عادتهای افراد کاریزماتیک

1 comment
13 Min Read

عادتهای افراد کاریزماتیک

عادتهایی که باعث می‌ شود افراد کاریزماتیک توجه دیگران را به خود جلب کنند

کاریزما چیست؟

واژه کاریزما به معنای جذابیت غیر عادی و داشتن صفات ویژه و برتر و منحصر به‌ فردی است که مورد پسند و ستایش بسیاری از انسان‌ هاست. جاذبه‌ ای فردی که اثری اجتماعی دارد.

کاریزما، در اصطلاح به خصوصیت کسی گفته می‌ شود که به عقیده خود و یا به عقیده دیگران، دارای قدرت رهبری خاص و فوق‌ العاده است. این اصطلاح اغلب در علوم سیاسی و جامعه‌ شناسی به کار برده می‌ شود تا زیرمجموعه‌ ای از رهبرانی را که با استفاده از نیروی توانایی شخصی خود می‌ توانند تأثیراتی عمیق و استثنایی در پیروان خود داشته باشند، توصیف کنند.

کاریزما هم خصیصه ذاتی و هم اکتسابی است. این بدان معناست که شما اگر فی نفسه فرد کاریزماتیکی هستید می توانید آن را تقویت کنید تا همچنان قدرتش را حفظ کند و اگر فرد کاریزماتیکی نیستید می‌ توانید آن‌ را با انجام یک سری از رفتارها بدست آورید.

جادوی کاربردی کاریزما

کاریزما یک ویژگی جادویی و سحر آمیز نیست، ولی اطرافیان را جادو می کند! بالا بردن کاریزمای فردی نیازمند تلاش زیادی است. کوششی که گاهی سخت، ناخوشایند، و یا حتی ترسناک است. اما نتیجه آن هم بسیار شیرین و دلچسب خواهد بود. این تلاش شامل مدیریت فعالیت های ذهنی شما، درک و مراقبت از نیازهایتان، و همین طور آشنایی با رفتارهایی است که شما را نزد دیگران فردی کاریزماتیک جلوه می دهد. پرورش کاریزما، جادویی کاربردی است، شناختی بی همتا متشکل از چندین دانش گوناگون، که به شما نشان می دهد کاریزما واقعاً چیست و چگونه کار می کند و چه اثراتی در زندگی شما دارد. دنیا تبدیل به آزمایشگاه فردی شما خواهد شد، و هر بار که یک نفر را ملاقات می کنید، فرصت آزمودن تجربیات و اندوخته هایتان را به دست خواهید آورد. می آموزید که چگونه اثرگذار تر، مجاب کننده، و امیدبخش تر شوید و بتوانید در فرد مقابل خود نفوذ داشته باشید. در ادامه مطلب به ابعادی از رفتارهایی که منجر به کاریزماتیک بودن افراد می شود می پردازیم.

عادتهای افراد کاریزماتیک

بیشتر سکوت می کنند تا حرف بزنند

سعی کنید بیشتر احساسات و نظرات خود را بدون اینکه کلامی بر زبان آورید و با حرکاتی نظیر برقرار نمودن ارتباط چشمی ، لبخند زدن ، بروز ناراحتی در چهره ، اندکی تکان دادن سر و کارهای دیگری که بدون صحبت کردن نشان دهید ، بتوانید احساس خود را به طرف مقابل القا کنید. با این حرکات به طرف مقابلتان نشان می دهید که  فرد مهمی است. از در نصیحت کردن وارد صحبت نشوید، مگر آنکه از شما خواسته شده باشد که پیشنهاد یا نظرتان چیست. گوش دادن به صحبت های طرف مقابل تان بیشتر از نصیحت کردنتان برای او مهم است، زیرا زمانی که شروع به نصیحت میکنید اکثر مکالمات به سمت خودتان و درباره شما تغییر جهت میدهد. تنها زمانی صحبت کنید که گفته مهمی برای گفتن دارید و تنها زمانی آن‌ را اعلام کنید که احساس کنید برای طرف مقابل مهم است.

شنیدنی ها را گلچین نمی‌ کنند

در مواجه با افراد کاریزماتیک هنگامی که صحبت می‌ کنید سکوت می کنند و با دقت به صحبت های شما تا آخرین کلام گوش می‌ دهند، تا وقتی که از آنها سوالی نپرسید هنوز در حال گوش دادن هستند، اما کاملاً ساکت، بدون اینکه حرکتی داشته باشند. احساس می کنید زمانی که شما در حال صحبت هستید این افراد در حال سفر رویاهایشان هستند، حتی با اینکه حرفی نمی زنند و گوش می دهند اما انگار فقط ادای گوش دادن را در می آورند. افراد کاریزماتیک به شدت با این رفتار مخالفند. آن ها عادت دارند حتی به بی اهمیت ترین حرف های طرف مقابلشان گوش دهند. حتی اگر قرار است چندین ساعت به گفتگو بپردازند. افراد کاریزماتیک برایشان مهم نیست مرتبه اجتماعی، حساب بانکی و یا محل سکونت طرف مقابلشان کجاست، آنها به تمام صحبت ها گوش می دهند و چنان محو صحبت می شوند که انگار واقعاً ویژگی های مشترک زیادی با یکدیگر دارند.

حواس پرتی ها را از خود دور می کنند

افراد کاریزماتیک به خوبی می دانند که شما اگر حواستان به وسایل ارتباطی و سرگرمی های خودتان باشد، هرگز نمی‌ توانید حواستان را به ارتباط با طرف مقابلتان متمرکز کنید. هنگامی که طرف مقابل با شما حرف می زند یا شما با او در حال صحبت هستید به تلفن همراهتان خیره نشوید، به مانیتور لپ تاپ تان خیره نشوید، به افراد که در حال گذر هستند نگاه نکنید، و فقط با حواستان به صحبت های طرف مقابلتان متمرکز شوید. حداکثر تمرکز بر صحبت های طرف مقابلتان بهترین هدیه ای است که می توانید به او بدهید.ذدر این عصر از زندگی آن قدر وسایلی برای جذب تمرکز حواس وجود دارد که شما اگر غرق در صحبت های طرف مقابلتان شوید کار بزرگی برای او کردید، از خود گذشتگی. شما این هدیه را به طرف مقابلتان بدهید و خواهید دید چطور همیشه دوست خواهد داشت با شما هم صحبت شود یا فقط وقتش را با شما بگذراند.

عادتهای افراد کاریزماتیک

قبل از گرفتن ،می‌ دهند و معمولاً هرگز هیچ چیز دریافت نمی‌ کنند

اگر میخواهید ارتباطات موفق و بلند مدتی داشته باشید؛ همیشه به فکر این باشید که چطور میتوانید به دیگران کمک کنید تا از آنها چیزی دریافت کنید. باید بیشتر به فکر این باشید که چطور می توانید دیگران را شاد کنید تا اینکه از دیگران استفاده کند.شما زمانی که فکر گرفتن هستید یا به قولی همیشه “دست بگیر” داشته باشید مردم بعد از دو سری معاشرت با شما به خوبی این را خواهند فهمید و به زودی شاهد قطع روابط خواهید بود.

طوری رفتار نمی‌ کنند که انگار مهمترین فرد هستند

تنها افراد که از خود شیفتگی، خود پسندی و اعتماد به نفس کاذب شما خوششان می آید افراد خود شیفته، خود پسند و با اعتماد به نفس کاذب هستند.دیگران نه تنها خوششان نمی آید بلکه گذر وقت با چنین افراد برایشان خسته کننده و همراه با ناراحتی است.و زمانی که این افراد وارد جایی میشوند دیگران احساس خوبی نسبت به آن فرد ندارند…

فهمیده اند دیگران اهمیت بیشتری دارند

شما قبلا چیزهایی که باید می دانستید را می دونید.از طرز فکرتان اطلاع دارید، عقاید و اعتقاداتتان را می‌ دانید، نگرشتان را نسبت به دنیا و مردم می‌دانید. تمام چیزهایی که می دونید مربوط به شما میشود و اصلا مهم نیستند چون برای شما هستند. شما نمیتوانید هیچ چیزی از خودتان یاد بگیرید. اما آیا میدانید دیگران چه چیزهایی می دانند؟ چه تجربیاتی دارند؟ چه نگرشی به دنیا و مردم دارند؟ عقاید و دانسته های طرف مقابلتان در هنگام گفتگو باید بیشتر از دانسته های خودتان اهمیت داشته باشد زیرا شما در حال یادگیری چیزهای جدیدی خواهید بود… پس دفعه بعد هنگام گفتگو با دوستان یا افراد غریبه بیشتر در مورد عقاید، نقطه نظر، تجربه هایشان سوال بپرسید تا بخواهید عقاید، نقطه نظر و تجربیات خودتان با به طرف مقابل بگویید.

نورافکن را بر روی طرف مقابل می‌ اندازند 

هیچکس در این دنیا به اندازه کافی تحسین نشده. نه من، نه شما و نه فردی که قرار است با او هم صحبت شوید. اما این وظیفه شماست که به عنوان یک فرد کاریزماتیک به دیگران بگویید چه کارهایی را به نحو احسن انجام دادند، چه ویژگی های خوبی دارند و چرا مهم هستند. چی؟؟ نمیدونید برای چی مهم هستند؟ نمی‌دونید چه کارهایی را به نحو احسن انجام دادند؟ یا چه ویژگی های خوبی دارند؟ واقعا شرم آوره… این وظیفه شماست جواب این سوال ها را پیدا کنید، مردم خودشان هم اکثر اوقات نمی‌ دانند چه ویژگی های خوبی دارند. شما اگر این عادت را در خود نهادینه کنید، نه تنها مردم شروع به تحسین ویژگی ها و کارهای شما می کنند بلکه رفتار شما را نیز تحسین می کنند. با این رفتار می‌توانید کاری کنید طرف مقابل احساس مهم بودن کند و بخواهد دستاورد های بیشتری داشته باشد.

کلماتشان را از قبل آماده می کنند

کلمات قدرت باور نکردنی دارند.شما باید به خوبی از این قدرت استفاده کنید زیرا مانند شمشیر دو لبه است. افراد کاریزماتیک به نحو احسن مهارت استفاده از کلمات را فرا گرفته اند.برای مثال شما نباید به قرار ملاقات بروید، شما می خواهید که به سر قرار ملاقات بروید.شما نباید یک ارائه خوب برای مشتری ها آماده کنید، شما میخواهید بهترین ارائه برای تاثیرگذاری بر رویمشتری تان را آماده کنید. شما نباید یک کارمند استخدام کنید، شما میخواهید بهترین فرد متقاضی شغل را وارد تیم کاری خود کنید. شما باید به عنوان یک فرد کاریزماتیک، جملاتتان و کلماتتان سرشار از انرژی، شادی و قدرت باشد. بهتر است که کلمات نا امید، خسته کننده و ناراحت را از فرهنگ لغات خود پاک کند.

عادتهای افراد کاریزماتیک

در مورد شکست دیگران صحبت نمی‌ کنند

واقعا داستان شکست و ناکامی های دیگران موضوعی مهم نیست. افراد کاریزماتیک هرگز پای صحبت های افرادی که مدام در حال صحبت در مورد دیگران هستند نمی نشینند. آن ها می دانند وقتشان ارزش دارد و بهتر است بر روی ایده های نو و راه حل مسائلی که در ذهن خود دارند آن‌ را استفاده کرد تا گفتگو در مورد شخص ثالث که ناکامی یا تجربه ای بد داشته است.

شکست های خودشان را می‌ پذیرند

معمولاً هنگامی که از مردم عادی سوال می شود چرا شخصی را کاریزماتیک و تأثیر گذار می نامند جوابشان این است : زیرا اشتباهاتشان را با جرأت و نهایت اعتماد به نفس می پذیرند. آنها فردی موفق به نظر می‌ رسند. افرادی که کاریزماتیک هستند از اشتباه کردن ترسی ندارند و می دانند که فرد کاملی نیستند و امکان دارد اشتباه کنند. آنها اشتباه شان را می پذیرند و برای آن دلیل نمی آورند و بهانه تراشی نمی کنند.
برای اینکه فردی کاریزماتیک باشید نیازی نیست یک نابغه باشید و مصون از هر خطایی باشید. برای اینکه فردی کاریزماتیک باشید تنها کاری که باید انجام دهید این است که شکست ها و ناکامی های خود را متواضعانه قبول کنید. اگر کاری را اشتباه انجام دادید آن را اعلام کنید و از آن نترسید و  بپذیرید که اشتباه کردید.

۲.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx