خصوصیات افرادی که حوصله دیگران را سر میبرند

نظرات 2
7 دقیقه مطالعه

خصوصیات افرادی که حوصله دیگران را سر میبرند

کسالت آور یعنی چه؟

همه ما افرادی را تجربه کردیم که زمانی با آنها مصاحبت و یا رفت و آمد می کنیم حوصله‌ مان را سر می برند. در اینجا میخواهیم 10 عادت مشترک افرادی که حوصله دیگران را سر می برند را بازگو کنیم. در ادامه از شما می خواهیم همراه ما باشید.
ترس از کسالت آور بودن می تواند هم در خودمان و هم در مورد اطرافیان مان وجود داشته باشد. تا جایی که عده ای از افراد برای رهایی از این ترس در پژوهشی که در 2 سال پیش در دانشگاه روانشناسی ویرجینیا امریکا انجام پذیرفت، با وارد ساختن شوک الکتریکی به خودشان، به مدت ۱۵ دقیقه از افکارشان دور ماندند.

۱- تعادل در مکالمه را رعایت نمی کنند

افراد کسالت آور عمدتاً یک عادت مشترک دارند و آن اینکه در مقابل صحبت هایی که با آن ها می کنیم هیچ عکس العمل چندانی نشان نمی دهند. در هر برقراری ارتباطی میان دو فرد و از طریق مکالمه، اغلب یکی از آنها چیزی می گوید و با عکس العمل، تأیید و یا صحبت نفر بعدی ادامه پیدا می کند اما در مورد افراد کسالت آور، گاهی مکالمه ای آغاز می شود و هیچ هارمونی در این مکامله یعنی بازگشت تفکر یا احساس از سمت مقابل وجود ندارد.

۲- نمی توانند درک درستی از حضور دیگران در مکالمه داشته باشند

اگر واقعاٌ فرد کسالت آوری هستیم پس به هیچ عنوان به زبان بدن دیگران توجه نمی کنیم. یکی از کاربران سایت کوئارو ، به این اعتقاد دارد که افراد کسالت آور، نشانه هایی را که از زبان بدن اطرافیان شان به آنها می رسند را دریافت نکرده و فقط برای آنکه مودب به نظر برسند، سرشان را به علامت تأیید بالا و پایین می کنند.

۳- عمدتاً توانایی خنداندن دیگران را ندارند

در واقع اینکه بتوانیم باعث شویم دیگران شاد شوند و بخندند، یک توانایی شناخبداخلاق و بی احساس تی در ما می باشد که می تواند با نوع نگاهمان به یک جریان به وجود آمده باشد. با این حال افرادی که باعث کسالت دیگران می شوند عمدتاً از این توانایی مثبت شناختی یعنی خنداندن دیگران محروم می باشند.

۴- همیشه کارهای تکراری انجام می دهند

یکی دیگر از کاربران کوئارو در این باره می گوید که دوستانی دارد که هر هفته دور هم جمع شده و همان کارهای همیشگی را انجام می دهند، این در حالی است که او خودش را با کارهای متنوعی از جمله رفتن به پارک، مطالعه و حتی دوچرخه سواری سرگرم می کند.
از نظر او خسته کننده ترین افراد، افرادی هستند که همیشه کارهایشان را نشسته انجام می دهند. وی اعتقاد دارد که اگر باعث تغییر در عادات خود شویم، می توانیم در زندگی مان تجربه های بیشتری را کسب کنیم.

خصوصیات افرادی که حوصله دیگران را سر میبرند

۵- هرگز چیزی برای گفتن در یک مکالمه ندارند

تفاوتی که میان افراد وجود دارد این است که  آنها در موقعیت های اجتماعی سر و صدای زیادی را به وجود می آورند اما افراد کسالت بار، عمدتاٌ بسیار محتاطانه رفتار می کنند. از نظر کاربر دیگری به نام آلکس نوئل، افرادی که حوصله سر برند عمدتاً نظرات خود را ارائه نمی دهند و ایده و اعتقاد خاصی هم ندارند و هنگامی که از آن ها می خواهیم که نظرشان را مطرح کنند، با گفتن جملاتی چون، من هم همین نظر را دارم به قائله پایان می دهند.

۶- چنین افرادی هیچ ایده ای از خودشان ندارند

یکی از کاربران به نام ماراندا ماروین در این باره می گوید، افرادی با این خصوصیات یعنی همان کسالت آور بودن برای دیگران، تنها می توانند در مورد محیط اطراف خودشان نظری بدهند و حتی حاضر نیستند اندکی بیشتر از این دیدگاه را هم ببینند یا به آن گوش کنند و یاد بگیرند. اعتقاد نداشتن به قانون جذب باعث این اتفاقات میشود.

۷- نمی دانند که چگونه می شود یک داستان، را خوب تعریف کرد

دیو چنج از دیگر کاربران بر این باور است که برای اینکه بتوانیم فردی جذاب به نظر برسیم باید بتوانیم که واقعه یا داستانی را به خوبی تعریف کنیم. البته که هر کسی داستان های شخصی برای خودش دارد که بهتر است آن ها را در بین عموم مطرح نکند.

خصوصیات افرادی که حوصله دیگران را سر میبرند

۸- نمی توانند به غیر از دیدگاه خودشان، دیدگاه های دیگری را ببینند

درو آستین از دیگران کاربرای می گوید، افراد که حوصله آدم را سر می برند عمدتاً نمی توانند یک جریان را به غیر از دیدگاه خودشان مشاهده کنند. اینکه بتوانیم خودمان را به جای دیگران بگذاریم و در تجربیات شان اندکی مشارکت کنیم، خوب است. تقویت هوش احساسی چیزی است که در این راه می تواند به افراد کمک شایانی کند.

۹-  نکته جدیدی برای اضافه کردن ندارند

اسکن های انجام پذیرفته شده بر روی مغز نشان داده که عمدتاً ما برای برقراری ارتباط با چیزهای جدید مقاومت نشان می دهیم. این جریانی است که در طول ۸۰۰٫۰۰۰ سال ادامه داشته است.
اگر در مکالمه های خود چیز جدیدی برای ارائه دادن نداشته باشیم، دیگران علاقه زیادی به شنیدن صحبت هایمان نشان نخواهند داد. استان هیوارد در این باره می گوید، از نظر من فردی حوصله آدم را سر می برد که هیچ چیز جدیدی از او یاد نگیری.

۱۰-  هیچ کسی را در مکالماتشان سهیم نمی کنند.

ماری هلند از دیگران کاربران بر این نکته اشاره می کند که هنگامی که فردی نتواند در یک مکالمه کس دیگری را نیز با خود همراه کند، فرد بسیار کسالت آوری به نظر می رسد. چنین افرادی تنها می خواهند نکات مورد نظر خود را آن هم با جزئیات کامل و غیر مرتبط بیان نمایند.
وقتی افراد بدون توجه و ساکن در مکالمه ای فقط مجبورند که به دیگری گوش کنند، مسلم است که احساس کسالت می کنند و حوصله شان هم سر می رود.

2.6/5 - (20 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx