
نویسنده ی متن بالا Chatri Trisiripisal است که ، یک کارآفرین و یک رزمی کار تایلندی است و به عنوان بنیانگذار ، رئیس و مدیر عامل ONE Championship ، بزرگترین رسانه جهانی ورزشی آسیا در تاریخ شناخته می شود.

4.8/5 - (53 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx