تغییر عقاید می تواند زندگی شما را تغییر دهد

نظرات 2
8 دقیقه مطالعه

با تغییر عقاید خود زندگی تان را تغییر دهید

با تغییر عقاید خود زندگی تان را تغییر دهید

این یک حقیقت محض است که در هسته ی هر فعالیتی که انجام می دهیم و هر فعالیتی که انجام نمی دهیم، عقاید ما حضور دارند. عقاید ما می توانند انتظارات ما را مدیریت کنند، به رشد دورنمای ما از زندگی کمک کنند، و هر غیر ممکنی را برای ما ممکن سازند. بله درست است عقاید ما بسیار قدرتمند هستند و توانایی این را دارند که ما را به اوج موفقیت یا شکست برسانند. به همین خاطر است که نباید به سادگی از کنار عقاید و باورها عبور کرد.

با توجه به درک و فهم ما از ممکن ها می توانیم بگوییم که ما به عنوان انسان هایی خردمند، کارهایی را به صورت غریزی انجام می دهیم که حس می کنیم ممکن هستند و قطعاً به انجام آن ها اهتمام می ورزیم تا به اتمام برسند تا از ماحصل کارمان لذت ببریم. این فعالیت ذاتی نیز به عقاید ما همگام هستند. اما اگر یک فعالیت به نظر ما غیر ممکن باشد، به نظر شما آیا به انجام دادن آن فکر می کنیم یا دست به اقدامی می زنیم؟

اگر چه شاید این جمله کلیشه ای باشد، اما بیایید یک بار دیگر آن را بخوانیم: اگر به چیزی عمیقاً باور داشته باشید و آن را به قلمرو واقعیت بکشانید، می توانید به آن دست پیدا کنید. همین طور هم اگر باور داشته باشید که از پس کاری برنمی آیید، به مرور در انجام آن ناتوان تر خواهید شد و هیچ راهی به جز تغییر عقاید و باورها نمی تواند در تغییر زندگی تان نقش داشته باشد.

موفقیت

اما این کار چطور ممکن است؟

شاید روش اصلی این کار، در هسته ی خود فعالیت یا هدف شما نباشد؛ بلکه در دل عقاید شما حضور داشته باشد. تغییر عقاید ناخودآگاه شما به طور طبیعی می تواند نظام ممکن ها و غیر ممکن ها را بر هم بریزد. پس بیایید به غیرممکن ها به عنوان یک قانون روانی فکر کنیم، چیزی که به وسیله ی یک حس منطقی قابل اثبات فهمیده می شود؛ بنابراین تغییر عقاید شما می تواند به عنوان یک حقیقت پذیرفته و قابل اعتنا باشد.

نکته ی ماجرا اینجاست که تمام این قوانینی که از آن ها دم می زنیم، یکی پس از دیگری و بر اساس مدارک خاص خود شما پایه گذاری شده اند. یعنی این که اگر می خواهید قوانین شما با اهداف و رویاهایی که در سر دارید در یک جهت باشند؛ باید با تغییر عقاید و حذف باورهای محدود کننده به سمت خواسته هایی بزرگ و کوچک خود حرکت کنید، تا بتوانید آن موفقیتی که شایستگی آن را دارید به دست آورید و احساس سرزندگی و شادی را با تمام وجود لمس کنید.

چه نتیجه ای می گیرید اگر …

تصور کنید که شما با یک ماشین تصادف می کنید، از این واقعه چه نتیجه ای می گیرید؟ مطمئنا دیگر از آن زمان به بعد، هر دفعه خیابان را به خوبی از نظر می گذرانید تا از گذشتن ماشین ها مطمئن شوید. شما تقریبا زیر آب نفستان قطع می شود، از این کار چه نتیجه ای می گیرید؟ این که اول شنا یاد بگیرید و سپس به قلب دریا یا عمق استخر بروید. این درس ها به خاطر قرار گرفتن در یک سری شرایط سخت و دردناک کسب می شوند.

سپس از روی یک اسکیت برد زمین می خورید و متوجه می شوید که در بحث تعادل نمی تواند به خوبی بدرخشید. سپس در یک کلاس هنر به شدت تحقیر می شوید و متوجه می شوید که هیچ استعدادی در این زمینه ندارید. این دو مثال هم دقیقا همانند مثال جاده و امنیت شما هستند.

شاید توجه کافی را به قابلیت تعادل بر روی اسکیت برد معطوف نکرده اید و به همین سبب، این بی تعادلی در ذهن شما تبدیل به یک قانون کلی شده است. قانونی که شما به آن چسبیده اید، برای شما قابل اثبات است و بر اساس تجارب روزانه تان به دست آمده است. با این تفاسیر شما دیگر هیچ وقت اسکیت سواری نمی کنید، چون قادر به انجام آن نیستید. اگر کسی از شما بپرسد، می گویید که استعداد انجام این کار را ندارید.

اهداف ما و زنگ خطر ضمیر ناخودآگاه

اهداف ما و زنگ خطر ضمیر ناخودآگاه

هدف شما ناگهان به عنوان یک زنگ خطر به ضمیر ناخودآگاه شما شناسانده می شود. اما برای تغییر عقاید خود به جهت تغییر اوضاع و شرایط، باید از اهداف کوچک تر شروع کرد. مثلاً اگر شما نمی توانید به راحتی رو به روی جمع بزرگی شروع به صحبت و سخنرانی کنید، پس نیازی نیست که به طور ناگهانی به تغییر این عقیده بپردازید و فردای همان روز در یک کنفرانس بزرگ سخنرانی کنید.

به مثال اسکیت برد دقت کنید. دوباره به پارک بروید و آرام و آرام حرکت کنید. سعی کنید مسافت کمتری را برای خودتان تعیین کنید و تعادلتان را با چیزهای دیگری به دست بیاورید. مثلاً دوچرخه و اسکوتر. با این روش کم کم می توانید در جهت تغییر عقاید و باورهای محدود کننده خود حرکت کرده و به سمت خواسته های خود بروید.

مطمئن باشید که در این صورت، تفاوت شما در کوتاه ترین دوره ی زمانی نمایان خواهد شد. لطفاً یادتان باشد که از چیزهایی که واقعا در آن بد و بی انگیزه هستید شروع نکنید، چرا که احتمالاً اجتناب شما از آن فعالیت دلیل خاصی دارد یا فقط به آن علاقه ای ندارید.

به عقاید کوچکی توجه کنید که سال های سال در گوشه و کنار ذهنتان خاک می خوردند. عقایدی که بدون هیچ دلیل منطقی ای به شما تحمیل شده بودند. یادتان باشد که کنار گذاشتن و تغییر عقاید کوچک، می تواند قفل درهای بزرگی را باز کند. درهایی که به بهشت موفقیت و جنگلی از ایده های رنگارنگ ختم می شود.

پس هر لحظه در زندگی تان احساس کردید که کاری برای شما غیر ممکن است یا توانایی انجام آن را ندارید، بهترین کار این است که سعی کنید با دیدگاهی مثبت به مسائل نگاه کنید و با تغییر عقاید خود راهی را به سوی آینده ای روشن و موفقیت های بزرگ باز کنید. مطمئن باشید که می توانید به تمام اهداف و رویاهای خود برسید.

۳.۲/۵ - (۱۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx