13 عادت رایجی که برای موفقیت مضر است

1 نظر
13 دقیقه مطالعه

13 عادت رایجی که برای موفقیت مضر است

چطور عادت هایی که مانع موفقیت در زندگی می شود را رها کنیم

معمولا عادت های مخالف با موفقیت در بین مردمان امروز زیاد دیده می شود. در این مورد هیچ اما و اگری وجود ندارد. ما باید عاداتی را که منجر به موفقیت در زندگی مان می شوند را در خود ایجاد کنیم. عادات خوب باعث می شوند شما بتوانید خودتان را با محیط سازگار کنید و راحت تر مسیر موفقیت را طی نمایید. آیا تا به حال عادات های مخالف با موفقیت را ارزیابی کرده اید؟!

وجود عادت های مخالف با موفقیت مانند این می ماند که شما در ماشین نشسته اید، پایتان را بر پدال گاز فشار می دهید، ولی ماشین هیچ حرکتی نمی کند و شما به هیچ مقصدی نمی رسید. تا زمانی که عادت های مخالف با موفقیت را ترک نکنید، به هیچ عنوان حرکت نمی کنید. عادات بد مانند ترمزی است که شما را از رسیدن به موفقیت در زندگی باز می دارد. در زیر 13 مورد از عادت های مخالف با موفقیت بیان شده است:

1 – شما منتظر ایجاد فرصت مناسب هستید

فرصت ها به سرعت در حال گذر هستند، بنابراین شما باید در موقعیت های مختلف فورا تصمیم گیری کنید. شما باید برای فعالیت های خود را برنامه ریزی کنید و به عبارت دیگر خودتان فرصت سازی نمایید. این که شما اقدامات خود را در انتظار ایجاد یک فرصت مناسب به تعویق می اندازید، فقط نشان دهنده ترس شماست.

اگر به تصمیم های خود اعتماد دارید، در عملی کردنشان نباید لحظه ای درنگ کنید. شما باید بتوانید تمامی ساعات روز را در کنترل خود درآیید تا به هدفتان دست پیدا کنید. آگاه باشید که شما باید خودتان به دنبال خلق فرصت ها باشید.

2 – شما به تایید دیگران نیاز دارید

وقتی که متوجه شوید مسئولیت تمام اتفاقاتی که در زندگی تان رخ داده فقط بر عهده خودتان است، آن گاه می فهمید که دیگر نیازی به تایید دیگران ندارید. شما باید با عملی کردن تصمیماتی که به آن ها اعتماد دارید، خودتان را رهبری کنید و منتظر نظرات و تایید دیگران نباشید تا بتوانید به موفقیت در زندگی برسید. به یاد داشته باشید نیاز به تایید دیگران یکی از مهمترین عادت های مخالف با موفقیت است.

شما همیشه می خواهید بهترین و کامل ترین باشید

3 – شما همیشه می خواهید بهترین و کامل ترین باشید

تلاش برای کمال در همه زمینه ها در واقع نوعی آسیب رساندن به خود است. این مسئله دقیقا مثل این است که یک سگ به دنبال گیر انداختن و گرفتن دم است. این که شما بخواهید به نهایت کمال دست پیدا کنید، هرگز اتفاق نخواهد افتاد؛ چرا که کمال هیچ نهایتی ندارد.

کمی به این موضوع فکر کنید: آیا تا به حال شما چیزی را دیده اید که کمال مطلق باشد؟ زندگی همیشه در تلاطم است، بنابراین شما باید قبول کنید که تلاش برای کامل بودن می تواند به موفقیت شما آسیب برساند. همیشه کاری برای انجام و فرصتی برای بهتر بودن وجود دارد. شما باید سعی کنید که به داشته ها و دستاوردهای خود افتخار کنید.

4 – شما بیش از حد سرسخت و لجوج هستید

شما در زندگی ممکن است ایده های فراوانی داشته باشید و آن ها را با دوستان، همکاران و شرکای خود در میان بگذارید. برای خلاق بودن شما باید اجازه دهید که استعدادهایتان شکوفا شود. پس باید راهی پیدا کنید که بتوانید ایده پردازی بیشتری داشته باشید. هیچ چیزی تا ابد ادامه نخواهد داشت، بنابراین باید یاد بگیرید که گاهی اوقات برخی چیزها را رها کنید تا بتوانید آزادانه فکر کنید و راحت به سمت موفقیت در زندگی قدم بردارید.

مراقب باشید که بیش از حد وابستگی عاطفی نداشته باشید، چرا که در این صورت رها کردن و ادامه دادن برایتان دشوارتر خواهد شد. بدانید که ایده ها و یا افراد به شما هویت نمی بخشند، بنابراین نیازی نیست که به آن ها وابسته شوید. گاهی اوقات رها کردن چیزهایی که به آن ها تعلق خاطر دارید، برای ادامه حرکت در مسیر موفقیت الزامی است.

5 – شما بابت اشتباهات تان عذرخواهی نمی کنید

عذرخواهی کردن غرور شما را خدشه دار می کند، درست است؟ معمولا پذیرش مسئولیت کارهای اشتباهی که انجام داده ایم کمی دشوار است و این یکی از عادت های مخالف با موفقیت است. برای این کار شما باید کمی خود را به سختی بیندازید و به اطرافتان توجه بیشتری نمایید.

افراد ارزشمندی که بهترین ارتباطات را دارند، کسانی هستند که صادق و باهوشند. اگر می خواهید در زندگی شخصی و حرفه ای پیشرفت کنید و دیگران به شما احترام بگذارند، باید یاد بگیرید که بابت اشتباهات خود از دیگران عذرخواهی کنید. مردم صداقت را دوست دارند و در صورت انجام این کار اعتمادشان به شما از بین نمی رود.

6 – افرادی که در سطحی پایین تر از شما قرار دارند را الگو قرار نمی دهید

یادتان باشد که هر انسانی چیزی برای ارائه و آموزش به دیگران دارد. هر موقع که احساس می کنید که هیچ نیازی به دیگران ندارید و خودتان همه چیز را بلد هستید، یاد این حرف بیفتید. حقیقت این است که هیچ انسان سطح پایین تری از شما وجود ندارد و اگر شما این موضوع را بپذیرید گامی بزرگ به سوی موفقیت در زندگی برداشته اید.

این مسئله اصلا به این معنا نیست که شما باید هر چیزی که دیگران می گویند را بپذیرید، اما خوب است گاهی به صحبت های دیگران گوش فرا دهید. چرا که ممکن است آن ها دقیقا اطلاعاتی را که شما نیاز دارید، بیان کنند.

7 – مایل نیستید که کاری را فراتر از وظایف خود انجام دهید

کمی تلاش بیشتر بسیار کمک کننده خواهد بود. اکثر شما این جمله را شنیده اید که «شما هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید». خب این جمله کاملا درست است و شما می توانید افراد بسیاری را پیدا کنید که این کار را کرده اند.

آن ها برای رسیدن به چنین دستاوردهایی متوجه شده اند که باید کمی بیشتر تلاش کنند و زحمت بکشند. این به معنی آن است که گاهی شما باید کارها را فراتر از حد معمول انجام دهید. در صورت انجام این کار شما احساس خوبی خواهید داشت و ممکن است به آن اعتیاد پیدا کنید.

شما به مدت طولانی نگران نتیجه کارها هستید

8 – شما به مدت طولانی نگران نتیجه کارها هستید

همه ما نگرانی های خاص خودمان را داریم. ولی اگر این نگرانی ها از حد معمول فراتر برود می تواند به موفقیت در زندگی ما صدمه بزند. مطمئن باشید نگران بودن در مورد نتیجه یکی از عادت های مخالف با موفقیت است. موارد بسیاری تحت کنترل شماست و شما می توانید درباره آن ها بهترین تصمیمات را بگیرید.

ولی چیزهایی وجود دارند که خارج از کنترل هستند. بنابراین شما نباید نگران آن ها باشید. شما تلاش خود را بکنید، سپس در آرامش کامل منتظر نتیجه کار بمانید. اگر استرس دائمی داشته باشید، مغزتان از کار می افتد و قدرت خلاقیت تان کاهش می یابد.

9 – خودتان را با دیگران مقایسه می کنید

موفقیت یک موضوع شخصی است. هر فرد باید به طور جداگانه موفقیت را برای خود تعریف کند و معیارهایی برای آن مشخص نماید. شما باید مواردی را که برایتان اهمیت دارد و موقعیت هایی را که در آن احساس آرامش می کنید را برای خود مشخص نمایید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و از عادت های مخالف با موفقیت بپرهیزید. توانایی های خود را دست کم نگیرید. شما به راحتی می توانید مهارت هایی که فاقد آن هستید را به دست آورید. شما یک حق طبیعی برای رسیدن به موفقیت در زندگی دارید که باید از آن به نحو احسن استفاده کنید.

10 – اشتباهات خود را ارزیابی نمی کنید

همه ما این را می دانیم که اشتباهات بخشی از زندگی است. اما اگر شما یک اشتباه را دو بار انجام دهید، فکر نمی کنید که مشکل اساسی در عملکرد شما وجود دارد؟ وقت آن است که اشتباهات خود را صادقانه ارزیابی کنید. آن ها را بررسی کنید و سوالاتی را از خودتان بپرسید.

اول از همه این که چه چیزی باعث بروز چنین اتفاقی شده است و این که چرا شما نتوانسته اید دوباره عملکردی متفاوت داشته باشید. این کار به شما در یافتن راه حل های بهتر در آینده کمک خواهد کرد.

11 – برای رفع ضعف های خود تلاشی نمی کنید

بسیار متاسفیم که این موضوع را بیان می کنیم ولی همه ما دارای ضعف هایی هستیم. ولی با این حال نکته فوق العاده این است که ما نقاط قوتی نیز داریم. شما باید نقاط ضعف خود را شناسایی و راه حل هایی برای بهبود آن ها پیدا کنید. مثلا اگر می دانید که باید دانش آناتومی خود را گسترش دهید، باید روزانه 15 تا 20 دقیقه به مطالعه در این زمینه بپردازید. اگر این کار را انجام دهید مطمئنا درک درستی از ضعف های خود پیدا می کنید و می توانید به راحتی رفعشان کنید.

زمان

12 – زمان و هزینه زیادی را صرف انجام کارهایی که دوست ندارید می کنید

آیا این مورد با نکته قبلی در تناقض است؟ مطمئنا این طور نیست. آنچه می خواهیم بگوییم کاملا با مورد قبلی متفاوت است. اگر امور حسابداری شما بسیار است و شما وقت زیادی را صرف آن می کنید، بهتر است که یک حسابدار استخدام کنید تا کارهایتان درست انجام شوند. شما باید برای انجام برخی از کارهایتان به تخصص دیگران اعتماد کنید و از آن ها کمک بخواهید. در صورت انجام این کار شما می توانید ذهن خود را بر انجام کارهای مهم تر متمرکز کنید تا به موفقیت در زندگی برسید.

13 – زندگی را بیش از حد جدی می گیرید

زندگی موضوع بسیار پر اهمیتی است. اما گاهی اوقات شما در آن غرق می شوید. به یاد داشته باشید که لحظه های شگفت انگیزی در زندگی وجود دارد که شما باید نهایت استفاده را از آن ها بکنید. کودکی خود را به یاد آورید که چگونه بدون استرس زندگی می کردید. ما به عنوان یک بزرگسال مطمئنا برنامه های زیادی برای زندگی خود داریم، ولی باید بدانیم که گاهی اوقات باید همه چیز را رها کنیم و فقط به انجام کارهایی که از آن ها لذت می بریم بپردازیم.

موفقیت شما بسیار اهمیت دارد. . بیشتر لبخند بزنید، چیزهای بیشتری را دوست داشته باشید. به یاد داشته باشید وقتی نگران هستید و زندگی را بیش از حد جدی گرفته اید و دچار یکی از عادت های مخالف با موفقیت شده اید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx