برای داشتن روحیه خوب غذای خوب بخورید

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

روحیه خوب غذای خوب

تاثیر شگفت انگیز تغذیه مناسب در ایجاد احساسات مثبت

یکی از روش های بسیار مهمی که برای کنترل احساسات خوب وجود دارد، تغذیه درست و مناسب است. شاید با خودتان بگویید که نمی خواهم کتاب آشپزی بخوانم؛ اما باید در جریان باشید که در اکثر مواقع ما هیچ اطلاعاتی از این که مصرف غذاهایمان چه بلایی بر سر بدنمان می آورد نداریم. از همین رو توضیحات مختصری در این زمینه ارائه می دهیم.

همان طور که می دانید رژیم غذایی ما با نوع احساساتمان ارتباط بسیار مستقیمی دارد. برخی از مواد غذایی مانند شکر در نوع تفکر و احساس افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. علاوه بر تمام موارد ذکر شده اگر به مواد غذایی که در طول روز مصرف می کنید، توجهی نداشته باشید و هر نوع ماده ی غذایی مضری را که به ذهنتان می رسد را در رژیم غذایی خود قرار دهید، مسلما احساس خوشایندی در شما به وجود نخواهد آمد در نتیجه از رسیدن به موفقیت در زندگی فاصله خواهید گرفت.

با رژیم غذایی مناسب حالات روحی خود را بهبود ببخشید

اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که امروزه با توجه به رژیم غذایی مناسب می توانید بر حالات روحی افراد به خصوص کودکان تاثیر بسیار زیادی گذاشت و در کودکان بیش فعال و همچنین افراد افسرده یک تعادل احساسی بسیار خوبی را ایجاد کرد. از همین رو همواره توصیه می شود که برای سلامتی و تغذیه خود اهمیت ویژه ای قائل شوید؛ زیرا احساس و فکر سالم شما با داشتن جسمی سالم به دست خواهد آمد. اگر می خواهید از انرژی جسمانی کافی برخوردار باشید، باید خواب، تغذیه کافی و مناسبی داشته باشید تا در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی قرار بگیرید.

این مسئله که تمامی مردم خواستار آرامش هستند، امری غیر قابل انکار است. آن ها همواره می خواهند که از روابط خانوادگی، حرفه ای و همچنین زندگی خود نهایت لذت را ببرند. اما کمتر کسی می تواند به چنین آرزویی دست پیدا کند؛ به این دلیل که به طول مداوم در روزمرگی های زندگی گم شده ایم. ما هر روز از خواب بیدار می شویم و با بی حوصلگی و کسالت به محل کار خود می رویم و تقریبا با تمام راننده های خیابان دعوا داریم.

جسم شما فکرتان را رهبری می کند

جسم شما فکرتان را رهبری می کند

برای این که بتوانید جسم خود را تمام و کمال و پر انرژی در اختیار داشته باشید، باید این توانایی را به دست آورید که بر افکارتان حاکم شوید. اما نکته اینجاست که چگونه می توان از این ابزار مهم بهره گرفت و به نتیجه مورد نظر دست پیدا کرد؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است. شما به راحتی می توانید با انجام تمرینات روزانه به آن چیزی که می خواهید و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

در ابتدا در نظر داریم تا در رابطه با آن چیزی که اکثر مردم به آن علاقه مند هستند و در حین صحبت با اطرافیان، دوستان و خانواده بسیار هیجان زده می شوند توضیحاتی ارائه دهیم. تاکنون برای شما پیش آمده که در حین صحبت دچار هیجان شوید؟ به این معنی که در لحظه اول بسیار آرام و سرعتی آرام تر جملات را بیان کنید و برای بار دوم این سرعت را به حد قابل توجهی افزایش دهید؟!

اگر کمی به احساسات خود در حین بیان جملات در هر دو حالت توجه کنید متوجه می شوید که انجام برخی از تمرین ها برای کنترل احساسات بسیار اهمیت دارد. در واقع در بسیاری از مواقع نیاز است که شما کسی را نسبت به انجام کار و یا قبول چیزی متقاعد کنید. اگر انجام این کار تاثیر و همچنین ارزش بسیار زیادی در زندگی شما داشته باشد، باید بتوانید با صحبت کردن احساسات خوشایندی که در شما وجود دارد را به اطرافیانتان انتقال دهید؛ تا بتوانید با صحبت کردن با دیگران به آن ها بفهمانید، انجام آن کار می تواند تبعات بسیار خوبی را برای آن ها به همراه داشته باشد. به این خاطر که توانایی تغییر احساس دیگران برای به دست آوردن موفقیت در زندگی بسیار مهم است.

هیچ گاه این جمله را با خود تکرار نکنید که انجام این کارها احمقانه به نظر می رسد. لطفا یا تمام تمرینات را همان گونه که شرح داده می شود انجام دهید. مسلما هر گاه احساس یاس کردید بلافاصله دست راست خود را بالا ببرید. چون اگر بدانید هنگامی که با نشاط هستید، سرعت سخن گفتن شما تا چه اندازه افزایش پیدا می کند، بسیار متعجب خواهید شد. از همین رو یادتان باشد هرگاه بخواهید با نشاط و سرحال باشید، سریع تر صحبت خواهید کرد. اگر بفهمید مواقع اضطراب و افسردگی پشت خود را خمیده نگه می دارید. برای این که به احساس آرامش دست پیدا پشت خود را راست خواهید کرد.

به شما پیشنهاد می کنیم که به این نکته ها توجه کرده و آن ها را در شرایط مشابه انجام دهید، مطمئن باشید که از تاثیرات خارق العاده آن ها به شدت شگفت زده خواهید شد. موفق باشید

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx