تصمیم گیری برای ساختن آینده موفق

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

تصمیم گیری برای ساختن آینده موفق

چگونه قدرت تصمیم گیری داشته باشیم تا به موفقیت در زندگی برسیم

لحظه ای فکر کنید که ده سال گذشته کجا بودید؟! چه وضعیتی داشتید؟! دوستان شما چه کسانی بودند؟! چه آرزوهایی داشتید؟! اگر کسی از شما می پرسید دوست دارید طی ده سال آینده به چه موقعیتی برسید چه پاسخی می دادید؟! آیا اکنون به رویاهای ده سال پیش خود رسیده اید؟! به نظر شما هم یک دهه از عمر خیلی سریع می گذرد.

مهم تر این است که از خودتان بپرسید: «طی دو سال آینده چگونه زندگی ام را سپری خواهم کرد؟ امروز باید چگونه زندگی کنم تا به فردایی که خواست و دلخواه من است دست پیدا کنم؟ و به موفقیت در زندگی برسم؟ از امروز به بعد باید چه کارهایی انجام دهم تا سرنوشت نهایی ام را شکل دهد؟

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به تمام این پرسش ها پاسخ دهیم و با آموزش تصمیم گیری درست شما را برای رسیدن به موفقیت در زندگی و آینده ای روشن و درخشان راهنمایی کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

با تصمیم گیری درست بر زمان غلبه کنید

با تصمیم گیری درست بر زمان غلبه کنید

همان طور که گفتیم زمان خیلی زود سپری می شود پس زمان آن رسیده که به فکر برنامه ریزی برای ده سال آینده ی خود باشید؛ نه این که پس از گذشت این زمان تازه به فکر برنامه ریزی بیفتید و بر زمان غلبه کنید. مهم ترین راه برای شکل دادن به زندگی، اقدام به عمل می باشد، به این علت که انسان به نتایج مختلفی دست پیدا می کند، و در شرایط مشابه به اقدامات متفاوتی دست می زند.

اقدامات متفاوت نیز نتایج متفاوتی به ارمغان می آورد. به این دلیل که هر عملی حرکتی است که اثرات آن بر پایه ی اثرات گذشته صورت می گیرد و ما را به سوی راهی مشخص هدایت می کند. هر راهی هم ما را به مقصد نهایی خود یعنی سرنوشت هدایت می نماید.

بنابراین به طور کلی اگر می خواهیم به زندگی خود جهت دهیم باید اعمال همیشگی خود را تحت اختیار داشته باشیم. در نتیجه مهم ترین و کلیدی ترین سوال این است که چه عاملی بر همه ی اعمال ما مقدم تر است و اثر می گذارد؟! و همچنین موجب می شود به شخص دیگری تبدیل شویم و مقصد نهایی خود را در زندگی مشخص نماییم. پاسخ تمام این سوالات نیروی تصمیم گیری می باشد.

هر اتفاقی که در زندگی شما رخ می دهد، از اتفاقات هیجان انگیز تا وقایع تلخ و ناخوشایند، همه با تصمیم گیری آغاز می شوند و من اعتقاد دارم که لحظات تصمیم گیری به سرنوشت ما شکل می دهند. تصمیماتی که همین الان می گیرید روی احساسات فعلی و احساسات سال های آینده ی شما تاثیر زیادی می گذارد.

شما ساخته ی دست شرایط نیستید، بلکه خالق آن می باشید

شما ساخته ی دست شرایط نیستید، بلکه خالق آن می باشید

تصمیمات بیشتر از هر عامل دیگری بر روی سرنوشت و موفقیت در زندگی افراد تاثیرگذار است و شرایط زندگی نقش اندکی در این رابطه دارند. همه ی ما می دانیم که انسان هایی وجود دارند که با برتری به دنیا می آیند. آن ها دارای برتری های محیطی، ژنتیکی، ارتباطی یا خانوادگی هستند. در مقابل بارها دیده ایم و شنیده ایم که افرادی برخلاف تمام سختی های زندگی خود، با تصمیمات جدیدشان همه ی موانع و محدودیت ها را کنار زده اند و به موفقیت در زندگی رسیده اند. آن ها نمونه هایی از قدرت بی پایان روح انسان هستند.

همه ی ما انسان ها هم اگر بخواهیم می توانیم زندگی خود را به صورت یکی از این الگوهای الهام بخش در بیاوریم. باید امروز تصمیم بگیریم که زندگی خود را در دهه ی آینده و بعد از آن چگونه طی نماییم. اگر در مورد نحوه ی زندگی خودتان تصمیمی نگرید، این خودش یک نوع تصمیم می باشد. چون شما به جای شکل دادن به زندگی و سرنوشت خود تصمیم گرفته اید آن را دستخوش شرایط کنید.

چه تفاوتی بین علاقه داشتن و مقید بودن نسبت به آن وجود دارد؟!

چه تفاوتی بین علاقه داشتن و مقید بودن نسبت به آن وجود دارد؟!

خیلی پیش می آید که این جملات به گوشمان می خورد: «واقعا دوست دارم فردی پولدار و ثروتمند شوم»، «دوست دارم دنیا را تغییر دهم» یا «دلم می خواهد با خانواده ام رابطه ای نزدیک و صمیمی داشته باشم»! همین طور که می بینید در این جمله ها هیچ نشانه ای از قید و شرط وجود ندارد. و تنها نشان دهنده ی نوعی تمایل است. این جملات به هیچ عنوان حاکی از قدرت نیست بلکه دعایی ضعیف است که در آن هیچ نشانه ای از ایمان به چشم نمی خورد.

شما نه تنها باید مصمم تصمیم بگیرید به چه نتایجی برسید بلکه باید تصمیم بگیرید چه شخصیتی نیز پیدا کنید. باید معیارهایی برای رفتارهای قابل قبول خود در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید از اطرافیان خود چه انتظاراتی داشته باشید. اگر معیار مشخصی برای انتظارات خود از زندگی نداشته باشید، خیلی راحت دستخوش رفتارها و حالاتی در زندگی می شوید که کاملا با آنچه می خواهید و استحقاقش را دارید فاصله دارد. بنابراین باید طبق این معیارها زندگی کنید و به چیزهایی که در زندگی تان رخ می دهد، اهمیت ندهید. همچنان بر تصمیمات خود پایبند باشید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

نیروی تصمیم گیری به ما چه کمکی می کند؟!

نیروی تصمیم گیری به ما چه کمکی می کند؟!

به کارگیری نیروی تصمیم گیری به شما کمک می کند هر عذر و بهانه ای را کنار بگذارید و در یک لحظه زندگی خود را تغییر دهید. این قدرت می تواند محیط کار، روابط، درآمد، وضعیت جسمانی و حالات روحی شما را دستخوش تغییرات زیادی کند. همچنین قادر است روی شادی یا ناراحتی، شعف یا اندوه و تمام حالات روحی شما تاثیر بگذارد و حتی فرد، خانواده، اجتماع و دنیا را دگرگون کند.

بیشتر اوقات با افرادی برخورد می کنیم که از شغل خود گله و شکایت دارند. وقتی از آن ها بپرسید: «خب برای چه سرکار می روی؟» در جواب می گوید: «به این خاطر که مجبور هستم»! دوستان عزیز سایت پرورش افکار همواره باید این مطلب را به خاطر داشته باشید که شما مجبور به انجام هیچ کاری نیستید! بدون تردید مجبور نیستید در یک محل خاص و در ساعات معین کار کنید. مجبور نیستید کارهای ده سال قبل را دوباره تکرار کنید.

شما این توانایی را دارید که تصمیم بگیرید کار جدیدی انجام دهید، می توانید کار خود را از همین امروز شروع کنید. پس همین حالا تصمیم بگیرید. اگر واقعا با تمام وجود تصمیم بگیرید قادر خواهید بود هر کاری را انجام دهید. بنابراین اگر از روابط فعلی خود ناراضی هستید، همین الان تصمیم بگیرید و آن را تغییر دهید. اگر از چگونگی برخورد و احساسات و شغل فعلی خود رضایت ندارید، آن را تغییر دهید. اگر به دنبال تناسب اندام و شادابی هستید، همین الان دست به کار شوید. به یاد داشته باشید که شما در یک چشم بر هم زدن می توانید به همان قدرتی دست پیدا کنید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید و حتی تاریخ را تغییر دهید.

پس بیایید و نیروی بزرگ و قدرتمند تصمیم گیری درون خود را بیدار کنید و از توانایی و نیروی بی پایان آن بهره مند شوید. شما همین الان می توانید تصمیمی بگیرید تا مثبت ترین احساسات و شادی هایی که سزاوار آن هستید را در خود به وجود آورید.

ادامه دارد …

4.2/5 - (37 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx