آرنولد شوارتزنگر و 10 توصیه طلایی برای دستیابی به موفقیت

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه زمان مطالعه

توصیه های ساده و کاربردی آرنولد شوارتزنگر برای رسیدن به موفقیت

توصیه های ساده و کاربردی آرنولد شوارتزنگر برای رسیدن به موفقیت

آرنولد شوارتزنگر در اکثر حرفه ها حرف اول می زند. او مدل، تهیه کننده، کارگردان، سرمایه گذار، نویسنده، تاجر، بازیگر، فعال محیط زیست، ورزشکار و بدنساز موفق است. همچنین برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بازیگری است و در دنیای بدنسازی نیز جزو کسانی است که حرف اول را می زند و به ترمیناتور معروف است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی با رازهای موفقیت آرنولد شوارتزنگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

۱ – به خودتان اعتماد کنید

آرنولد می گوید برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید بدانیم که از زندگی مان چه می خواهیم. نباید انتظاراتی که بقیه از ما دارند ما را از خودمان و هدف واقعی مان دور کند. باید این تفاوت ها را درک کنیم و اجازه ندهیم کسی به جای ما تصمیم بگیرد.

۲ – متفاوت باشید

آرنولد شوارتزنگر اعتقاد دارد روزهای ما نباید شبیه هم باشند. او از روزمرگی بیزار است. جمعیت کره ی زمین روز به روز بیشتر می شود و متفاوت بودن بین این سیل جمعیت کار مشکلی است؛ اما نشدنی نیست! هر کس به طوری خودش را متفاوت می کند و می درخشد.

آرنولد با موفقیت هایی که کسب کرده است، توانسته خودش را درخشان کند. پس اگر شما هم می خواهید به موفقیت برسید و در بین دیگران بدرخشید بهتر است کاری کنید که متفاوت باشید.

۳ – گاهی اوقات خوب است که قانون شکنی کنید

آرنولد می گوید برای رسیدن به اهداف مان گاهی لازم است برخلاف قوانین پیش برویم. قانون برای شکستن است و با این که این جمله برخلاف چیزهایی است که ما از بچگی یاد گرفته ایم؛ اما باید گاهی به آن عمل کنیم تا بتوانیم استعدادهای مان را شکوفا کنیم.

کارهایتان را به تعویق نیندازید

۴ – کارهایتان را به تعویق نیندازید

آرنولد شوارتزنگر به این اصل پایبند است که کار امروزتان را به فردا نیندازید تا با موانع بیشتری رو به رو نشوید. طبق مطالعات انجام شده حدود ۲۶% از جمعیت جهان مدام خواسته هایشان را تعویق می اندازند و همین کار باعث می شود که انگیزه درونی برای تلاش کردن در آن ها از بین برود. اگر سر خود را با کارهای مختلف و زیاد شلوغ کنید، مطمئن باشید که دیر یا زود در آن ها غرق می شوید و از اهداف تان باز می مانید. شاید همین جسارت و توجه به جزئیات آرنولد باعث شده او الان انقدر موفق باشد؛ پس شما هم از او الگو بگیرید و کارهای خود را بی جهت به روزهای بعد موکول نکنید.

۵ – تا جایی که می توانید یاد بگیرید

این بیت معروف «ز گهواره تا گور دانش بجوی» معرف این نکته ست. آرنولد شوارتزنگر معتقد است هیچ زمانی برای یادگیری دیر نیست و ما همیشه وقت داریم چیزهای جدیدی بیاموزیم. او می گوید اگر ما ۲۰۰ کتاب تاثیرگذار در جهان بخوانیم؛ تمام چیزهای لازم برای رسیدن به موفقیت در زندگی را به دست خواهیم آورد.

کتاب های زیادی هستند که پر از درس های لازم برای زندگی می باشند؛ مانند «کلبه ی عمو تم» یا «جنایت و مکافات» و… او توصیه می کند در هر لحظه و هر نفس از زندگی سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید تا بتوانید بی وقفه به سمت موفقیت در زندگی حرکت کنید.

۶ – از شکست نترسید

زندگی پر از فراز و نشیب هاست. ممکن است دقیقه ای شما پر از حس قدرت باشید و دقیقه ای بعد مملو از حس شکست. آن چیزی که واجب است بدانیم این است که درد مرحله ای از رشد است؛ پس باید بعد از هر شکست و دردی که متحمل شدیم، به سرعت بلند شویم، دوباره ادامه دهیم و در مقابل آن سر خم نکنیم تا بتوانیم به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم.

۷ – افراد منفی نگر را از زندگی تان حذف کنید

افرادی که در اطراف شما دائم ساز مخالف می زنند و انرژی های منفی می دهند را باید حذف کنید. این افراد همه جا و همیشه هستند و از شما حمایت نمی کنند؛ به این دلیل که همه چیز را با نگاه منفی تفسیر می کنند. شما قوی تر از آن چیزی هستید که فکر می کنید؛ به همین خاطر آرنولد شوارتزنگر بسیار به این اصل معتقد است که نباید اجازه دهید این گونه افراد شما را عقب بیندازند و از دستیابی به موفقیت ها دور کنند.

۸ – یک الگو برای خودمان تعریف کنیم

آرنولد شوارتزنگر همواره توضیه می کند که برای موفق شدن فردی را که قبلا راه شما را رفته و موفق شده باشد یا فردی که به شما انگیزه می دهد و می توانید سوال هایتان را ازاو بپرسید الگوی خود قرار دهید. آن وقت زودتر پیشرفت خواهید کرد. گاهی باید از راه های میانبر استفاده کنید تا جواب بگیرید و به موفقیت در زندگی نزدیک تر شوید.

دست از تلاش نکشیم

۹ – دست از تلاش نکشیم

این که در زمان سختی و مشکل دست از تلاش کردن برداریم و اهداف خود را رها کنیم کار بسیار ساده ای است. اما ادامه دادن است که هنر می خواهد. آرنولد شوارتزنگر می گوید نمی توانیم دست هایمان را در جیب مان بگذاریم و از پله های نردبان بالا برویم.

برای رسیدن به موفقیت باید در مسیر رسیدن به چیزهایی که می خواهیم سخت کوش باشیم و دست از تلاش نکشیم. خود او از تولد ۱۵ سالگی اش بدنسازی را شروع کرد و در ۲۰ سالگی به وزن دلخواه رسید. او می گوید هیچ وقت نباید به خاطر موانعی که بر سر راهمان سبز می شود، هدف مان را رها کنیم.

۱۰ – به دیگران انگیزه دهیم

مثبت اندیشی پدیده ای مسری است. اگر ما مثبت باشیم و به دیگران انگیزه بدهیم قطعا به ما برخواهد گشت. اگر مهربانی کنیم، آن ها نیز جواب مهربانی مان را خواهند داد. باید انگیزه داشته باشیم و همانقدر که برای موفقیت خودمان تلاش می کنیم به دیگران هم انگیزه بدهیم تا پیشرفت و حرکت کنند. همه ی ما هدف داریم اما گاهی کمی انگیزه می تواند ما را از رخوت و سستی برهاند و به سمت تحقق اهداف مان سوق دهد. فقط کافی ست مثبت اندیش باشیم و همان طور که برای خودمان انگیزه ایجاد می کنیم به دیگران هم انگیزه دهیم.

موفق باشید

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب گذاری شده: ,

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx