تعریف موفقیت از زبان 12 فرد قدرتمند و ثروتمند دنیا

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

تعریف موفقیت از زبان 12 فرد قدرتمند و ثروتمند دنیا

تعریف موفقیت از زبان بزرگ ترین افراد دنیا

انسان هایی که موفق تلقی می شوند تنها به خاطر میزان ثروتی که در اختیار دارند، احساس موفقیت در زندگی نمی کنند، بلکه این موفقیت از نظر آن ها در زمینه های مختلفی همچون روابط اجتماعی، سلامت و مواردی از این دست تقسیم بندی می شود. هنگام صحبت در مورد یک انسان موفق عموما در مورد افرادی صحبت می کنیم که چندین میلیارد تومان ثروت در حساب بانکی شان دارند، یا کسی که کتابی پرفروش و مورد توجه را به رشته ی تحریر در آورده و یا فردی که مسئولیتی مهم در کشور برعهده دارد.

اما اگر با استانداردهای مرسوم درباره ی اصول موفقیت در زندگی از فرد مورد نظرتان پرسش نمایید به این حقیقت خواهید رسید که آن شخص آن قدرها هم که فکرش را می کرده اید موفق نبوده است. دوستان عزیز سایت پرورش افکار به همین منظور است که در این مقاله قصد داریم به اتفاق یکدیگر به بررسی تعریف موفقیت از زبان افراد مختلف بپردازیم. لطفا ما را تا انتها همراهی کنید.

سر ریچارد برانسون

1 – سر ریچارد برانسون

ریچارد برانسون که ثروتی در حدود 5 میلیارد دلار دارد و موسس کمپانی ویرجین می باشد، تعریف موفقیت را احساس رضایت از شخص خودش تلقی می کند. او در حساب کاربری لینکدین خود این چنین نوشته که انسان های بسیاری موفقیت خویش را با پول و ثروت به دست می آورند و این به خاطر روابطی است که آنان دارند؛ اما به نظر من موفقیت در زندگی، یعنی احساس رضایت و شادی درونی که وجودمان را فرا گرفته است.

2 – آریانا هافینگتون

آریانا که یکی از موسسان و مدیران فعلی هافینگتون پست می باشد، می گوید برای موفقیت در زندگی به هیچ وجه تنها داشتن پول و قدرت کافی نیست. او در یکی از مصاحبه های خود با نشریه فوربس این چنین بیان کرد که برای رسیدن به زندگی مد نظرمان که احتمالا پول است به چهار ویژگی و خصوصیت نیاز داریم و آن چهار ویژگی عبارتند از: سلامتی، عقل، احساس و بخشنده بودن. این چهار مورد وقتی در کنار یکدیگر قرار بگیرند به شما کمک خواهند کرد تا به تعریف موفقیت در زندگی به معنای واقعی دست پیدا کنید.

جان وودن

3 – جان وودن

مربی افسانه ای بسکتبال، که احتمالا علاقه مندان به این ورزش به خوبی وی را می شناسند، موفقیت را در رقابتی سالم و مفید با شخص خود توصیف کرده است. او در یکی از مصاحبه های خود در تد 2001 بیان کرد که تعریف موفقیت در زندگی به یک نوع آرامش درونی تلقی می شود که این آرامش به معنای آن است که ما برای به دست آوردن شرایط مناسب در زندگی مان نهایت تلاش خود را به کار برده ایم.

4 – مارک کیوبن

کیوبن که یکی از میلیاردرهای مشهور جهان است، نظری مثل هافینگتون دارد و می گوید برای موفقیت تنها داشتن پول کافی نیست. او می گوید برای من موفقیت به معنای داشتن لبخندی بر لب، در یک روز زیباست. مارک ادامه می دهد که وقتی وضعیت زندگی اش مناسب نبوده است به همراه 6 نفر در یک آپارتمان سه خوابه زندگی می کرده است، ولی با این حال باز هم احساس رضایت و موفقیت در زندگی خود را داشته است.

وارن بافت

5 – وارن بافت

وارن بافت روابط اجتماعی را یکی از مهم ترین عوامل برای رسیدن به پیروزی معرفی می کند. بافت که دارایی و ثروتی معادل 78 میلیارد دلار در اختیار دارد و همواره در لیست 10 نفر نخست ثروتمندترین افراد جهان حضور دارد، موفقیت را عاملی مجزا از پول و شهرت می داند. بافت به محبوبیت اهمیت زیادی می دهد و بیان می کند که تعریف موفقیت در زندگی، به تعداد افرادی بستگی دارد که شما را دوست می دارند.

6 – بیل گیتس

موسس کمپانی مایکروسافت عقیده دارد که میزان اثرگذاری در جامعه تاثیر مستقیمی با موفقیت دارد. گیتس که مجموع دارایی های حال حاضر او به بیش از 86 میلیارد دلار می رسد، روابط به جا را عاملی موثر در ثروتمند شدن معرفی می کند.

گیتس ضمن تایید عقاید وارن بافت در مورد موفقیت در زندگی، بیان می دارد که احساس رضایتی که دیگران نسبت به شما دارند، می تواند به معنای رساندن شما به پیروزی باشد. او کارهایی مثل کمک کردن به مردم، اختراع کردن و حتی بزرگ کردن فرزندان را عین موفقیت در زندگی می داند.

مایا آنجلو

7 – مایا آنجلو

مایا آنجلو، یکی از شناخته شده ترین نویسندگان معاصر، موفقیت را به معنای لذت بردن از کار و زندگی معرفی می کند. این نویسنده که در سال 2014 و در سن 86 سالگی درگذشت؛ کتاب های بسیاری را نوشته و جوایز معتبر زیادی را نیز کسب کرده است. او می گوید وقتی خودتان را دوست داشته باشید آن گاه کاری را به انجام می رسانید که بدان علاقه دارید و از نحوه ی انجام آن کار لذت می برید.

8 – دیپاک چوپرا

معلم معنوی جهان، دیپاک چوپرا، تعریف موفقیت را به معنای رشد مداوم در زندگی معرفی می کند. او می گوید که موفقیت یعنی رشد دائم در زندگی و هنگامی این رشد به سرانجام خواهد رسید که زندگی تان به معنای حقیقی خود شاد باشد و به درک مناسبی نسبت به اهداف خود در زندگی دست پیدا کرده باشید.

9 – باراک اوباما

رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که طرفداران و منتقدین بسیار زیادی دارد، قدرت را مساوی موفقیت نمی داند. میشل اوباما، همسر باراک اوباما در مورد زندگی همسرش این چنین می گوید : «او همیشه کارش را با حذف شغل هایی که دستمزد بسیار بالایی داشته شروع کرده است و در عوض سعی کرده تا تمرکز و قدرت خودش را روی محله ای که در آن کارخانه ای در حال تعطیل شدن است، بگذارد.» وی هم چنین می گوید از نظر باراک موفقیت به معنای میزان پولی که به دست می آورید نیست، بلکه به معنای تفاوتی است که در زندگی هر انسانی ایجاد می کنید.

توماس ادیسون

10 – توماس ادیسون

مخترع برق موفقیت را به معنای سخت کار کردن می داند. ادیسون که در طول عمر خود بیش از 1000 اختراع را به ثبت رسانده است از اخلاق کار کردن در تمام طول روز بهره می برده است، بدین ترتیب که به گفته ی اطرافیانش بارها پیش آمده که 60 ساعت مداوم بر روی یافته های خویش کار می کرده است. وی می گوید تعریف موفقیت در زندگی به دو عامل بستگی دارد که یک درصد آن به انگیزه و 99 درصد آن به تلاش کردن در آن کار مرتبط می باشد.

11 – استفان کوی

مرحوم استفان کوی که یکی از نویسندگان شناخته شده ی جهان می باشد، موفقیت را به معنای نوع فکری که دیگران در مورد انسان می کنند، تلقی می کند. او می گوید حرف هایی که یک شخص دوست دارد در هنگام مراسم خاک سپاری اش دیگران درباره وی به زبان بیاورند و تلاش برای رسیدن به آن حرف ها معنای موفقیت در زندگی را می دهد.

12 – پل دوجوریای

پل دوجوریای موفقیت را به معنای میزان پولی که در اختیار دارید نمی داند، بلکه سخت کوشی و میزان فعالیتی که در هنگام تنهایی انجام می دهید را تعریف موفقیت تلقی می کند.

2/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx