‏‏5 طرز فکری که مانع ثروتمند شدن شما می شود

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

‏‏5 طرز فکری که مانع ثروتمند شدن شما می شود

چطور باورهایی که مانع ثروتمند شدن ما هستند را از بین ببریم

همه ما آرزو داریم که روزی به یک فرد موفق و میلیاردر تبدیل شویم. زندگی خوب، استقلال مالی، خانه بزرگ و حتی داشتن یک جزیره کوچک، برخی از رویاهای ما محسوب می شوند. با این حال هر بار که به این موارد فکر می کنیم، آن ها را رویاهایی دست نیافتنی می بینیم. اکثر ما عقیده داریم که رویاهایی که در سر داریم هیچ وقت به واقعیت تبدیل نمی شوند. ولی ما می خواهیم از شما بپرسیم که چرا نباید رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید؟!

ممکن است شما بگویید که من سهامدار یک شرکت بزرگ و یک فرد نابغه نیستم و نمی دانم که باید کار خود را از کجا شروع کنم تا به انسان میلیاردر و موفقی تبدیل شوم. همه ی ما نخستین کاری که برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید انجام دهیم، این است که باورهایی که مانع ثروتمند شدن ما می شود را تغییر دهیم و خود را متقاعد کنیم که توانایی انجام این کارها را داریم. به همین منظور در این مقاله قصد داریم 5 مورد از مهم ترین باورهایی که مانع رسیدن به ثروت می شود را با شما در میان بگذاریم. با ما در ادامه همراه باشید.

۱ – برای شروع خیلی دیر شده است

در گذشته نیز افراد بسیاری این جمله را در مورد کارهایی مثل ادامه تحصیل و مدرسه رفتن نیز می گفتند، اما در حال حاضر ما شاهد نوجوانان و بزرگسالانی هستیم که با سن بالا، به دانشگاه می روند و تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه می دهند. این مسئله درباره رسیدن و تحقق یافتن اهداف مالی نیز صدق می کند. با رشد و پیشرفت تکنولوژی، روش ها و ابزارهای یادگیری، سرمایه گذاری و کسب درآمد حتی در سن ۳۱ سالگی نیز هدفی غیر قابل دسترسی و ناممکن نمی باشد.

مهم نیست که شما در چه سنی قرار دارید، در هر مقطعی که باشید می توانید درباره راه ها و روش های کسب درآمد تحقیق کنید و به یک فرد میلیاردر تبدیل شوید. «تیموتی سایکس» از طریق خرید سهام شرکت «پنی» و آموزش به دیگران، ثروت به دست آورده است. او کار خود را با تحقیق و بررسی درباره شرکت های مختلف آغاز کرد و زندگی کاملا متفاوتی را برای خودش ساخت. در مورد مسائل مالی و کسب درآمد سن اصلا اهمیت ندارد. شما در هر سنی که باشید می توانید یادگیری را آغاز کنید و در جهت رسیدن به هدف خود یعنی دستیابی به موفقیت در زندگی گام بردارید.

روش های ثابت و غیرقابل تغییری برای کسب درآمد در طول دهه های مختلف وجود دارد

۲ – روش های ثابت و غیرقابل تغییری برای کسب درآمد در طول دهه های مختلف وجود دارد

این مورد مطمئناً دلیل خوبی برای عدم تلاش نیست. با برنامه های «آی آر ای» و «401 کا» افراد بسیاری توانسته اند، درآمدهای میلیاردی به دست آورند. شاید علت عدم دستیابی شما به موفقیت در زندگی، یادگیری ناقصتان باشد. درگذشته انتظار می رفت که اسرار مالی تا چندین دهه مخفی باقی بمانند. اما در سال ۲۰۱۵ تغییر عظیمی در این زمینه اتفاق افتاد.

روش ها و ابزارهای کسب درآمد متناسب با گذشت زمان باید تغییر کنند و با ویژگی های هر دوره سازگار باشند. این تغییر معمولا به مدیریت مجدد فرآیندها در فعالیت شرکت ها اشاره می کند و مانع از آن می شود که روش های قدیمی دوباره به کار گرفته شوند. این تغییرات جزئی ضروری از زندگی ما می باشند. پیشرفت روش های قدیمی باید اتفاق بیافتد و مردم آن با آنها به صورت یک امر طبیعی برخورد کنند.

۳ – من برای میلیونر شدن به اندازه کافی باهوش نیستم

باور کنید یا نه، برای تبدیل شدن به یک نابغه و یا یک مخترع مشهور نیازی به کیمیاگری نیست. همچنین برای تبدیل شدن به یک سهامدار و یا سرمایه گذار بزرگ شما نیازی به نبوغ بالا ندارید. یک تحقیق کمیّ در این زمینه می تواند به هر فرد علاقه مندی کمک کند. قبل از انجام هر کاری شما باید ذهنیت تان را تغییر دهید و خود را در موقعیت انجام آن کار، متصور شوید. در واقع راه های زیادی برای پیمودن پله های موفقیت در زندگی وجود دارد. در سال های اخیر دسترسی به اینترنت یادگیری هر آن چیزی که شما به آن علاقه مند هستید، را بسیار آسان کرده است و دیگر نیازی به سال ها دانشگاه رفتن و صرف هزینه های کلان نیست.

اگر نمی دانید که کار خود را از کجا شروع کنید، بهتر است ابتدا یک جست و جو در اینترنت درباره عباراتی مانند راه های رسیدن به موفقیت در زندگی، کسب درآمد و یا روش های استقلال مالی انجام دهید. سایت های زیادی وجود دارند که یک منبع فوق العاده هستند و به شما کمک می کنند تا امور مالی خود را پیگیری کنید. در اصل فضاهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. شما باید ابتدا تصمیم بگیرید و اولین گام را محکم بردارید و مقابل باورهایی که مانع دستیابی به ثروت می شوند بایستید.

۴ – ثروت انتسابی است و من ذاتا ثروتمند متولد نشده ام

بسیاری از مردم ثروتمند متولد نمی شوند، اما آیا این مسئله بدان معنی است که آن ها نمی توانند پیشرفت کنند، ارتقا یابند و به موفقیت در زندگی برسند. در واقع تا به حال فیلم های زیادی ساخته شده است که در آن ها شخصیت اصلی داستان فردی فقیر بوده، ولی با تلاش و کوشش و پشتکار خود توانسته ثروت کسب کند و وضعیت مالی خود را ارتقا دهد.

نکته ای که در برخی از این فیلم ها وجود دارد، این است که حتی بعضی از این شخصیت ها دارای نقص عضو نیز بوده اند. پیدا کردن راهی برای افزایش منافع و شکوفایی استعدادها می تواند شما را به تحقق اهداف مالی تان نزدیک تر کنند. «مارک زاکربرگ» یک مثال خوب در این زمینه است. حتی فیلم های بسیاری درباره این شخص که بنیانگذار فیس بوک است و رازهای موفقیت او ساخته شده است. شما باید بتوانید در دنیای واقعی رویاهایتان را محقق سازید و به فردی ثروتمند و میلیاردر تبدیل شوید.

من نمیدانم که کارم را باید از کجا شروع کنم

۵ – من نمیدانم که کارم را باید از کجا شروع کنم

این یکی از باورهایی است که مانع دستیابی به ثروت می شود و مشکل بسیاری از افراد است. یک نکته کوچک در اینجا قابل ذکر است؛ به افرادی که شما آن ها را تحسین می کنید نگاه کنید و عملکردشان را مورد بررسی قرار دهید، شاید بتوانید از آن ها ایده بگیرید. آن ها در حال انجام چه کاری هستند؟ به هیچ عنوان لازم نیست که به طور دقیق از کار آن ها تقلید کنید، فقط کافیست الهام بگیرید. به طور قطع آن ها الهام بخش افراد بسیاری مانند شما در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی خواهند بود.

راهنمایی های آن ها را دقیق گوش کنید. شک و تردید را کنار بگذارید، اغلب اوقات این عدم اطمینان مانعی وحشتناک بر سر راه موفقیت شما خواهد بود. هیچ گاه از آینده نترسید، چرا که شما می توانید با برنامه ریزی های درست آن را تحت کنترل خود درآورید.

نتیجه گیری

این ۵ ذهنیت از جمله باورهایی هستند که مانع ثروتمند شدن می شوند، واقعا می تواند شما را از دستیابی به اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت مالی تان باز دارد. یک نگرش منفی می تواند جنبه های متعدد و متفاوتی از زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال مسئول تغییر این باورهایی که مانع ثروتمند شدن هستند، فقط خود شما هستید.

یادتان باشد که برای ثروتمند شدن حتما لازم نیست یک نابغه باشید و یا در یک خانواده پولدار متولد شوید. شما فقط به انجام برخی تحقیقات و بررسی ها، همچنین پشتکار و اعتماد به نفس نیاز دارید. شما باید یاد بگیرید از همین الان به بعد افکار خود را کنترل کنید و باورهای مخالف ثروت را ریشه کن کنید تا بتوانید به موفقیت در زندگی برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx