سیستم موفقیت پیوسته

1 نظر
12 دقیقه مطالعه

سیستم موفقیت پیوسته

آیا با سیستم موفقیت پیوسته آشنایی دارید

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این قسمت در نظر داریم تا سیستمی را به شما معرفی کنیم که برای رسیدن به هر موفقیتی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. می توانید این گونه تصور کنید که شما بزرگترین و شگفت انگیزترین نرم افزاری را در اختیار دارید که تاکنون دنیا آن را شناسایی کرده است.

نرم افزاری که بهترین طراح آن را طراحی کرده و میلیاردها تومان برای آن هزینه شده است. حال این نرم افزار را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید و متوجه شده اید که آلوده به ویروس شده است و به درستی کار نمی کند چه اتفاقی رخ می دهد؟ مطمئنا نمی توانید از این نرم افزار به درستی استفاده کنید.

این درست همان اتفاقی است که برای بسیاری از مردم می افتد. آن ها کتاب های بسیار زیاد و خوبی را می خوانند و به سمینارهای خیلی خوبی هم می روند، اما با این حال هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و به موفقیت در زندگی نمی رسند! زیرا سیستم آغشته به ویروس بوده و به درستی عمل نمی کند. اما این افراد دچار سوء تفاهم شده و به این باور می رسند که کتاب به درد آن ها نمی خورد و یا در سمینار به آن ها دروغ گفته شده است و… در واقع تنها اتفاقی که رخ داده این است که این اطلاعات درون یک سیستم عامل ریخته شده است و به خوبی کار نمی کند.

اطلاعات درست در فردی که باورهای نادرست دارد نمی تواند به خوبی عمل کند

اطلاعات درست در فردی که باورهای نادرست دارد نمی تواند به خوبی عمل کند

دقت داشته باشید هنگامی که کتاب هایی مرتبط با موفقیت در زندگی و شکست را مطالعه می کنید، باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشید و همواره سیستم عامل مغز خود را به گونه ای آماده کنید که بتواند در تعیین هدف های خود با موفقیت عمل کند.

در واقع شما باید هدف هایی را در نظر داشته باشید که توانایی رسیدن به آن ها در شما وجود داشته باشد؛ اما می بینید که دستیابی به آن ها برایتان یک رویاست؛ چون در به انجام رساندن بسیاری از کارهای ساده تر از آن شکست خورده اید! و سیستم مغز شما آنقدر آلوده به ویروس بوده است که نتوانسته حتی شما را به ساده ترین اهداف زندگی تان برساند؛ اما نکته مهم این است که شما باید بیاموزید که چگونه زمینه لازم برای رسیدن به آرزوهای بزرگتر را در خود آماده کنید و خودتان را از سطحی که در آن قرار دارید بالاتر ببرید تا به موفقیت در زندگی برسید.

در واقع شما باید سیستمی را در خود به وجود آورید که به کار بردن آن در برآورده ساختن اهداف ریز و درشت شما خیلی سخت و دشوار به نظر نیاید. بسیاری از مردم هنگامی که به آرزوهای خود نگاه می کنند، نمی توانند خود را در آن تصور نمایند و همواره می گویند که این مسئله امکان ندارد احمق نباش!

این مسئله یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می شود افراد از تلاش کردن برای رسیدن به خواسته هایشان باز ایستند. زیرا شما هیچ گاه نمی توانید برای رسیدن به آروزیی که محال به نظر می رسد تلاش کنید؛ اما اگر کسی مسیر رسیدن به هدف را قدم به قدم به شما بیاموزد، مطمئنا رسیدن به آن آرزو و هدف دست یافتنی خواهد شد. چون شما می توانید برای اولین بار پتانسیل های خود را بشناسید و مسیر را قدم به قدم به روشنی طی کنید تا به موفقیت در زندگی برسید.

در این سیستم به شما وعده های الکی و بیخود داده نمی شود

شما هیچ گاه در انتظار آینده ای دور و مبهم نخواهید بود، زیرا نتایج به سرعت نمایان خواهد شد و فقط شما آن ها را در طول چند ماه آینده خواهید دید. شما به فردی تبدیل می شوید که با کسی که اکنون هستید، اصلا قابل مقایسه نخواهید بود. شما همواره اندامی ورزیده تر، متناسب تر و همچنین روابطی صمیمانه تر و عاشقانه تر با کسانی که به آن ها علاقه دارید خواهید داشت و حتی می توانید به درآمدی به مراتب بهتر دست پیدا کنید.

سیستم عامل چیست؟

سیستم عامل دقیقا آن چیزی است که بین شما و هر آن چیزی که می خواهید به آن دست پیدا کنید قرار دارد. می خواهید درآمد بیشتری داشته باشید؟ و یا این که در نظر دارید رابطه ای عاشقانه تر با خانواده خود داشته باشید. این مسئله اصلا مهم نیست که هدف شما چیست آن چیزی که بین شما و هدفتان قرار دارد، را سیستم عامل می گوید و شما باید میان اصل و جزئیات آن تفاوت هایی قائل شده و بدانید چگونه آن را برنامه ریزی کرده و سپس به خواسته تان دست پیدا کنید.

ریشه تمام عامل های کنترل کننده نتایجی که به دست می آورید چیست؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که مهم ترین چیزی که نتایج زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد چیست؟ در واقع همه ی ما به این مسئله واقف هستیم که همه ما یکسان به دنیا آمده ایم، اما آن چیزی که باعث می شود که افراد در ویلاهای بزرگ و در بهترین منطقه از شهر زندگی  کنند و یا این که در دوران پیری احساسی شاداب و هیجان داشته باشند چیست؟ در واقع در پاسخ باید بدانید که همه ی این موارد به انتخاب های شما بستگی دارد.

در واقع گذشته شما هر چه بوده است، والدین شما هر که هستند و یا در هر کجا که زندگی می کنید و هر شرایطی که داشته باشید، اکنون خودتان مسئول زندگی خود هستید و نوع تصمیم هایی که اتخاذ می نمایید می تواند در روند زندگی شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

اگر در نظر دارید تا در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید، باید محوری را دچار تغییر کنید که زندگی تان حول آن می چرخد. اگر می خواهید نتایج زندگی خود را تغییر دهید، باید انتخاب های خود را هم تغییر دهید. به محض این که انتخاب های بهتری داشته باشید، متوجه تغییراتی خواهید شد که در زندگی تان ایجاد می شود. بی درنگ مسیر زندگی شما تغییر پیدا خواهد کرد و کم و بیش تغییرات مثبت را در نتایجی که به دست می آورید خواهید دید.

انتخاب

انتخاب های شما اولین کدی است که باید در سیستم عامل شما تغییر کند

همان طور که می دانید امروزه ما در طول روز در برابر میلیون ها انتخاب ریز و درشت قرار داریم، از انتخاب همسر آینده و رشته تحصیلی گرفته تا این که امروز برای نهار چه چیزی بخوریم. اما کدام یک از آن ها می تواند باعث ایجاد تغییراتی در زندگی شما شود؟

چه چیزهایی موفقیت نیست

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که تفاوت بین افراد معمولی در کره زمین و افراد موفقی همچون زاکربرگ، دکتر آز و اپرا وینفری و افراد موفق دیگری که عکسشان روی جلد مجله موفقیت قرار داشته است چیست؟

در پاسخ به این سوال باید در ابتدا به سراغ پاسخ هایی بروید که بیشتر افراد به این پرسش می دهند؛ در واقع همان باورهای نادرستی که در رابطه با موفقیت در میان مردم وجود دارد! برای این که بدانید موفقیت چیست، باید بدانید که:

موفقیت یک شاهکار قهرمانانه نیست

با یک نگاه به عکس های روی جلد مجله موفقیت متوجه می شوید که هیچ کدام از آن ها هیچ معجزه ای انجام نداده اند؛ هیچ کدام از آن ها در جنگ های نابرابر پیروز نشده اند و یا اقداماتی ناگهانی و بی پروا انجام نداده اند. در واقع بسیاری از مردم بر این عقیده اند که برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید کارهایی بزرگ و بی پروا انجام دهید؛ آن ها بر این باورند که جاه طلبی به این معناست که بپری و امیدوار باشی که اتفاقی برای تو رخ ندهد.

در واقع باید بدانید که موفقیت های بزرگ با جسارت رخ می دهد نه با دیوانگی! اگر می خواهید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، چشم های خود را ببندید و با تمام شجاعت خود به سمت جلو حرکت کنید! باید بدانید که این کار صد در صد اشتباه می باشد؛ زیرا با چشمان بسته هیچ گاه متوجه موانعی که بر سر راه شما قرار دارد نمی شوید.

از همین رو افرادی می توانند به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند که جهش های ذره ای داشته اند. هیچ انسان موفقی در دنیا وجود ندارد که یک شبه پولدار شود و یا به موفقیت های بزرگ دست پیدا کند. اما همواره از یک فرمول کلی و مشابهی برای رسیدن به موفقیت استفاده کرده اند:

انتخاب های کوچک و به ظاهر ناچیز در هر لحظه از زندگی = موفقیت

تنها تفاوتی که بین افراد موفق و افراد عادی بر روی کره زمین وجود دارد، این است که آن ها از انتخاب کوچک و به ظاهر ناچیز خود در زندگی بیشترین و بهترین بهره ها را دریافت می کنند. این حقیقتی است که برای بسیاری از افراد قابل قبول نیست. از همین رو این افراد بر این باورند که برای رسیدن به موفقیت باید دست به انجام کارهای شگفت انگیز بزنند و توانایی های زیادی را کسب نمایند؛ امکانات بی اندازه ای در اختیار داشته باشند و بسیار زیبا باشند.

اما تمامی مواردی که به آن اشاره کردیم باورهای نادرست و غلطی است که ساخته ذهن افراد بوده و برای توجیه موفق نشدن در کارهایشان به کار گرفته می شود. آن ها دلیل این که ثروت ندارند را به این مسئله ربط می دهند که از والدین خوبی بهره مند نبوده اند و یا این که در کشور خوبی زندگی نمی کنند؛ اما باید بدانید که تمامی این ها دلایلی غیر منطقی و بیخود است که هیچ کس جز خودشان نمی تواند آن ها را قبول کند.

بنابراین اگر فکر می کنید که شرایط خوبی ندارید، به آرزوهایتان دست پیدا نخواهید کرد! زیرا در هر لحظه از زندگی خود مراقب انتخاب هایی که می کنید نیستید.

موفق باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx